$10 - $50 nevezési díjú versenyek leosztásainak és problémáinak megbeszélése.
    Minden handnek külön topikot lehet nyitni, a feltett handeket Santos elemzi 1-2 napon belül. Kérjük, hogy a könnyebb kereshetőség kedvéért a topik címében tüntesd fel a leosztással kapcsolatos legfontosabb adatokat. A topik nevét lehetőleg a pontos limittel kezd!
    10+1 R+A, rebuy vége elött
    Ipoker, $35000 garantált, 10+1 rebuy, közvetlenül az addon break elotti leosztás, teljes asztal. Vakok 75/150.
    11
    2008-05-05 20:36
    Köszönöm a talán csak nekem meglepő módon egybevágó válaszokat. Csak hesze találta ki, hogy AJo volt (treff ásszal). páran egyszerűen azt mondtátok, hogy esélytelenebb vagyok, ezért dobnom kell... de hát csak 37%-ra volt szükségem. (ami persze AJ ellen nincs meg)

    AlyrArkhon:
    Már én is elgondolkoztam ezen, hogy van-e egyáltalán értelme ezekben a CS-ekkel teli versenyekben két nagy, de nem páros lappal nem-allin emelni limpelők után. Úgyse dobja be senki (nem lesz lehetőség contbetre), és csak az esetek harmadában jön egyáltalán le valami. Csakhogy ez AK-ra éppúgy igaz.

    Tafaya:
    AA-val két ellenfél ellen nem tolja be pozíció nélkül, de a FD-től fél (és azt várja, hogy nem adnám meg AcQc-vel - merthogy ez az egyetlen lehetséges FD)? Nem fura ez egy kicsit? Ráadásul nálam is volt egy ász ugye... szerintem JJ+ párok tényleg kizárhatóak, mint ahogy AK is. AQ-val viszont tuti, hogy így játszott volna.
    10
    2008-05-05 14:54
    Flop elotti reraise lehetett volna kicsit kisebb, 1000 koruli, postflop meg ennel konnyebb fold nem hiszem hogy lenne. Ilyen megadashoz betonbiztos read kene, ami eloben neha elofordul, de neten csak licitmintabol meg timing tellbol ennyi infot a budos eletben nem szerzel imho.
    9
    2008-05-05 13:41
    Elég AA szagú a minraise majd megadás, flop utáni overbet meg az esetleges fd miatt van, autofold.
    8
    2008-05-05 13:29
    ez számomra egy easy fold,
    azt írod, hogy nem fogalmatlan, mégis jön egy overbet allin(nem tudom milyen volt az imaged)
    a másikról tudja, hogy dob tuti valszeg...(call/call után..)-itt dobásra került egy hatos pár:))
    innentől sejtheti,, hogy nem himi-humival vadászol és ez egy elég finom flop sokmindennek....
    ha totál air akkor csak az utolsó parti okán(?), de szerintem itt verve vagy elég keményen...

    bár nem ismerem az ipoker állományt, de nekem elég nutznak tűnik és azért hív ennyit mert nem akar itt ilyen drawokkal vitatkozni...

    két véglet van számomra egy ilyen parti elemzésekor:)
    mivel nem voltam ott és elég kevés az info, ezért én hajlok a nutz történetre:))
    bár innen jön az, hogy ez egy tippelős topik, de ez van:)

    lehet teljes misread, de ez a véleményem

    Nóri
    7
    2008-05-05 13:09
    semikeppen nem adnam meg, totalis bloffon kivul mindennel roszabb vagy es javulni sincs sok eselyed.
    easy fold
    6
    2008-05-05 09:35
    Szerintem ez matematikailag nagyon határeset döntés, a fold és a call is lehet igazolható, függően attól, hogy hogyan állsz a versenyhez. Ha azt mondod, hogy inkább kiesel az esetek 64%-ában, hogy a maradék 36%-ban dupla stack-kel játszhass, akkor jó a call. (Merthogy ugyebár 1200-at mindenképp vesztesz, ha bedobod is). Én a döntésemet annak függvényében hoznám meg, hogy milyennek ítélem meg az asztalt, hogyan érzem magam az asztalnál. Ha úgy látom hogy sok a fish, akiktől ennél egyszerűbb helyzetekben jó eséllyel szerezhetek zsetont, akkor fold. Ha aggrobb az asztal és rámennek a SS-re, akkor inkább call. Rebuyról már nem nagyon van értelme beszélni.
    Magáról a handről: a legjobb lapok: KK, JJ, 44, KJ (a flop játék miatt), AA, QQ, JJ, AK (a preflop játék miatt) kizárva, viszont a totál blöffnek sem adok sok esélyt, hisz neki is kellett valami, amivel emel, majd megad. Ráadásul, ha figyelmbe vesszük, hogy neked is csak A magas van, sok hand még a blöffök közül is ver (kis párok). Én személy szerint a bubi párnak adnám a legnagyobb esélyt, ezen belül is az AJ tűnik a legveszélyesebbnek, úgyhogy nálam ez inkább fold. Na jó, abbahagyom a pofázást:), kíváncsi vagyok, mit mutatott.
    5
    2008-05-05 09:18
    +1
    (hogy rövid legyek :)
    4
    2008-05-05 09:15
    És akkor hogy válaszoljak is :)
    Figyelembe véve, hogy R+A torna, én azt mondom, a torna jelen szakaszában tűrhetően állok, semmi kedvem itt lefosztani magam.
    Kapook egy tetszetős AQ-t, örülök neki. Azonban korai pozicióból jön egy teljesen megmagyarázhatatlan minraise (már ahhoz a range-hez képest, amire tetted). Ez egyértelmüen pot-építés, ami eléggé kizárja (nem teljesen idióta esetén) a kis és közepes párokat, és nem lehet lopási kisérlet sem. A mögötte ülő simán adja. Két lehetőségünk van (nyilván ezzel a lappal nem fogok dobni), az emelés és a sima megadás. Alapvetően emelni kéne, de nézzük, mit várhatunk az emeléstől?
    a) körfold, ez ezen a tornán, ebben a szakaszban szinte kizárt. Most vagyunk ott, ahol mindenki keresi az utolsó lehetőséget a duplázásra (mi is), és az AQ-t nem tartom elégnek arra, hogy egy esetleg érkező allint megadjak vele, különösen úgy, hogy ott van előttem az a két játékos, akik már valamiféle erőt jeleztek a tragikus pozicióból elkövetett minimális emeléssel, és annak tartásával.
    b) legalább egyvalaki visszatolja - lásd mint fent
    c) egy (több) megadó. Ettől sem leszek boldog, ha nem jön álomflop, akkor nem sok potenciál marad a lapban. Ha meg is nyerném a poziciót vele, akkor is ott lesz előttem 1-2 játékos, akiknek a lapjához nehéz olyan flopot találni, amiben biztos lehetek, hogy nem csak nekem nem jó, de nekik sem. Ha kis/közepes lapok jönnek, akkor az esetleg bent maradó vakoktól ugyanúgy kell tartanom, mint UTG+2 esetleges közepes párjától, ha jön nagy lap, akkor meg UTG+1 -től félhetek, hiszen az ő várható lapja inkább a TT+, trükközött magas pár, AKs jellegű range-be tartozhat.
    Ezek miatt én ebben a partiban csak megadtam volna, és ha nem talál telibe a flop, akkor akcióra szívfájdalom nélkül dobom, aztán megveszem az addont :)
    ----------

     "50%-om van ellened" - jah, igen. Vagy lemákolsz, vagy nem...

    3
    2008-05-05 08:57
    preflop játék ok sztem, itt fold :) K simán lehet, de még egy fd ellen is hátrányban vagy, miért kéne ezt megadni mikor marad 40+ BB-d? én dobnám :)
    1
    2008-05-05 08:53
    bbb345 kérésére (ő az MP2)

    Sziasztok,

    Ipoker, $35000 garantált, 10+1 rebuy, közvetlenül az addon break előtti leosztás, teljes asztal. Vakok 75/150.

    UTG+1: 7133 (semmiképpen sem teljes idióta, nagyjából tight, persze nem sokat láttam)
    UTG+2: 4115
    MP2(én, a hal): 7700

    Lapjaim: AsQh

    UTG fold, UTG+1 emel 300-ig, UTG+2 call, MP1 fold, MP2 emelek 1200-ig, körfold, UTG+1 call, UTG+2 call.

    Pot 3825, flop: Kc4cJd

    UTG+1 allin 5933, MP1 fold.

    mp2: ?

    Gyorsan számolva kb 37% nyerési esély kell a callhoz. 77-TT-re tettem és tartottam, ekkor 36% az esélyem, ami marginális, de nem olyan rossz, és duplázni akarok. Vegyük még hozzá az addon break közelsége miatti nagyobb valószínűségű blöfföt is.

    Mije lehetett még? AQ,AJ(?),AT(?),KQ(?),KJ(??). AK, QQ+-szal biztos betolta volna flop előtt (ill nagyobbat emel), JJ-t ki van zárva, hogy flopon így játssza.

    Szóval call vagy fold? preflop hogyan játszottátok volna?
    ----------

     "50%-om van ellened" - jah, igen. Vagy lemákolsz, vagy nem...