Omaha, Stud, Razz és egyéb, Texas Holdemtől különböző játékok leosztásainak és problémáinak megbeszélése. Minden leosztáshoz külön topik nyitható.
    10+1$ Satellite ipoker network, érdekes probléma
    ECOOP 150000$ Grt. versenyre selejtező.
    25 hely garantált. 26-an vagyunk...
    Figyeltem a többi asztalt, ezek közül belátható időn belül (2-3 perc, ami az én helyzetemben sokat számított) nem került volna all in-re short stack.
    Ipoker Network ->
    -Sit-out bot nincs auto foldon.
    -Nincs Ante.

    UTG ATsA7s-re nézek le. SB 105-el sit-outon. Ha nem esik ki, nehéz helyzetbe kerülök. Nem akartam a többiek jóindulatára bízni magam. Következő leosztásban all-inre kerülök random lappal, és nem voltam biztos benne, hogy a nagyobb stackek közül nem adja-e meg vki. Hirtelen kellett döntenem. Jól tettem vagy nem?
    23
    2008-12-07 12:06
    Nah, akkor matekozok, ha más nem teszi :)
    Tegyük fel, hogy a a két big adja a vakot.
    Az első partiban igy négyen vannak, tehát 75% hogy vége a tournak.
    A maradék 25%-ból az esetek egyharmadában behuzza a nagyvak a sidepot1-et. (tehát marad 16,66%-8,33%)
    A következő partiban ismét négyen leszünk. A számunkra kedvező 16,6%-ból ismét 75% hogy a most kisvak SSS kiesik. Ez cirka 12,5% nekünk, tehát 89,5-nél tartunk. A maradék 11,5% az, amikor az első partiban nem esett ki az ultra SSS és az ottani nagyvak nyert, tehát most nincs allin, azaz 3 ellenfél ellen kell nyernem, amire 1/3 az esélyem, azaz 7,59% hogy kiesek.
    Tehát a fold esetén a két nagy stack játéka mellett hevenyészett és nyilván hibás számításaim szerint Pokerarcnak 92,41% esélye lett volna bejutni.
    Hol mondtam nagy butaságot?
    ----------

     "50%-om van ellened" - jah, igen. Vagy lemákolsz, vagy nem...

    22
    2008-12-07 11:33
    USS-t ha a 7 ellenfele közül Bárki megveri akkor Ő a kieső, magyarul csak minden 8. esetben lesz képes túlélni a 7 megadást, ami viszont szerintem - akárhogy is nézzük - mindösszesen 87,5% esély az elbukására - azaz 87,5% esély UTG bennmaradására.
    Kizártnak tartom, hogy bárki tud mondani olyan hosszú távú stratégiát, ami alapján UTG-nek 87,5%-nál több esélye lenne a bennmaradásra, de ha igen: tegye.
    ----------

     

    21
    2008-12-07 11:13
    Továbbra is érdekes matematikai probléma, amit boncolgatsz.
    A Te megoldásodban (minden playa call) 8 ember néz flopot, abból 4 van allin. Tehát a kisvaknak a Te számolási módszered szerint 1/8 az esélye, hogy kiesik. És ezzel párhuzamosan azt mondod, hogy így a (többi) shortnak 8x% eélye van, hogy bejut, és ez a legjobb, amit elérhetünk. Én nagyon régen matekoztam, de azért ebben nem egészen vagyok biztos, sőt, bizonytalan vagyok :)
    Komolyan érdekelne egy matek-zseni számítása arra, hogy mondjuk a harmadik, vagy negyedik shortnak mennyi az esélye ha kivár és dob, arról nem is beszélve, hogy vannak ugye másik asztalok is, ahol vélhetően hasonló szituációk vannak/lesznek, és mindössze egy kieső kell.
    Továbbra is azt mondom, az eredeti felvetés jó, és nem biztos, hogy nincs fold opció...

    Gondold csak meg az alábbiakat: ha valaki bemegy (és ő is allin) ott a 8x% esély, hogy továbbment, mert az ultra kiesik, de ő is kieshet. Ha nem megy be (de a többiek igen) akkor ott van neki az esély, hogy az ultra kiesik (alig valamivel romlik ennek az esélye a 8 főhöz képest), de ugyanugy ott az esély, hogy a másik két allines SS közül legalább az egyik kiesik. És ha nincs is kieső, a következő parti(k)ban ugyanez a helyzet.

    Mondom, matematikai számítgatások nélkül is biztos vagyok benne, hogy aki elég hátul van, annak a fold jobb opció, az eredeti felvetés azért érdekes, mert Pokerarc túl közel van a kényszerallin lehetőségéhez.
    ----------

     "50%-om van ellened" - jah, igen. Vagy lemákolsz, vagy nem...

    20
    2008-12-07 10:51
    Ha jól értem a SB már allin volt? Sima call. Ha nem, akkor meg nincs jó döntés. Én betettem volna, de ugyanolyan jó kivárni is. Ennél jobbat mit akarhatunk?
    19
    2008-12-07 08:28
    És ennek a megoldásnak a révén hosszú távon az USS az esetek több, mint 87,5%-ában ki fog esni? Mert ha igen, akkor ez tényleg jobb megoldás az enyémnél, de ha nem akkor még mindig én mondtam a frankót.
    ----------

     

    18
    2008-12-07 08:24
    Teremtőm!
    Az én megoldásom így szólt: Menjen mindenki - laptól függetlenül, mondhatni vakon - preflop allin. Tegyük meg ezt először Omahában, majd Hold'emben is és legyen az ülésrend, vakok nagysága és a játékosok stackjei is csontra ugyanakkorák. Ha te azt állítod, hogy Omahában teljesen mások lesznek az egyes játékosok esélyei hosszótávon, akkor szerintem óriásit tévedsz.
    ----------

     

    17
    2008-12-07 01:18
    what the fuck is this????? Ugye ez csak egy rossz vicc, és szándékosan írogatsz folyamatosan hülyeségeket?
    16
    2008-12-07 00:50
    miért neked csak 5 lapos a holdem ?
    kézbe nem kapsz semmit ?

    7 lapból választod ki a legjobb 5-öt holde
    9 lapból választod ki a legjobb 5-öt 3-2 felosztásban Omaha
    15
    2008-12-07 00:38
    valaki kurva hülye de nem én vok az biztos.
    Holdem : 7 .lap
    ♥8

    és van a kezed
    -----------------
    Omaha: 9lap





    --------------------
    nem mind1 hogy 7 lappal számolsz vagy 9-el
    azaz a pakliból 5 lap megy a boardra és 2 -2-2-2-2
    vagy 5 -4-4-4-4-4
    ----------------------------------------
    azaz
    holdem 6 fős asztalnál: 54-5-12
    Omaha - 54-5-24

    nem mindegy esélylatolgatás szempontjából, hogy a pakliból a board lapjain túl 12 vagy 24 lap kerül játékba
    14
    2008-12-07 00:33
    egy jegyért játszol és egy ember választ el a jegytől all inbe mész úgy hogy nem létszükséglet akkor totál hüle vagy.
    13
    2008-12-06 20:49
    ?????
    A cél az együttműködés, hogy tönkretegyük a leggyengébbet. Összefogás, baze: 87,5% az esélyünk, ha mind a heten jövünk - ez felettébb attraktív, Pokerarcnak a leginkább - de mindenki másnak is.
    Ennek homlok egyenest ellentmond, hogy bárki itt bármilyen move-ot csináljon - azt leszámítva, hogy CALL.

    De ha már ennyire nem "vevő" a szvsz optimális stratégiára senki akkor oké, fold, mivel call esetén csak kicsivel több, mint 50%-a van ultra shortstack ellen, míg fold esetén csak a BB-vel számolva is van már kb. 50%-a, hogy USS bukik és ehhez jön még a következő leosztás saját nyerési esélye, ami nyilván több hosszú távon az előző variánsnál.
    ----------

     

    12
    2008-12-06 20:22
    parancsolj :)
    ha mindenki belimpel, akkor (3 már eleve allin ugyebár) a dealernek egyetlen jó move-ja van: betolni szépen a zsetonjait. Erre a 8 playa közül a 4, aki előtt még marad némi zseton, tuti dob. BB elviszi a reszlit a deadmoney-ból, és a három ellenfeléből tuti, hogy egy kiesik :)
    ----------

     "50%-om van ellened" - jah, igen. Vagy lemákolsz, vagy nem...

    11
    2008-12-06 19:09
    Úristen.....
    (nem látom sehol a szmájlit)
    ----------

     

    10
    2008-12-06 18:21
    omahan még a randomnak is pokoli sok sansza van

    két pár, sor , flöss etc.
    holdemben 7 lap variácójából jön ki az öt lapod, omahában 9-ből (igaz 3 -2 felosztásban, de még igy is sokkal esélyesebb egy kényszer allinos omaha RNG hand mint egy hasonló Holdemes )
    9
    2008-12-06 17:23
    Oké, az "idióta" jelzőt visszavonom, ha már ennyire nem értetek egyet velem.
    De!: Random handdel ultrashort egy ilyen partit 8-ból csak egyszer nyer meg - ha mindenki bemegy ellene!! Ennyire pedig továbbra is azt gondolom, hogy Muszáj mindenkinek betolnia.
    Mellesleg pedig ha a két színű AAT7 az átlagnál erősebb lap, akkor szintén nem kérdés, hogy be kell-e tolni.
    Ezt cáfoljátok meg...
    ----------

     

    8
    2008-12-06 16:49
    a sz@r az, hogy omahaban nincs preflop jó hand - még a legjobbnak tűnő hand is simán elvérezhet a magas variácok miatt.

    a köv leosztásban kényszer all in -- mivel ticketről van szó és a cél a ticket megszerzése.
    több asztalos versenyről lévén szó - fold
    7
    2008-12-06 16:35
    Én dobtam volna. Hiába szép lap de 2 random hand ellen csak 52% esélye van, és a sb all inen volt. Ha dobod, akkor 66% eséllyel továbbjutsz mert kiesik a sb, így viszont 48% esélye van annak, hogy kiesel. Habár ott a játék hevében tényleg nehéz helyes döntést hozni.
    6
    2008-12-06 16:30
    bocs, de most nem adok neked igazat :)
    nem veszed figyelembe, hogy az ultrabrutálshort-on kivül gyakorlatilag mindenki ultrabrutálshort :)
    (vakok: 2500/5000 !!)

    Button Daithio3 (17465)
    SB DEREK 2 (105) -bent van
    BB gMaha (6345) - ebből 5 bent van
    UTG Pokerarc01 (4290)
    UTG+1 bipp (2490)
    MP KingAceSuited (16327.50)
    CO-1 ejx18 (8695)
    CO Merciii (8400)

    Tehát MP és Button kivételével aki belimpel, 1BB alá kerül...
    ----------

     "50%-om van ellened" - jah, igen. Vagy lemákolsz, vagy nem...

    5
    2008-12-06 16:17
    Szvsz: az égvilágon nincs itt semmi érdekes és semmi kérdés:
    Az asztalnál ült 4 idióta aki nem callolt, hogy utána végigcheckeljék az egész partit és közös erővel kilökjék az ultra short stacket.
    ----------