$50-nél magasabb nevezési díjú versenyek leosztásainak és problémáinak megbeszélése.
    $200 Deepstack verseny, első vakszinten tönkremenés?
    23
    2013-05-23 15:20
    Azt azért nem is kell, a KK nálam 100%-ban call ebben a szituációban, a deep stackek ellenére eléggé pluszos.
    22
    2013-05-23 09:56
    Én azon az állásponton vagyok, hogy akármilyen téten játszunk, igyekezzünk a lehető legpluszosabb döntést meghozni. Egyszerűen nem lehet azt megtenni, hogy filterezzük a téteket, hogy ezen optimálisan játszunk, ezen meg kicsit "beszarian", mert az nem vezet jóra.

    Nyilván el lehet ettől térni rendkívül szélsőséges esetekben, pl ha bejutsz a WSOP main eventre 1$-ból, és neked $10.000 rengeteget jelent, akkor megfontolandó pár kiesőnél any2-t eldobálni amíg ITM-be nem érsz.

    Itt viszont azért nem erről van szó, ráadásul a verseny legelején járunk, és őszintén szólva nekem egy ITM ezen a versenyen nem egy meghatározó élmény anyagilag, úgy értem $250-től nem kerülök jobb helyzetbe. Így az első vakszinten nem görcsölnék rá a dolognak arra a felére, hogy úristen, ez a komfortzónámon kívül van, esetleg a bubble szakaszban 1-2 kiesővel az ITM előtt megfontolnám, hogy elhajítsak egy határeset lapot, de azért KK-kat ott sem állnék neki dobálni nagyon gyakran.
    21
    2013-05-22 23:08
    Pont ezért írtam mennyit játszol az adott téten. Ha egyetlen versenyt, akkor mit ad vissza a RNG? Ott, azon a versenyen kell maximálisan teljesítened, ebbe pedig nem fér bele egy 50% -os parti, legalábbis 250BB mélyen nem. Nekem emlékezetes a tavaly előtti Partouche versenyen az öreg fickó. Teljesen tutit játszott, mégis a lapoknak köszönhetően 3. lett. Hogy előtte, hogy játszott nem tudhatjuk, ezzel a játékkal gondolom a döntő asztal közelébe nem lehet jutni, több napig nem lehet szerencséje. De ott elhatározta, hogy nem lesz 9., utána nem lesz 8., stb ... Alyrral elég egyformán jár az agyunk, ő is ilyesmit írt.
    20
    2013-05-22 22:54
    Azért ongame 200 kb egyenlő ps 1$os versennyel játékos állománmyba szóval KK is plusszos call. Sokszor az eltévedt ellenfeleink AK QQ val is beteszik. Vizont ennél lazábban nem ezért QQ AK már dobós de sztem itt KK val is jó a call.
    ----------

     

    19
    2013-05-22 22:49
    Egyetértek Pat kommentjével, gondolatmenetével. Ha matematikailag jó döntést hozol, de kiesel, valahol, valamikor úgyis vissza fogja adni az RNG, lehet, hogy több kisebb buyines versenyen.

    Ha kiesnék a WSOP-n egy ilyen handben, akkor fognám az italkuponokat, és nekilátnék "várost nézni":)
    ----------

    https://twitter.com/gabbbbbesz 

    18
    2013-05-22 22:17
    Azért én azt hozzáfűzném, hogy ezt általánosságként nem szabad kijelenteni, hiszen sok múlik pl a versenystruktúrán is, meg a mezőny játékerősségén. Bár most konkrétan itt nagytétes deepstackről volt szó így tényleg feltételezhető az enemyről hogy valószínűleg KK (nagyon esetlegesen talán QQ)+ a range, de egy 10 centes magyar turbó (szándékosan nem úgy írtam hogy turbó magyar, mert még valaki félreértené :D) versenyen egy picit lazábbnak is lehet lenni. :)
    17
    2013-05-22 20:26
    Ahogy többen írták, ha jó játékos vagy felesleges az elején kockázatot vállalni, ezért csak AA call. A többivel csak akkor, ha nem bízol magadban és tudás helyett az rngre akarsz támaszkodni.
    16
    2013-05-22 19:08
    Ha esetleg mozgatja a fantáziáját valakinek, a Coins challangeről jutottam be, ami napi 3$ befektetést igényelt egy hónapon keresztül, és pluszosan jöttem ki belőle. Nem sokat foglalkoztam vele, megnyitottam ezeket a microsatokat háttértevékenységnek, és push foldot játszottam rajtuk, tehát nem került sok energiámba.

    A bankrollomból nem engedhetnék meg magamnak ilyen versenyeket, a komfortzónám amúgy a $2-$11-os versenyek. Egyébként én magam igyekeztem a téttől elvonatkoztatni, és arra törekedtem, hogy a lehető legjobb döntéseket hozzam. Ugyanúgy próbáltam hozzállni, mint egy $11-es versenyhez. Nem is éreztem, hogy agyonnyomott volna a tét, pár tucat $100+os verseny azért már van a hátam mögött.

    Ezeket csak azért írtam le, mert erre felé a kényelmes/nem kényelmes téma felé kezdett terelődni a téma.

    Nálam AA volt ebben a helyzetben, ellenfelem KK-t mutatott, és riveren lejött a K. Igazából érdekelt, hogy pl jól gondolkodtam-e, és ahogy nézem az a gondolatmenetem, mely szerint KK+ 4-bet/broke, minden más csak call, az működőképes. Örülök a sok hozzászólásnak és köszönöm :)
    15
    2013-05-22 16:04
    tökmindegy, teljesen más lesz a válaszlépésed ha 1$-os satról jutottál be egy olyan versenyre ami nagyobb buyinű kb, mint a bankrollod, és más ha van 10k bankrollod és úgy indultál.
    14
    2013-05-22 15:46
    Van lelki tényezőktől mentes, játéktechnikailag indokolható magyarázat is. Egy "komolyabb", mondjuk 220$-os online versenyen villain range-e ebben a helyzetben szinte mindig A és B lapokból fog állni. Egy 2, 3, 5, 11$-os (stb.) versenyen ez a range már bővülhet C és D lapokkal is.

    De még csak nem is a buy in mértéke az egyetlen befolyásoló tényező. Egy francia/olasz/spanyol teremben (akár 20, 30, 50 vagy még több €-s versenyen, a lényeg, hogy nem mikro téten) a laptartományba már nagyon simán bekerülnek E és F lapok, sőt random kezek is. Ennek függvényében kell kialakítani a mi válaszlépésünket is.
    13
    2013-05-22 14:56
    Első leosztás, QQ van nálad, volt egy raise, egy reraise, D-ben ülsz, CO előtted allin megy.
    Beteszed, ha ez egy 30$ dijazásu freeroll? Ha egy 200 dollár buyines PS torna? Ha a WSOP Main Event első leosztása? Ha KK van nálad? Ha AA van nálad ugyanebben a szituációban? Ha AA van nálad, ugyanezek a versenylépcsők, és nem egy, hanem már 3 játékos ment allin előtted?

    (A komfortzónán túli magyarázat kb az, amit hosszútávnak szoktunk emlegetni. Egy hosszútávú szituációnál a várható érték akkor simul ki, ha elég sok versenyen indulunk. Minél kevesebb ilyen versenyen indulunk, annál hajlamosabbak vagyunk a dobásra, mondván, nem lesz elég versenyünk pókerpályafutásunk során, hogy kihozzuk a hosszútávú várható értéket. És nem is biztos, hogy hamis ez az indoklás...)
    ----------

     "50%-om van ellened" - jah, igen. Vagy lemákolsz, vagy nem...

    12
    2013-05-22 14:49
    Megint off leszek, de nem tetszik ez a preflop/postflop (számomra)logikátlan megkülönböztetés. Én sokkal jobban érezném magam, ha a preflop helyzetekben egy sima reraise még nem 3bet lenne. Postflop teljesen normális, hogy ha valaki nyit, az a bet, aki emel, az 2bet, aki visszaemel, az 3bet. Tehát a harmadik _magától_ cselekvő a 3bet. Preflop viszont az első cselekvő a klasszikus 3bet értelmezés szerint a nagyvak - aki korántsem magától cselekszik, kötelező neki betenni a vakot. Így aki ráemel, az a 'nyitó', nem a nagyvak. De ez csak az én szemantikai jellegű agybajom...

    (És persze hogy on is legyek: instafold Herotol, ha nem AA van nála)
    ----------

     "50%-om van ellened" - jah, igen. Vagy lemákolsz, vagy nem...

    11
    2013-05-22 14:01
    Balanszálnád valamivel? Vagy ismeretlen ellen ez nem annyira fontos?
    ----------

    https://twitter.com/gabbbbbesz 

    10
    2013-05-22 13:59
    deepstack versenyen 1 vakszinten 250bb+ -t pre tuti csak AA-val callolnék be ilyen szituban. éppen ez a deepstack lényege h legyen mozgástér később is a postflop játékra, azért mert az összes fish ugyanúgy bebaszkodja a stekjét minden lappal mintha 100bb lenne nem kell nekünk is ezt tenni. vagy akkor meg le kell szarni h deepstack a verseny és mehet a gambling. a deepség lényege h a nagyobb mtt tudásunk postflop jobban érvényesül majd a későbbiek folyamán, az h az első vakszinten 250 bb vagy 500 bb-d van szvsz kb tökmindegy

    deep cgben sem pre akarom eldönteni a szitut 250bb+ "marginális" lapokkal, azaz pre allin ako aks qq, jj, lapokkal ilyen mélyen sztem megmosolyogtató
    9
    2013-05-22 13:59
    Én alapból csak KK AA val 4betelnék, azzal adnám is az allint. Többi lap amiket felsoroltatok pl AK vagy QQ csak adnám a 200at és postflop hoznék döntést.
    ----------

     

    8
    2013-05-22 13:45
    Ezt nem értem: hogyan befolyásolja bizonyos lapok/akciók chip EV-jét az, hogy milyen gyakran indulunk egy adott (buyines) versenyen?:)
    ----------

    https://twitter.com/gabbbbbesz 

    7
    2013-05-22 13:07
    Kockázat nélkül nincs veszteség :), tehát mivel nem a te versenyed gyakorlatilag csak AA call. KK -val még igen, ennél rosszabb lappal sima fold. Ha minden nap indulsz ekkora versenyen nem gond, mehet(ne) QQ is. AK -t különösebben nem kedvelem, bár közel annyit ér mint a QQ, viszont ez a "közel" a határvonal. Tehát AA, KK call, minden más fájó szívvel fold. Elbuktad a pénzed 1/10 -t, na és? Bőven van még mozgástered.
    6
    2013-05-21 17:43
    Á még nem lőném le a poént ilyen hamar, de ha nem jön több komment, akkor hamarosan beírom a végeredményt, megígérem :)

    Amúgy ott a helyzetben azon gondolkoztam, hogy QQ+ lenne az a range, amivel 4-bet/brokeolnék, bár a QQ-t határesetnek éreztem akkor is, és most is. Illetőleg ebből a rangeből AKs, AKo, JJ csak callolnék ip. Természetesen kiegészítve kisebb pocketekkel elsősorban setmine célból, illetőleg postflop ip jól játszható handekkel.
    5
    2013-05-21 14:12
    :) és betetted QQ-val?:)
    4
    2013-05-21 12:35
    Ezen a téten leginkább jó a havi 1 verseny :)