$10 - $50 nevezési díjú versenyek leosztásainak és problémáinak megbeszélése.
    Minden handnek külön topikot lehet nyitni, a feltett handeket Santos elemzi 1-2 napon belül. Kérjük, hogy a könnyebb kereshetőség kedvéért a topik címében tüntesd fel a leosztással kapcsolatos legfontosabb adatokat. A topik nevét lehetőleg a pontos limittel kezd!
    $20+2, PL Omaha8, top 4, érdekes döntési helyzet
    PokerStars, 250 induló, 4-en vagyunk, 2 csiplíder kb. 120k-140k csippel (az egyik én), 2 shortstack, kb. 20k csippel. Vakok 3k/6k.

    BB-ben kapok J8sA3, buttonról csiplíder minraise, én adom, ketten nézünk flopot.
    Flop: Q74s, azaz flopolom a J-magas flusht, valamint a 2nd nut lowdraw-t.
    Én csekk, BB nyit 2/3-ad potot, én raise, o visszapot, mintegy sugallva, hogy nem fog dobni, legkésobb turnön mindene benn lesz.
    Na ilyenkor mi van? Ha nyerem, szinte tuti hogy enyém a verseny. Ha bukom, szinte tuti, hogy negyedik vagyok. Ha itt eldobom, kényelmes második hely. Ilyen floppal viszont legalább a felezésre elég jók az esélyeim.


    26
    2008-03-19 17:00
    Esetleg még az A is megmenthetett volna a 83 low-al, attól függ, volt-e még low lapja. Ezzel nem tudsz mit csinálni, ugyanúgy allin lettél volna a turn-ön. Ha high irányba ver, akkor mindegy.
    De ha csak low irányban van jobb draw-ja, akkor jobban jársz, ha a turn-ön push-olsz ha nem jön le pár vagy 3-as.
    25
    2008-03-19 15:48
    No, kellőképp kiveséztük, jöjjön a megoldás:

    Mint kiderült, nem bírtam magammal, már flopon allin voltunk...

    A mutatás? A legrosszabb, ami előfordulhatott: A2sxx, szintén a színből... gyakorlatilag halott voltam, egyedül egy leeső kettes menthetett volna meg... persze nem esett le...:-)

    Durrogva söpörtem be a negyedik helyet, így jártam... bár 10-ből kb. 10-szer ugyanígy játszanék...:-)

    24
    2008-03-19 14:57
    ha jól értem neki lenne 200k, neked meg olyan 7-8M-ed marad. Ezt figyelembe véve adnám
    23
    2008-03-19 14:47
    Te voltál az egyik akire gondoltam, hogy tolná:)))

    Nóri
    22
    2008-03-19 14:44
    jól tetted.
    ----------

    "A szerencse a tervezés és a munka mellékterméke" Wesley Branch Rickey

    21
    2008-03-19 14:26
    a díjazást tekintve tök mindegy hogy 2.3 vagy 4. vagy, ahhoz hogy első legyél vagy meg kell adnod és nyerned vagy dobod viszont akkor utána kötelező lejátszanod a többi potban. Szóval ha jobb játékos mint te akkor adnám (bár ez nyilván függ valamennyire a odds-tól, megmaradt stacktől...etc).
    20
    2008-03-19 14:26
    kb. 70-80k-m marad, ha dobom, az ss-eknek 20-25k körül van.
    19
    2008-03-19 14:21
    ehh nincs kedvem számolgatni: tehát mekkora a pot? ha dobod mennyid marad és mennyi a másiknak?
    18
    2008-03-19 14:04
    A visszapotra eldurrant az agyam, és visszatoltam én is a flopon... szóval nem volt visszaút...:-)
    17
    2008-03-19 13:54
    Kb. mennyit check-raise-eltél vissza a 2/3 potbetre?
    Valószínű flopnál tartanám, és a turn-on emelnék, akármi nem pár jön, amennyit lehet. A turn valószínű, csak egyik irányan fog neki segíteni, és így nem kell találgatnod, hogy melyik irányban erősebb. Másfelől ha nem jön low a turn-re, és nut low-ra megy, akkor turnnél be tudod dobatni, ha meg flopnál még visszaemelsz, és nut low draw-ja és bármi értékelhető high-ja van, akkor kb. jogosan tart.
    16
    2008-03-19 12:30
    úgy értettem, preflop 4-handed. szvsz akkor sem érdemes 3. nutflössel és egy még nem kész A3 LOval erőlködni. ha már nem emeltél a flopnál első beszélőként, akkor csak call, aztán ha turnnél továbberősködik egy semleges HI lapra (mondjuk betpot, ami a magas vakok miatt már eléggé committeddé tesz) sztem még mindig el lehet engedni. de ha nagyon aggresszív volt előtte, lehet csak a csupasz A2-jére hívogat. O8on sokan csinálják így.
    figyelembe véve viszont hogy a másik kettő iszonyú shortstack, itt még lehet kivárásra játszani. headsupnál én is betolnám, nyilván.
    15
    2008-03-19 12:16
    heads-up voltunk... jó eséllyel legalább a félpotot behúzod, valós és jó eséllyel a "mindent viszel" végkimenetelre ... 4 leosztásonként 9k vakot fizetsz... mire tolnád, ha nem erre?
    14
    2008-03-19 12:11
    Szerintem lehet miniraise. Előtted volt egy dobás, neked jó lapod van és szeretnéd, ha kifizetnének. Ha többet emelsz viszed a vakot, ha limpelsz lehet akkor is csak a BB megy veled, ha lopásnak véve rádemelnek betolhatod és 2-esben nagy favorit vagy.
    13
    2008-03-19 11:56
    azért egy QQA2s-sel történő indulás nem minraise szerintem ezen a szinten... vagy?
    aztán lehet egy 77A2 benne van
    12
    2008-03-19 11:41
    omahában J magas flös még 4-handed se ér olyan sokat, itt sztem flopnál bet out pot, aztán ha visszaemel, akkor még aránylag kevés veszteséggel be lehet dobni és várni egy jobb alkalomra. Az omaha a nutról szól és a 3. legjobb flössel és a 2. legjobb lo-húzóval nem biztos, hogy check-raise-elni kell, azt védeni kéne. Túl drága dolog kideríteni, hogy épp drillje van-e A2-vel - akkor is eléggé sz*rban vagy.
    11
    2008-03-19 11:27
    Én szeretem a spoilereket, és utánajártam. :)
    10
    2008-03-19 10:25
    "Hajnali fél3 körül volt, a monitort is alig láttam már, a pontos potméretekre nem emlékszem...:-)"

    LOL, még egy ok az olléra, go go go:-)
    9
    2008-03-19 10:19
    Hajnali fél3 körül volt, a monitort is alig láttam már, a pontos potméretekre nem emlékszem...:-)

    Annyi biztos, hogy itt volt az a pont, ahol még valós alternatíva volt a dobás is, mármint ha a stackméretek felől közelítem meg a kérdést...
    8
    2008-03-19 10:13
    ha jól számolom, akkor itt valahol 120 körül van a pot?
    mivel a 4. és a 2. hely között nem oly nagy a különbség részemről ez is a raise mellett szól...
    bár nem vagyok egy nagy omaha mágus, de a nálam jobban játszók hasonló szituációban eddig azt mondták, hogy bár valószínűleg aktuálisan több lap ver, de annyi javulási lehetőséged van, hogy muszáj visszahívnod és lássuk a medvét,
    és általában ilyenkor eldobom:(
    de itt szerintem a jó játék a nagyok szerint a push és lássuk a medvét, ahogy tanult kollégám mondani szokta egy hideg ász kevés lesz a HI megnyeréséhez;)))

    Nóri
    7
    2008-03-19 10:05
    Hol említettem, hogy buktam? Lesz megoldás, mint mondtam valamikor délután...:-)