$10 és alacsonyabb nevezési díjú versenyek leosztásainak és problémáinak megbeszélése.
    Minden handnek külön topikot lehet nyitni, a feltett handeket Santos elemzi 1-2 napon belül. Kérjük, hogy a könnyebb kereshetőség kedvéért a topik címében tüntesd fel a leosztással kapcsolatos legfontosabb adatokat. A topik nevét lehetőleg a pontos limittel kezd!
    (2,2$ 180fős) Sok limpelő esetén mivel pusholjunk FT-n?
    PS 2,2$os 180fos SNG fotábla kilencen vagyunk, én nagyvakban 6BB zsetonnal elottem 4 limpelo.


    PokerStars Game #19021829288: Tournament #97309478, $2.00+$0.20 Hold'em No Limit - Level XV (1000/2000) - 2008/07/22 - 17:38:03 (ET)
    Table '97309478 2' 9-max Seat #1 is the button
    Seat 1: ajgor1977 (27306 in chips)
    Seat 2: Jacob11111 (42570 in chips) out of hand (moved from another table into small blind)
    Seat 3: firdusen (51573 in chips)
    Seat 4: Csupszi (12656 in chips)
    Seat 5: barabaro (5786 in chips)
    Seat 6: The Player56 (27466 in chips)
    Seat 7: heinzilein07 (37282 in chips)
    Seat 8: Jebemama (32352 in chips)
    Seat 9: RockyGF (33009 in chips)
    ajgor1977: posts the ante 200
    firdusen: posts the ante 200
    Csupszi: posts the ante 200
    barabaro: posts the ante 200
    The Player56: posts the ante 200
    heinzilein07: posts the ante 200
    Jebemama: posts the ante 200
    RockyGF: posts the ante 200
    firdusen: posts small blind 1000
    Csupszi: posts big blind 2000
    *** HOLE CARDS ***
    Dealt to Csupszi [♣K♥Q]
    barabaro: folds
    The Player56: calls 2000
    heinzilein07: folds
    Jebemama: calls 2000
    RockyGF: folds
    ajgor1977: calls 2000
    firdusen: calls 1000
    Csupszi: raises 10456 to 12456 and is all-in

    A kérdésem az lenne hogy milyen lapokkal érdemes ilyenkor pusholni? Melyek azok amik nagy nyereséggel kecsegtetnek és melyek a határeset lapok?

    Ti allineltetek volna ezzek a KQ-val vagy inkább csak megnéztétek volna a flopot?
    17
    2008-07-25 11:54
    Gamblerkedés? Csak megsúgom de ne mondd el senkinek: PS 12$os 180fős turbon sok játékos 10000$-t keres havonta. Nemsokára én is köztük leszek, remélem. :)
    16
    2008-07-25 11:28
    na, számolok: 10k-t tolsz be 22k ért.
    Azaz chip +EV hez 30% elég (a megadó oldalról is ugyanez a szám, szóval ATC)
    Az esetek 60%(55%)-ában kiesel, 40%ban meg lesz 32k előtted. És nem tudom a pontos fizetési struktúrát, de az én ICM moodulom erre azt mondja, hogy minuszoss, bár lehet nem pontos.
    Ha többen megadják, akkor még rosszabb a helyzet.
    15
    2008-07-25 11:28
    Nem jó amit a naplómban írtam? Már "sztár" vagyok vele. :)
    14
    2008-07-25 09:52
    Félig OFF:
    Valami linket kérnék plíz, tubro MTT stratégia leírásra.
    De ne olyat, mint Roy Rounderé, aki egy mondattal elintézik a témát, hogy ez tiszta gamblerkedés és ne indulj ilyenen. Ezt én is tudom, de néha azért lenne kedvem, meg pl. a PS-en elég sok ilyen szat megy. :)
    ----------

     

    13
    2008-07-25 06:07
    Erre szerintem rá lehet tolni az alább leirtak miatt. Nem is modanám el ujra, mert kb. nekem is ez a véleményem. Arra lennék kiváncsi hogy ebben az esetben mit tettél volna ha UTG+1-ként kapsz KQ-t?
    12
    2008-07-24 09:10
    Hányan vannak még, hogy állsz, stb ... Csupa ilyen lényegtelen információ :-). Azért picit vitatkoznék, hogy Ax sem rossz: 40-60%. Ennél már csak az AQ, AK rosszabb: 30-70%. De ezek nem túl valószinűek. M4 -nel a KQ sima allin lap elölről, most az rontja az esélyét, hogy volt már 3 megadó, és egy tartani fogja valószínűleg, SD -vel kell nyerni.
    11
    2008-07-23 18:00
    Miért lenne -$EV ha egyszer +chipEV? Bubble már rég volt ez FT. Kb egyenletesen megy fel a díjazás, csak a top3-nál ugrik meg.
    10
    2008-07-23 16:05
    nem jatszok iylen téten, de valószínűnek tartom, hogy 3 limpelő közül egy tutira megadja, és valszeg gyenge leszel. Lehet hogy még így is +chip EV de nagy - $EV.
    9
    2008-07-23 15:49
    Na megpróbálok mindenkinek válaszolni.


    IAMTheKing: Milyen helyzetre gondolsz? Arra nem is gondoltam, hogy fogják egymást az A-k a sok limpelő miatt. Jó ötlet. :)

    Fopkisa: Elég sokszor limpelnek ezeken a tourokon. Nem gondolom hogy lenne FE-m. Egy megadó tuti lesz de ki? :) Ugye UTG limper gyenge lappal nem igazán ad meg, mert fél, hogy akkor a jó pot oddsz miatt jönnek még sokan. Ha mindenki dob kivéve az SB-t akkor az tuti adni fog mert szinte bármivel meg van az odssza. Tehát egy megadásra mindenképp számítok. De a KQ több ellenfél ellen se rossz. Jobb mint pl. egy A7, vagy egy 22.

    Sajtika: Igazad van nem említettem: ez turbo verseny. Azért nem M-mel számolok mert az csak arra kell hogy mennyire siessek és itt már megszoktam hogy van ante sietni kell 6BB-vel. :) Azért mondok 6BB-t mert a BB szám dönti el, hogy pusholjak-e vagy csak emeljek vagy esetleg checkeljek. JJ+,AK+ ultrafeszes lenne szerintem. Akkora a pot hogy egy megadónál háromszorozok ha nyerek.

    Króm Bácsi: Ja sokszor limpelnek. Kb egy freeroll színvonal ez a 2,2$-os 180fős. Egyébként a check és megvárom a top párt nem valami jó mert ennyi részvevőnél ritkán elég egy top pár.

    Kisioo: Ja kb. így van. Jól összefoglaltad. :)

    Naropa: Valahogy én is így gondolkoztam. Annyi különbséggel, hogy szerintem több megadó nem rontja annyira az esélyeimet mert KQ nem rossz egy multiway potban. Egy kis pár sokkal rosszabb lenne például mint ahogy fentebb is mondtam.

    Egyébként kiszámoltam 10800 van a potban és nekem van 10400-am. Szóval pont duplázok ha eldobják, egy megadónál meg háromszorozok. Ami ügye 1:2 bankesély ha biztosra vesszük a megadást. Ez csak kb csak egy AJ+88+ range ellen nem elég de azzal emeltek volna nagy valószínűséggel.
    8
    2008-07-23 12:59

    Szerintem itt KQ-val is jó a push, mert a következő szituációk várhatóak:

    - Mindenki dobja - Elég kicsi az esélye de akkor szinte duplázol ingyen
    - 1 Megadó alacsonyabb párral (JJ-22): 50%-os partit játszol egy csomó dead money-ért
    - 1 Megadó AJ-A2 -vel: 40%-os parti sok dead money-ért
    - 1 Megadó gyengébb lappal 55+% -os parti sok dead money
    - 1 Megadó domináns lappal: AQ, AK, AA-QQ - ez gáz, de kicsi az esélye
    - Több megadó - ez is gáz, de ennek is kicsi az esélye

    Összességében szerintem jó a push, szerintem TJs+, KJo+, 66+, AT+ -al mehet
    7
    2008-07-23 12:52
    Ha soxor volt már ilyen itt akkor egyre jobban érik a szitu, hogy valaki csapdázásból limpeljen abban a reményben, hogy valaki úgyis fog egyszer már emelni, akár pusholni...
    ----------

     

    6
    2008-07-23 12:45
    Itt nem kell görcsölni. Nincs idő, dobják, dupla, adja vmlyik, trippla, bukó, kiestél, de csak így lehet feljebb mászni zsetonban. 1 kör múlva úgyis már nem marad zsetonod. Akkor meg.... :)
    5
    2008-07-23 12:44
    a helyzetedben végülis nem rossz játék az allin (ha a győzelemre hajtasz), de sztem ezen a szinten tuti kapsz legalább 1 callt, egyéb esetben pedig nagyon valószínű, hogy legjobb esetben is csak 50%od van vmi kisebb párral szemben. KQo-t ráadásul nagyon soxor dominálják, AQ, AK...
    ha soxor volt már ilyen itt, h limpeltek sokan, akkor jó a push, egyéb esetben inkább megvárom a flopot, és ha van top pár, push, ha nem, check/fold.
    4
    2008-07-23 12:42
    Pár lényeges dolog hiányzik nekem:

    1. Ugye ez turbó?
    2. Hány perc volt még a vakszintből?
    3. Miért nem az M-edet számold? Egy kör alatt még vagy másfél BB-t elszórsz a mezei BB-n felül.
    4. Ennél az asztalnál rendszeresen a limp volt a divat? Vagy ha nemrég van még FT, azoknál a limpelők közül akikkel korábban együtt ültél?

    Én nulla infóval itt tuti csak checkeltem volna, de én turbókat ritkán játszom, úgyhogy alapból kiráz a hideg attól, hogy FT-n alacsony M-nél limp fesztivál. Nomeg gondolom minimum 2 megadó volt, netán akár 3, PP-k, meg Ax-ek, akár valami kisebb SC.

    Én itt - legalább is nulla infóval - JJ+ és max. AK-val pusholnék.
    ----------

     

    3
    2008-07-23 12:39
    a push range nagyban függ a játékosok stilusától is.
    ha rendszeresen limpelnek, akkor BBről én betolnám itt mindennel.:) Akkora FE-d van, hogy az már fáj, és majdnem dupláznád magad. szóval az nem kérdéses.

    Viszont ha feszesebb az asztal,és ez kicsit kirívó kör ,akkor már a KQo sem éppen megnyerő lap, de azért betolnám vele. ezesetben a range 56s+,22+,AJo+
    Touron szerencsésebb M-ben számolni. BB-ben inkább 1-2 asztalos sng-n szokás. Ott ritkán van ante. itt viszont nagyon sokat elvisz. Általában 10BB=M4. szóval itt már eléggé leszűkül a döntési kör, főleg, hogy turbo tour, köv körtől M2, aztán pá, onnan már csak mákkal állsz fel.



    2
    2008-07-23 12:03
    Helyzeted nem irtad, de nem rossz az allin. Ennyi megadónal joggal feltételezhetően kint van 2 A, fogják egymást. Sok a pénz a potban, pozíció nincs. Ha van megadó akkor az 40-60%, 50-50% -os parti lesz. Óriási a FE is. Hogy én mivel tenném ezt: bármekkora PP, AQ+, de a KQ sem rossz játék. Azért nagyobb az A kisérő, mert AJ -vel szeretnek megadogatni, de AQ -val mér inkább emelnek. Persze néha lesz AK is, vagy QQ+, de megér ennyi kockázatot hacsak egyiktől nem láttam még trükkös játékot. Egyébként mostanában kezd elterjedni, hogy AA -val limpelek, mert majdcsak rám emelnek.
    1
    2008-07-23 11:49
    Azt gondolom ez a KQ push +EV-s tekintve a pot méretét. Bár AT+,66+ még egyértelműbb lenne. AJ+,88+ meg egyenesen triviális.

    Az első EP limpelő lehet a legerősebb (nála sokszor lehet fékezett monster is), a többi inkább csak a pot miatt száll be általában.

    Az általános kérdés az lenne, hogy általában mivel pusholjunk 5-11BBvel ha előttünk 1-2-3 ember limpelt?