$10 - $50 nevezési díjú versenyek leosztásainak és problémáinak megbeszélése.
    Minden handnek külön topikot lehet nyitni, a feltett handeket Santos elemzi 1-2 napon belül. Kérjük, hogy a könnyebb kereshetőség kedvéért a topik címében tüntesd fel a leosztással kapcsolatos legfontosabb adatokat. A topik nevét lehetőleg a pontos limittel kezd!
    22 hm ft 888 pokeren
    8
    2012-02-29 21:32
    köszönöm a válaszokat

    igen mindenképp chek callt terveztem ha nem talál be a flopp, tudom elég weak.., nem voltam még ft-n ilyen extrém icm helyzetben, de értem amit leírtatok legközelebb hasonló helyzetben biztos, hogy betolom. :)
    7
    2012-02-29 21:31

    6
    2012-02-28 12:16
    Én is így gondolom. AKs, az enemy stackje szerintem viszonylag széles 3bet ranget biztosít számára. A callal bekerült a stacked 20%a, ráadásul OOP voltál. Ha a flop nem segít, akkor check/fold? Netán check/call vagy push? Mindkettő olyan helyzetet eredményez hogy gyakorlatilag információ hiányában kell döntened.

    De menjünk vissza gondolatban a preflop lépésre. Mi az ami ellen verve vagy? AA-KK. Tegyük fel hogy jön egy A vagy K a flopon. El tudod dobni az AKdat? Nem, holott ha eleve jobb lappal indult, 50% eséllyel benne van az hogy éppen setesedett.
    QQtól lefelé pedig coinflip, ráadásul minél kisebb pocket van a kezében, annál nagyobb FEt kap.
    Ha meg nincsen pocketje, akkor jó esetben (mint itt is) még dominálod is, ami óriási esélyt jelent. 57.5K volt a potban, ha jól számolom, ez az előtted lévő zsetonok jó 31%a. Én úgy gondolom, hogy az enemy dominálási hajlamától függően talán akár egy stealt is megért volna bármilyen két magas egyszínű lappal. (pl egy KJsel)

    ps : persze könnyű így kívülről dumálni, egy dolog okoskodni, meg egy más dolog nyomás alatt gondolkodni és dönteni.
    5
    2012-02-28 10:27
    Azt nem értem én se, amit játékos22, mi volt itt a terv a callal? Pakold be pre.
    ----------

    "Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik."

    4
    2012-02-28 10:20
    Én nem igazán értem az elképzelést, mit tettél volna, ha egyáltalán nem talál el a flop? Check/fold?
    ----------

    "In the long run, we are all dead."

    3
    2012-02-28 09:50
    5 fős játéknál hiába van három kisebb stack, 40bb-vel az AKs annyira erős lap hogy mehet a 4bet call vele simán. Ellenfélről nem tudok infót de ezek szerint sokat 3betelgetett mert itt is light volt ugye. AQ-t pl valószinű be lehetne dobni itt, de AKs-t biztos hogy nem.
    ----------

     

    2
    2012-02-27 21:29
    eszembe se jutna a fold.
    ft-n nem vállaltál fel AK-val egy pre allint.
    magasan 2. helyen álltál,de nem használtad a stacked egy erősebb utg emelésre,nem úgy,mint a cl.
    ha pre berakod,akkor badbeat. így hátulról mentél és nem javultál.
    ----------

    A tudatlanság áldás.

    1
    2012-02-27 21:16
    Sziasztok!

    Az óriási Icm hatás miatt kérdezem, hogy itt mi lett volna jó? fold pre?
    nyilván a verseny bármely szakaszában ezt én 4bet callozom itt úgy döntöttem megnézem a floppot és sajnos utána már úgyérzem standard volt.

    $2.5k/$5k No Limit Holdem
    888
    5 Players
    Hand Conversion Powered by weaktight.com

    Stacks:
    UTG Akameo ($194k)
    CO indiaking ($407k)
    BTN thathurt1 ($57k)
    SB m__shady ($51k)
    BB Sergio660 ($76k)

    Pre-Flop: ($7.5k, 5 players) Akameo is UTG :ad: :kd:
    Akameo raises to $10k, indiaking raises to $40k, 3 folds, Akameo calls $30k

    Flop: :ah: :3h: :ts: ($90k, 2 players)
    Akameo checks, indiaking bets $90k, Akameo raises to $153k, indiaking calls $63k

    Turn: :2c: ($396k, 2 players)

    River: :5d: ($396k, 2 players)

    Final Pot: $396k
    indiaking shows
    :ac: :tc:
    Akameo shows
    :ad: :kd:

    indiaking wins $396k (net +$203k)

    Akameo lost $193k