$10 - $50 nevezési díjú versenyek leosztásainak és problémáinak megbeszélése.
    Minden handnek külön topikot lehet nyitni, a feltett handeket Santos elemzi 1-2 napon belül. Kérjük, hogy a könnyebb kereshetőség kedvéért a topik címében tüntesd fel a leosztással kapcsolatos legfontosabb adatokat. A topik nevét lehetőleg a pontos limittel kezd!
    $25+2.5 2.5M GTD satellite
    Sziasztok!
    Az lenne a kérdésem, hogy jó a resteal?
    5
    2009-02-25 09:44
    Az A7o ilyen pozícióból szerintem is több sebből vérzik, mert pl ha emberünk elölről alacsony pp-vel emelt, akkor 3-betre - ha nem alakul ki multiway pot) - simán visszatolhatja az all-int és nem hinném, hogy adhatjuk, főleg ha közepes pp-je van (88,99), mert akkor meg már magasabb lapja is lesz, így már a CF-től is nagyon messze vagyunk.

    A-lalacsonnyal egyébként a legtöbbször - úgy látom - akkor lehet a legtöbbet nyerni, ha pl vakból egy emelésre csak megadunk. Rengetegszer az emelő A magas flopon nem hiszi el, hogy a vakoknál A lehet, ezért pl egy JJ-vel simán végighívja az összes utcát, amire csak call a válasz, vagy képes akár flopon all-in menni.

    Nagyon sokan limpelnek bármilyen Ax lappal versenyeken, még olyankor is mikor a vakok magasak. Nekem alap dobók ezek a lapok pozíción kívülről, mert lehetetlen nyerően megjátszani. Vagy dobnak és viszünk pár kispotot, vagy elveszítjük a stackünket. Egyetlen amiben bízhatunk a két pár és, hogy egy A magas (AK,AQ) majd jól kifizet.
    4
    2009-02-25 09:21
    Általában, amikor befeszül az asztal, az elején még legitimek szoktak lenni az emelések, én inkább akkor próbálkoznék, amikor D,CO emel, és vakon vagy. A7-tel meg amúgy sem célszerű ilyet csinálni, kb annyi ereje van, mint egy sc-nek, vagy 79s-nek. De látom, mostanság mindenki szereti SC-ket nyomatni. Tény, hogy könnyebb velük nyerni, mert sokszor jön le pl 467 flop, és akkor egy 78-al bőven mehet allin, sokszor fogunk AK,AQ-kkal versenyezni, és még fejlődni is tudsz, ha véletlen OP lenne nála. Viszont ha pl A7-el találsz egy A-t, mert csak becallolta 3betet, akkor bajban vagy, mert simán lehet nála nagyobb kicker, azaz ott vagy , ahol a part szakad, csak két párral nyerhetsz igazán.
    3
    2009-02-25 08:41
    Feszes asztalon ülve kb átlagon 150/300-as vakoknál, amikor még böven van mozgásterünk szvsz én nem 3betelnék A7-tel. Sokkal célszerűbb olyan lappam ami még bőven javulhat, pl sc-vel, mert így ha rádtolják kénytelen leszel dobni.
    2
    2009-02-25 06:05
    2400ig emeltem volna, és szerintem még nem feltétlen commitáltad magad a pot mellett, még azért van fed, pláne egy ilyen lappal, mondjuk én 68sal ezt sokkal szívesebben megcsinálom, de akkor úgy emelek vissza, hogy az ellennek egyértelmű legyen, hogy beteszem az egész stackem, tehát akkor re-raise 2950ig.
    ----------

    Mi az, hogy káttű?

    1
    2009-02-25 00:24
    Fontos információ,hogy az asztal nagyon feszes,volt olyan hogy kétszer kapott walkot BB,aztán persze ezt rajtam kívül mások is észrevették ,és elindultak a stealek,persze óvatosan,ésszel.
    37-en vagyunk még,6910 zsetonom van,ezzel kb 21. helyen állok.Az első 4 jut be a nagyversenyre.
    Vakok : 150/300/50
    MID player 10500 ból raise 950-ig,közvetlen balján ülök CO-1 nálam A7o ,2250-ig emeltem vissza,helyes lépés?
    Tudom hogy ezzel a 3bettel committáltam magamat,de mostanában azt veszem észre ,néha saját bőrömön is, hogy általában ez a 3bet mint amit én csináltam sokkal több erőt sejtet mint egy push.