$10 - $50 nevezési díjú versenyek leosztásainak és problémáinak megbeszélése.
    Minden handnek külön topikot lehet nyitni, a feltett handeket Santos elemzi 1-2 napon belül. Kérjük, hogy a könnyebb kereshetőség kedvéért a topik címében tüntesd fel a leosztással kapcsolatos legfontosabb adatokat. A topik nevét lehetőleg a pontos limittel kezd!
    €25+€2.5 NL Hold'em, ITM eleje, Chipleader vs Ch
    €25+€2.5 NL Hold'em, ITM eleje, Chipleader vs Chipleader, QQ
    35
    2009-12-27 22:02
    Ok, ne is figyelj olyan apróságokra, mint a bet sizing vagy a hamarosan változó BB-szám és ezáltal a megváltozott stackméretek! Minden esetben csináld azt, amit a szoftver mond.

    A szoftver hiányos információkból táplálkozik, az alapján a kevés adat alapján számol, amit te megadsz neki. Hiába van komoly számításokra alapozva, nem vesz figyelembe a versenypókerben létfontosságúnak számító információkat. Az ICM-hatásnak pedig itt nincs akkora szerepe, mint pl. egy sng-ben, ahol negyedik vagy, és az első három fizet. MTT-t azért játszik az ember, hogy nagy pénzt kaszáljon.

    Nem ismerem a Boss állományát, de handelemzésnél ennek általában nem is tulajdonítunk nagy jelentőséget. A legvalószínűbb range-et megállapítottuk, és nem csak én jutottam arra a következtetésre, hogy a legrosszabb eset általában a coinflip lesz.

    Illetve nem csak én adnám fel ezt a remek helyzetet (hogy hamarosan 23BB-vel second CL-ek leszünk...), mások is feladnák, mint olvashattad. Nem rossz játék a dobás, de leírtam az érveimet, hogy én miért látok nagyobb fantáziát (és hasznot) a tartásban.
    34
    2009-12-27 19:46
    "Az ICM-kalkulátor nem veszi figyelembe, hogy még 13-an vagyunk, nem tízen. "

    Írtam. Nem találtam sajnos kalkulátort, ami 10-nél többet képes figyelembe venni.

    "Az ICM-kalkulátor nem veszi figyelembe, hogy hamarosan emelkedik a vak, és 23BB-nk marad. Az ICM-kalkulátor nem veszi figyelembe, hogy a másik egy elég jól readelhető move-ot hajtott végre, és nem 3- és 4betek után jutottunk el az all inhez. "

    Igaz, az sokkal hatásosabb érv egy komoly számításokra alapozott rendszerrel szemben, hogy "mindjárt emelkedik a vak".

    "A terrorizálás pedig igen nagy szerepet játszik. Ha a delikvens megnyeri ezt, nem csak, hogy kétszer akkora stackje lesz, hanem egyeduralkodóként pofozkodhat. Nem értem, mi ez a társ CL-ség, hiszen akkor már semmiféle CL versenytárs nincs... "

    Ha eldobjuk, a delikvensnek lesz 60k, nekünk 49k, míg a megmaradó 11 játékos átlaga 21k. 2,5-szer annyink van FT előtt, mint a maradék 11-nek átlagban, és a CL-től 20%-kal sem maradunk el. Hadd nevezzem már ezt társ CL-ségnek. Röhögve terrorizálhatjuk őket FT előtt ebből a stackből is, és te ezt adnád fel.

    Én általában bírom az elemzéseidet, félreértés ne essék (ezért mertelek név szerint is kérdezni), csak arról van szó, hogy nem ismered eléggé a Boss állományát (az ellenfél azért meri AK-val eljátszani ezt, és pl. TT-vel nem, mert 1. az AK-t csak 2 lap veri 2. az AK több mindent fog dominálni az emelő range-éből --> ez nem az én gondolkodásom, hanem az övék. Azért merem leírni, mert játszok ezeken a versenyeken, nyertem már ilyen 25+2.5est is, nem is egyet) és nem értékeled megfelelően a jelenlegi helyzetünket sem. Ha egy sng-ről lenne szó (3 fizet, 7499-7499-1-1 chip, és az egyik nagy stackként QQ-t kapunk, itt 80%-os lapot kellene mutatnunk a másik nagy ellen, úgyhogy akár dobás is lehet a helyes játék, attól hogy szép lap, matematikailag lehet helyes a dobás).
    33
    2009-12-27 16:33
    Az ICM-kalkulátor nem veszi figyelembe, hogy hamarosan emelkedik a vak, és 23BB-nk marad.
    Az ICM-kalkulátor nem veszi figyelembe, hogy még 13-an vagyunk, nem tízen.
    Az ICM-kalkulátor nem veszi figyelembe, hogy a másik egy elég jól readelhető move-ot hajtott végre, és nem 3- és 4betek után jutottunk el az all inhez.

    "A "terrorizálás" pedig sok szerepet nem játszik (2x akkora stackből nem lehet 2x olyan jól terrorizálni, ha eleve társ CL-ek vagyunk)"

    A terrorizálás pedig igen nagy szerepet játszik. Ha a delikvens megnyeri ezt, nem csak, hogy kétszer akkora stackje lesz, hanem egyeduralkodóként pofozkodhat. Nem értem, mi ez a társ CL-ség, hiszen akkor már semmiféle CL versenytárs nincs...

    El is lehet dobni, és akkor 23BB-vel lehet várni a shortstackek öngyilkos akcióit, akik feltehetőleg sokkal lazább range-dzsel fogják ránktolni, mint amilyennel mi tarthatjuk őket egy resteal stackkel. Elég egyszer jobb lapot mutatniuk, vagy rosszabb lappal lemákolniuk, és onnantól máris mi vagyunk a shortstackek, a second CL-ség meg csak egy szép emlék marad. Persze, akár mi is nyerhetünk egy ilyen párharcban, csak éppen nagy rá az esély, hogy még egy ilyen prémium lapot nem kapunk a verseny maradék leosztásaiban.
    32
    2009-12-27 16:04
    Sőt, a 69% arra vonatkozott, mintha még nem is tettünk volna pénzt a potba, a benn lévő zsetonok miatt azonban pár százalékpont lejön még. Újraszámolva a meglévő potot is figyelembe véve 65% az érték.
    31
    2009-12-27 15:20
    Ez a hand hoz 69% -t. És akkor még nem is 13 emberrel számoltál. Legtöbbször ilyenkor kézbe pár lesz (80-20), máskor Ax (70-30). Sokszor lesz AK (50-50), és néha AA/KK (20-80). 100 -ból 101x insta call.
    30
    2009-12-27 14:41
    Beütöttem egy ICM kalkulátorba azt az esetet, ha az 10 embernél fordul elő (mivel 10 embert bír kezelni ..), feltéve, hogy ilyen arányban vagyunk ketten CL-ek, és pontosan ennek a versenynek a kifizetési struktúráját, és 69%-os lap kell, hogy nullszaldó legyen. A "terrorizálás" pedig sok szerepet nem játszik (2x akkora stackből nem lehet 2x olyan jól terrorizálni, ha eleve társ CL-ek vagyunk), vagy ha igen, az is erősebb lapot követel, mert ha kiesünk, akkor úgy már elég nehéz terrorizálni.

    Ja és még valami: az ICM-hatás intuitíven is gondolható, hogy nagy, mivel a boss payout structure közel sem olyan topheavy, mint a starsé vagy a partyé.
    29
    2009-12-27 08:53
    3BB -re 35BB visszaemelés szerintem sem monsterre vall. Egy trükkös játékos esetleg beteheti KK/AA -val, de nagyságrenddel többször fog mutatni rosszabb lapot. AK flip, minden mással óriási előnyöm van. Ha ez nem call, akkor semmi. Lehet úgy játszani, mint az ES papa, aki AA kivételével mindent dobott visszaemelésre. Ezzel is 3. lett, de hány versenyből? Az ICM meg ilyenkor pont nekem dolgozik. 3 helyig nem fog nőni a pénz, és utána is alig. Az igazi pénz az 1-3 helyekben van, bármikor odaadok 20 ITM -t, egy első helyért. Ezt nem mind neked írtam, csak az elejét.
    28
    2009-12-26 23:35
    Tudod egyátalán, h melyik fórumon vagy?
    Lehet sok volt az ünnepi itóka.
    27
    2009-12-26 23:13
    Nem játssza jóval szűkebb range-dzsel, ti level 6-ot képzeltek a level 1-be... A CL nem fog visszaemelni egy átlagos alacsony tétes versenyen 3BB-re 35BB-s all int, csak mert tudja, hogy ti tudjátok, hogy ő tudja, hogy mi tudjuk, blablabla. Itt, ha nem AK, akkor legtöbbször JJ vagy TT lesz nála, akkor pedig máris 80-20-at játszunk.

    SM FT-én nem CL vs CL2-ként értettem a megadást, hanem 32BB-s játékosként. És szó nincs monster CL-ekről, 32BB-ről van szó, ami hamarosan még kevesebb lesz. A monszter CL-harc az lenne, ha legalább egy 80-80BB-s csapna össze, míg a többieknek negyed ennyijük sincs.
    26
    2009-12-26 23:12
    Az az igazság inkább tolok allint 23BB-vel, hiszen az asztal nagy részének sem lesz sokkal több, mint megadjak egy allint ami nagy valószínűség szeint CF.
    Én nem vitatom azt sem, hogy ez hibás játék, de én eldobnám.
    25
    2009-12-26 23:10
    life nits in the thread
    24
    2009-12-26 23:06
    Szerintem semmi értelme a másiknak itt KK+-szal all in menni, ezt kevésszer fogja megcsinálni.

    Rendben, mondjuk, hogy eldobjuk a QQ-t 32BB-vel! 5 percen belül megemelkedik a vak, 1000/2000 lesz, ráadásul két partyn belül át is megy rajtunk. 46k-s stackkünk lesz 2000-es vakhoz, ami 23BB. Nem négyen, nem öten, még 13-an vagyunk egy 23BB-s resteal stackken csücsülve. Még mindig annyit számít, hogy az előbb CL vs CL2-ről volt szó? Még mindig eldobnál egy QQ-t, csak mert a többieknek kevesebb van? Ja, becsoroghatsz esetleg FT-re, de már azt is csak egy 13 fős gambling részeseként. Ott meg sikerül mondjuk egy 6-7-8. hely, ami pont arra elég, hogy párszor megkajálj a McDonaldsban.
    23
    2009-12-26 23:02
    AKo volt nála, a coinflipet pedig ő nyerte.
    22
    2009-12-26 22:55
    Olvasgatva a hozzaszolasokat, eleg sokan teszik monsterre a baratunkat. Az utobbi idoben sok tornat jatszottam, es a legtobb ilyen szituacioban a CLnel kis PP volt. Amolyan fura squeeze jatek, h tovabb novelje az elonyet. Nyilvan ha lattal volna tole nehany mutatast, okosabbak lennenk, igy viszont sztem instacall. Lehet eszre sem vette, h mekkora is a stacked. Persze benne van az is, h nalad erosebb, de ne felejtsd el, standard 3BB emeles sokmindent takarhat, es gyanitom vmilyen suited aszos papirra tesz teged, amit el is kellene engedned. De egy QQt... :)
    Instacall.

    Mellesleg mi lett a vege?
    21
    2009-12-26 20:17
    Nekem is nagyjából ez volt az eredeti kérdésem, és többször átgondolva valószínűleg jövedelmezőbb az ha az esetek kb. felében a verseny ezen szakaszától kiemelkedő chipleader vagyok, mint hogy dobok, és 30 BB-vel nem kiemelkedően vagyok elől.
    20
    2009-12-26 20:13
    És itt ICM hatás nem érvényesül? Mert ha bukja, akkor vége a versenyének, megkapja a 13. helyért járó díjat, míg ha nyeri, akkor szerintem nem duplázza meg az equity-jét. A másik meg, hogy szerintem is jóval szűkebb range-dzsel játssza ezt a játékot, mint amit te feltételeztél.
    Egy SM FT-n pedig én becallolnám egyenlő stackek mellett, ha mondjuk 5-6. helyen állunk. De ha ketten vagyunk monster CL-k, biztos, hogy nem.
    19
    2009-12-26 20:00
    De én pont azt mondom ezt nem csinálja meg az ember CL-ként a CL2 ellen csak ezeknél sokkal szűkebb range-gel. Szvsz KK+ AKo, AKs mint ahogy az előző hozzászólásomban írtam.
    Aztán persze lehet tévedek.

    Az is érdekes kérdés, érdemes-e CF közeli helyzetre feltenni a versenyünket, amikor chip másodikak vagyunk. Szerintem nem, de elfogadom azt is, hogy ez nem így van.
    Mindenesetre én biztosan nem tenném.
    18
    2009-12-26 19:55
    Nem egészen. Ha egy 4,7%-os range-et veszünk alapul az ellenfélnél, ami a TT-AA, AKs, AKo, AQs, AQo lapokat takarja, akkor a QQ-nak pontosan 55%-a van nyerni. Ugyanez ellen a range ellen a JJ már csak 46,8%-os hatásfokkal száll szembe.

    Valamint, ha kiszámolnám azt a range-et, ami a legvalószínűbb (egy erős, de sérülékeny lap, amivel még ezt csinálja a másik, pl. AK, AQ, QQ), akkor a JJ még sokkal rosszabbul szerepelne a QQ miatt. De már a 10. asztal nyílik, úgyhogy csak kapkodom a fejem.
    17
    2009-12-26 19:16
    Ha ezt az emberünk KK+,AKs,AKo csinálja meg, akkor a JJ-nak 0.2%-al rosszabb az esélye mint a QQ-nak. Ha QQ+,AKs,AKo akkor pedig 4%. Ha a QQ instacall a JJ miért nem?
    Nem hinném, hogy ezeknél sokkal gyengébb lappal tolna allint ebben a helyzetben. Hiába 30BB mégis csak CL, és ahhoz hogy nyerjünk egy versenyen el is kell jutni a HU-ig. Ha nem a CL2-re tolná azt mondanám ezt gyengébb lappal is teheti, de így nem.
    16
    2009-12-26 19:00
    Ilyen állás mellett úgy dobnám, h a "lába sem érné a földet"!