$50-nél magasabb nevezési díjú versenyek leosztásainak és problémáinak megbeszélése.
    28.000 freezout
    mai 28.000es élő verseny
    27
    2011-03-19 15:02
    ha 3betelünk az eredeti emelő nagyon ritkán fog dobni ip ilyen mély stackeknél, behozza magával a shortot is és csinálunk egy jó nagy potot és ugyanúgy nem tudunk rendesen ranget szűkíteni, vagyis oop leszünk egy 3betelt potban szűk stackeknél
    jó a mining és kb fit or fold, nyugisabb flopokon egy/két utcát callozunk

    ja és az általad említett
    KJx / Axx / QJx / QQx / AJx (x<10" flopok nagy részén meg el tudjuk check-foldolni a lapunkat, mivel két ember ellen fog cbetelni, vagyis total air lapokkal vszeg nem fog elkezdeni emberkedni

    a 3betnél még a pre push is jobb kb, mivel rohadt nagy százalékban fog ip lecallozni és magával hozza a kis vakot is

    ha viszont volt history jobb ha ráborítod preflop, vszeg szélesebb rangel fog lecallozni, az sb rangeét meg szétdominálod és vered, az eredeti emelő meg sok gyengébb lappal is tarthat
    ----------

    Mi az, hogy káttű?

    26
    2011-03-19 14:59
    Nekem tetszik a pf jatek, ha visszatolja en is callolom.

    flop c, a cbetjere pedig allin megyek :)
    ----------

    This is Kiss my Ass time!

    25
    2011-03-19 14:56
    Na mindenesetre a flop utáni játékra is várnék ötleteket, leírtam már lentebb, hogy mit csináltam preflop.
    24
    2011-03-19 14:55
    Be kell tenni és le kell flippelni és kész.
    23
    2011-03-19 14:41
    és ha pre csak megadok, akkor egy 8/9 magas floppon csekk/fold? kicsit weak... csekk/call? iszonyú sokszor ki fognak blöffölni egy magas turnon vagy akármilyen veszélyes boardon. Arra nem építhetek, hogy ha őt sem találta el a flop akkor a turn river csekk/csekk lesz. Fogalmam sem lesz hol vagyok a partiban.

    jatekos22: amúgy pont azt írtam lentebb, hogy az előzmények tekintetében a 4bet allint valszeg calloltam volna.
    22
    2011-03-19 14:06
    ha miningolni mentek be a partiba miért kéne 9 magason stackelődni?
    ----------

    Mi az, hogy káttű?

    21
    2011-03-19 14:05
    60 BB-s allin egy 7 BB-s kasszára???
    ----------

    "In the long run, we are all dead."

    20
    2011-03-19 13:55
    ezt mondom, rajuk kell boritani pf, ott meg van FE is.
    ----------

    This is Kiss my Ass time!

    19
    2011-03-19 13:54
    Szerintem akkor lenne jó setmininghoz a TT, ha egy 4bet allinra simán bepakolnád, de ha jól veszem ki a szavaidból, akkor erről nincs szó.

    Amúgy, ha csak egy figurás jön le, főleg ha duplikálódva, akkor az esetek többségében előle leszünk, és egy gondolkozó játékos ellen, ez általában nem is kerül sokba, mert nem fogja ész nélkül végig hívni, és viszonylag olcsón juthatunk el az sd-ig (főleg szivárvány flop után). Különben én sem vagyok teljesen biztos benne, hogy ez a legjobb line, de élőben, főleg az átlagos magyar mezőnyben nagyon sok múlhat azon, hogy mit látsz az ellenfeleden, egy átlagos hobbista általában gyakran kisegít egy-két önkéntelen tellel.
    ----------

    "In the long run, we are all dead."

    18
    2011-03-19 13:47
    Az lesz a baj, hogy a legtöbb floppon simán dobnom kell majd. Vaggy adjak meg egy contbetet egy KJx / Axx / QJx / QQx / AJx (x<10) floppon, remélve, hogy a turn river elmegy csekk/csekkben? Talán ha pozícióban lennék... T-nél kisebb boardon meg stackelődjünk? Vagy ha egy kis floppon csak megadjuk a contbetet, akkor mi legyen egy A/K/Q turnon amin szinte kötelező 2nd barelleznie?
    Lehet h ez a jó játék, én elhiszem, csak nem tudom mit csináljak postflop... Setmininghoz meg túl jó a TT...
    17
    2011-03-19 13:28
    Szerintem az esetek 80%-ban kapunk legalább egy megadást, és úgy egy túl nagy kasszával kell oop játszanunk, ráadásul ha kapunk egy 4betet, akkor dobhatjuk ki a két tízesünket, ami, ahogy trogair említette, a legrosszabb lépés, amit tehetünk. Egy csomó value-t benne hagyunk, hiszen a leírás alapján, az eredeti emelő sokszor probálja majd postflop egy blöffel elvinni a kasszát. Én ezért csak megadnám, és bármilyen flopon passzolnék, mert egyrészt így bekerül egy csomószor a contbet, amikor amúgy dobna, ha hívnánk, másrészt a kisvaktól is láthatunk egy őszinte döntést, hiszen a preflop emelő miatt, ő is kb. minden lapjával passzolni fog elsőre...
    ----------

    "In the long run, we are all dead."

    16
    2011-03-19 13:07
    "...a monsterrel fékezést kizártam, az igényelt volna némi gondolkodást......setminingra azért már nem volt odds...
    "

    Szerintem:
    Élő játékban ezeket felejtsd el :)hiába 28k-s verseny, (a magyar) élő mezőny mindenre, és mindennek az ellenkezőjére képes. Pre rájuk kell borítani, oszt gondolkodjon a kártya, mert ha te gondolkozol, akkor 99,9%-ban a túlgondolkozás (föléleveling) áldozata leszel.
    ----------

     "50%-om van ellened" - jah, igen. Vagy lemákolsz, vagy nem...

    15
    2011-03-19 12:48
    Aki callolt volna pf, annal mi a koncepcio oop 3way eloben?
    8as magas boardon ugyis tonkremegyunk vele jo esetben, akkor legalabb legyunk ferfiak es pakoljuk be pf JJ ellen :)
    A,K,Q,J -s flopon meg csekkfoldolunk?

    melafintor: a call es a donkbet/fold az a legfishibb line, amit el lehet kepzelni :) Ideje volna mar leszokni a donkbetrol minden kedves OPHUtagnak :)
    ----------

    This is Kiss my Ass time!

    14
    2011-03-19 10:21
    No hát.

    RealMadridnak egyéb infók : az asztal lényegesen erősebb mint egy 6000freezoutos mezőny, ez várható is volt, az asztal sztem legjobb játékosa kettővel a balomon ül. Az első 1-2 vakszinten iszonyat vagdalkozás ment, 3betek, 2nd/3rd barellek stb.
    Az eredeti emelő ellen volt az első vakszinten egy érdekes partim, 68s-sel emeltem, flopra jött egy 369 flössdraw de nem az én színemből, folytattam, emberünk pozícióból megadta, egy harmadik dobott, turnre egy A jött, kötelező 2nd barellnek éreztem, hívtam is, ő megint call, river vmi blank semmi draw nem jött le, eleresztettem a 3rd barellt is, ezt is megadta és mutatott egy A7-et, mindenféle draw nélkül, szóval itt látta tőlem h végigütöttem egy flop 2. párt.

    Szerintem hajlandó lett volna ha nem is tilt-pusholni, de egy lényegesen tágabb range-dzsel pusholni az előzmények miatt, szóval úgy voltam vele hogy ha 3betelek és beteszi akkor nehezen, de call. (amúgy ez a parti is elég jó példa mennyire el lehet veszni a levelingben)

    Na mindenesetre 11200ig squeezeltem, villámgyorsan megadta, olyan gyorsan, hogy a monsterrel fékezést kizártam, az igényelt volna némi gondolkodást. Legnagyobb meglepetésemre némi gondolkodás után a kisvak is callolt, ő tényleg nemrég óta ült az asztalnál, kicsit inkább lazának tűnt.

    Flop 8 magas, de mind káró, kassza kb 35.000, előttem még 60k, kisvak csekkel én jövök. Mi a move? (nincs káró T-m, bár csak az esetleges szettek ellen számít, amire senkit sem tettem, setminingra azért már nem volt odds, miután a stackem kb hatoda bekerült preflop)
    13
    2011-03-19 08:50
    élő, felt. kompetens játékosról van szó
    ha call és kapsz 1 figurás lapot 3way potban mit csinálsz? megpróbálsz elvergődni showdownig? vagy ha nincs set kuka?
    12
    2011-03-19 08:17
    Világos hogy itt hülyeség vele blöffölni, de sztem tönkremenni nem.
    11
    2011-03-19 08:05
    call, a 3bet-foldnál nincs rosszabb move
    ----------

    Mi az, hogy káttű?

    10
    2011-03-19 07:48
    Én még az alábbiakra lennék kíváncsi, h ki tudjuk találni mi a legjobb döntés:
    Hányan vannak még, mennyi az avg stack, milyen messze az itm, hogy fizet az első hely, milyen a mezőny,milyen a jelenlegi asztalod, az eredeti emelő hajlamos-e tilt call/pusholni, ha az eredeti emelő callol mondjuk 12k-t akkor mit fog tenni a coldcallolló, illetve ha nincs tilten az eredeti emelő, akkor képesnek tart téged sqz-foldolni?
    Sztem egyébként itt std 3bet és get in, akkor érdemes ezen változtani hha a fenti kérdések közül van valami ami nagyon befolyásolja a partit.
    9
    2011-03-19 03:39
    Nálam ez call. Ha kisgyerekek érkeznek a boardra hajlandó vagyok beledonkolni egy 2/3 potot. Ellenállás/kedvezőtlen flop esetén meg tudok tőlük szabadulni, de érzem, hogy lesz valami csavar a történetben:)
    ----------

    "A szerencse a véletlen báli ruhája. A véletlen pedig az Isten inkognitója itt a világban."

    8
    2011-03-19 03:21
    Én 11-12 3bet, és hívástól függően fold vagy esetleg call.
    Sokan még mindig nagy lapokkal csak kicsiket hívnak vissza (főleg élő) h ellen nehogy dobjon, így ha ő visszahív 30körül dobnám, de ha all-in megy lehet call.
    Gondolhatja, h csak kihasználod a remek szitut h elvidd a potot. Mivel írtad h egy értelmes játékosnak néz ki.
    Kisvakkal nem foglalkoznék ő ranget szinte biztos verjük.
    Ha csak megadsz rengeteg olyan lap jöhet le amin nem tudsz mit csinálni.
    3bet/fold lesz szerintem a legtöbb javaslat...