$10 és alacsonyabb nevezési díjú versenyek leosztásainak és problémáinak megbeszélése.
    Minden handnek külön topikot lehet nyitni, a feltett handeket Santos elemzi 1-2 napon belül. Kérjük, hogy a könnyebb kereshetőség kedvéért a topik címében tüntesd fel a leosztással kapcsolatos legfontosabb adatokat. A topik nevét lehetőleg a pontos limittel kezd!
    (4,4$-os180fősMTT) Bubble 99. Hogy játszunk vele?
    PS 4,4$os 180fos MTT. 15 perces vakok, 18 hely fizet 19-en vagyunk és ott ül mellettem három ultrashortstack. Nekem egész sok zsetonom van, kicsivel átlag alatt de még van esélyem akár a gyozelemre is. A bubble viszont 100% hogy meglenne. Hogy játszak a 99-el MP-bol? Én Csupszi vagyok.

    PokerStars Game: Tournament $4.00+$0.40 Hold'em No Limit - Level X (300/600) - 2008/06/26
    Table 9-max Seat #9 is the button
    Seat 1: holY^.cH (14194 in chips)
    Seat 4: Keesieplus (37731 in chips)
    Seat 5: Csupszi (10455 in chips)
    Seat 6: restman07 (2357 in chips)
    Seat 8: Linda 72 (2644 in chips)
    Seat 9: bookher (3042 in chips)
    holY^.cH: posts the ante 50
    Keesieplus: posts the ante 50
    Csupszi: posts the ante 50
    restman07: posts the ante 50
    Linda 72: posts the ante 50
    bookher: posts the ante 50
    holY^.cH: posts small blind 300
    Keesieplus: posts big blind 600
    *** HOLE CARDS ***
    Dealt to Csupszi [♥9♠9]
    Csupszi: raises 600 to 1200
    restman07: folds
    Linda 72: folds
    bookher: folds
    holY^.cH: calls 900
    Keesieplus: calls 600
    *** FLOP *** [♦8♠5♠3]
    holY^.cH: checks
    Keesieplus: checks
    Csupszi: bets 3600
    holY^.cH: raises 9344 to 12944 and is all-in
    Keesieplus: folds
    Csupszi: calls 5605 and is all-in
    Uncalled bet (3739) returned to holY^.cH
    *** TURN *** [♦8♠5♠3] ♠8
    *** RIVER *** [♦8♠5♠3♠8] ♦Q
    *** SHOW DOWN ***
    holY^.cH: shows [♠K♠Q] (a flush, King high)
    Csupszi: shows [♥9♠9] (two pair, Nines and Eights)
    holY^.cH collected 22310 from pot
    *** SUMMARY ***
    Total pot 22310 | Rake 0
    Board [8d 5s 3s 8s Qd]
    Seat 1: holY^.cH (small blind) showed [♠K♠Q] and won (22310) with a flush, King high
    Seat 4: Keesieplus (big blind) folded on the Flop
    Seat 5: Csupszi showed [♥9♠9] and lost with two pair, Nines and Eights
    Seat 6: restman07 folded before Flop (didn't bet)
    Seat 8: Linda 72 folded before Flop (didn't bet)
    Seat 9: bookher (button) folded before Flop (didn't bet)

    Preflop dobni kellett volna esetleg 3-4-5szöröst emelni? flop után két ember ellen overpárom lett egy 8-as magas flösshúzó boardon. Jobb lett volna egy kétszeres potnyi allin a pothívás helyett?

    51
    2009-06-09 17:00
    ugyanez a line valoszinuleg profitos egy olyan alacsony flopon ahol ordit rola hogy overpar van nalad igy ha beprobalkozik a top parral vagy egy kis pocket parral meg el tudja engedni de meg igy is erdemes hitelt adni a miniraisnek
    50
    2009-06-09 16:53
    Meg a 20$-os sitangokon is rengeteg olyan jatekos jatszok aki soha nem 3bet AQ-val se poziciobol se anelkul(hacsak nem shortstack), szoval ilyenekre alapozni hogy az nem lehet nala az a nagy -EV:)
    Valoszinuleg egy par Aszt siman bedob a bubbleben de a miniraise mindekepp arra utal hogy jobb egy par asznal mert azt nalad gondolja, ha lopni akar nem miniraise probalja szerintem
    A 4.4$os sitangokon ez aline oriasi -EV pontosan a miniraise miatt, ezen a limiten altalaban teljesen oszinte a mini , ritkan latsz trukozni igy valakit
    49
    2009-06-09 16:51
    "Az én hülyeségem h képtelen vagyok ABC pókert játszani utólag visszanézve"

    Ha így állsz hozzá akkor még sok kegyetlen meglepetésben lesz részed. Ha valaki egy lépéssel haladja meg a korát azt zseninek hívják, aki évszázadokkal azt megégetik. Nem véletlenül írtam a HS-t és SM-t, de mindegy. A lényeg: ha sokkal-sokkal-sokkal túlgondolkodod az ellenfelet, akkor nem biztos, hogy előtte jársz, sőt! A taktikát és a játékot az ellenfélre kell szabni (alkalmazkodni kell), nem pedig a mi tévhiteinkhez vagy meggyőződéseinkhez igazítani.
    48
    2009-06-09 16:35
    Milyen furcsa, hogy egy év alatt mennyit változott a póker...:)
    ----------

    Mi az, hogy káttű?

    47
    2009-06-09 16:32
    Az h leesett a 4 out nyilván bosszantó de azért csúnya nagy mák lett volna flop után ha ezt behúzom, a dühöngőbe is csak a hirtelen felindulás miatt került.Az én hülyeségem h képtelen vagyok ABC pókert játszani utólag visszanézve, minden bizonnyal egy passzívabb játék jobb lett volna(preflop emelésből nem engedek).Köszönöm a reakciókat, megpróbálom szem előtt tartani legközelebb ezeket az észrevételeket!
    Tanulság:Kevesebb HSP vagy egy másik sportágként fogok tekinteni rá:)
    46
    2009-06-09 16:24
    Nah majd én :D az egy dolog hogy egyáltalán elindultál vele... bár ezzel nem értek egyet. ha a turn ön mész allin akkor azt mégjobban megértettem volna, mert arról nem tehetsz hogy PS RNG 4 ever leesik még 1 A
    így viszont ... szerintem emelnek kellet volna még 1 et ha akkor is tartja akkor már tudod hogy mije van... szerintem, de én hülye vagyok ehez .... mondjuk te akkor se dobod már ....
    ----------

    "Mert egy ismerősöm aki a psnél dolgozik azt mesélte, hogy psnél már regisztrációnál eldöntik k

    45
    2009-06-09 16:20
    Behúzta?grrrrr máker
    44
    2009-06-09 16:19
    Írtam h az egész feltételezésem ott volt hibás h valószínűtlennek tartottam h jobb egy párnál a pf 3bet hiánya miatt.Szoknom kell még a CS-ket.Vki álljon ki mellettem!:)
    43
    2009-06-09 16:18
    Még NL50-en se nagyon tudok kicsavarni valaki kezéből egy ászt.... Tudom, hogy ez torna, meg bubble, de könyörgöm!
    Te gondolatmeneted: Oop callolt, majd floppon check/miniraisel. Mi lehet a range? Stb...
    (amúgy már a miniraisnél eszedbe juthatott volna, hogy nem egy acélos játékos.

    Ő gondolatmenete: Ászom van. Allin jött. Call. De legalább hozzásegítettél egy fisht, ahhoz, hogy elmondhatja magáról, hogy plusszos. (behúzta a versenyt)
    42
    2009-06-09 16:12
    Hogy plusz EV-s azt kétlem, de majd ha lesz egy nagy mintád, akkor az alapján már - ha lesz alapja - esetleg meggyőzhetsz.

    Alapból vakokból sonan adnak meg emelést Aszeméttel. Visszamelni félnek, viszont megadnak vele. Ellenben ha megadtak és A is jön a boardra akkor már az esetek szinte 100%-ban ki nem csavarod a kezükből.

    Csak kérdezem szerinted mivel miniraizel? Mit dob el?

    Mert ha megad flopon még lehet, hogy csak Q-ja van és turnön dob, de különben....
    41
    2009-06-09 16:07
    sztem ez a megoldás még ebben a mezőnyben is +EV a legtöbb ellenfél ellen.Szó sincs arról h a hatalmas moveokat keresném szándékosan, én szilárdan hiszem h ez a line legtöbb esetben egy pár A és dob a 4bet allinre.
    40
    2009-06-09 16:06
    én ehhez csak annyi tennék hozzá (ÉS NEM FIKÁZÁSKÉPP) hogy egyszínű 68-al ha ütnének se indulnák el és egy A magas Flop on tovább próbálkozni(játszani) ... hát neke ez elég merész de Te tudod :)

    GL
    ----------

    "Mert egy ismerősöm aki a psnél dolgozik azt mesélte, hogy psnél már regisztrációnál eldöntik k

    39
    2009-06-09 16:01
    Ellentmondásos a gondolkozásod: A magas flopon olyan lapot akarsz kicsavarni a kezéből (ergó feltételezed, hogy gondolkodó, jó játékossal játszol), aki ha tényleg megfelelne a feltételezésednek, akkor pont 3betelt volna azokkal a lapokkal amiket épp kicsavarni készülsz a kezéből.

    Ez 4.40-es sng, nem csupa szuperész játszik itt. Mondjuk tegyük hozzá a te move-od sem épp szépségdíjas, a Dühöngőben meg akkor lenne a helye, a river nem A és az ellenfeled rakja be.

    Véleményem szerint nem attól jó pókerjátékos valaki, ha valami baromi nagy "move"-kra képes, vagy megpróbál magasabb tétről ellesett trükköket elsütni, hanem attól ha képes alkalmazkodni az ellenfeleihez és asztalhoz (téttől függetlenül) .

    Szerintem az alkalmazkodáson van a hangsúly, nem pedig az így láttam a HS-ben, meg az SM-en típusú gondolkodásban.
    38
    2009-06-09 15:54
    Igen valószínű h túlgondolkoztam, de reméltem h egy pár ásszal(erre tettem) nem tartana a bubble felé közeledve...
    37
    2009-06-09 15:50
    Kicsit túlgondolkozod a tétet. Simán ráillik az A2 is a játékára azt meg nem fogod soha kicsavarni a kezéből. :D
    36
    2009-06-09 15:48
    túl szép lap ez h preflop eldobjam;)
    35
    2009-06-09 15:46
    Pont ezt nem értettem:AQ coldcall cutoff emelésére???Én még most is úgy gondolom h a 3bet rangeének csak nagyon kis részével tarthatja az allint.Sztem ezt két pár vagy set tarthatja csak, tehát A6,AA,AQ,QQ,Q6.Ezek közül én csak az A6ot tudtam elképzelni nála,Q6ot dobja valszeg a többivel pf 3betel(gondoltam én).
    34
    2009-06-09 15:43
    Szerintem azóta neki is volt ideje rájönni :D
    33
    2009-06-09 15:39
    kérdés hogy meg akarod e nyerni 210$ért, vagy a biztos 8$ra hajtani, lol
    preflop 2,5-3bb, flop 2/3ad pot cbet, allin call... ennél standardebb lejátszás talán nem is létezik
    ----------

    Mi az, hogy káttű?

    32
    2009-06-09 15:01
    ilyen flopon kapot miniraisere nem profitos....te mindenkepp A-t reprezentalsz neki es ennek ellenere miniraisel szoval valoszinuleg egy par A-t mar ver