$10 - $50 nevezési díjú versenyek leosztásainak és problémáinak megbeszélése.
    Minden handnek külön topikot lehet nyitni, a feltett handeket Santos elemzi 1-2 napon belül. Kérjük, hogy a könnyebb kereshetőség kedvéért a topik címében tüntesd fel a leosztással kapcsolatos legfontosabb adatokat. A topik nevét lehetőleg a pontos limittel kezd!
    $50+5 MTT, top3, nehéz(?) döntési szituáció
    Crypto, $50+5 MTT, már csak hárman vagyunk, a "nagy pénz" megvan, a mégnagyobbra (1. hely) nem én vagyok az esélyes...:-)
    30
    2007-12-14 13:46
    Köszi...:-)

    Én is valahogy így gondoltam, pár körön belül ez úgyis kényszerallin, és itt legalább volt némi esélyem...:-)
    29
    2007-12-14 13:12
    Egyébként elfelejtettem mondani hogy gratula a 3.helyhez! :) Ha ezt eldobod/nem tolod be akkor se biztos hogy megnyered szóval nem hiszem hogy sok múlt ezen.
    28
    2007-12-14 11:22
    Nem a vitatkozás a lényeg, csak próbálom megérteni, hogy miért nem jó ez a kiegészítés...

    Sajna nem kerülök annyiszor top3-ba, hogy megfelelő mintaszámmal tudnám alátámasztani vagy cáfolni a dolgot...:-)
    27
    2007-12-14 11:21
    SZerintem check / fold . Sok ilyen helyzetbe voltam már, ez a legjobb. 7 magasod van. Ilyen helyzetbe vagy preall in/3bb jo lappal vagy legalább valami legyen hogy betold . 20-30 K t meg felesleges kiadni betkörönként riverig mert ha nem jön be elveszetd a chipsed legalább felét. Nem éri meg még az allin pont annyid van. 50K d lenne tolni kellene. Viszont ha agresszor és check raiselsz azaz betesze 30 at all int tolsz lecallolja a maradék 50 et.
    26
    2007-12-14 11:06
    Kössz! :)

    Épp azt akartam kihangsújozni hogy a 67s 3 főnél nem "közép szar" hanem ultra szar. :) És egyszerűen nincs olyan flop ami jó lehet neked (floppolt soron flushön, drillen, kétpáron kívül). Ha lenne 30BB stacked akkor simán lehetne egészíteni, de így szerintem nem. Következő körben BU leszel ahol szinte biztos hogy jobb lehetőséged lesz duplázni. Na mindegy felőlem egészíthetsz de majd nézd vissza hányszor esel ki SB-ből a versenyekről. Akkor talán hiszel nekem. :) Na mindegy fölösleges vitatkoznunk. Amúgy se vagyok egy nagy versenyguru. :) Csak mivel 5-6 fős turbo SNG-kat játszok sokszor kerülök ilyen helyzetbe.
    25
    2007-12-14 10:50
    Üdv az ezresek klubjában...:-)

    Szerintem csak azt hagytad ki a számításból, hogy itt 3 leosztásból 2-szer vakot fizetsz... egyszerűen nincs idő akár csak két nagy lapra is várni... kaptál egy középszar (vagy középjó, attól függ, honnan nézzük), amivel egy SB-ért flopot nézhetsz...

    Könyörgöm, miért kéne ezt dobni? Mégegyszer hangsúlyozom, kb. 10-15 leosztás és elfogytál...
    24
    2007-12-14 10:43
    (1000.hsz) Igaz hogy nem kerül sokba a flopnézés 67s-el, de jó esetben is általában csak egy second pair-od lesz rossz kickerrel, amire 2 ember ellen még 10BB stackel sem kéne kockáztatni az összes zsetonod. Azért hogy sorra vagy flushre menj arra nincs implikált esélyed mert csak 10BBd van. Tudom sokan szeretnek SB-ből egészíteni hogy nem kerül sokba és hátha lesz valami... Általában az hogy kiesnek a versenyről. :) Nem véletlen mert SB-ből a legnehezebb játszani főleg szemét lapokkal. Csodálkoznék ha valaki kihozná nyereségesre ezt a szitut 100szor lejátszva. Két magas lappal már simán limpelnék: pl JT, Q8. Legjobb 20%-al meg allin mennék. Valaki mondta hogy ha BU nem limpelt volna akkor természetes hogy allin kell mennünk 67sel. Kizárt. Annyira ultrafeszes BB nem létezik, hogy az nekünk plusszos legyen.

    23
    2007-12-14 10:18
    lehet, hogy passzív, de én biztosan elhajítom
    22
    2007-12-14 10:08
    Már miért is? A stacked kb. 5%-áért nézhetsz flopot jó eséllyel, ahol tuti kapsz akciót, függetlenül attól, hogy mi jön le... azaz 5k-t fizetsz egy esetleges duplázásért, ami jó flop esetén várható... top3-ban már nincs idő várni az AA-ra... szerintem...:-)

    Itt most pechem volt, meg lehet, hogy szimpla draw-val a flopnál nem kellett volna erősködni, de ezt preflop dobni 5k-ért... hmmm... kissé passzívnak érzem...
    21
    2007-12-14 09:52
    Ebben a helyzetben ki sem egészítettem volna, egyből hajítom el a lapot.
    20
    2007-12-14 08:38
    Köszi mindenkinek a hozzászólásokat, asszem mindent kibeszéltünk, ennyi volt ebben a szituban... sokat tanultam, ha nem is feltétlenül értek egyet mindenkivel...
    Remélem hamarosan a Sunday Million egy érdekes headsup problémájával jelentkezem...:-)
    19
    2007-12-13 19:59
    Egy ilyen lap ebben a szituban az preflop fold - nagy ívben.
    Már csak azért is, mert az agresszív CL limpelt be előttünk.
    (Ha CL dobott volna, akkor persze preflop push.)
    Flop után, pedig csak a mázlis fish-ek pusholnak egy ilyenre.

    És ha azt vesszük, hogy 50-es touron már normális playák vannak, akkor azok nem fogják bevenni flopon a C/R-edet, azzal itt esetleg a Q10 operálhatott volna, csak a visszaemelés már őt is allin repítette volna, ami a lapja erősségét tekintve vitatható, szóval még ő is csak inkább raise...

    Ilyen kicsi M-nél már nincs mit variálni: push or fold...
    ----------

     

    18
    2007-12-13 17:29
    Ráadásul a 3főnél a 67s olyan mint 10főnél a 72o. Tovább nem ragozom. :)
    17
    2007-12-13 16:55
    És ne allinelj ekkorát flush, sorhúzóra :) Ezt a fishek szokták csinálni nagyon levágós. Limpelni gáz olyan lappal amivel implikált esélyekre hajtunk, amikor már csak 10BB-nk van. Ráadásul rossz pzícióban. Vigyázni kell a zsetonokra hogy többet tudjunk felduplázni egy allinnel.
    16
    2007-12-13 16:46
    én azért csak védeném a saját megoldásomat a következtetéshalmazban :)
    ha a check-et választod SB-ről, a BB nyilván belenyit a TP-vel, amire aggro barátunk valószínü visszaemel egy olyat, amit BB csak ugy adhat, ha allin is megy. Te kimaradsz a dologból, és csak jól jössz ki a veszekedésből, ha a BB nyer, az aggro gyengül kiesőre, ha a CL hozza a partit, megvan a második hely. Szóval fenntartom: preflop kellett volna megnyomni, de ha már ide keveredtél, várjuk meg a többiek lépését, és elkerülöd a hármas ollét.
    ha BB nyit, fenti a forgatókönyv, ha nem nyit, két lehetőség van:
    CL nyit - eldöntheted, hogy visszatolod-e vagy dobsz, de mindenképp kettesben maradsz vele, BB nem fogja adni ha visszaemelsz vagy allint adsz meg a CL ellen
    CL is lepasszolja: mi jobb van annál, mint sorhúzóval ingyenlapot kapni?
    ----------

     "50%-om van ellened" - jah, igen. Vagy lemákolsz, vagy nem...

    15
    2007-12-13 16:33
    Tanulságokra reagálva:

    1. Szerintem ez nem volt hiba. Ilyen szituban én csak a legszemetebb lapokkal nem egészítenék ki.
    "...preflop allin esetén szerintem dobták volna..."
    Igen ezeket a kártyákat valószínű. Viszont a buttonlimp nem feltétlenül szar lap lesz mindig.

    2. Ez a tanulság jó, de egyszer a sarkadra kell állnod, ha meg akarod nyerni a versenyt. Szerintem ez egy jó alkalom volt összeveszni a chipleaderrel.
    14
    2007-12-13 16:08
    No, itt a 4 óra, jöjjön a megoldás:

    Szóval... allin mentem... (ugye 67s, Q45 flop, egy színnel)
    Passzív BB: reraise allin(!!!)
    Aggro CL: call (természetesen, röhögve...)

    Szóval nem egészen úgy alakult, ahogy gondoltam...:-)

    Mutatás:
    Passzív BB: QTo (végülis megadható volt TPGK-val)
    Aggro CL: 45o (a rohadt mázlistája, ezzel a prémiummal limpelt...:-))

    Turnre jött még egy négyes, és el is dőlt a verseny...:-)

    Mik a tanulságok? Szerintem:
    1. Kicsi M-mel soha ne limpelj (itt óriásit hibáztam, preflop allin esetén szerintem dobták volna)
    2. Ha lehet, kerüld az összeakaszkodást a chipleaderrel (ezt szerintem jól csináltam, kb. 18-20 embertől voltam az első 3-4-ben, tudatosan kerültem a bigstack-eket, okosan lopkodtam, nem akartam úgy járni, mint a múltkor, hogy másodikként érkezve FT-re elsőként essek ki...:-))

    Nagyjából ennyi... azért elégedett vagyok, mert mákoltam annyit a verseny során, hogy ez belefért... és szép pénzt is hozott viszonylag...
    13
    2007-12-13 13:00
    CRAI-hoz szerintem nem volt elegendő stackem... a 200k-s aggro-tól olyan megadásokat láttam korábban, hogy csak na... ha belenyit 20-30k-val, én pedig visszatolok még 50k-t, akkor szerintem nem is gondolkodott volna a megadáson, azonnal instacall... legalábbis akkor és ott ez így látszott...

    Persze ha összemérhető lett volna a stackünk akkor más a helyzet, de ennyi kockázatot (stackje 40-50%-át kockáztatta kb.) ő már korábban is gond nélkül bevállalt határeset lapokkal (pl. AJo még full asztalon a final table-n)...
    12
    2007-12-13 12:48
    CRAI fel sem merült? Nincs lenn látványos draw, bármi lehet nálad, sztem van FE.
    11
    2007-12-13 12:38
    Check/re-raise-t játszanék. Ha annyira agro, gondolom két passz után belenyit mondjuk 20K-t, és ha mégsincs nála lap, még el is dobhatja a pushra. Ha itt rátolod, húzólap lenne az első, ami eszembe jutna. Kíváncsi vagyok, mi történt...
    ----------