$10 és alacsonyabb nevezési díjú versenyek leosztásainak és problémáinak megbeszélése.
    Minden handnek külön topikot lehet nyitni, a feltett handeket Santos elemzi 1-2 napon belül. Kérjük, hogy a könnyebb kereshetőség kedvéért a topik címében tüntesd fel a leosztással kapcsolatos legfontosabb adatokat. A topik nevét lehetőleg a pontos limittel kezd!
    5+0,5 vegjatek FT elott
    13 player left. Nézzünk nyilt lapokkal egy partit :))
    68
    2007-11-05 21:50
    2Alyr : Nem túl feszesek, de magasabb vaktéten olyanok mint a beton, úgyhó depoz-hatsz is. ;) Mostanában az a divat 20/40nél 200at emelünk, 50/100nál össze szarjuk magunkat, és 10ből 8szor dobjuk emelésre. Nooormális?
    66
    2007-09-07 08:53
    Nézd annyira nyilván nem feszesek, tele van hülyékkel, ezért tudok plusszos lenni. De egyre többször van hogy 200/400 as vakoknál 5-en üldögélünk, aztán 300/600 asoknál már csak négyen. Aztán már csak hárman üldögélnek és röhögnek rajtam hogy 40 perc után estem ki:)
    65
    2007-09-07 01:24
    oops, természetesen én is 2o%ot akartam írni, 1o a standard, sry
    64
    2007-09-07 00:55
    10 százalékos fee Partyn?? Legfeljebb 10 dolláros buyintől... MTT-ken 20% is van...
    csak a fulltilt marad...

    ha a misizolit rám értetted akkor napi 4-5nél többet csak ritkán játszottam és ha egy nap elvesztettem 2-t akkor aznapra már abba is hagytam.Meg kihagytam a 17-edikéket
    emellett toltam Omaha headsupokat is 5-10€. (ez Absolutepokeren jobb, többen vannak.)
    63
    2007-09-06 22:06
    Rég nem játszottam Partyn, de a 10%os fee miatt tuti nem éri meg. Ha tight sng kell, akkor mint írtok a Stars a "nyerő". De lejebb olvashatod miért nem ajánlom.
    62
    2007-09-06 20:53
    off on

    Erősitse meg vki, hogy Party ezen az alapon tight, és feladom az elveimet, és depozok :)
    ezen az alapon én még nem találkoztam tight sng-vel...
    Ha tight lenne az asztal, akkor fellopja magát az ember és megvan a fizetős hely :))
    ----------

     "50%-om van ellened" - jah, igen. Vagy lemákolsz, vagy nem...

    61
    2007-09-06 20:31
    FTP-en már van accountom, de real money-t még nem nyomtam. Tervezgetem oda a befizetést és ha már lehet rakeback-kel élni akkor ki is használnám. Supportnak írok szerintetek törölnék a mostani accountomat.
    misizoli: és te kb. hány sng-t játszol le egy hónap alatt?
    60
    2007-09-06 20:11
    FTP jó választás, kb. 2-3percenként telik be egy asztal, és nem túl erős a mezőny (ráadásul van rb is, ha jó helyről regisztrálsz, küldj privátot ha ajánlás kell). Starst én sem ajánlom, volt hogy 40 perc után még nem volt kieső, a vakok viszont már az egekben, szal gambling.
    59
    2007-09-06 20:05
    nos a Partyn kapott ajándék 50$-om pikkpakk elszállt az ottani AAvs 56o , KK vs 74o... preflop allinekkel.. én i4-en játszom legtöbbször 10€ sitngókat és +1500€/ hó az elmúlt két hónapom( 6 éve tolom élőben) , az egy korrekt terem és 5+0,50€ is van. Igaz lassan telik meg és csak 1 asztal megy általában, ha ennél többet szeretnél akkor válassz egy nagyobb termet.
    Ja az eredményeim PT meg PAHUD meg SNGEG... nélküliek .
    58
    2007-09-06 19:42
    PS-re szerintem nem menj, ha Party tight játék megy akkor ez full sziklakertnek számít szerintem :) FTP-ről nem tudok nyilatkozni ott nem játszottam. Szerintem még az Ongame lehet jó választás vagy a Prima network egyik terme, igaz itt lassabban telik be az asztal.
    57
    2007-09-06 19:11
    Jah azért ezekkel én is tisztában vagyok, csak elég jó lappal adok meg allint, illetve figyelem az ellenfeleket és aszerint. Asszem az lesz a vége, hogy veszek egy SNGEGT t. Remélem megtérül.

    Kicsit más: Én partyn játszom ezeket az sngket, kb 100-150 után plusszban vagyok, de gondolkodom teremváltáson, mert néha nagyon tightok itt az emberek és nehezebb nyerni. Másik bajom hogy 5+1 esek a 6$ os sng-k máshol meg úgy hallom 5+0.5 azért ez sokat számít. Szóval hova érdemes menni? Bár ahogy látom az SNGEGT ezen kívül csak Pokerstarst meg full tiltet támogat...
    56
    2007-09-06 19:02
    Igen , HA már emelsz, akkor az allin (kivéve ha egy AA-nál megengeded a flopnézést és ott tolod rá a többit - de ez kétélű fegyver)

    Ha ketten is kevesebb zsetonnal vannak mint te , akkor előbb őket eszi meg a vak, főleg ha van egy nagyon nagy stack is... hagyd ŐKET hazárdírozni!!! Ha az egyik kiesik akkor már pluszban vagy....

    Az is fontos , hogy ha már mindenképp allin mész akkor azt inkább te mondd be , mint te add meg!! Az allin callhoz sokkal jobb lap kell mint egy raise allinhez!!

    A "call range" pedig inkább szituáció és zsetonfüggő kell legyen mint ellenfélfüggő , nem várhatsz el a pénzes helyek előtt egy fishcallt!!!

    Möj
    55
    2007-09-06 18:27
    Az a fő problémám ezekben a helyzetekben, hogy emelni nincs értelme mert kb a stackem fele lenne, viszont jó lapra se tudok várni. Ha AT ket dobálok simán megesz a vak, mint pl a második esetbe. De azt érzem, hogy túl sokat esek ki 4.-5. nek sajnos ilyen helyzetekben. Tehát valamit rosszul csinálok. Ezt az ICM et én is átnézem:)
    54
    2007-09-06 18:04
    te milyen lappal adsz meg 2000 zsetonnal egy allint a 3600 zsetonosnak , amikor van még játékban egy 15000-es játékos is meg még egy short?? És a BB csak 400??? az valami AK vagy nagypár lap lehet csak ... a nagy stack talán megadja A9 -re vagy KQ - ra , de ő se kockáztat feleslegesen...
    tehát kevés olyan lap van amivel megadják úgy hogy előnyben vagy ATvel.
    A szitu meg nem olyan hogy mindenképpen keresni kelljen a pénzfeldobást.....
    53
    2007-09-06 17:51
    Egyetértek, hogy A2 még SSként se allin, ha volt emelés, inkább dobom és betolom következő leosztásban K8ra vagy Q9re.
    Az ATo-hoz meg pontos ICM számolás kellene, ismerve a call range-ket.
    52
    2007-09-06 15:53
    szerintem nem állt úgy zsetonban hogy egy ATo-val menjen be allinre , még 7 BBje volt legalább... nem kellett volna ekkora kockázatot vállalnia amikor még a nagy stack benn van, ha valamelyik shortot tudja allinbe tenni az persze jó neki...én bedobtam volna

    másodiknál meg oké lenne az allin az A2-re alapból , de előtte már volt egy emelés ... ilyenkor nem jó , csak az esetleges KQ típusú lapok ellen van előnye... túl kicsi a 2-es.

    ilyenkor szívesebben megyek be egy 45s-del is akár, mert azt valószínű hogy nem dominálják még akkor sem ha többen jönnek be flopig!!!

    háááát , különbözően játszunk... :-)
    51
    2007-09-06 15:36
    Nekem pont forditott a véleményem :)
    Szerintem nem vetted figyelembe a vakok és a többi stack méretét. Mindkét esetet határesetnek mondanám
    Az első esetben kb 50/50 százalék, hogy allin menjek, vagy ne.
    Dönteni kell, nyerni akarok, vagy pénzbe kerülni? Ha eldobom, majdnem biztos a pénz.
    A második esetben viszont egy ugyanugy nagyon elhuzott ellenfél van, de a kicsik közül én vagyok a legkisebb, a sokzsetonos minden lapra emelni fog, legalább kettőt kell duplázni, hogy bármilyen esélyem legyen, tehát bármilyen figurás vagy összefüggő lap ollé, így az A2 is.
    Tehát én az elsőt dobnám, és a másodikat emelném be allinre (függetlenül az itt leirt eredménytől), de az első betolása is jogos.
    ----------

     "50%-om van ellened" - jah, igen. Vagy lemákolsz, vagy nem...

    50
    2007-09-06 14:45
    az első esetben egyszerűen rossz volt a lapod az allin mondáshoz , ezt csak egy nálad nagyobb Ász fogja megadni esetleg egy közepespár - de preflop nem leszel jobb

    a másodiknál meg már short voltál , így elfogadható lenne az allined Ásszal - de már ugye volt egy emelés előtted, jelezve a nagyobb lapot...

    ugye ilyen elemzésre gondoltál??
    49
    2007-09-06 14:45
    Legalább mersz kérdezni, nincs ebben semmi rossz, senki se úgy születik, hogy tud mindent ;)
    ICM - Independent Chip Modelling - erről olvashatsz itt a fórumon cikket , aztán ha részletesebben is érdekel google-n kereshetsz angol szakirodalmat is.
    Call range - az a handskála, amivel az ellenfél megad emelést, ill. esetünkben egy all-in emelést.