NL/PL $50 - $100 szintű texas holdem leosztások és problémák megbeszélése. Kérjük, hogy a könnyebb kereshetőség kedvéért a topik címében tüntesd fel a leosztással kapcsolatos legfontosabb adatokat. A topik nevét lehetőleg a pontos limittel kezd!
    AKo oop 300BB deepen élőben (100/200)
    Ki mit csinálna?
    81
    2011-03-29 21:57
    énsem hiszek az előre lejátszott sémákban, de vannak sztem általánosan működő dolgok.
    Erről már volt szó, de sztem a jó játék része felismerni, hogy mekkorát emelj pre ahhoz, hogy ultraloose asztalon se 6 ellenféllel maradj partiban. Aki mondjuk fél óra/óra alatt nem ismeri fel, az nem figyel eléggé.
    Én még hallottam egy olyan, ha nem is ökölszabályról, de általános elvről, hogy loose asztalon feszesebben, feszes asztalon lazábban érdemes játszani (Sklansky - póker elmélete).
    Ausztriában sosem játszottam még, de iszonyú sok példát tudok mondani magyar termekből, ahol igenis nem figyelik/veszik észre/nemérdekli, hogy már 1 órája csak dobálsz, és most hirtelen izmozni kezdesz. Elég 3 napra visszamennem az utolsó ilyenért az emlékezetemben.
    Nyilván én sem szeretek ülni és óránként 1-2 partit játszani, de eddig ezt találtam sikerre (pénzre) vezetőnek, így aztán ezt tolom, de nyitott vagyok más megközelítésre is, persze értelmes indoklással együtt, és nem az unatkozás elkerülésére gondolok:)

    és igen eljön az az idő is amikor nem fogsz a preflop mostereddel nyerni, mert lemákolják, vagy coolerbe szaladsz, ezt fogja kompenzálni az amikor már preflop a 10en ezret sikerül bepakolni, mert elég nagyot toltál pre), majd floppon dob az ellen.
    80
    2011-03-29 21:43
    élőben szvsz nincsenek előre lejátszott sémák, minden asztal más, minden asztalon mások vannak

    ezt kell felmérni, van mikor jó a kisebb emelés, van mikor bőven lehet akár irreálisnak tűnő emelés is preflop mert akkor ott az a jó

    és mondjuk a tag stílusban nem nagyon hiszek élőben, mert nincs mindig idő kivárni az AA-t vagy csak egyszerűen nem jön aznap, és ha nagyon lag az asztal (márpedig általában mindig az élöben) akkor 6 callnál kb az AA is felejtős lesz a legtöbb flopon

    a másik h a tag imidzs is nagyon ellenfélfüggő, mert az még a cc-ben a leglazább félrészeg 90%-os vpipü osztráknak is feltűnik ha vki nem játszik 2 órája de utána preflop és postflop meg nagyon bedurvul, legalábbis preflop még megadja valszeg de flopon nem fogja túlizmozni már a párját ha nagyon sziklának lát v ha ott is megy utánad akkor meg többnyire tuti verve vagy

    a másik , de ez is valszeg az én hülyeségem, h ha már elmegyek élőben játszani, akkor nem arra vágyom h foldoljak 3 órát majd "esetleg" duplázzak és go home, arra ott van az online poki pizsamában kakaót szürcsölgetve, élőben szórakozni meg játszani akarok, persze ok h pénzt is keresni közben nem debil módon elcallolgatva a pénzem, de sokkal több lapot megjátszva, mint adott esetben online grind esetén, továbbá ha látják h lagabb vagy akkor a monstereidet is könnyebben kifizetik
    79
    2011-03-29 21:29
    ehh én már sok sok komment óta az általános játékról beszélek, nem a konkrét AK handről. És te is.
    Elhiszem h az adott partiban jobb játék lett volna a call, énis tanultam a sok kommentből, de már rég más a téma itt:)
    78
    2011-03-29 21:26
    De Blondy erre azt is írta,hogy nem dobta volna flop után.
    Ez a nagy különbség.
    ----------

    punk is dead 

    77
    2011-03-29 21:20
    nanana itt félreértések vannak:) nyilván szeretnék tanulni és jobban játszani, ha nem így lenne nem járnék ophura, nem lenne accountom oktatóoldalakon, nem néznék videókat, itt sem kérném ki mások véleményét stb stb...
    Egyszerűen abban hiszek amit Blondy is mondott, ha megadják a 150BB-s preflop emelést is, akkor annyit kell emelni. Lehet h a profi játék a 3-4BB emelés, majd kifinomult betsizingok és profitmaximalizálás a későbbi utcákon stb, de hiszem azt, hogy minél több pénzt be tudsz pakolni preflop a nagyon valószínűleg legjobb lappal, annál nagyobb lesz a profitod a partiban. És ha ezeket a dolgokat meg lehet csinálni akkor meg kell csinálni. Rossz játék matematikai értelemben szerintem 800ig emelni AAval, ha megadják az 1800at is. Blondy is ezt írta.
    76
    2011-03-29 21:14
    Sajnálom,hogy nem érdekel.
    Én szeretnék minél többet tanulni azoktól akik sokat nyertek,nem lennék megelégedve a kicsivel.
    A kicsi ráadásul egy rosszabb időszakban hamar elfogy,lesz úgy,hogy nem jön ász pár,ha meg mégis jön,akkor meg sorban bukik.
    Ez olyan,mint aki bejut egy versenyen FT-re aztán hagyja magát rábeszélni az osztásra,hiszen késő van már stb aztán kap egy kisebb összeget,nyertesnek érzi magát,miközben bukott,elbukta a nagy pénz megnyerhetésének lehetőségét.
    ----------

    punk is dead 

    75
    2011-03-29 20:52
    egyetértek azzal hogy nyitott kártyákkal játszom, vagy hogy a preflop limp raise elárulja a lapomat, de tele van a 100/200 olyan emberekkel, akik erre nem figyelnek. Azt látják h van egy AQs-ük és eszükbe sem jut hogy nálam ezután AA van. Vmelyik kommentemben leírtam a szombati QQ handemet, ugyanaznap volt egy limpraises AAm is, az ellenfelem meg sem nézte, h milyen pozícióból mit csinálok, instacallon volt. Neki volt szerencséje h nem találta el a flop.... Tudom h "amatőr" játékok ezek, meghogy face-up a lapom, de működik! Simán meg lehet csinálni.

    ez a mondat azért tetszik : "lehet,hogy pénzt lehet vele keresni,de a profik nem így játszanak." Őszintén szólva, ha pénzt lehet vele keresni akkor nem nagyon érdekel, hogy a profik így játszanak-e vagy sem...
    74
    2011-03-29 20:45
    Mivel lényegesen feszesebben indulsz mint ők,ezzel szinte nyitott kártyákkal játszol.
    A C-R játék is gyakran takar monstert,így ezzel megint nyitottá teszed a játékodat.
    Van különbség a rock és a csokis gatyós rock játék között.
    Ritkán mész partiba,akkor is szereted elvinni a flop potot,erről beszéltünk eddig is,lehet,hogy pénzt lehet vele keresni,de a profik nem így játszanak.
    Avagy azért játszol így,mert gyenge a turn-river játékod,akkor viszont érdemes lenne tanulgatni,mert hosszú távon nem leszel nyerő szvsz.
    ----------

    punk is dead 

    73
    2011-03-29 20:29
    én pont fordítva vagyok vele. Mivel lényegesen feszesebben indulok mint ők, preflop és floppon sokkal nagyobb valószínűséggel leszek jobb náluk, mint turnon és riveren. Ideális esetben, azt szeretem ha floppon bekerül a pénz. Persze stackméretfüggő, most alapvetően 20k-s indulózsetonra gondolok. Azt szeretem ha a preflopjátékom megkönnyíti, vagy egyenesen 1 lehetőségesre redukálja a postflop játékot. Ezért szeretek pl AA/KKval limp-raiselni. Ideálisan pl így képzelem el (és volt ilyen már elégszer), első 2 vagy 3 pozícióban kapom a lapot, és ahelyett hogy emelnék, majd ki lennék téve annak hogy mögöttem ki kap kedvet a callhoz ahogy blondy írta, limpelek, reménykedek egy emelésben és arra 1-2 callban, ez jó eséllyel meg is történik, és akkor tudok egy 5000 körülit mondani, itt már az sem tragédia ha viszem a benn lévő pénzt, de hogy floppon már tökegyszerű és gondolkodásmentes a játék az fix. :). Még1szer mondom főleg kezdő, 20k körüli stackméret esetén szeretem ezt.
    72
    2011-03-29 20:10
    és ha dobod akkor már nyertél 400 forintot.
    De ez megint vicc,nem ez a lényeg.
    Ugyanígy emelsz 3/4 potot,amire a birka azt gondolja,hogy csak 800-zal van benn,meg úgyis feszes a pali,könnyeben dob a totál airrel elkövetett C-betre.
    Laza asztalnál viszonylag gyenge playák ellen jobban szeretek turn-river játékot játszani,mint preflop-flop játékot
    ----------

    punk is dead 

    71
    2011-03-29 19:55
    áhhh... ha az adott példában 800at emeltem volna arra jöttek volna 4-5 és ugyanannál a potméretnél lettem volna, csak több ellenféllel. Legalábbis nekem ez a tapasztalatom
    70
    2011-03-29 19:49
    Inkább arra gondoltam,hogy azért nem emelek pozin kívül nagyot AK-val,mert mindig sokan jönnek.
    Hatszoros emeléshez szokott játékosok jobban megijednek a kisebb emeléstől és azzal jobban lehet szűrni,mint a nagyobb emeléssel.
    ----------

    punk is dead 

    69
    2011-03-29 19:45
    Ez matematikailag neked dolgozik azt tudod?? Amit leírtál annak a határesete az az, hogy amikor preflop allin mész AAval (vagy bármilyen prémium lappal), azt ketten megadják... mi jobb kell ennél?
    68
    2011-03-29 19:36
    Blondy szépen levezeted a dolgokat,de én azért egy kicsit másképpen látom.
    Mielőtt megkapnám a mikor kessezel kérdést meg kell mondani,hogy ugyanezt éljük át versenyeken is.
    Aki néhány évvel ezelőtt feszesen játszott megunta,hogy szétmákolták 83 stb lapkombinációkkal és a pesti klubok törzsjátékosainak jó része átállt a limp-call illetve preflop bármivel bármit megadunk játékra,ők akarják lejavulni a jobb lapokat.
    Tehát az emeléssel szűrés nem működik,minél többet emelünk,annál többen adják meg,csábítja őket a nagy pénz megnyerésének lehetősége illetve meg akarják mutatni,hogy mennyire tökös gyerekek.
    Ez ellen kell játszani
    ----------

    punk is dead 

    67
    2011-03-29 19:18
    bocs ,ha rosszul fogalmaztam az 5 megadást várás nem azt jelenti, hogy ebben reménykedtem... hanem azt h fel voltam rá készülve, de a remény az volt hogy sikerül 1-2 emberre szűkíteni a mezőnyt. De azt hittem ez érthető és világos, főleg miután feltettem a költői kérdést miszerint ki szeret oop AKval multiway potot játszani...

    Amúgy kösz Blondy ilyesmi reakciókat vártam az utolsó felvetésemre ami az átlagos 100/200as asztalra és mezőnyre vonatkozott. És azt hiszem innen már csak 1 gondolat eljutni oda, hogy szerintem miért célszerű ilyen mezőnyben a TAGnál is TAGabb játékot játszani.
    66
    2011-03-29 19:15
    én azért megelőlegezem neki h valójában ezért emelt, csak nyilván úgy volt vele h simán benne van h 5 birka call-t is kaphat rá, nem lenne benne semmi meglepő. Amúgy te is tudod ez főként a mögötted ülő tagon múlik. Ha ő lite-an callol preflop meg is csinálja az egész estédet mert mögötte már csak annyit hallasz:

    -Ja hááát nekem már így meg van az oddsom és j8s call :) 5. tag már 45o val is érzi majd az oddsát.

    Ezért soxor én is elbasztam vagy 1 órát azzal mire belőttem h adott asztalon mégis mi a jó preflop emelés amire csak 1 max 2 callt kapok. De rá kellett jönnöm arra is h soxor bizony nem rajtunk múlik hanem a balunkon ülő loose birkán h épp milyen szerelem lapot kapott adott leosztásban. Ő aztán megépíti az oddsot a többinek. Mondjuk ezért szeretem az élő CG-t :) De neked ezt nem kell ecsetelnem régi motoros vagy. Ráadásul minden hájjal megkent ;)
    65
    2011-03-29 18:54
    Blondy azt ne feledd h ő nem azért emelt h HU legyen, mert azt írta h várt 5 megadást! És a 4bb-s opneraise arra vonatkozott h ha K97 flopon bet/foldolja az AK-t akkor felesleges ekkorát emelni.
    64
    2011-03-29 18:44
    élő magyar 100/200as asztalon nem tartom hibának Dennis prelop játékát. Sőt tökéletesnek tartom. Az a baj h az élő CG preflop játék elkurvult és én tudom is az okát h miért. Régen mikro nyíltak sorra a CG termek például a royal is akkor 200/400 200/500 ment mindenhol. Ugyanazokkal ugyanannyi pénzel játszottam akkor is. Viszont 400ért már nem limpelt be 60Kbol 79o-val majd adta meg 5. nek az 1200es emelést. Ha viszont 100/200 a vak akkor mindenki limp/callolja az 1200/1600 sőőt 2000es emeléseket is. Amikor 9 emberből már 6-7 200BB+ deep akkor a 100/200 lesz az ANTE és mindenki szarik rá nagy ívben h te 3 vagy 4 vagy 5BB-t emltél preflop. 1600ig insta call KTo.

    Emelésnek három célja van:

    -Pot építés jó lappal.
    -Taking the initiative. Kezedeményezés. Ha mi emeltünk preflop akkor nekünk van a jó lapunk igy sül majd a cbet.
    -Narrowing the field, azaz leszűkíteni a mezőnyt lehetőleg "mindíg, minden körülmények között" heads up szitura már preflop. Saját véleményem szerint ez a LEGFONTOSABB pont!

    Ha pedig ezt egy 6BBs emeléssel érhetjük el egy 300BB deep asztalon akkor ezt kell tennünk! Azt kell csak észrevennünk h mi ilyenkor a deep stackek miatt már régen nem 100/200at játszunk hanem igazából 200/400-at 300/600at! A 100/200az az ante :D És ezt az új kialakult(kalkulált) staket-et kell figyelembe vennünk mikor asztalt választunk. Egy ilyen asztalon amugy mindig többet tudtam nyerni mint a mellette futo 200/500on ahol csak 50K val ültek emberek, ha 100/200on meg 60-120al mert már 5 órája ment a játék.

    Szóval Dennis optimálisan emelt itt preflop szerintem. Amúgy meg ha van egy csóka az asztalon aki még 150BBig adja preflop 77-el akkor az ideális emelés azon az asztalon preflop az AA-al 150BB! Rugalmasnak kell lennünk élőben ;)

    Peace
    63
    2011-03-29 17:50
    moderálom magam:)
    62
    2011-03-29 17:36
    Az asztalválasztás nem csak neten fontos hanem élőben is.
    Ha 100-200-on szeretnék játszani,nem szívesen ülnék be olyan asztalhoz ahol nincs zseton,vagy olyan asztalhoz ahol az első nyert parti után felugrik a nyertes és elszalad a pénzzel és több ilyen van az asztalnál.
    Akkor se ülnék be.ha csak 20ezer forint van a zsebemben,ennek sincs sok értelme,egy rossz találkozás és elment mind vagy remegni kéne,hogy tudom-e tartani a nagyobb emeléseket.
    De ezek alapvető dolgok,nem is értem a kérdéseidet?
    Már látom Topint,ahogy arra gondol kérdéseid olvasása után,ez a pali tovább védi magát és nem akar nyitni az újra,akkor meg felesleges erőlködni.
    ----------

    punk is dead