NL/PL $200 és magasabb szintű texas holdem leosztások és problémák megbeszélése. Kérjük, hogy a könnyebb kereshetőség kedvéért a topik címében tüntesd fel a leosztással kapcsolatos legfontosabb adatokat. A topik nevét lehetőleg a pontos limittel kezd!
    Bottom set 150 BB deep pozíción kívül NL 600-on
    44
    2007-04-22 13:18
    egyértemlű h gyorsan kell megjátszani. azt isvegyétek figyelembe hogy nem csak azért rossz ha lejön a szin vagy az 5 , 6 mert az ellennél lehet hanem mert ha nincs neki akkor és lejön akkor nagyon lelassitja az akciót, és Bélabácsi nem fog sokat nyerni :(
    43
    2007-04-22 02:03
    Én azért szoktam így játszani nagyon erős lappal overaggro ellenfél ellen, vagy akár minraiselő (de nem totál hülye) fish ellen A magassal is, ha az a readem, hogy flushdraw-val csinálja az idióta emelését. Ilyenkor a turnt szépen meghívom, ő meg észreveszi, hogy ekkor már nem annyira jó az a flushdraw és szépen eldobja. Persze olyan ellen, aki mindennel végigmegy ez nem jó.
    42
    2007-04-22 01:59
    Ez most komoly? Ha úgy érzed jobb vagyok, akkor általánoságban csak betolod az all-int,azt kész?
    És nem, nem az a legjobb, ha showdown nélkül elviszem a potot, ez csak annyit jelent, hogy egy gyengébb lapot eldobattam, az meg magában nem ér sokat.
    41
    2007-04-21 14:13
    Egy kérdésem lenne: ha az ellenfél mondott allint,akkor,hogy a fenébe tudja "muckolni" a lapját a végén?!
    Én úgy tudtam,hogy aki utolsóként hív,annak kötelező megmutatni a lapját...
    40
    2007-04-21 06:53
    6.3%(nem biztos ,hogy jol szamolom) ha biztosra tudta volna Belabacsi lapjat es csak 25% equityben gondolkozik . De ezzel az allinnel baj van ,amikor az allint behivta mar tul nagy volt a pot, vagyis tul keves penze maradt mindegy....
    Ilyen oddsnal joval lejjebb sem foldolgatnak az emberek.
    39
    2007-04-21 03:30
    Közben az vetődött fel bennem, hogy mi az a lap (ami nem draw), és úgy játszanám meg, hogy pozíción kívül flopon a rámemelést csak megadom és turnön nyitok. Nem találtam ilyet. Mert ha elég jónak érzem magam, akkor vagy flopon visszaszólok (pl ha drawk vannak kinn és erős vagyok) vagy turn c/r vagy c/c. Ha csak flopon call és turn nyitás, kevesebbet nyerek, kisebb lesz a pot, ha én vagyok a jobb. Ha én vagyok a gyengébb, akkor meg növelem vele a potot, tehát többet bukok. Maximum egy tapogatozó betnek jó, amire ha rámemelnek dobni kell, különben nem éri meg. De olyan lappal, amivel mindenképp végigmegyek nem nyitnék turnön, flop call után. Kíváncsi vagyok ki mit gondol erről.

    Ui: A konkrét partinál a flop call, turn c/r a túl sok draw miatt nem a legszerencsésebb (varianciacsökkentő hatása van mondjuk ennek), flop reraise tényleg jobb. Turn ismeretében mindegy lett volna.
    38
    2007-04-20 23:38
    jól szóltál
    ----------

    "A szerencse a tervezés és a munka mellékterméke" Wesley Branch Rickey

    37
    2007-04-20 23:08
    én akkor is beteszem, nem csak rr, ha húzni akar, legyen neki drága, egyébként meg elviszed showdown nélkül a potot, nem az a legjobb? Én annak vagyok a híve, hogy ha úgy érzed favorit vagy, be kell tenni, amikor még az vagy és akkor nem te hibázol.
    36
    2007-04-20 22:45
    Szerintem 15 outot számolt, két overcard+flushdraw, ha egyáltalán számolt és nem csak beleszeretve a lapjába all-int tolt.:)
    35
    2007-04-20 22:43
    Nyugi Alyr, ez nem egy jó játékos.:)
    34
    2007-04-20 22:43
    9? 8 ??? még az is nagyon sok. Terítés előtt sztem ha out-okat számol, max 4-5, esetleg 6 számolható, hacsak nem mondjuk 24o-t feltételez az ellenfélnél :) a többit elpiszkitják a fullok
    ----------

     "50%-om van ellened" - jah, igen. Vagy lemákolsz, vagy nem...

    33
    2007-04-20 22:38
    Mondtam én, hogy kevés vagyok ide :)
    nem nut flush húzó, minden egyéb nélkül, se egy árva pár, se egy sorhúzás, és lazán beteszi kb 780 dolcsiját (amiben nem a 780 a szám, hanem a több mint 100 vaknyi) re-re-reraise allint mondva. És ez a jó játékos. Milyen amelyik nem jó? Ugy látszik, azoknak van igaza, akik azt mondják, egy bizonyos szint alatt éppugy lehet bármi az ellenfélnél, mint egy másik bizonyos szint felett.
    Komolyan mondom, érdekelne egy matematikai becslés (nem kell komlett levezetés) hogy milyen FE kell ahhoz, hogy ez az allin behivható legyen az ellen részéről, meg milyen széles lapválasztékot kell hogy feltételezzen nálad...
    ----------

     "50%-om van ellened" - jah, igen. Vagy lemákolsz, vagy nem...

    32
    2007-04-20 22:15
    Nem semmi!
    9 (valójában meg csak 8) outra betolni 900 dollárt :)
    Az biztos,hogy te úgy játszottad a partit,ahogy kellett.
    (Bár gondolom a végső megadás előtt vettél egy jó nagy levegőt :)

    A jó játék elnyeri méltó jutalmát!

    nh
    31
    2007-04-20 21:57
    NH, nice pot. Bár azt kell,hogy mondjam, ilyen előzmények után, ezzel a lappal, az ellenfeled nem játszott rosszul! Azért az allinnál elgondolkodtam volna a helyében, de ha láttalak volna már sokat blöffölni előtte, ez nálam is egy sima call :-)
    30
    2007-04-20 20:40
    Az első hozzászólásomban írtam, hogy az a JJ vs. 75s parti másik asztalon volt.
    De akkor ott pont úgy gondolkodtam, mint te és ez lett a vége:

    Seat 1: MyNameIsHov ($1828.80 in chips)
    Seat 2: antikiller1 ($93 in chips)
    Seat 3: Belabacsi ($1328.70 in chips)
    Seat 4: dinguskhan1 ($848 in chips)
    Seat 5: ragamuffin44 ($924.95 in chips)
    MyNameIsHov: posts small blind $3
    antikiller1: posts big blind $6
    *** HOLE CARDS ***
    Dealt to Belabacsi [♦4♣4]
    Belabacsi: raises $15 to $21
    dinguskhan1: folds
    ragamuffin44: calls $21
    MyNameIsHov: calls $18
    antikiller1: folds
    *** FLOP *** [♥7♥4♣8]
    MyNameIsHov: checks
    Belabacsi: bets $54
    ragamuffin44: raises $68 to $122
    MyNameIsHov: folds
    Belabacsi: raises $256 to $378
    ragamuffin44: raises $525.95 to $903.95 and is all-in
    Belabacsi: calls $525.95
    *** TURN *** [♥7♥4♣8] ♦Q
    *** RIVER *** [♥7♥4♣8♦Q] ♦T
    *** SHOW DOWN ***
    Belabacsi: shows [♦4♣4] (three of a kind, Fours)
    ragamuffin44: mucks hand
    Belabacsi collected $1874.90 from pot
    *** SUMMARY ***
    Total pot $1876.90 | Rake $2
    Board [7h 4h 8c Qd Td]
    Seat 1: MyNameIsHov (small blind) folded on the Flop
    Seat 2: antikiller1 (big blind) folded before Flop
    Seat 3: Belabacsi showed [♦4♣4] and won ($1874.90) with three of a kind, Fours
    Seat 4: dinguskhan1 folded before Flop (didn't bet)
    Seat 5: ragamuffin44 (button) mucked [♥Q♥K]
    29
    2007-04-20 20:31
    Azt az utsó bekezdéses dolgot úgy értem, hogy ha egyből all-inre rakom, akkor sanszos, hogy eldobja mondjuk még a Th9h-t is, viszont ha ő mehet all-in és úgy érzi,hogy akár csak egy minimális FE-je is van, akkor bármilyen combodraw-val megteszi. Nem azért, mert biztosra veszi, hogy blöffölök, hanem, mert viszonylag jó lapja van és úgy "érzi", hogy esetleg még dobathat is, úgyis elég aggro(lásd előző parti) vagyok.
    28
    2007-04-20 20:26
    Az sokkal jobb board volt. Nem lehetett senkinél floppolt sor, viszont kinn volt a sor és a flushdraw is és egy magas lap is, amellyel ha top párt hozott létre vki jó vagy top kickerrel, akkor nehezen szabadul tőle(mint ahogy az a pot is mutatja), pont azért, mert drawheavy a board.
    27
    2007-04-20 20:26
    Azért a statjaiból és az emeléseinek mértékéből látszik, hogy olyan nagyon jó játékos nem lehet...
    26
    2007-04-20 19:43
    ki mit tenne ebben a szituban...
    1 amennyiben csak megadnám.
    2 reraise.
    na... a reraiset nem tenném. sima call.
    tehát 1
    1.a: (ha lejön a flös) a flöss ellen még lehet 7 outom hogy fullosodjak vagy legyen egy pokerem. DE! nem tuti a flösse..
    1b.:(turn 5/6. tegyük fel nem kör jön le tehát a flösshúzó nem fejlődik de egy sorhúzó igen. nos ha a 6-os jön az sztem rosszabb. de egy alulfelül sorhúzónak max 8 outja van.. ezzel szemben te 7 lappal javulhatsz...
    1.c: (dublikálódás) hááát...nem emelnék... de néznék rivert... szal call
    1.d hm...nincs olyan lap ami nem változtat mert minden magasabb lap csinálhat egy magasabb szettet...

    amúgy szerintem te emeltél ő allin te adtad neki AA KK QQ JJ-ja volt. nem jött semmi érdekes és nyertél:))
    25
    2007-04-20 19:06
    igy nem kapsz rola infot, sokat kockáztatsz kevés pénzért, sztm..