NL/PL $200 és magasabb szintű texas holdem leosztások és problémák megbeszélése. Kérjük, hogy a könnyebb kereshetőség kedvéért a topik címében tüntesd fel a leosztással kapcsolatos legfontosabb adatokat. A topik nevét lehetőleg a pontos limittel kezd!
    Live FR NL200 EUR - river-bet AA-val
    foleg az erdekelne, hogy a river betem milyen, de minden massal kapcsolatos hozzaszolast nagyra ertelek.
    12
    2008-04-26 06:30
    törn kól, folyó értékbet
    11
    2008-04-26 02:30
    Szerintem az a baj az allinnel hogy valoszinuleg 1 parja van, a zsetonszamolast pedig gyakran csinaljak blocking bet helyett :) Szoval nagyon ritkan fogja tartani ezt az emelest. Azt szoktak mondani hogy ha ugy epited a potot, hogy riverre 2,5-3:1 oddsot kapjon az ellen az allinre, akkor jon el az a pont amikor becallol sok mindennel mert mar 'tul jo az odds' es 'kulonben is lehet, hogy bloffol'. Ennek fenyeben en nagyobbat emeltem volna turnon, mondjuk legalabb 130ig, hogyha mindenkepp szeretnel eselyt arra hogy az osszes penz bekeruljon, ami viszont azzal jar hogy gyarkabban elriasztod turnon, es meg igy is eselyes, hogy amugy is eldobja riveren egy nagy emelesre. Szerintem itt riveren ki kell preselni a maradek value-t szerencsetlenbol, ami sajnos lehet hogy kevesebb, mint gondolnad, plane ha TAG, a te line-od pedig eleg tipikus set/AK poziciobol.
    10
    2008-04-26 02:00
    Lehet, hogy azért számolgatta a zsetont a végén, hogy jelezze, emelni szándékozik, így ingyen showdownt akart, nem? Amúgy meg turnön nagyobbat emeltem volna, egyrészt mert látszik, hogy van valamilye (AQ-AJ-t tartok esélyesnek, esetleg QQ), másrészt a kicsi visszaemelés ekkora potban szerintem nagyobb erőt sugall (ki akarna dobatni itt 30-ról 90-re emeléssel?) Ha visszaemelsz mondjuk 120-ra, akkor lehet, hogy elég nagy lesz a pot ahhoz, hogy riveren nyomjon egy hero callt AJ-vel.

    A river allin azért nem tetszik, mert előtte kicsit emeltél turnön, és nem sok olyan lap lehet nála, amivel adná. De lehet érvelni emellett is, meg a kisebb emelés mellett is, szerintem nagyot nem tévedhettél volna itt egyikkel sem.
    9
    2008-04-25 19:26
    szerintem nem rossz ez a line, sőt kifejezetten fincsi. igaz hogy ritkábban lesz callozva az allin mint egy "mezei" valuebet, de pénzben összeségében ugyanúgy fogsz kijönni, de lehet még kicsit jobban is, szal szerintem fine.
    8
    2008-04-25 15:24
    "foleg az erdekelne, hogy a river betem milyen" (l. fent)

    tehat, h ez tok okes, vagy inkabb kevesebbet kellett volna a riveren, amit talan inkabb megad, v mashogyan kellett volna mar az elejetol, ilyesmik.

    en ugy ereztem akkor, h a varhato ertek egy ilyen mar-mar bloffnek hato allin-nel a legnagyobb, de mivel nem adta meg, ne'mi ketely merult fel utolag...
    7
    2008-04-25 15:24
    Ha jól számolom, az ollé kb. pothívásnak felel meg, tehát nincs vele gond.
    6
    2008-04-25 15:23
    És nyertél?? :)
    5
    2008-04-25 15:18
    Preflop fold :)
    4
    2008-04-25 14:57
    mi sem. ellen eldobta, és találjuk ki mi volt nála?
    3
    2008-04-25 14:51
    ezt nem ertem
    2
    2008-04-25 11:44
    lol
    1
    2008-04-25 11:14
    Elo parti, tehat rendes hand-historym nincsen. se statok. Effetktiv stack kb 500 EUR.

    Villian egy szolid TAG benyomasat kelti. 15-re emel kozepso poziciobol, egy megadas, es visszaemelek 60-ra. mindenki eldobja villain call, masik fold.

    Flop:
    A 4 K - szivarvany.

    check. check.

    Turn:
    9

    villain 30-at hiv. szinlelt gondolkodas utan, 90-re emelek. viszonylag hamar megadja.

    River:
    blank.

    Elkezdi szamolgatni a zsetonjait, gondolkodik, gondolkodik. Check.
    En viszonylag gyorsan bemondom az allint.