$50-nél magasabb nevezési díjú versenyek leosztásainak és problémáinak megbeszélése.
    MTT hand- SCOOP 215$
    Az a ritka helyzet állt elő, hogy egyik utcán sem tudom mi a helyes döntés. Kérek tippeket minden utcára.
    UTG nagyon feszes játékos és ritkán emel előlről, a 3betelő a versenyig számomra ismeretlen, a versenyen a tapasztalataim szerint átlagos nem fish playa.
    A verseny 103+103+9$os super KO SCOOP, a kiejtésért 103$ jár.
    28
    2012-05-17 17:43
    Én teljesen megértem a dobás melletti indokokat, és jónak is találom.
    De szerintem itt a 2 megoldás EV-je között nincs nagy különbség.

    Viszont, ha le is szűkítem a a preflop range-t TT+AK-ra, turnon meg TT pluszra, akkor lehet, hogy TT el nem tolja be maradékot, hiszen fullja van, és 2/3ad potnyi pénze amire van két utcája bepakoltatni veled, és ha nem akarja, hogy eldobd a JJ-QQ-d, akkor egy checkel szélesebben tartja a saját range-t.
    De igazából nekem mind1, is, mert 28% pot odds miatt mindenképp megvan az oddsunk a legszűkebb range-ellen is, szóval én tuti callolnám.Lehet leak, és lehet jobb a fold, de nem tudnék dobni.

    Ha nincs TT a rangeben
    Hand 0: 35.646% { QcQs }
    Hand 1: 64.354% { KK+, QdQh, JJ }

    És ha benne van a range-ben
    Hand 0: 31.405% { QcQs }
    Hand 1: 68.595% { KK+, QdQh, JJ, TdTh, TdTs, ThTs }

    Arról nem beszélve, hogy a feszes utg 3bet-call rangenek az a része amit dob a flopon(AQsAKo) 2 kombót ki vesz az ellenfél rangeből.

    27
    2012-05-17 17:11
    Akkor ezek szerint jobb opció hasonló helyzetben a 4bet helyett már preflop bekalkulálni egy flop cbet megadást és csak akkor visszaemelni postflop, ha lejön a 2 outunk?
    26
    2012-05-17 16:59
    Elmondom én hogy gondolkodtam. Pre ugye nagyon erős range-t adtam a 3betelőnek ugyanis ő is láthatta, hogy UTG nagyon feszes ezért is nem 4bet/calloltam QQ-val hanem csak call. Flop azért adtam az emelést mert minden lapjával cbetelnie kell. A range-t legrosszabb esetben is 99+ AQ+ tenném de igazság szerint a reális inkább a TT+ AK+ . Kissebb párokkal AQval csak flatelne ha értelmes, márpedig annak tűnt. Ha tudom, hogy AK+ TT+ van nála és biztos hogy cbetel ezért jó a call flopon, mert AK-t verem. Turn viszont nyilván AKval nem fog all in menni miután elég vszínű hogy nálam is nagy pár van, inkább callt szeretne a párjaimtól. Csak TT JJ QQ KK AA amivel itt all in mehet. Ebből csak JJ-t verem tehát jobb a fold. El is dobtam, sajnos nem tudom mi lehetett nála de 90% hogy KK AA.
    ----------

     

    25
    2012-05-16 22:30
    Ez igaz flopon. De turn FE -re gondoltam. Szerintem ha ilyen szituációban, turnön mondjuk 88 van Heronál nem lesz nehéz döntés dobni. figyelembe véve a megmaradó játszható stacket, T-nél alcsonyabb PP-t dobnék hero helyében.
    A flopot AK-val én is cbetelném, egyszerűen azért, hogy a 2 ellenféltől megszabaduljak,vagy megfelelő reakciót kapjak.---> Hero megad, és ez inkább utal alacsony-közepes PP-re mint QQ-ra
    ezek fényében gondoltam ,hogy nem feltétlen kizárható az AK.

    (persze lehet az a baj, hogy a saját rossz elemzésemet nem tudom foldolni:) )
    24
    2012-05-16 15:54
    Multiway 3betelt potban milyen FE-re számítana valaki 3-as magas boardon...AK-val? Ennek semmi értelme, szinte semmi értelmesebb lap nem fog itt dobni neki, és ezt ő is tudja.
    23
    2012-05-16 15:11
    CSak annyit akartam ezzel,hogy szerintem AK val eléggé jó fold equityt tudhat a magáénak és emellett még van kb 13% esélye redrawra, és nem utolsó sorban AK val és a tízes párnál alacsonyabb párok egy check után nagyon nehéz helyzetbe kerülnek, folytatni nem tudják.Az AA KK TT lapokkal meg fölöslegesen menne itt allin, berakhatja riveren is(nem veszít valuet ha checkel ezen az utcán szerintem). JJ-t pedig valószínűleg gyorsan játssza, nem hiányozna neki A,K,Q river lap.
    22
    2012-05-16 13:54
    Összekevertem az utg-vel, elnézést...
    ----------

    "In the long run, we are all dead."

    21
    2012-05-16 13:36
    Én is megadnám.
    Egyébként az egyik barátomnak volt múlt7en vasárnap, egy 27$ scoop-on egy szinte ugyanilyen partija.Ott 3an voltak még játékban a turnnél, a board a következő volt: flop- , a turn - . Neki is Q-ja volt és itt 5bet allin ment a másik 2 playa. Haverom kérdezte, hogy szerintem jó-e a megadás, én mondtam hogy megadnám.Ő viszont dobott.Az egyik srácnál , a másiknál volt.
    Mondanom sem kell a rivert... :D
    20
    2012-05-16 13:27
    turnben all in ment 4060 zsetonnal.
    ----------

     

    19
    2012-05-16 13:00
    Csak nekem tűnik furcsának ez a betsizing? Potnál kisebb stackje maradt, de mégsem megy allin, hanem belebetel 2/3-d potot. Ez alapján nehéz elképzelni, hogy kompetens játékos lenne...
    ----------

    "In the long run, we are all dead."

    18
    2012-05-16 12:23
    Jaj persze :) Csak azt akartam érzékeltetni hogy minden ötletnek véleménynek örülök!
    ----------

     

    17
    2012-05-16 12:13
    Remelem tudod hogy nem megbantani akartalak.
    16
    2012-05-16 12:10
    Nem butaság semmi, minden véleményben van jó is rossz is. Nem konzultáltam senkivel.
    ----------

     

    15
    2012-05-16 12:07
    Szerintem konzultaltal par mtt proval,mind eldobna,de erdekes modon en azt latom mind beteszi.Mas ranget allitani igy utolag mas ott donteni,de persze ez csak az en velemenyem,ami tobbszor kiderult butasag.
    14
    2012-05-16 11:40
    Látom legtöbben a megadás felé hajlanak. Akkor nézzük mit verünk amiért jó a call. Mi a range?
    ----------

     

    13
    2012-05-16 11:31
    Megadas.
    12
    2012-05-16 11:00
    crying call,aztán örülök :)
    ----------

    A tudatlanság áldás.

    11
    2012-05-16 10:57
    Egy ilyen helyzetben megadnám, nem hiszem hogy el tudnám engedni.
    10
    2012-05-16 10:21
    Ha az ellenről van info, hogy jó player, vagy hogy feszes reg, akkor el lehet dobni, mert az ő szemében te TT+ on vagy, és mégis betel.
    De ha az ellen ismeretlen, azért scoopon megvan az esélye, hogy fish, vagy aggro maniac, vagy csak nem olyan jó játékos, vagy satról jutott be stb.
    Plusz amit előttem írtak se hülyeség, feszes utg betel, majd callolja 3-betet,itt sose fog setminingolni, vagy broadwayekkel harcolni, kb ilyen AQs,AKo, lesz, a flop fold miatt a a range, ami tényleg blokkolja valamennyire squeezelő rangét.
    Összefoglalva, jó játékosnak kell tartanom az ellent, hogy eldobjam, de egy scoopon ismeretlen ellen, úgy, hogy 4/1szer kell jónak lenni, 3K-t betettünk már a partiba, és a BI fele visszajön ha kiejtjük, úgy én ezt betenném.
    9
    2012-05-16 09:05
    "Szerintem CO QQ -nál kissebb PP-ral csinálta ezt, esetleg AK-val előre menekül."

    o_O