HU cash és HU SNG leosztások és problémák megbeszélése. Minden leosztáshoz külön topik nyitható, a feltett handeket Wasp elemzi 1-2 napon belül. Kérjük, hogy a könnyebb kereshetőség kedvéért a topik címében tüntesd fel a leosztással kapcsolatos legfontosabb adatokat. A topik nevét lehetőleg a pontos limittel kezd!
    Mozgalmas $57.50 HUSNG
    $57.50 Turbo HU a starson.
    Az első három handben eldőlt a játék, mindegyik nagy pot. Számomra elég érdekes játék volt, egy ismeretlen játékos ellen. Az első és harmadik hand a fontos, külön nézzük meg őket.
    79
    2009-12-09 17:06
    Nem tudom, szerintem annyira nem tűnik full hülyének az ellenfeled. Lényegében az első handben egy blöffjét elfogtad, majd egy 50-50-ben flippeltetek, a harmadik partiban meg szvsz emberünk nem választott egy rossz line-t. Az általad leírtaknak megfelelő játékosok döntő többsége elcheckelte volna ezt az álom flopot, majd visszamelet volna rád. A félpotnyi hívás ilyenkor általában egy AQ, vagy egy K-nál alacsonyabb pp tapogatózása szokott inkább lenni.

    Szvsz nem volt ez egy hülye.
    78
    2009-12-09 16:53
    Név: Tunyacsáp
    hogylehet pont 66ra tenni? de most viccen kivül. miért nem 77 vagy 55? miért pont 66?

    Az egy dolog, hogy az ember rangekben gondolkodik, de én emellett mindig - amolyan játékként - fix kezet is rendelek az ellenfélhez. Pont azért írtam, hogy AQ-val nem biztos, hogy minden esetben betolnám, sokkal szívesebben tenném ezt TT+-szal. Ez már lényegében azt jelentette, hogy pp-re és 55-99-re teszem ellenfelet. Ebből az 55, 66, 77 tűnt a legvalószínűbbnek.

    Mivel nekem vagy ellenfelemnek mostanában gyakran 66-ot osztott a PS, ezért raktam 66-ra. Ennyi a történet.
    76
    2009-12-09 14:50
    egyáltalán nem baj, legalább összekavart mindenkit a handdel kapcsolatban ;p
    75
    2009-12-09 14:47
    Bocsi, én azt hittem egyértelmü hogy leverted a végén, nem is figyeltem rá,
    elnézést hogy ellöttem a poént, legközelebb jobban figyelek :)
    74
    2009-12-09 14:44
    Az én értelmezésemben a bedarálás és a befeszülés közt különbség van. :)
    Mint Vidra irta, egy ilyen játékos, hamar ki fogja fizetni a kész lapodat. addig is kis emelésekkel kell operálni, és zsetonfölényt kell kialakitani.

    Mivel láthatólag semmi céltudatosság nincs a játékábam (legalábbis én ugy látom) feleslegesnek érzek a party első handjaiban, ilyen 'vad' movekat.

    annak viszont örülök hogy a HSZ-em irásra sarkalt :)
    70
    2009-12-09 14:00
    Véletlen jól játszott. Egyesek kb véletlenszerűen hoznak döntéseket aztán néha eltalálják a wp moveot. :) Ennek ellenére szerintem itt egy csomó őrült move elképzelhető amit versz.

    69
    2009-12-09 13:40
    #63as post
    68
    2009-12-09 13:39


    h4xZ: csak én nem látom a hand végét? Ne csigázz! ;)
    67
    2009-12-09 13:31
    1. hand sztem: flop fold, nem érdemes ekkora potért harcolni, úgy harcolnio, h semmid sincs, akár drawja van, akár nem. ha meg már turnre megjött a toppár, ő meg ilyen idiótákat emel, akkro csekk-call, hátha nem hazudik és télleg eltalálta. kevés az info.
    2. hand: alapjában jó, bár talán nagyobb pre 3-bet, hogy aztán anyflop allin, ahogy írtad is.
    3. hand: fold flop, megint nincs semmink. nem kell minden egyes potért megharcolni ilyen korán. persze lehet, de akkor szép kilengések lesznek a zsetonszámunkban, és a bankrollunkon is :)
    szerintem! :)
    66
    2009-12-09 13:30
    Ja meg a scope alapján, mint mostanra ez kiderült, csak kirándult egy hotrun erejéig, amit leoltottál gyorsan.
    :-)
    Kezdő (level 0-1), de éppen azért veszélyes, mert nem is érti meg, hogy mit is szeretnél neki " előadni" level n+1 - en.
    GL
    ----------

     

    65
    2009-12-09 13:26
    Igen az volt a baj valószínűleg, hogy két hand után úgy éreztem kiismertem. :) Más lett volna a szitu ha mondjuk 20 passzív hand után csinál ilyet.. akkor easy fold. Sajnos megetetett ja, pedig az első két hand alapján szinte kizártnak tartottam, hogy elsüssön egy flop cbet turn c/r-t monsterrel, ami az egyik legjobb value line.. nem számítottam ilyenre.
    Mindenesetre örülök hogy tetszett, nekem is ugyanúgy jó más gondolatokat olvasni.
    64
    2009-12-09 13:18
    Akkor a kacsa is floppolhat azért valamit, bármilyen hihetetlen.
    :-(
    Na ezért játszom én inkább nyuszi módban és hiszek el olyat is nekik, amit pedig csak elő akarnak adni.
    Fejlődnöm kell.
    A gondolatmenetek szvsz jók voltak, csak ennyire az elején, ennyire tuti readet nem érzek megalapozottnak.
    Ezért dobtam volna pld az elsőben, meg a harmadikban is.
    Az egyikben jó a read és nyertél, a másikban közelítőleg jó is lehet, de nem pontos, mert elveti a lehetséges valódi lapját, azaz megetetett Téged, de szerencsére bemákoltad.
    Összességében ilyen cikkekből elemzésekből lehet nagyon sokat tanulni, megismerni egy pro látásmódját, még ha nem is értem még meg teljesen a mélységeit, máshol meg pont ellentétes következtetésekre jutok.
    :-)
    Ez pont ezért ilyen jó, még több ilyen feladványt kérnénk Hax!
    GL!


    ----------

     

    63
    2009-12-09 12:27
    Ezzel a kivárós dologgal 100%-osan nem értek egyet, főleg nem turboban. Persze ez meg már a másik fele, hogy három hand alatt akarom bezúzni. :)
    Ez itt nagyon nagyon határeset döntés volt, ezt akkor is tudtam, hogy elég 50/50, hogy most jó-e a gondolatom, vagy csak bénázik valami királlyal. Mindenesetre arra voltam kíváncsi, hogy érthető-e a leírásom, és van-e benne logika. Ahogy nézem, azzal nagyjából nincs gond, moon is azt mondta teljesen jó, szóval ennek örülök. Az más dolog, hogy a partiban nagyon hátul voltam, nem volt helyén a téma, K9o-t fordított fel. De ne legyünk eredményorientáltak, szerintem ugyanúgy lehetett volna ilyen line alapján az általam felállított range is, viszont az már nem biztos, hogy tényleg megéri-e.
    Na látjátok, nem csak wp handeket rakok be. :)
    Szerencsére kaptam egy river 8-ast.

    Most, hogy leírtam az eredményt, inkább ne írjatok hozzá komolyabb elemzést mert elfogult lenne. Viszont köszönöm mindenkinek a postokat, szerencsére a topik is nagyon mozgalmas lett!
    62
    2009-12-09 11:08
    Bedarálni úgy hogy beállsz passzív, hátha eltalál a flop módba? Az nem egyszerű, akkor inkább ő darál minket. Ahogy moon mondja, nagyon sokszor amire eltalál a flop addigra elég sok zsetonunkat elveszi az ellenfél. Nem is beszélve arról hogy egyáltalán nem biztos hogy ki is fog akkor fizetni.. Az én tapasztalatom szerint nem jó beállni passzív üzemmódba senki ellen, nem szabad hogy átvegyék az irányítást, mert akkor azon vesszük észre magunkat hogy szinte egy potot se nyerünk. Csak extrémen agresszív ellenfél ellen érdemes így játszani. A többi kacsa ellen is kb ugyanúgy érdemes próbálni játszani, a preflop agresszivitásunkat csak kicsit érdemes csökkenteni agro kacsák ellen, post flop lehetünk ellenük kicsit passzívabbak.
    Ja amúgy az első kézben a turn raise felesleges szerintem, az aq std, a harmadik ( a turn allin fold equity nélkül) szerintem egyértelműen veszteséges játék hosszútávon , még ha jól is jöttél ki belőle.
    61
    2009-12-09 03:44
    Egyetértek, az ilyen 'képzett' HU-sokat be kell darálni, elöbb utobb ugyis belenéznek valami flop monsterbe, és kifizetnek.
    kicsit feleslegesnek érzem én is a nagy moveket, meg a tulvariálást.

    ezzel nem lefitymálni akarom hax gyözelmét, de ez a playa igazi bénának látszik, nem hiszem hogy bármi érdemleges megfordult a fejében a party közben :)

    az elemzés lényegi része egyébként tetszik,meg az is hogy pörög a HU téma, és remélem lesz még sok jobb játékos elleni, példahandsor.
    60
    2009-12-09 03:05
    de aki ennyire gyenge, az ellen elég már csak egy top párt kivárni kb... kinyírja magát 10-20 handen belül úgyis - nem korai egy picit a 3. handben dűlőre akarni vinni a dolgot? az M számunk 50...