NL/PL $200 és magasabb szintű texas holdem leosztások és problémák megbeszélése. Kérjük, hogy a könnyebb kereshetőség kedvéért a topik címében tüntesd fel a leosztással kapcsolatos legfontosabb adatokat. A topik nevét lehetőleg a pontos limittel kezd!
    NL 200 QQ BB-n, pre 3bet, K magas flopon enemy push
    Hát erre annyira nem számítottam
    14
    2007-12-20 20:34
    szerintem flöshuzo vagy JJ
    13
    2007-12-20 20:23
    hehe, ugyan régen nem volt itt hozzászólás, de mivel a megoldás még nincs meg, ezért én is tippelnék:

    As7s.

    second pár, flushhúzó, és baromira örülne, ha dobnád.

    Persze őrültség volt a preflop megadás, de már láttunk tőle ilyet.
    12
    2007-11-25 15:56
    Igaz, benéztem.
    A statjából számomra csak annyi látszik, hogy AKval valszeg nem 3betelne, ill. rengeteget coldcallol. Érdekes lenne még a call pfr statja, de ha a Q9-el is light callolt 3betet, akkor szinte bármi lehet nála, így akár egy KT is, amit az ilyen loosefish képes túlértékelni postflop.
    Akkor gondolkoznék el megadáson, ha már láttam volna olyat, hogy közepes pocketet nem tud elengedni olyan flopon, ahol magasabb lap is van kint, ill. a flop raise-a extrémül magas.
    Így nálam továbbra is fold.
    11
    2007-11-25 15:35
    "az oop call3betje pf viszont érdekes húzás"

    Most ezt én nem értem. Buttonon volt.

    A statjai 29/10/2.9

    Csinál olyat hogy középről emel Q9s-el és aztán ugyanilyet nyom... Ott floppolt sora volt, de szerencsére nem ellenem. Szóval sor nála push...
    10
    2007-11-25 15:16
    Hol vannak az ellenfél statjai? Read nélkül ez adhatatlan. Persze, blöffölhet, miért is ne, midnenesetre eléggé kamikaze megoldás lenne pf 3bet után Khigh flopon. Mint mások is írták, egyedül 8s9s-el lenne logikus a move-ja, az oop call3betje pf viszont érdekes húzás. Kizártátok a setet, pedig leginkább a pf kétszer coldcallja egy pocketre illik rá (nagyagyúaknál AA).
    Mivel azt írod lesz megoldás, gondolom megadtad, mutatott JJt, wp gg, akkor se tartom ezt +EVs callnak. Blöfföt nem ismeretlen ellenfél ellen kell elcsípni. Engem "leköpködtetek" amikor MartianBlood ellen 8as top párral allint adtam meg, de róla volt 4k handnyi statom, valamint annyi notesom, hogy nyomtatásban csak A2es lapra férne ki :)
    Ellenfélnél bármi is van rosszul játszott, viszont ha mi kifizetjük, akkor máris helyes lesz a játéka, és ezt nekünk köszönheti. Ez az egyik legnagyobb leak, amikor alátámasztjuk az ellenfél hibás játékát.
    Persze értem én a problémádat, logikátlan a játéka AA,KK,Kx-el (meg minden mással is), de várd ki, hogy legyen róla infód.
    u.i.: pf 3bet után kisebb cbet is elég, nem használtok convertert, így nem látni hogy pontosan mekkora volt a pot, de a szokásos 3/4pot helyett ilyen esetekben elég 2/3pot is - ugyanaz a hatása (sőt, nem tűnik annyira annak, hogy el akarod lopni a potot), valamint jó esetben nem leszünk vele committedek
    9
    2007-11-25 11:58
    en ezt leginkabb csak 15 outos combo drawval csinalnam.

    QQ-t read nelkul dobnam
    8
    2007-11-25 11:39
    Hát ez szar ügy. Totál air lapokkal lehet ilyet látni 50NL-en. Hogy 200-on mi van, azt nem tudom. Van viszont egyfajta szerencsétlen fish, aki ha meglát valami flopolt monstert /egy top párt is gondolhat ennek, bármilyen szar kickerrel/, akkor kapásból rádtolja mindenét. Szóval ez 50NL-en kb 50%-ban totál blöff, vagy maximum egy 2nd pár, a másik 50%-ban egy flopolt top pár szar kickerrel vagy 2 pár, set. Szóval kb. fele-fele arányban vagy jobb/rosszabb...
    7
    2007-11-25 11:03
    AK-val nincs értelme rátolni, az leginkább miniraise szokott lenni vagy hasonló marhaságok. Ha kisebb PP van nála, érdekes...
    Én leginkább combo drawra gondolok, AsQs vagy ilyesmi. Kis eséllyel 8s9s :)
    Set biztos nem, AA lehet még de franc tuggya, én eldobtam volna ha nem ismerem.
    6
    2007-11-25 10:50
    úgy értettem hogy HA csak betenné az 54et akkor van olyan 170 körül a bankban, és erre tol rá 200at. így jön ki a 250körüli emelése. sztem AK, amit nem túl agresszíven jáccott meg flop előtt vagy KQs, vagy persze a trükkös AA, de mindtől kikapsz... jó lenne vmi infó róla ha tudsz... menniyre laza, mennyire blöffölős stb.
    5
    2007-11-25 10:41
    "amúgy sztem miután megadta a flop után az 54 emelésedet, má nem volt akkora overbet a maradék 200"

    Nem adta meg, arra tolta rá. Akárhogy is gondolkodtam, minden handet kizártam...
    4
    2007-11-25 10:36
    AK-t nem hiszem azzal talán már ő maga reraiselt volna flop előtt a call helyett, de egy KQs esetleg egy nagyonlaza KJs talán lehet. amúgy sztem miután megadta a flop után az 54 emelésedet, má nem volt akkora overbet a maradék 200. Viszont nyugodtan lehetett volna AK az alapján amit ő tud, amikoris te call. szóval hacsak nem AA slowplay van nála, nagyon rizikós amit csinál. Persze set mindig lehet, de azért ettől nem kell félni, az amúgy is csak call lenne. Sztem a blöffön kívül az egyetlen amit meg tudsz verni az egy JJ. nálam fold
    3
    2007-11-25 10:27
    Inkább kiszedem a megoldást, elveszi az izgalmat :)

    Na, hát sikerült nagyon szépen megfogalmazni a topic nevét. A 3betből gondolhatta hogy van valamim, szóval nem gondolhatta annyira komolyan hogy dobni fogok. De ha meg erősebbnem gondolta magát nálam miután erőt mutattam akkor miért ez a sietség?

    FullTiltPoker Game #4289824163: Table Thom - $1/$2 - No Limit Hold'em - 3:48:35 ET - 2007/11/25
    Seat 1: TwistedD ($200)
    Seat 2: rossii-1 ($233.90)
    Seat 3: FoogeQ9 ($290.80)
    Seat 4: NudePlayer00 ($276)
    Seat 5: cnut01 ($220.15)
    Seat 6: SOME_ACES ($105.50)
    Seat 7: joekid ($396.25)
    Seat 8: HEE HAW 24 ($196.90)
    Seat 9: KevinKzz ($252.80)
    NudePlayer00 posts the small blind of $1
    cnut01 posts the big blind of $2
    The button is in seat #3
    *** HOLE CARDS ***
    Dealt to cnut01 [♣Q♥Q]
    SOME_ACES folds
    joekid folds
    HEE HAW 24 folds
    KevinKzz folds
    TwistedD folds
    rossii-1 raises to $6
    FoogeQ9 calls $6
    NudePlayer00 calls $5
    cnut01 has 15 seconds left to act
    cnut01 raises to $32
    rossii-1 folds
    FoogeQ9 calls $26
    NudePlayer00 folds
    *** FLOP *** [♠K♠6♣7]
    cnut01 bets $54
    FoogeQ9 raises to $258.80, and is all in
    cnut01 has 15 seconds left to act
    cnut01 has requested TIME