NL/PL $50 - $100 szintű texas holdem leosztások és problémák megbeszélése. Kérjük, hogy a könnyebb kereshetőség kedvéért a topik címében tüntesd fel a leosztással kapcsolatos legfontosabb adatokat. A topik nevét lehetőleg a pontos limittel kezd!
    NL100 5m Overpair flopon
    17
    2010-02-10 19:29
    A "játék hevében" lehet, hogy én is megadnám, de elgondolkodva biztos, hogy nem.

    Messze vagyok az NL100-tól, de mikrón lap nélkül gyenge játékos ilyet nem csinál. Visszagondolva hasonló szituációkra, biztos, hogy messze nincs 50% amikor hasonló szituban all-in raknak, és nyerek.

    Az egyetlen dolog, amivel lap nélkül beteheti, az a kombi sor-és flösshúzó, arra az 54 %-ra viszont én is betennén a helyében (ha megvan a bankroll), mert a FE-vel az nagyon bőven pluszos. De a 2 pár vagy a set eddigi tapasztalataim alapján standard (mikrón).

    Jav: Felkészülve a "miért ír ide egy olyan, aki nem játszik ezen a limiten?"-re: PF statjai alapján NL10-is sok lenne neki, csak ezért. :)
    16
    2010-02-10 13:36
    ilyen aggro hal ellen sztem mehet az all in, inkább AF-t bontva nézd flop-turn river, Agression Freq. az talán jobb erre. 30% donkbet elég sok.

    Ami miatt mégiscsak írok, az a visszaemelés mérete. Szerintem 16-ig bőven elég ezzel minden rosszabbat dobatsz, és szinte flopon commitáltad magad. Ott van egy 3. ember a partiban, ha ő all in megy és nem hal, valószínűleg elengedném a lapot, mert akkor ott szinte biztos set van. A másik srác ellen jó volt az all in, kinn van egy FD is.

    Azért van az az eset mikor dobnék ezen a boardon.Ugyenez a stat, 1-2 -es AF, nagy mintán 10% alatti, kis mintán 0% donkbet(6/0, 7/0, ilyenek)
    15
    2010-02-10 11:32
    Érdekes leosztás.
    30-50 BB körül szoktam eszt látni itt, TPTK, vagy bottom 2 párral.
    AMugy legtöbbször az overbet ollét bottom 2 párnál csinálják.
    Settel a fishek 98%-a akármilyen floppon turn C/R -t játszanak Szvsz.

    Vazz asztszem lehet eldobtam volna... igy 3way...

    Anugy nagyon érdekes amit Alonso ír, kicsit el fogok gondolkodni a magas donkbet, alacsony C/r statokon...
    14
    2010-02-10 09:56
    Na, megneztem:
    check/raise: 38%
    donkbet: 30%
    call open: 43%

    A parti vege:

    $0.50/$1 No Limit Holdem
    OnGame
    5 Players
    Hand Conversion Powered by weaktight.com

    Stacks:
    UTG Hero ( $100 )
    CO Annette_21 ( $97.90 )
    BTN M &lucky ( $122.15 )
    SB CHMEKER ( $97 )
    BB namtrang ( $205.25 )

    Pre-Flop: ( $1.50 , 5 players) Hero is UTG K K
    Hero raises to $3.50 , 2 folds , CHMEKER calls $3, namtrang calls $2.50

    Flop: Q 7 5 ( $10.50 , 3 players)
    CHMEKER checks, namtrang bets $4.50 , Hero raises to $24 , CHMEKER folds , namtrang goes all-in $201.75 , Hero goes all-in $72.50

    Turn: J ( $203.50 , 2 players, 2 all-in)

    River: 9 ( $203.50 , 2 players, 2 all-in)

    Final Pot: $203.50
    namtrang shows THREE_OF_A_KIND FIVE
    5 5
    Hero shows PAIR KING
    K K

    namtrang wins $310.25 (net +$100.50)

    CHMEKER lost $3.50
    Hero lost $100

    En is ugy gondoltam, hogy standard, csak mostanaban ha overparral kerulok allin flopon tok sokszor mutatnak setet. Biztos csak a rovidtav miatt, de nem voltam benne biztos, hogy ez tenyleg cooler. Mert rengeteg olyan helyzet van, amire egyszerubb ramondani azt, hogy cooler, mint megvizsgalni. Ugy nezem, hogy ez most tenyleg cooler volt, ez eleg kis resze volt a rangenek.

    Koszi mindenkinek!

    requiem
    13
    2010-02-10 00:30
    Nullás c/r és magas donkbetje van, erre a nyakamat teszem. Ha így van akkor vélhetőleg ez alapköve a játékának, vagyis mindennel donkol amivel megadna, és mindennel donk/3betel amivel check raisel-ne. Nehéz ezt úgy értelmezni mintha csak c/r lenne pedig kb ennyit jelent, feltéve hogy magas a donkbet. Ha sokat donkbetel, nem itt hanem általában akkor már ezt is tudja, hogy erre sokszor fognak visszaemelni, főleg a preflop emelők, ezért nem fog mindig dobni. Lehet többféle combo draw, draw és erős Q is. Szerintem be kell tenni. Na jól belelovaltam magam a magas donkbetbe pedig nem is biztos, hogy így van, ami a lényeg, hogy az ilyen típusú játékosokat kicsit másképp kell kezelni. Amiért allin ment az egyértelműen, azért van mert a szokásos donkbet range-énél most erősebb, de ezt a range-et is vered.


    Text results appended to pokerstove.txt

    37,620 games 0.005 secs 7,524,000 games/sec

    Board: Qs 7s 5c
    Dead:

    equity win tie pots won pots tied
    Hand 0: 55.141% 55.14% 00.00% 20744 0.00 { KdKs }
    Hand 1: 44.859% 44.86% 00.00% 16876 0.00 { 77, 55, AQs, As5s, KQs, 9s8s, 8s6s, 75s, 6s5s, 5s4s, AQo, KQo, 75o }


    ---

    Ez egy nagyon pesszimista range, és minden további mezei FD-vel hígul a dolog.
    12
    2010-02-10 00:12
    Kész és erős lap miért hívna allint? Értékért kellene emelnie, de nem kizavarni a potból mindenkit.
    Minden normális playa esetén - de az 57/2 normáááális...?
    Viszont erőt kell, hogy képviseljen a flop 3bet , húzónál erősebbet, mivel:
    1. BB nyitott -> nem akar c/r elni -> fél, mert nincs túl erős lapja -> kicsavarható a kezéből
    (kár, h BB statjait nem osztottad meg)
    2. Hero raise -> ő valószínűleg erős lapot véd, mert bántóan nagyot emelt vissza (kérdés, mekkora a fold equity-je); persze ugyanúgy eljátszhatja a monster line-t

    Ilyen előzmények után egy 57/2-es (!!!), ugyanakkor azért 4-es AF-ral rendelkező playanál igenis KELL lennie valaminek. Furcsa kombó ez - kb minden szarral bemegy, alig emel (ami 100% fish tuljdonság), DE azért alapszinten tudja védeni, ha kialakul valamije.
    Itt jön be a bonmot: "A fishek lelkük mélyén őszinték" - azaz most pont a megfelelő szinten gondolkodik, és jó helyre teszi Hero preflop raise- flop raise line-ját. Hogy mije van? A két alacsonyabb lap (7, 5) valószínűsíti a setet. Kismillió mással is csak callozza a preflop emlést (egy call open - adat is kéne ehhez mondjuk a PT/HMből), de ilyen intenzíven, látszólag értelmetlenül nagyot kockáztatva egy setet lehet csak védeni az én agyam szerint - esetleg lehet erősebb Q flöshúzóval - de Hero akkor se kapna túl jó arányt - 55%ot max.

    Summa summarum: bár Villain jó nagy fish, azért alapszinten tud gondolkodni, és hát valljuk meg, elég standard a szitu flopon, így most neki nagyon megérné ezzel az anti-trükkös játékával, ha lecalloznánk a flopot. Szerintem.
    11
    2010-02-10 00:09
    teljesen jó a lejátszás, már csak a call-ra kell pittyenteni :)

    komolyra fordítva egy ilyen ellen soha nem dobnék itt, annak ellenére h a line amit nyom elég setgyanús, de egy Q7o-n se lepődnék meg lol.... mind1, erre van a bankroll

    upsz most néztem csak a statjait, set így már kevésbé valőszínű, azért egy donkbet%ra kíváncsi lennék, de mindenképpen megadnám.
    10
    2010-02-09 23:56
    Donkbet indukálta raisere ráhívott allinbe.. a bajom csak az, hogy pl egy settel inkább csak megadna és turnnél ha nem jön flush vagy sor gyanús lap akkor inkább turnön tolná be, mint flopnál amikor több esélye van a javulásra a drawnak.. feltéve ha téged erre tesz.. szóval sztem flushdraw + str8drawja van és azzal próbálja vagy elvinni a potot vagy meghúzza a váratlant és megjátszik egy kb coinflipet..
    9
    2010-02-09 18:30
    Persze, értem mit mondasz, de kétlem, hogy egy sima SD-re (ami összejöhetett akár egyszínű lapokból is) FD nélkül allin menne ilyen flopon...
    8
    2010-02-09 18:26
    sima sd, mert az a suite nem feltétlen lesz olyan mint a flopon van. de nyilván lehet combo draw is.
    7
    2010-02-09 18:22
    Azert emeltel, h betedd, nemde? Az a baj, h ez a donk/3bet eleg eros line, foleg egy 52/4-tol... Kene vmi plussz info, h mivel csinalja ezt.

    En flopon lehet, hogy inkabb csak megadnek
    6
    2010-02-09 18:21
    Ja de akkor már SD+FD is, szóval... Azt hittem úgy gondoltad, hogy egy sima SD. Így viszont már tényleg simán belevehetjük azokat is.
    5
    2010-02-09 18:18
    68s,64s szerintem teljesen jó indulólapok 5maxon, 57es vpip-be meg benne vannak azok még, de ezen ne vesszünk össze, maradjunk a handnél.
    4
    2010-02-09 18:08
    5m = 5max
    3
    2010-02-09 18:05
    Ja igen, 5 max, akkor közel voltam...

    Amúgy a handdel kapcsolatban, igaz, hogy én nem tudok pókerezni, de szerintem is megadó, bár kétlem, hogy SD-je lenne, szvsz arra van a legkisebb esély, akkor már tényleg inkább egy set. Preflop 68, 64 nem hiszem, hogy adná... Reménykedve call, aztán imádkozzunk, hogy QA vagy fd...
    2
    2010-02-09 17:55
    teljesen standard call, röhögve adnám. nagyjából bármi lehet nála csak épp kész lap nem, de valszeg fd vagy sd lesz.

    ja, mellesleg nem értem mit jelent az "5m" a topikcímben. gondolom nem a tourney-s M számot.
    1
    2010-02-09 17:48
    Sziasztok!

    Grabbed by Holdem Manager
    NL Holdem $1(BB) On Game
    SB ($97)
    BB ($205)
    Hero ($100)
    CO ($97.90)
    BTN ($122)

    Dealt to Hero K K

    Hero raises to $3.50, fold, fold, SB calls $3, BB calls $2.50

    FLOP ($10.50) Q 7 5

    SB checks, BB bets $4.50, Hero raises to $24, SB folds, BB raises to $201 (AI), Hero??

    Az ellenfel 57/2 4-es AF-el. Elozmeny nincs. Standard itt tonkremenni ellene, vagy el lehet ezt dobni?