NL/PL $50 - $100 szintű texas holdem leosztások és problémák megbeszélése. Kérjük, hogy a könnyebb kereshetőség kedvéért a topik címében tüntesd fel a leosztással kapcsolatos legfontosabb adatokat. A topik nevét lehetőleg a pontos limittel kezd!
    NL100 6m TPTK vs aggro check/raiser
    34
    2010-02-03 23:58
    szerintem csak a fish reg fogja betelni a rivert, mert eszébejut a riveren, hogy máshogy nem tud nyerni :) ---> szívnám a fogamat, ha jó reg betelni itt a rivert a turn checkje és turn checkünk után 88-al.
    33
    2010-02-03 20:42
    Ez igaz, és húzó sem nagyon volt, de kicsit ez is azt erősíti a logikád szerint, hogy a kimaradt turn bet miatt már riveren sem kapsz megadást, mert a "regek 90%-a sosem fog blöffölni riveren". Ez pontosan két utca value veszteség lehet, ha úgy döntök a nyolcas párommal, hogy tartom a cbetet majd passzra passzolok turnön és riveren ujra cbetet kapok és a fenti mondatot figyelembe véve dobok. Nyitást tőlem legalábbis csak air laptól vagy olyantól kapna a KK ami megveri.

    Az kérdés lehet, hogy melyik reg hogyan viselkedik 3bet potban turnön mikor flopon megadást kapott, mert sokan ennél többet nem áldoznak a potra így SD is lehet a 3betelő range besült része ellen. Az is kérdés lehet, hogy a védekező hero range mekkora részét képezi a float, szerintem minden ettől függ, ezért a standard talán kicsit túlzás, de elismerem, hogy van létjogosultsága a turn c/r-nek.
    32
    2010-02-03 20:30
    Visszább írtam, hogy tetszik a dolog és ha hősünk sokat floatol akkor csak ez a jó játék, hiszen az egyetlen esély, hogy még egy kis pénzt tegyen a potba ha ezt a lehetőséget megadjuk neki, de így sem lesz full stackes csata. Azt is készséggel elhiszem, hogy működik. HU ban elég jól szuperál ez a dolog, de ott sokkal specifikusabb és több adat áll rendelkezésre az ismétlődések miatt erre a célra. Nehéz erről általánosságban beszélni a spec helyzetben és beteletem volna a KK-t, és tartottam volna magas 3bet pot turb cbet esetén a Qx és 77-JJ-val. A nyitás szinte csak a hatossal jut eszembe az meg elveri a KK-t.
    31
    2010-02-03 20:23
    Kicsit összekeveredtek a szemszögek:) Szóval én a 77-JJ lapokkal azért nem nyitok mert rosszabb laptól nem kapok tartást, ha floatolnék akkor nyilván betelnék és emelésre dobnám, de a fenti kezekkel nem valuebetelek, mert nem mennék vele full stakért, értelmetlen kitenni a kezem egy komitált c/r allinre, más kérdés, hogy ebben az esetben valóban elég elárult lapom van.

    Kicsit problémás, hogy tudjuk, hogy KK volt nála, de ettől most tekintsünk el. A kérdés miszerint a turn v betet adom-e attól függ mekkora a turn cbetje 3bet potban. Ha alacsony ami itt nem valószínű akkor lehet, hogy el dobom, de esetünkben valószínűleg tartok és mivel a board abszolult húzómentes így a harmadik barrelt már szinte csak lappal fogja megcsinálni. Ez kb megegyezik azzal mint ha csak a river v betet adnám meg azzal a különbséggel, hogy így látom a lapját. Ahogy mondod a flop cbet az semmi, a turn már valami, a river meg lap:). Így hogy tudjuk, hogy KK-ja volt akkor is azt mondom igen megadtam volna a turn vbetet, a rivert pedig valószínűleg nem, és itt jön amit Topin mondott, hogy nem kap három utcás kifizetést, és igaza is van, de ez nincs is megígérve minden monster lapra. A KK szemszögéből turn bet és a bizakodás, hogy a rivert is tartja valaki. A védekező akinél nem AQ van pedig bizakodás az alacsony potban, nehéz ezt összeegyeztetni és mindkét esetre kitalálni a tutit. Én azt mondom, hogy bár nyilván én is is csináltam már hasonló helyzetben turn c/r-t (erről jut eszembe, hogy HU ban ez mennyire standard move a floaterekre), de ezen a boardon szerintem a legtöbbször checket fog kapni minden olyan kéztől ami SD képes és betet minden olyan kéztől ami eldobja a raise allinre, vagyis semmiképp nem lesz lestackelés. Persze az AQ más, de azt már írtuk, hogy az talán cooler így is úgy is.

    Egyébként nem azt mondom, hogy nem tetszik a turn c/r csak itt speciel szerintem nyereségesebb lehet a bet.
    30
    2010-02-03 16:55
    eléggé superstnd itt a c/r agresszorként sokat floatoló ellen Qx, KK+, de mivel csomó fd-val is megcsinálja, hogy eldobd a floatokat, mid párokat ezért jó a call.

    66-JJ check turn, river call/vbet: érdekes kérdés, mert ha te turnön checkelsz eléggé face up a lapod és a regek 90%-ban sosem fognak blöffölni ellened a riveren. vbetelni meg nem nagyon van mit, mert rosszabb nagyon ritkán fog kifizetni. dry flop szóval A magas sem tudja belelevelingelni magát a callban.
    29
    2010-02-03 16:24
    lehet nekem van mákom és 10ből 9szer kapok turn betet az agressziv regektől akik mindenkit minden potból ki akarnak emelni ha passzol. És ugyanezt visszafelé is megkajcsiztam már amikor valami parádés air lappal próbáltam kifloatolni. Még a pókertáborba pont ezt a linet ecseteltem mint ongame specialitás. Nem azt mondom hogy ez a legprofitábilisabb line itt, csak azt h ez működik arrafelé ahol én kószálok.
    28
    2010-02-03 16:05
    Körülbelül pont ugyanezt akartam írni. :)
    A fő gond az, hogy valszeg nem tudom lestackelni a riveren, ha nyitok tart, ha nem valszeg check behind,vagy esetleg semmivel rámtolja, de arra jó volt hogy variáljam a játékom, szerintem ha 10ből 2szer így játszom az nem baj, itt a stackek miatt nem volt tökéletes, de meg akartam nézni, hogy másnál is működik-e Alonson kívül. Bár nála se tudom mert ő ugyan mögém checkelt amikor ász setem volt, de riverre ő is bekétpárosodott, így reallint kaptam riveren.
    De volt egy másik hand is amit nem találok, de ott poziban voltam asszem szóval az mástészta.

    A HU-ról majd a challenge topikban...
    27
    2010-02-03 15:42
    Azt irod: "77-JJ párok és közepes dámákkal sem, passz és river passzra esetleg vbet, vagy betre call"
    Az a kerdes, ezeket a lapokat nem dobod-e el egy komolyabb turn valuebetre? Mert ha igen, akkor a turn checkkel, ha le nem javulod, kap egy river tartast (vagy ott is CR-elhet meg). Ha ehhez hozzavesszuk az airrel floatolas eselyet, amit turn betre biztos dobnal, akkor lehet, megse olyan rossz a turn CR.
    A board nem valtozott, de az utca igen, a flop bet meg kb. semmit nem jelent itt, a turn bet mar inkabb.

    26
    2010-02-03 13:45
    Emlékszem Rád:) jól nyomtad a HU-t. Te voltál az egyik olyan alany akivel nem kellett volna olyan hosszú ideig játszanom:), mert tele van hallal a kis tétes HU, kár volt görcsölni egymással. Bőven elég lesz a 100 felett HU ban a jobbak ellen ügyeskedni:)

    Hiteltelennek hiteltelen, volt a KK előadás és ettől jó is lehet egy move, de szerintem ehhez most kellett az AQ. A floaterekre benne van valóban plusz egy tét a move-ban, de szerintem a totál air-től, hatostól vagy az AQ-tól kaphatsz nyitást, így full stack-ért allin kerülni a hiteltelenség ellenére nehéz.
    25
    2010-02-03 13:35
    És hányszor kapsz turn betet, hogy check/raise-elhess. Ezen a konkrét boardon én nem nyitok 77-JJ párok és közepes dámákkal sem, passz és river passzra esetleg vbet, vagy betre call. Jóformán az AQ esetleg KQ az egyetlen ami megpróbál vbetelni rád turnön(ja meg a hatos, de azt hagyjuk cooler), más kérdés mint ahogy írtad, ezzel így is úgyis ez a vége.

    Ha jó okod van rá, hogy esetleg az ellenfed mindenképp nyitni fog a turn checkre akkor persze a legjobb line amit mondassz. Ha hősünk mondjuk sokat floatol akkor plussz egy tét benne van a játékban, de tartani nem fogja az allin-t. Az SD képes kezeket szerintem többször nem fogja kitenni c/r-nek mint igen. Írta is hogy JQ-t már nem vbetel turnön, a 77-JJ párok meg értelemszerűen passz és a legtöbb riveren call.

    Szerintem a turnön ezen a hatoson lehet tovább hívni a királyokat, mert nem változott a board.

    Szakmai beszélgetés juhhuj:) a többi hsz.-re is értem ezt.


    24
    2010-02-03 13:28
    Sziasztok!

    Azt hiszem az ellenfeled egy zseni, hogy szerintem mér így játszott:
    flop sima cbet ettől még bármilye lehet.
    turn check itt aztmondja hát ez nemjöttbe feladom floatolj ki nyugodtan,
    reallin: hahahaa 6osom van jól bejöttél a csőbe (persze nincs, de higgyed azt, hogy azt akarom elhitetni, miközbe semmim nincs, pedigvan)
    plussz ott van a két kör leeshet egy ász (leisesett), riveren vagy lejavulsz, vagy nem rakszbe pénzt ha nem jön le a lapod, az se baj ha itt eldobod már elég nagy a kassza.

    ŐŐŐ szóval az a gyanúm ellenem játszottad ezt a partyt. Nem tuti, de ongame 5maxon játszom NL100-on és nagyon rémlik, bár ez még januárba lehetett, de ez a turn check annyira jellemző rám, főleg jó játékosok ellen, igazából az Alonso ellen vívott csaták során fejlesztettem ki egyrészt összevissza akartam trükközni, hogy végre felrakjon egy handet amit velem játszott a handelemzéseibe, ez nem jött össze :), másrészt ez a top vagy overpárom van flopcbet turncheck teljesen hiteltelen, ezért sokszor kifizetnek rosszabb lapokkal is, illetve rámtolják semmivel. Itt most nem vártam meg a rivert, jól is tettem, de lejavultál, az tény hogy én se dobtam volna el magam ellen, bár élőben egy feszes ellen eldobtam aq-t hasonló szituban floppon kk-ja volt, és a turn a lett volna...

    Ha nem ellenem játszottad akkor bocsi, najó nem is vagyok zseni ....
    23
    2010-02-03 13:21
    Ok kössz a megerősítést, nagyjából erre gondoltam csak nem tudtam normálisan +fogalmazni, history nélkül én sem 4betelnék...
    22
    2010-02-03 13:14
    agressziv ellenfelek ellen én is rengetegszer játszom ezt a line-t, képtelenség dobni rá. 10ből 9szer olyan lap kerül allin ami 3 utcán át nem fizetne. Itt más kérdés hogy a te lapodtól akkor is csak nagyon nehezen lehetett volna megválni ha simán végig betel. Ongamen 200-on ez szinte standard;-)
    21
    2010-02-03 12:57
    A 4bet különösen jó move akkor ha a két játékos között olyan metagame van amiben többször szerepel a sokat 3betelő játékosra a light 4bet. Ezek az esetek tudják ellensúlyozni a 4bet/fold vagyis a light 4bet lapokat. Így polarizálódik a dolog és az 5bet allin-t lehet instacallolni, de hangsúlyozom, hogy ehhez szükség van olyan előzményre ahol már többször light 4beteltünk, esetleg dobtunk is 5bet allin-re. Itt ez szerintem nem áll fenn. A sokat 3betelő játékost érdemesebb többször light4betelni, ez túl jó lap ha nincs előzménye, mert soha nem fog egy legalább közepes játékos oop 4bet/callolni kb semmivel.
    20
    2010-02-03 12:56
    light3bet lapjai meg az 5betallin lapjai között azért lesz különbség
    19
    2010-02-03 12:41
    Nem mondtam h rossz ez a játék, a 4bet aggro ellen sztem akár jo is lehet itt, mert ha feltételezzük h jobb aggro akkor kénytelen lesz allin menni ha játszani akar, és ha mondjuk 7-8 felett van a 3bet statja, akkor boldogan adom aq-val, ha pedig dob az jót tesz az imidzsnek.
    A call nekem azért nem teszik annyira mert a, q vagy fd nélküli flopon max 1utcát fogsz tudni továbbmenni/floatolni, 65-70%ban kb fit or fold lesz a játék, light3betelők ellen sztem luxus védekezni egy ilyen lappal. Most nagyon jó lett a flop, de mi a helyzet egy J53r flopon ha cbetel?
    Persze ehhez ismerni kell pontosan a statjait, mert különben hibás az egész gondolatmenetem, de a csóka ha a leírás alapján az a típus akire gondolok akkor sztem a 4bet sem rossz...
    18
    2010-02-03 12:24
    Hat nem tudom, hogy mit gondol rolam az ellenfel, de:
    gyengebb Q-val, vagy kisebb PP-vel nem nyitok turnon. Ha Tiszta airrel megyek, akkor meg nem turnon lopom el, hanem megvarom a rivert. Ha azt is elpasszolja, akkor nyitok. Ha nyit, akkor dobom.
    17
    2010-02-03 12:21
    Nem lehet, hogy azert nem betelte meg a turnt, mert meg akart bloffoltetni/floatoltatni a monster lapjaval? Ha aggresszivnek ismer teged (gondolom), akkor ez egy jo gyengeseg-jelzes lehet, amire pl. QJ/QT-vel, kozepes parral vagy airrel is betamadhatsz (es meg A sincs az asztalon), es akkor tobb penzt nyer ki beloled, mint ha jol megbetelne. Ezeket gondolom siman adhatja a kezdbe button emeles/call 3betnel. Plusz csokkentheti a kesobbi float-hajlandosagodat ellene.
    16
    2010-02-03 12:04
    Szivesebben jatszok postflop a lapommal poziciobol. Ha 4betelek, es allin megy, akkor nem tul boldogan adom meg. Ha eldobja, akkor meg ugymond elpazaroltam a lapomat, ennyi erovel 4betelhettem volna egy 72o-t is.
    15
    2010-02-03 12:03
    Koszi mindenkinek, aki hozzaszolt. Most mar osszeallt a kep.

    p.s: Ez egy minta topic volt, a naplomhoz kapcsolodik. Koszi megegyszer!