NL/PL $50 - $100 szintű texas holdem leosztások és problémák megbeszélése. Kérjük, hogy a könnyebb kereshetőség kedvéért a topik címében tüntesd fel a leosztással kapcsolatos legfontosabb adatokat. A topik nevét lehetőleg a pontos limittel kezd!
    NL100 FR A-flush duplázódott boardon, deepen
    29
    2013-04-18 23:05
    Nagyon nem az én világom, de ha számít valamit, Xmaster kolléga gondolatmenetével értek egyet. River nyitására evidencia, hogy nem dobunk, mert nyitni még több olyan lappal nyithat, amit verünk. Tehát a történet csak és kizárólag a maradék 65 dolcsiról szól. A kérdés tehát csak az, a push az 65 dolcsi plusz vagy 65 minusz, avagy hosszútávon EV+ vagy EV-? És itt már jobban hajlok az EV- felé, ugyanazon logika mentén: sokkal több olyan laptól kapok callt, ami ver, mint amennyi megad, és verem. Ebből a szempontból nem számítanak azok a lapok, amiket eldob (hiába a látszólag jó potodds, azért egy nálunk gyengébb lapnak még több félnivalója van, mint nekünk). Szerintem így ráadásul még kevesebb a (majdnem) biztos call a vesztes oldalon, nehéz mást oda raknom, mint a K magas színt és az A9-et. Viszont ehhez a kettőhöz képest egy vagon full meg egy póker is szíves örömest fogja adni az ollét.
    ----------

     "50%-om van ellened" - jah, igen. Vagy lemákolsz, vagy nem...

    28
    2013-04-18 20:36
    Igazad van, attól, hogy mi optimálisan játszunk QQ-val, még nem biztos, hogy villain is:) És valószínűleg pont ettől függ az optimális 5bet range is (KK+ vagy AA+), hogy hogyan játszik QQ-val.
    ----------

    https://twitter.com/gabbbbbesz 

    27
    2013-04-18 19:34
    A riveren feltételezed hogy eltéved és butaságot csinál, de postflop meg abból indulsz ki h Te nem 4betelnél QQ-val..Ő viszont ha riveren eltéved, akkor post flop nem fog ellned QQ-val 4betelni?

    Nagyon egyoldalúan nézed...
    26
    2013-04-18 19:23
    Te magad milyen lapokkal 5betelsz ellene? Mármint kis mintán 7%-os a 4betje..
    25
    2013-04-18 18:46
    És ha 5betet kapsz, mi lesz a terved? 4bet/foldhoz túl erős kezünk van, 4bet/brokeolni pedig 150bb mélyen egy reg ellen szerintem nem lesz +EV, én legalábbis KK+-szal mennék tönkre preflop az eredeti emelő ellen. Szóval én callolnék QQ-val, nyilván nem feltétlenül set reményében.
    ----------

    https://twitter.com/gabbbbbesz 

    24
    2013-04-18 17:15
    Biztosan nem törekednék egy 4-way kassza kialakítására, tehát 4-betelnék.
    23
    2013-04-18 17:14
    Mert többségében jobb handektől fogunk megadást kapni.

    Nem fog callolni biztosan, tehát nem nyerünk tőle értéket:
    JJ, AT, JT

    Valószínűleg nem callol, tehát megint csak nem nyerünk értéket:
    J9s (?), 98s, 97s

    Ellenben callol, és megver:
    az összes flopolt set, a T9

    Tehát értéket nyerhetünk a pushsal kb három (!) féle flösstől
    KcJc, 8c7c, 7c6c
    és az A9s-től

    Ha ennek fényében kihozod pluszosra a pusht, arra vevő vagyok.
    22
    2013-04-18 15:06
    Te hogy játszanál akkor 157bb mélyen QQ-val?
    ----------

    https://twitter.com/gabbbbbesz 

    21
    2013-04-18 14:09
    Indokold meg kérlek a call-t..
    20
    2013-04-18 11:17
    Gondolom hogy itt tényleg elég tágan fog callozni preflop. A QQ-t, például kivenném, nem hinném, hogy nagyon akarna itt multiway potot játszani azzal, és elég sokmindennel squeezelhetsz. Az biztos, hogy lesznek sc-k a kezében, de a legkisebbeket azért elvetném, mint a 75, 54 stb, de túl sok A9o-t és K9o-t sem vizionálnék.

    Ott per pillanat biztosan én is visszatoltam volna, de mivel blokkolunk a Qc-val jópár flösst, így azt gondolom, hogy a call racionálisabb lenne.
    19
    2013-04-16 17:02
    Sosem tolnám rá,attól ,hogy lag még nem hülye.
    Turnön 4way betelt,igy már itt inkább setet adnék,esetleg 2párt ami csak a 910s lehet a kezébe.
    River leesik a flush,pározodik a board.Tovább hivja 3way ugy,hogy comited. Itt kb egy flush lehet nála JKs,a többi full.

    18
    2013-04-16 16:22
    a drillel is az a bajom, h 3 emberbe miért betelne bele 9x-el turnön, úgy h mögötte van a preflop 3bettor, aki bőven jobb lehet nála? max a 910, 89s vagy a 10Js-el tudnám ezt elképzelni, riveren meg flöss nélkül drillel stekkelődne? hát nem tudom
    1pár típusú handet tuti nem hívnék meg turnön hanem várnám olcsón a mannát hátha beesik riverre (chcall max) , amivel belehívnék itt az set, kétpár ill. semiblöff flössre, overpárt továbbra sem tartom valószínűleg max JJ, talán ezzel is még belenyithat, bár ugyanúgy nem sok értelmét látom
    17
    2013-04-16 15:25
    Huh, örülök, hogy ennyi komment jött!

    Valóban, talán kicsit túl laza ranget adtam meg az elején, de szerintem vitaindítónak megtette. Elég sok pókeres ismerősömnek megmutattam a handet, és megoszlanak a vélemének az optimális játékot illetően.

    Az biztos, hogy villain erős, mert 3 fős potban betel riveren, és a size is elég árulkodó, de szerintem az is tény, hogy elég lazán emel pre, és a stackméretek és a bent lévő halak miatt egy csomó spekulatív lapot nem fog eldobni, amikkel a miénknél kisebb flösst, vagy drillt hozhat létre, és bár eddig nem volt kiemelkedően magas a WTSD-je, de mivel nem egy jó regularról van szó, így én bőven el tudom képzelni, hogy tud hibázni ilyen szituációban úgy, hogy lazábban stackelődik. 1 pár típusú handekkel nem is, de drill+-t szerintem tehetünk a broke skálájába.

    ----------

    https://twitter.com/gabbbbbesz 

    16
    2013-04-16 12:36
    "
    3. overpárt dobni fog az esetek nagy részében, valamint JTo, ATo, KT, szerű handeket."

    Ha nálunk lennének ezek a handek, akkor ezen a riveren mi ellen valuebetelnél velük? Kb Ő is pont annyira nem lát majd értéket, pláne hogy az agressziója lekorlátozódik azokra a potokra, ahol Ő a preflop agresszor..
    15
    2013-04-16 12:14
    Lourker

    Villany MP-ből OPR amely, ha jól látom 37%. Ezen range 70%-al jön tovább így 37*0,7= 25,9. (ebből ki lehet szedni a tetejét - AA,KK, talán QQ- de a slowplay sem zárható ki)

    kb 31% a potods

    SushiSam

    Nagyon fontos a skálában való gondolkodás és az alkalmazkodás - de ezt gondolom te is tudod.
    Villany nem egy NIT, vagy egy TAG regulár. Ezért itt ki kell használnunk azt, hogy sok esetben be fog callozni rosszabb handekkel mint a miénk.
    Bizonyosan volt olyan leosztásod, amikor csináltál egy "biztonsági callt" - majd mutatás után gondolkoztál, hogy bizony bizony itt egy raise-re sem tudott volna dobni.

    Jelen esetben villany nagyon jó odsot kap a callra (kb 90$ kell beraknia egy hatalmas potba) így nagyon nehezen fogja elengedni a rosszabb kezeit.

    Remélem sikerült a kétségeket eloszlatni.
    GL!



    14
    2013-04-16 11:45
    az első 1-2 ok, de sztem a range beállítással (nálam) gondok vannak. mindenki jön itt az overpárral meg toppárral. igaz nem játszom regulárként nl100-on de azért tapasztalatom van a magasabb tétekről is..
    overpár: hát nem tudom milyen overpárra gondolunk mert nálam az aa, kk, qq h nem callol oop nl100-on az is tuti vagy csak lehet én nem láttam még mikor nézem a zoom asztalokat vagy játszottam
    Tx ek , ATo KTo nálam ez is meleg az oop callra de ki tudja, utána akkor turnön vegyük h valuebetel vagy mindegy milyen betel de kibetel toppárral vagy JJ de utána river flössön megint meleg h valuebetet elereszt egy KTo-val lol, mert vagy full debil vagy isildur vagy a limit wp bajnoka aki félpotos valuebettel akar dobatni egy esetleges flösst vagy mivel pározódott egy esetleges fullt

    de mondom értékelem a válaszokat meg tanulok belőle vagyis próbálok, de néha az az érzésem h minden ott van a szemünk előtt de mi mindenáron meg akarjuk magyarázni, azaz itt nekem ez nyílegyenes full és nem keresnék indokot h hátha kisebb flöss, a push-nál nekem 1 kérdés van h megadja-e kisebb flössel, ha szerintem igen akkor push
    nos szerintem meg itt még kisebb flösst is eldob vagyis én eldobnék és ebből indultam ki h miért csak call nálam, de azt is elhiszem h a mai overaggró pókerben főleg magasabb téten nem lehet kihagyni az ilyen vékony de nagyobb +ev-jű pushokat mert ha nem lépjük meg aggrón akkor hosszabb távon a többi aggró kifiléz:-)) szal ezt is be tudom látni

    uff:-)
    13
    2013-04-16 11:17
    "Ezen range ellen van kb 50% -unk amely bőven elég a pushra."

    Hogy-hogy bőven elég ezt, hogy érted?

    Ezt a 26%-t se nagyon értem, 28%-ban nyit EP 30%-ban dob 3 betre és QQ+-al valószínű 4betel ebből elég nehezen lesz 26%.

    Mindesetre én csak azt tudom ismételni amit leírtam, más ellenfél ellen vagy, ha az egyik magas flush kártya(Qc/10c) másik lenne lent nálam is push, de így egyszerüen nagyon kevés flush-t/9x-et lehet a range-be tenni.


    12
    2013-04-16 11:10
    Gabsz felállított egy range-et az első hsz-ben ahol 66%-unk van villain ellen ezért említettem csak meg.
    11
    2013-04-16 11:03
    "nálam ez tipikusan az a hand, ahol dobhatatlan a lapom, de "tudom", hogy verve vagyok.
    csak call."

    Ha azt gondolod, hogy verve vagy akkor miért callozol és miért nem dobod el..?
    Gondolom azért mert hátha gyengébb kézzel betel mint a miénk. Na pont ezektől a gyengébb kezeiből kell kiszedni a max valuet, mivel um. jó oddsot kap a callra.

    SushiSam

    1. a range-ből, amely tartalmazni fogja az összes fullt, drilleket, flössöket, és overpárokat és egyéb kezeket. Ezen range ellen van kb 50% -unk amely bőven elég a pushra. Azt azért látni kell, hogy egy nagyon tág 26% skálával érkezik flopra, és a dobás sem tartozik az erősségei közé.

    2. egy adott szituációra úgy tekintek, hogy ha pl 100 alkalommal lejátszom ugyanazt, akkor annak során hányszor veszítek, vagy nyerek. Én eddig nem sokat játszottam (kb 700K handet) de számos hasonló leosztásra emlékszem.. ( ha nem is 3bet pot vagy 4 way - de vannak hasonló szituációk és lesznek is.)

    3. overpárt dobni fog az esetek nagy részében, valamint JTo, ATo, KT, szerű handeket.
    10
    2013-04-16 09:57
    1. szívesen elhiszem h többet nyerünk csak kíváncsi vagyok honnan vezetted ezt le?
    2. a hosszútávot hogyan kell itt értelmezni? (azaz hányszor fogunk hasonló helyzetbe kerülni, 4way, 3bet pot ip oop callerrel, nut flöss, pározódott board, 160bb deep, ez hányszor fog előfordulni pl. 50k hand alatt?)
    3. a dobás szvsz elég cool move lenne villaintól