NL/PL $50 - $100 szintű texas holdem leosztások és problémák megbeszélése. Kérjük, hogy a könnyebb kereshetőség kedvéért a topik címében tüntesd fel a leosztással kapcsolatos legfontosabb adatokat. A topik nevét lehetőleg a pontos limittel kezd!
    NL100 OESD parozodott boardon
    7
    2010-04-05 18:32
    Szia,

    abszolút ellenfele válogatja szerintem. Ha jó, gondolkodó játékos ellen megyek, nagyon nagy százalékban 3betelem ezt a boardot, egyszerűen azért, mert nem fogja folytatni turn-ön a blöffjeit, mivel a calloló range-m óriási részét dámák és 10-esek teszik ki, amik ellen nem jó nekilátni barrelezni. Viszont ha visszaemelek, csomó airrel, oesd-vel, ha van szín akkor, azzal rámtolhatja, illetve ebben az esetben, ha nem vagyok commited drawval, akkor akár kis pp is visszatolhatja, és több valuet nyerek. Ami nagyon árulkodó lehet az a betméretezés, ami csak most jutott eszembe. A gyerek nagyon úgy emelt vissza, mintha mutatná, hogy ő commitálta magát, amit nem tenne, ha 10-se lenne, hiszen azt akarja, hogy minél szélesebb range-el told rá.

    Ami még a te esetedre igaz, hogy ha az ellenfelednek nagy a flop agg. faktora, akkor inkább flop4bet allin mennék, ha pedig kicsi a flop agg. faktora, de nagy a turn-é, akkor flop donk, turn c/r mennék, ha pedig mindkettő magas, és nagy a turn conbetje, akkor flop call turn c/r.
    6
    2010-04-05 15:13
    Hali!

    Szerintem eleg standard lejatszas, termeszetesen 4bet pusholtam, el is dobta. Ha itt 3betel, nem nagyon van value range, szinte mindig bloffolni fog. Az meg butasag, h A magassal, meg gutshottal itt callolnia kell. Miert kene? szamold ki, hogy mennyi equityje van egy A magas gutshottal egy T ellen.
    Amiert megis nyitottam a topicot:
    Gyakran elofordul, hogy az ellenfel helyeben T-vel 3betelek itt, ezzel airt reprezentalva, es vigan callolom a 4bet shovet. Ez mennyire gyakori, ki mit gondol rola? Elgondolkodtam kicsit a parti utan, es beleveleztem magam. Ha egy jo jatekost latok itt 3betelni, lehet, hogy eldobom neki.
    5
    2010-04-04 00:30
    Hát ez vicces, én elég rég óta játszom bizonyos helyzetben azt a linet, hogy flop call turn raise drawkkal, de elég kevés embertől láttam eddig. Vicces, hogy 4/3 ezt javasoljuk. Szóval ha aggro, ezt csinálnám. Viszont ha visszaemelesz, kicsit kevesebbet emelnék flopon, hogy nagyobb FE-t legyen a 4bet pushra, ha úgy hozza a helyzet. A kis visszaemelés, amúgy is többször indukál 3bet blöfföt. Jelen esetben nem tudom mi a jó, jó lenne, ha lenne valami infód az ellenfélről, hogy ez lehet-e air. Ha nem, akkor fold.

    Ja de igen, érdemes odafigyelni, hogy meglegyen a terved arra, ha visszaemelnek. Ha nem vagy biztos, hogy jó a 4betpush, akkor előzd meg, és csak callolj, amúgy a K magas is jó lehet sokszor. Ha tovább hív, akkor meg...
    4
    2010-04-03 23:59
    A flopon egyedül T-vel vagy op-al raiselném a cbetet, pontosan a rezdavid által írtak miatt, ha itt emelsz soha nem fogja elhinni a T-t és sokszor még A magassal is rádemel amivel elöl van, ha itt allin mész már nem nagyon dob semmit, csak a totál airt és 1-2 kisebb pp-t, gyakorlatilag már A-s gutshotokkal is kénytelen callolni, amivel fogja is az outjaid...
    3
    2010-03-24 22:03
    +1, egy az egyben :)
    2
    2010-03-24 21:34
    Nekem csak akkor tetszik a flop raise ha 4bet pusholunk. A pározódott board miatt sokszor fognak itt visszajátszani a raisedre és emiatt elkerülhetetlen lépés itt a push.

    Tőle a 3bet floppon szerintem nem jelent akkora erőt, hogy ne legyen elég FE a pushoz.

    Nekem itt jobban tetszik a flop call turn raise ----> hitelesebben adjuk elő a tripset. Többet nyerünk az esetleges air handektől.

    Jav:
    A preflop callról szvsz ne nyissunk vitát, mert jó az.
    1
    2010-03-24 21:09
    Sziasztok!

    Van egy handem:

    $0.50/$1 No Limit Holdem
    OnGame
    5 Players
    Hand Conversion Powered by weaktight.com

    Stacks:
    UTG Jahlem ( $111.75 )
    CO gatchanzz ( $27.10 )
    BTN Dr. Jo ( $100.15 )
    SB Hero ( $105.30 )
    BB naulini1 ( $93.25 )

    Pre-Flop: ( $1.50 , 5 players) Hero is SB J K
    2 folds , Dr. Jo raises to $3 , Hero calls $2.50, 1 fold

    Flop: 10 Q 10 ( $7 , 2 players)
    Hero checks, Dr. Jo bets $5 , Hero raises to $16 , Dr. Jo raises to $40

    Az ellenfel egy standard regular, 21/16-os statokkal. Semmi kiugro dolog. Milyen lap lehet itt a kezeben, mi a jo jatek itt?

    requiem