NL/PL $50 - $100 szintű texas holdem leosztások és problémák megbeszélése. Kérjük, hogy a könnyebb kereshetőség kedvéért a topik címében tüntesd fel a leosztással kapcsolatos legfontosabb adatokat. A topik nevét lehetőleg a pontos limittel kezd!
    NL100 River 2 pár
    33
    2009-12-21 11:09
    Őszinte leszek, szerintem itt ezen a ponton értelmetlen equityt számolni, meg totál precíz rangre belőni a srácot. Hiba ezen gondolkozni. Főleg, hogy egy 45/x el állunk szemben.
    Ez az a pont ahol a matek kevésbé számít.

    Minden királlyal, minden 2 párral ki fog fizetni, sőt néha még kevesebbel.
    Ha raisre betolja, akkor meg könnyű szívvel dobom el a lapomat.

    Tényleg nem szórakozni akarok Veled, de Én így játszanám akármi történik.

    Legalább annyiban megegyezik a véleményünk, hogy a turn call hibás...

    32
    2009-12-21 10:37
    Nyilvan ezert raktam be a handet ide, mert nem tudom beloni pontosan a ranget. Ha be tudnam, akkor onnantol mar egyszeru matek. Te milyen ranget tennel a kezebe?

    requiem
    31
    2009-12-20 16:41
    Teljesen rosszul állítottad fel a ranget.
    Egy csomo lapot ki kellene zárni.

    Nem veszed figyelembe Pl:, hogy KK+ al 3betelne preflop, főleg deepen...
    Vagy hogy calloltad a min raiset...
    Nem csak a river döntést kell elemezni, az egész hand egyben egy teljesen Standard raise/fold.
    30
    2009-12-18 23:49
    equity win tie pots won pots tied
    Hand 0: 36.885% 36.89% 00.00% 45 0.00 { As6s }
    Hand 1: 63.115% 63.11% 00.00% 77 0.00 { KK+, 88-66, AKs, A8s-A7s, K8s-K6s, T9s, 95s, 86s+, 76s, 54s, AKo, A8o-A7o, K8o-K6o, T9o, 95o, 86o+, 76o, 54o }

    Kb ezek azok a lapok, amiket raisere nem dob. Ez ellen a range ellen hatul vagyok. Eszrevetelek?
    29
    2009-12-18 12:43
    En is raise foldot javasolnek, am azert ez jonehany dologtol fugg. Lehet megis jobb a raise/call, attol fuggoen, h milyen playa az ellenfel. Itt ugyanis felulertekelhet gyengebb ketpart is, amivel olykor szinten visszaemel. De read, history nelkul en is az altalad vazolt line-t jatszanam.
    28
    2009-12-17 21:53
    Jahjaj elirtam...
    Ok persze, de nálam akkor is raise fold...
    27
    2009-12-17 21:09
    Nem mögé checkelünk, hanem calloljuk... De ez mind1 is, gondolom elírtad.
    Én akkor is fenntartom, hogy ez a jelenleg nyerhető 10-15 dollár, kevesebbet ér, mint a későbbi info.
    A 43 valóban sok, de azért az én tapasztalataim szerint, ezek a játékosok sem maradnak benn minden trash-sel, főleg riverig. Valami van nála, lehet hogy egy 89 vagy bármi ilyen 9k stb... de azért azt ne várjuk, hogy q2-t mutat...
    Az meg hogy emelünk, de ha ő visszatolja akkor meg dobunk...

    Showdown értékű lapunk van, ami viszont nem jó arra, hogy egy 3betet calloljunk vele egy ilyen boardon...
    Szerintem draw plusz pár van nála, de én továbbra is csak callolnám, mert felesleges bajtól óvjuk meg magunkat...
    Ez a river raise/fold line nekem nem szimpi.

    26
    2009-12-17 20:31
    Call. Minek a raise/fold? Attól nem leszünk okosabbak...
    ----------

    A tudatlanság áldás.

    25
    2009-12-17 19:41
    Nem értek egyet.
    Alapjaiban ott hibázol, hogy egy 45/x játékosról, akik ilyen turn C/minRaiset játszik azt feltételezed, hogy összetett gondolkodásra képes. Ha megtudod mi volt nála mit érsz el? Óriási hiba azt hinni, hogy egy tudatos, előre eltervezett line. Minimális az esély, hogy ujra megtörténik, és hasznodra válik az info. A handben meg még value van, sok. HIbás játék mögé csekkelni és nem maximalizálni a nyereményt, főleg úgy, hogy valószínűleg lemákoltad, és nem fog dobni rosszabb lappal sem.
    24
    2009-12-17 18:18
    Ha flopon check-raisre akart játszani, akkor miért checkel a turnön is? utána meg minraisel, hm...meg ez a river bet is gyanúsan kicsi, nemtom, nekem ilyen totál blöffszaga van....vagy nagyon kis eséllyel vmi nagy lap(sor, szett)
    sztem nyitott sor és egy pár van nála
    ----------

     

    23
    2009-12-17 18:12
    Én azokkal értek itt egyet, akik azt mondják, hogy jobb csak a call ebben az esetben, hiszen infohoz jutunk, hogy mi volt ez a line? Mivel gondolta, hogy jók ezek a move-ok.
    Az esetleges value ami ebben a handben kimarad az majd visszajön a későbbiekben, amikor elkaphatjuk egy ugyanilyen bluffjét vagy dobhatunk neki egy nagyot.



    22
    2009-12-17 18:00
    Tisztaban vagyok a river thin valuebet fogalmaval, gyakorlataval, hasznalataval.

    Kerdes:

    Milyen ranget teszunk az ellenfel kezebe, amit verunk, de fizet vele, es milyen ranget, ami ver minket?
    21
    2009-12-17 16:43
    "A 2par+ lapok ellen viszont nem vagyok benne biztos, hogy jol teljesit a lapom. "

    Biztos lehetsz benne, hogy nem, ugyenis Neked csak 2 párod van, így elég sokszor ki fog kapni a 2Pár+ os lapoktól...

    Viccet félre téve:

    Az, hogy a közepes, vagy közepesen erős kezeiből mennyi valuet szed ki valaki, eldöntheti, hogy 1BB/100 as vagy egy kiválló regular lesz-e.

    Ezek azok a nehéz helyzetek amikor tudod, hogy 50% nál nagyobb esélyed van a nyerésre, és tudod, hogy az ellenfél is 50% közelinek érzi a kezét. Ilyenkor ha csak mögé csekkelsz rengeteg valuet hagysza handben Szvsz. Tehát emelni kell!
    Ha utánna ollé megy szinte bitos, hogy verve vagy.
    20
    2009-12-17 14:46
    Hat igen, viszont kerdes, hogy miert nekem kell tudnom, hogy hol allok? En vagyok pozicioban, nalam a kezdemenyezes, en mutatok erot.
    Valoban a turn fold lenne a helyes.

    River:

    Kerdes, hogy mi az ami gyengebb es fizet? Ezek a ketparok. Ami erosebb: setek, magasabb ketparok, sorok.
    En most ot vagy total air-re teszem (esetleg 3. 4. par), vagy 2par+ -ra. Airrel dob az emelesemre. A 2par+ lapok ellen viszont nem vagyok benne biztos, hogy jol teljesit a lapom.
    Velemenyek?
    19
    2009-12-17 14:22
    A6 s deepen persze hogy jo.

    De szerinted Q2s 100BB-n? Vagy más hasonló lappal? Ilyen laza ellen?

    Miért 22? Nem elég 18?
    A betsize mondig gondom, félek 22-t nem callol le...

    kivácsi vok a véleményedre
    18
    2009-12-17 14:20
    Semmi gond, Nl100 on tolom.

    Eltérő a véleményünk szvsz maga pozicio nem legitimálja a tul laza jatekot ellenük. Q2s nyilvánvaló fold ellenük.

    (Ismétlem, Limp foldoló, cold call foldoló ellenfél ellen bizoynos gameflownál lehet jó játék.)

    Szvsz olyan spotokba kevered magad 2BB-s Pre Q2s emeléssel, ahol fogalmad nem lesz, hogy hol állsz, ő hol áll, mint ahogy ebben a partiban se tudod.

    De ez az Én véleményem, a parti nálam:
    turn fold
    river raise 18$ --> fold

    17
    2009-12-17 14:19
    "sosem dobatsz el nálad jobb lapot."

    Ez konnyen lehet, viszont nem akarok ujabb ingyen kartyat adni neki, plusz ha adja, es rivert is hozzam csekkeli, valoszinu azt is meghivom, es tobb eselyem van ra, hogy dob.
    16
    2009-12-17 14:15
    raise 22/fold
    turn check behind, sosem dobatsz el nálad jobb lapot.

    pf raise stnd.
    15
    2009-12-17 14:09
    Ne haragudj, nem szemelyeskedesbol, de milyen limiten jatszol?
    55-45 helyzetet siman bevallalok 100bol 100szor pozicioban. Amugy sokkal nagyobb az elony a poz. miatt. Q2s is siman emelo lap buttonrol ellenuk.
    Nyilvan mindenkinek mas a stilusa, mostanaban probalok kicsit lazulni, ilyen 25/22 kornyekere. Ebbe siman belefer.
    14
    2009-12-17 14:07
    "En meg pont a laza CS ellen megyek any2-vel, mert rengetegszer jatszik check/foldot,"

    Ebben a partiban sem játszott check/foldot...

    És nem is volt rá lehetősége...