NL/PL $50 - $100 szintű texas holdem leosztások és problémák megbeszélése. Kérjük, hogy a könnyebb kereshetőség kedvéért a topik címében tüntesd fel a leosztással kapcsolatos legfontosabb adatokat. A topik nevét lehetőleg a pontos limittel kezd!
    NL100 SH AA 3way potban deepen
    19
    2010-09-20 21:08
    Én a döntésemnél elsősorban azt venném figyelembe, hogy milyen volt az asztal dinamikája, van-e rá esély, hogy betiltelt. Pl ha ha sorban kapta az előző handekben a raiseket, sok volt a 3bet, stb, akkor simán a kezébe adnék csomó top párt és any drawt, amivel megcsinálhatja ezt.
    Így, hogy erről nincs info, eldobnám.
    18
    2010-09-16 15:13
    Ha deepek vagytok, nyugodtan emelj pre többet!

    Amúgy egy passzívabb line milyen lenne itt, pl a flop call-hoz mit szólnál?
    17
    2010-09-11 17:29
    Köszönöm a hozzászólásokat.
    Sajnos nem tudjuk meg mi volt nála mert dobtam és nem volt olyan kedves hogy megmutassa:)
    Egy kicsit rossz érzésem volt a parti után de így utólag szerintem jónak tűnik a fold, ráadásul mindenki afelé hajlott, így egy kicsit megnyugodtam.
    16
    2010-09-11 16:53
    ja tényleg látom, gyanús is volt. de akkor is elég maniac.
    15
    2010-09-11 13:06
    A raise c-bet volt 0, tehát nem emelt még vissza c-betre.
    C-betje egyébként 50%
    14
    2010-09-11 13:01
    pfr:14
    3bet:7
    cbet:0
    Afg:59

    Az a benyomásom, hogy egy "nagy kamással" állunk szemben. Szeret postflop trükközni. Ilyen statokkal az aq gyakorlatilag monster. Persze az 55 a legvalószínűbb, aztán a 99 utána a kombódrawk, és valahol leghátul az aq, meg amiket verünk, kérdés mennyire kicsi rá az esély.
    13
    2010-09-11 12:52
    Tényleg érdekes hand ezzel a call/raise line-al.
    Én is úgy gondolom, hogy jóval többször leszünk itt hátul mint elöl egy overpárral, jó párszor cf szituációban. Egy ilyen boardon nemhiszem, hogy kq/aq handeket így játszana. Mindenesetre én dobnám.(szvsz nagyon szokszor fog itt setet mutatni)
    12
    2010-09-11 12:41
    Na igen,ezek azok az adatok amik jelentősen számítanak egy-egy adott helyzetben,de ez szerintem nem az :) Igazából az,hogy commited lett önszántából és ilyen formában az már jelzi nálam,hogy maximum coinflippet játszunk,bár szerintem még azt sem (raise cbet 0),mindig nehéz eldobni egy ász párt,ezzel mindenki így van szerintem,de ha kicsit is gondolkozunk,akkor meghagyjuk neki azt a pár dollárt ami a potban van és legközelebb elkapjuk :)
    11
    2010-09-11 12:21
    ja értem:)
    igazából amit észrevettem nála hogy multiway potokba szeretett benézegetni teljesen random lapokkal is, hátha elkap valamit. Ettől is magas egy "kicsit" a VPIP-je.
    10
    2010-09-11 12:14
    3bb bet(raise-t írtam még korán van :) )volt azaz standard emelés bármivel megadhatta volna flop előtt,de oop ezért szűkül jelentősen a range-e nálam.
    9
    2010-09-11 12:10
    Kb. 500 handem van az ellenfélről, nem túl sok de ennyi alatt azért már be szoktak állni a statok.
    QQ+-t,AK-t nem tartom nála valószínűnek 7-es 3bettel, ráadásul volt előtte egy megadó, oop lesz stb. Kicsit fishy volt a srác de azért nem teljesen hülye.

    "mivel (3bb) raise volt szinte bármivel megcsinálhatta"
    ezt nem igazán értem
    8
    2010-09-11 12:01
    Szerintem a flopon a sima call már a csapda része volt, tehát számított az emelésedre, így érthető az instaraise. A kérdés valóban az, hogy TPTK, TPGK tudunk-e a kezébe adni.

    Lehet, hogy nekem egyszerű az olvasata, de neked szvsz elárult overpárod, nagyon ritkán AKs-ed van és ő képes ez ellen all-in menni, az pedig minimum flipet feltételez. Feltételezve, hogy ellenfél nem egy maniac.

    Range: 22-88, szinte minden suited lap, 56+ konnektorok, broadway lapok, szerelem lapok.
    SH-n 99+-szal szerintem már visszaemelt volna preflop, persze az esetek egy részében 99-TT-vel is szetvadászkodnak, de szerintem ez kevéssé jellemző. Az AQ-t is kizárnám, mert azzal is 3betelt volna, így nálam a KQ ami benne marad a range-ben.

    A flopon találhatott combo drawt, 55 kiegészülhetett szetté, Qxs lapokkal foghatott két párt, vagy számomra a legvalószínűbb, hogy talált egy second párt (9hxh) és egy flöss drawt.

    Nálam fold. 17 dollárt dobtunk a potba nem hinném, hogy AA-val ennyiért flipet szeretnék játszani egy 134 dolláros stack ellen.


    7
    2010-09-11 11:44
    Első problémám a handel:nincs megadva a minta szám,nem mindegy hogy 70hand alapján ezek a statjai,vagy 1500hand alapján.Nézzük tovább kicsit a handet.Range felállítása preflop:mivel (3bb) raise volt szinte bármivel megcsinálhatta,de oop amivel ki is zárnám a :a js -ig minden lapot,kivétel ugye a pp-k.Postflop range:Ezzel a line-al nem sok mindent lehet elképzelni nála,ez egyértelmű monster,set,vagy nut fd.Kis számolás stove-al megkapjuk hogy kb egy 60-40 et játszunk a range-e ellen,DE mivel eddig emelt potcommited lett:76,6 előtte 80 a potban azaz a range tovább szűkíthető így a megmaradt range: QQ+,99,55,AKs,AJs így is már csak 48%unk van nyerni bár ritka esetben az ilyen, slowplayezett monster lesz ami ellen még akár jók is lehetünk.(K,K)Mindenesetre ez semmiképpen nem +evs allin hosszú távon szerintem.(Szvsz Ász párral ne játszunk coinflippet)Amúgy meg szavazok egy AA-t is neki,ha már ide bekerült :)(valójában persze 55,vagy qq slowplay-t jobban elképzelek)
    6
    2010-09-11 11:24
    Na ez itt a lényeg. Tudunk-e a kezébe rakni AQ, KQ-t?
    Mert ha igen, akkor megvan az equity-nk, ha nem akkor nincs.
    Én nem nagyon tudtam elképzelni nála, nem hiszem hogy 3way akart maradni vele turnre ilyen boardon. Persze lehet hogy tudta hogy rá fogok emelni a donkra és csak erre várt. Nem tudom. Egyébként mertali dobása után auto-instaraiselt gondolkodás nélkül.
    Afq: 59
    5
    2010-09-11 10:27
    Persze lehet sima aq, vagy kq is jó kérdés.
    4
    2010-09-11 09:30
    Én is a dobás felé hajlok. Egy agressziót (afq) lehet érdemes berakni a hudba. Ha mondjuk 60 körül van akkor elgondolkodnék. Preflopraise alapján passzívnak tűnik, persze lehet csak preflop az.

    namost itt floppon backraiselt, (call aztán rera), ha pro lenne lehetne nála totál semmi, de nem tűnik annak. Ha fish akkor lehet ak-val akart pl mégegy utcát nézni, aztán berágott mert gondolom nem először emelsz rá, akár a limpjeire. Namost ha ak akkor is valószínűbb, hogy színbe van, azonkívül még a kk-t vered, illetve lehet valamilyen ászos fd ami ellen 65%-od van kb, lyuksor+fd-k ellen már szinte flip. nyitott sor+fd ellen flip, és bizony a setek 2 párok nagyon vernek.

    45% százalék kéne, hogy megérje bepakolni. Ráadásul ha mégis totál air akkor nem biztos hogy kifizet.

    Az a fura, ha setje van először nem fosik a flushtől mer callol, aztán barominagyot emel vissza, persze ez tipikusan set, először sunyizni akar mer nagyon erős lapot floppol, aztán kap egy rera-t, és egyből befosik, hogy milesz ha jön a szín.

    szóval akkor fold, de ha időre megy nembiztos hogy végiggondolom.

    De vicces mer ha a kör ász nála van akkor callolni kell, és nálad ugye nincsen. Csak ha egy 20% van rá, hogy jobb(2pár vagy set) már oda a banki esély.
    3
    2010-09-11 08:04
    Egyetértek: én inkább a setre szavaznék,abból is az 5-ösre elsősorban, de képes lehet egy JhTh vagy KhTh lappal is ilyen őrültségre(nyilván Q9-el is). Azok ellen meg coinflip.
    Sírva,de dobható.
    ----------

    A tudatlanság áldás.

    2
    2010-09-11 00:58
    Ha nem set van nála akkor valami kombódraw, 2 pár nem nagyon valószínű, bár elég fishy szóval nem lehetetlen. Egy 9hxh lapot tennék leginkább a kezébe, egy sima mezei flössdróval nem hiszem hogy ezt megcsinálná, esetleg KhJh/KhTh, de ezek ellen is flip, egyedül az Ahxh lapok ellen jó itt a raise, a kombók ellen meg slight dog az AA, sztem dobható. Persze lehet h megőrült valami marginális lappal de nem tennék rá nagy pénzt....
    1
    2010-09-10 23:48
    Sziasztok!
    Érdekelne a véleményetek ezzel a handdel kapcsolatban, engem erősen elgondolkodtatott.
    Ellenfél 37/14, 3bet:7, raise cbet: 0%



    Seat 9: mertali103 ($126.15)
    Seat 2: Dolored ($133.60)
    Seat 4: Random_fart ($133.60)
    Seat 5: HERO ($183.85)
    Seat 6: Helbee ($98)
    mertali103 posts small blind ($0.50)
    Dolored posts big blind ($1)
    ---
    Dealing pocket cards
    Dealing to HERO: [As, Ac]
    Random_fart folds
    HERO raises $3 to $3
    Helbee folds
    mertali103 calls $2.50
    Dolored calls $2
    --- Dealing flop [9c, 5h, Qh]
    mertali103 bets $3
    Dolored calls $3
    HERO raises $14 to $14
    mertali103 folds
    Dolored raises $51 to $54
    HERO ?


    Call ugye nem nagyon jöhet szóba, a kérdés hogy megéri-e itt ráborítani, illetve milyen range-el csinálhatja meg ezt a line-t?