NL/PL $50 - $100 szintű texas holdem leosztások és problémák megbeszélése. Kérjük, hogy a könnyebb kereshetőség kedvéért a topik címében tüntesd fel a leosztással kapcsolatos legfontosabb adatokat. A topik nevét lehetőleg a pontos limittel kezd!
    NL100 SH AA river kérdés
    Ellenfél egy agró fish, 50/18/3.8AF. A partit valsz flopon elrontottam, de nem is ez a kérdés. Turn checkje után elégnek gondoltam a lapom egy vbetre riveren.
    Adható? Mi ver és mit verek?
    20
    2010-02-09 16:46
    Azzal nyugtathatod magad, h jobb játékkal is valszeg ugyanez lett volna az eredmény.
    Ha flush-húzóra megad postflop (ez a fajta az allint is megadja rá), akkor 8-assal már turn után is megad (hisz akkor neki már "csak" egy Q, 8 v szín kell a győzelemhez).
    19
    2010-02-09 16:25
    Emberünkkel egy másik asztalon is együtt ültem, csak ott pozícióm volt rajta, így tudtam,h nem nagyon dob el egy második párt sem, és a gyengeség legkisebb jelére rögtön támadott. Ezért nem tudtam elképzelni olyan handet nála, ami ver flopon, és nem emel vele tovább turnon. Azt látom a hszekből, h többen is a megadást választották volna, és ha már így alakult a parti, akkor nem egyértelmű a dobás. Ellenfél egyébként Qc8c-t tudott mutatni.
    18
    2010-02-09 16:21
    nh
    17
    2010-02-09 09:46
    ...partit valsz flopon elrontottam, de nem is ez a kérdés.

    Pontosan azért nehéz jó döntést hozni, mert elrontotad a flopon. Azt ugye tudjuk, hogy az AA nem feltétlen jelent bérletet a showdownra?

    Ellenfél egy agró fish, 50/18/3.8AF

    Jó lenne láltni egy river agressziót, ha van elég adat hozzá.
    Érdemesebb az agresszió frekvenciát használni, pontosabb képet mutat, mint az AF.
    A magas AF nem feltétlenül jelenti azt, hogy az illető agresszív. Azt is jelentheti, hogy sokszor 'raise or fold'-ot játszik és csak keveset calloz. Egy viszonylag passzív, de nagyon ritkán callozó játékosnak is lehet magas az AF, és egy sokat emelő és sokat callozó játékosnak pedig alacsony.


    Turn checkje után elégnek gondoltam a lapom

    Ha erre elégnek gondoltad, akkor adni kell. Kb. négyből egyszer kell nyerned hogy rentábilis legyen, és busted draw az van rendesen. Persze ez a lejátszás a fishektől (a turnre leeső sor/flush elcsekkelése majd river overbet ai) sokszor nutot jelent.
    16
    2010-02-09 01:35
    a parti alapján ketten mentek ollé. mindkettő fish vagy csak az utsó?

    per pill AA-al a fullon a seten és a soron kivül mindent versz.

    ha tényleg nagyon hülye akkor ollé.

    15
    2010-02-09 00:34
    úgy látszik ezt senki sem olvasta, pedig ott van a topic leírásnál kicsit feljebb:)

    "Ellenfél egy agró fish, 50/18/3.8AF. A partit valsz flopon elrontottam, de nem is ez a kérdés. Turn checkje után elégnek gondoltam a lapom egy vbetre riveren.
    Adható? Mi ver és mit verek?"
    14
    2010-02-08 18:06
    ha nem teljesen hülye, akkor turnon sorral,settel all in van :)

    a 8-as river igazából jó nekünk, ami eddig vert, sor/set eddig is vert. Viszont így felértékeli a KJ+ lapokat, és idegből betolhatja flopolt 2 párral. FD-k nem estek le.


    Én csak azt mondom h ha átlagos játékost nézünk, aki gondolkodik, az ollé teszi a másikat 2 FD-s boardon sorral, settel turnon. ezért tartanék.
    13
    2010-02-08 17:59
    Ha tippelnem kéne, akkor 76s :)

    Flopon vissza kellett volna tolnod. Vérmérséklet szerint riveren ez akár már dobható is, mert mostanában - tapasztalatom szerint - a turn check, river all-in inkább nut közeli lapot takar. AA itt szvsz kevés lesz, shortnál meg valószínűleg AK.
    12
    2010-02-08 17:58
    Flopon mire vártál? Hogy esetleg ne csak egy ember javuljon le,hanem kettő? Flop allin! Vagy turn allin!!! De itt? ...:) Ezt így akár már el is dobhatod!
    ----------

    A tudatlanság áldás.

    11
    2010-02-08 17:46
    Sztem meg nincs az a hülye aki turnon bepasszolja a setet dupla Fd-s boardon. River lapdulával mindent verünk, a 2 setet kivéve, ha 8-as van nála pont akkor fasza...

    Itt az a baj h 3an vagytok, és gyak semmi értelme nincs a blöffnek részérőlm ettől független túlértékelhet egy párt, vagy éppen floppolt 2 párt ami riveren kukázódott és bedühödött a hal :))

    Flopon pedig szintén kellemetlen, met ha callolod a kicsit, turnon már egy fél potra is comitted vagy. flop ollé jó. vagy ha már calloltál, turn comittálod magad, és be is teszed.

    Itt ezt callolnám már, de cak azért mert egyik FD se esett ki, és a lapdupla miatt minden 2 párt verünk.
    10
    2010-02-08 17:43
    Flop csak call, mert van esély, hogy flushdrawal jön.. turn bet/allin, kevesebb esélye van 1 kártyára javulni mint amikor turn river is segíthet neki.. de amúgy tényleg sokat segítene az átláthatóságon ha írnál vmit a playerekről.. LAG TAG stb.. esetleg statokat.. 3bet percent, hogy egy AK szerű lappal mennyit 3betel stb.. mert lehet sima AKval megy stackért mert riverre nem jött mondjuk a flushöd vagy mittomén.. de amúgy tényleg hasonló szituban én is AA val simán rátoltam volna flopnál aztán vagy ad és lássák tessék.. vagy eldobja és maradsz a shortieval :)
    Bár ha már megadtad, akkro nem értem a turn checket.. itt check raiselni akartál? vagy csak sima potcontrol gyanánt nem akartad feleslegesen növelni a potot? vagy miért volt az? Mert sztem egy ilyen "blank" 8asra simán rá lehetne hívni egy ilyen szintű lappal.
    9
    2010-02-08 17:19
    Akkor úgy fogalmazok: annak ellenére, h szinte biztos a vereség itt már meg kell adni a pot mérete miatt. Bizony, kicsit ellentmondásos. Én bizti nem tudnám eldobni.

    De mondom fontosak az előzmények: hol zajlik a játék, milyen a játékos...
    8
    2010-02-08 17:14
    Floppon az ollézó srácnál valszeg Kx/ set
    river ollésnál set/full
    -
    floppon ollé kellett volna
    7
    2010-02-08 17:14
    Akkor most szinte biztos, hogy verve vagyunk, vagy megvan az eselye annak, hogy jobbak vagyunk?
    Ellent mondasz magadnak
    6
    2010-02-08 17:11
    Csak ismételni tudom az előttem szólókat: flopon bumm be minden.
    5
    2010-02-08 17:09
    Azért mert meg van az esélye, h a másiknak K párja van magas kísérővel, esetleg két pár amit még mindig verünk. A legfontosabb viszont, h már szerintem túlment azon a határon a pot mérete, h dobni lehetne.
    Ilyenkor egyébként jó lenne tudni az előzményeket is.
    4
    2010-02-08 17:05
    flop call butaság, rrAI
    3
    2010-02-08 17:04
    "Itt kénytelen vagy megadni, de már szinte biztos, h verve vagy (a végén mindenképp mutatás lenne). Szerintem a srác settet floppolt és összejött a fullja."
    Mar miert lenne kenytelen megadni, ha egyszer verve van? :D
    A temanyitonak: En a flopon visszatoltam volna, FD miatt.
    Amugy irhatnal valami koritest hozza...
    2
    2010-02-08 17:01
    Nagyon nem szeretem, amikor 3-an vagyunk allinben. AA-al is már nagy az esély a lejavulásra. Itt kénytelen vagy megadni, de már szinte biztos, h verve vagy (a végén mindenképp mutatás lenne). Szerintem a srác settet floppolt és összejött a fullja.
    1
    2010-02-08 16:48
    UTG Hero $151.80
    CO Lahthofehozr $144.80
    BTN Riggged4Life $32.80
    SB crystyann $113.05
    BB betmyday $89.35

    Pre-Flop: ($1.50, 5 players) Hero is UTG Ah As
    Hero raises to $4, Lahthofehozr calls $4, Riggged4Life calls $4, 2 folds

    Flop: 5c Kc 4d ($13.50, 3 players)
    Hero bets $8, Lahthofehozr raises to $22, Riggged4Life goes all-in $28.80, Hero calls $20.80, Lahthofehozr calls $6.80

    Turn: 8d ($99.90, 3 players, 1 all-in)
    Hero checks, Lahthofehozr checks

    River: 8h ($99.90, 3 players, 1 all-in)
    Hero bets $30, Lahthofehozr goes all-in $112