NL/PL $50 - $100 szintű texas holdem leosztások és problémák megbeszélése. Kérjük, hogy a könnyebb kereshetőség kedvéért a topik címében tüntesd fel a leosztással kapcsolatos legfontosabb adatokat. A topik nevét lehetőleg a pontos limittel kezd!
    NL100 SH TPTK egyszínű flopon oop
    30
    2010-05-02 21:15
    A gond az, hogy ha handeket postolok ide, az azt jelenti, hogy bukok...de azért sörre még telik:)

    Köszönöm mindenkinek a hszeket!
    29
    2010-04-29 07:02
    először is ne legyél :(:(, legyél :):)

    másodszor: ha fél potot betelsz 1:4-es oddsa van, ami ha van 8 outja máris megvan úgy, hogy a riveren check - check lesz. ahogy itt sokan nagyon rosszul írták c/c-olnának és máris megvan az 1:4-es oddsára az implied odds és +EV neki callolnia a fél potot.

    minél többet betelsz, annál többet nyersz és annál több sört tudsz nekem venni vmikor :)
    28
    2010-04-28 17:08
    Itt nem csak az a lényeg, hogy mit vesz le a turn betetdből, hanem az, hogy ha nagyobbat emelsz az nagyobb -EV neki, ha drawwal callol és ezáltal nagyobb +EV neked.
    27
    2010-04-28 16:58
    :(( Pedig azt gondolnám, h fél pottal oddson kívül teszem a sima húzókat, de megadhatja egy gyengébb Ax. Illetve nem hinném, hogy ennek a típusú játékosnak sugárzik bármi is egy betméretből. De majd erre képzettebb játékosok ellen odafigyelek:)
    26
    2010-04-28 08:37
    Tökéletesen egyetértek veled.

    @rezdavid: az a baj, hogy ezen a boardon rengeteg lap van, ami már rommá ver minket. Így nem sok értelme van még plusz pénzt pakolni a potba, abban reménykedve, hogy majd lecallol valami gagyi Ax-el. Másképpen fogalmazva sokkal több lap van aminek mi fizetünk, mint ami nekünk fizetne még.
    25
    2010-04-28 03:51
    És a river blockingbet miért nem tetszik? Egy fish simán lecallol egy kis betet Ax-el.
    24
    2010-04-28 03:32
    turn betsizeból sugárzik a gyengeség, nekem nem tetszik.
    riveren azért c/f, mert csomó sdképes lapja van. ne a HUD számok alapján játssz és aszerint callolj, hanem a hand alapján. ilyen szar fish nem fog blöffbe fordítani rosszabb lapokat nálad.
    23
    2010-04-27 23:46
    WTSD 27%

    Itt a vége
    Stacks:
    CO $22.60
    BTN $103.70
    SB $14.90
    Hero $168.75

    Pre-Flop: ($1.50, 4 players) Hero is BB Kd As
    CO calls $1, BTN calls $1, SB calls $0.50, Hero raises to $6, CO folds, BTN calls $5, SB folds

    Flop: 6h Ah Jh ($14, 2 players)
    Hero bets $10.50, BTN calls $10.50

    Turn: Qs ($35, 2 players)
    Hero bets $17.50, BTN calls $17.50

    River: 7s ($70, 2 players)
    Hero checks, BTN bets $35, Hero calls $35

    Final Pot: $140
    BTN shows
    Jc Qd

    BTN wins $138 (net +$69)
    Tényleg a c/f lenne a jó megoldás, de még mindig nem vagyok meggyőzve:) A lapja is elég sokat elmond a szokásairól. River AF magasabb neki, mint flop vagy turn. Flop Af22%, turn Af23%, szóval ezek se sokkal magasabbak a river Af%nél.
    22
    2010-04-27 22:16
    mennyi neki a wtsd?
    Ilyen agresszioval nem fog bloffolni a riveren, szoval ha magas a WTSD, es ugy erzed, h callolhat Ax-el, told ra. Ha nem, akkor c/f.
    nem nagyon fog itt semmit bloffbe forditani, vagy betelni nalad gyengebb kezzel. Sokszor elmegy a parti x/x - ben.
    21
    2010-04-27 20:52
    szerintem riveren a c/c-ban van a legnagyobb érték, mégpedig:

    a) ha mi állunk jobban:
    - ha sokat várunk, mielőtt check-kelünk (olcsó timing tell-trükk, de hülyék ellen műxik, már ha van látens szándék a blöffre), talán sikerül megblöfföletni egy busted FD-t
    -vagy még valami gyengébb (nem A) párral is licitálhat esetleg (ha elég hülye)

    b) ha már megvertek, csak a passzív majma nem jelezte ezt a licitjeivel az utcák során
    - kevesebbet kell megadni/veszteni, mint egy bet-rasie után

    A betnek nem sok értelmét látom a riveren, hisz amelyik lapból még értéket szednénk ki, az kvázi dob egy valamirevaló betre, hogyha meg raise-t kapunk, akkor meg alighanem gyengébbek vagyunk, de legalábbis qrva nehéz helyzetben leszünk.
    20
    2010-04-27 20:29
    Miért is c/f? Egypár+draw amit írtál, hogy flopon calloz, azt verjük és jöhetett végig.

    Egyébként River Af% 17.3 AF 2.19
    19
    2010-04-27 16:16
    turn bet/fold, river c/f. semmi egyéb nem túl jó. flopon nyugodtan lehet 12-14 is, mert vagy dob már a cbetre vagy callol, mert pár/pár+draw... van nála
    18
    2010-04-27 14:56
    Hehe, ez igaz, sok játékos megőrül ha nuts draw-ja van. Ez valóban kicsit tágítja a river bet range-ét, és már engem is érdekelne a river agg. freq.-je. Illetve van-e readed, hogy busted draw blöffre képes-e. Bár ha picit nyerő, akkor feltételezhető nála egy minimális hand read képesség, és akkor megint jó river c/f.
    17
    2010-04-27 14:50
    Minimális pluszban van, én egyébként szoktam neki pénzt áttolni:)) Amúgy meg hazánkfia...
    16
    2010-04-27 14:48
    Itt a push az allin?
    Az ötlet tetszik, hogy megnézzem river bet előtt, hogy mennyire agro riveren, ezt csak akkor szoktam megtenni, ha már callozni kell::(
    15
    2010-04-27 14:46
    "mivel ő sem lehet annyira hülye, hogy csupasz Kh-val callol turn-ön, abszolút oddson kívül, illetve 0 implied oddsal. "
    erre azért nem fogadnék
    14
    2010-04-27 14:23
    Riveren továbbra is a kis betre szavazok, könnyen hiheti egy 1/3 potos nyitásra, hogy csak a Kh-kat,Qh-kat akarod eldobatni, és bepróbálkozol egy blöffel, így azt elég sok mindennel leherozhatja. Viszont ha már river check, akkor inkább c/f nálam, ugyanis nagyon valószínűtlen, hogy busted drawt lehet a kezébe adni, mivel ő sem lehet annyira hülye, hogy csupasz Kh-val callol turn-ön, abszolút oddson kívül, illetve 0 implied oddsal. Ha meg van mellette valami, akkor nem fog erőlködni, hanem bízik benne, hátha jó lesz. Akkor már nagyobb az esély, hogy valami monsterral slowplayelt idáig.
    13
    2010-04-27 14:17
    ilyen statokkal hogy nem ment tönkre 39K hand alatt? gondoltam h datamineolt handek, cs fura h 39K hand vagy ilyen kacsáról.
    12
    2010-04-27 13:49
    Én is a turn bet/fold - river check/call mellett állok, azon egyszerű oknál fogva, hogy elárult lapod van.

    Ha az ellenfél szemszögéből vizsgálod a leosztást, nyilvánvaló, hogy az esetek többségében legalább egy ász ellen játszik.

    Szerencsére a korábbi licitekből nem az látszik, hogy tartanod kellene az AJ AQ lapoktól, de TK, QJ, 66,77, Q7,Q6, 67 benne a van a pakliban.

    Amit reálisan verhetsz: besült húzók, TT,99,88,55,44,22,22 néhány bepárosodott sc.

    Nem zárható ki teljesen az idióta módon megjátszott monster sem.

    A baj annyi, hogy marha magas a játékod reverse implied oddsa, tehát amiket versz, marha könnyen dobhatók, amik meg téged vernek, azokkal röhögve ad meg vagy emel vissza.


    Szóval itt annyira nem kéne izmozni.

    11
    2010-04-27 13:21
    yep, de nem ültem ám ott:D