NL/PL $50 - $100 szintű texas holdem leosztások és problémák megbeszélése. Kérjük, hogy a könnyebb kereshetőség kedvéért a topik címében tüntesd fel a leosztással kapcsolatos legfontosabb adatokat. A topik nevét lehetőleg a pontos limittel kezd!
    NL100 SH river sor
    13
    2010-05-07 13:42
    Olvastam... Commandert meg jól ismerem, ha nem olvasom a tesztet, csak sima dámára tettem volna, ez a reminra annyira jellemző. Az a flush az backdoorflush, nem valószínű, hogy arra húzott.

    Melyiket akartad betenni a 6109 egyszínű flop?

    Tegnap nem ment túl jól a játék, ez a május egy szenvedés nekem eddig.
    12
    2010-05-07 12:49
    A licit alapján totál air ritkán van nála.

    A statok alapján, amit írtál, vagy húzólapra kellett tenni, vagy valami erősebb fajta kézre.

    ha flösshúzó volt nála, akkor az nem sült be, de annak a kifizetését nemigen tudod elkerülni, tehát vegyük ki az elemzésből, hiszen tökmindegy, hogy te emelsz és ő emel vissza, vagy fodítva: az eredmény kb ugyanaz lesz.

    Air esetén jó lenne a blöff indukálása, de ne feledd, hogy a te licited is aránylag erős volt, és az ellenfeled szörnyű passzív egy darab. Túl ritkán kapsz arra betet, hogy megérje.

    Az egy és két pároknál nyilván jobb ha emeled a rivert ezen a boardon.

    Szettek ellen valóban valamivel jobb lenne a C/R és a dominált sor ellen is (hiszen ezeket meg fogja emelni) de ne feledd, hogy azokból sokkal kevesebb van, mint pl. az egy párokból összesen.

    Ne feledd, a visszafogott river betet nem a river ismeretében javasoltam, hanem még annak feltöltése előtt.
    11
    2010-05-07 12:09
    Nem a konkret lapot kell nezni, hanem a helyzetet altalaban.

    "a c/r-el csak két baj van: egyik, hogy ha nincs lapja ennyire passzív ellenfél nem fog emelni, kettő, hogy nagyon erős move általában, emiatt nagyon rontja a lapod kifizetési értékét. Ha air-el emel, dobni fog (nincs érték a C/R-ben), a megadó lapjai a sorok, kétpárok, a szettek és a flush, pont azok, amikben reménykedsz, ha te kezded az emelést."

    - Ha air van nala, es betelsz, akkor mi lesz a vegeredmeny?
    - Ha 2p+ van nala, valszeg beteli a rivert.
    10
    2010-05-07 12:02
    kb az történt, amire számítottunk :(

    a 30 dolcsi még alighanem belefért volna neki, az overbetet simán dobná ilyen lapra. Itt most konkrétan buktál 30 dollárt...

    a c/r-el csak két baj van: egyik, hogy ha nincs lapja ennyire passzív ellenfél nem fog emelni, kettő, hogy nagyon erős move általában, emiatt nagyon rontja a lapod kifizetési értékét. Ha air-el emel, dobni fog (nincs érték a C/R-ben), a megadó lapjai a sorok, kétpárok, a szettek és a flush, pont azok, amikben reménykedsz, ha te kezded az emelést, viszont a párok kifizetik az emelésed, míg a C/r értékvesztés ellenük.
    9
    2010-05-07 11:47
    LOL, láttad? Vagy csak olvastad a html teszt topicot? Tegnapról 2 handem van, amit postolni akartam, a másikban pont veled küzdöttem...
    8
    2010-05-07 11:44
    "A nyitasnak nem latom itt ertelmet, mert minden airt vilagga dob, 2p+ lapjaival hivni fog, 1par tipusu lapokat meg miert raiselne a turnon?"
    Sajnos én is úgy gondoltam, hogy mindenképpen emelni fog(1 párt nem gondoltam nála), és c/r volt a terv, ami besült.

    A bet azért sikerült ekkorára, mert ennyiért is eldobja az 55 szerű lapokat.


    UTG Hero $101
    CO Comander2 $108.25
    BTN werwolf69x $25.75
    SB sheffield7 $100.40
    BB x_sky1 $94.10

    Pre-Flop: ($1.50, 5 players) Hero is UTG Ks Td
    Hero raises to $4, Comander2 calls $4, 3 folds

    Flop: Js 4d 7c ($9.50, 2 players)
    Hero bets $6, Comander2 calls $6

    Turn: Qc ($21.50, 2 players)
    Hero bets $12, Comander2 raises to $24, Hero calls $12

    River: 9c ($69.50, 2 players)
    Hero checks, Comander2 checks

    Final Pot: $69.50
    Hero shows
    Ks Td
    Comander2 shows
    Qd Ah

    Hero wins $66.50 (net +$32.50)

    Comander2 lost $34
    7
    2010-05-07 08:33
    Szia!

    Jo a cbet, jo a 2nd barrell is. Ez a standard betsize amit hasznalsz? Ha igen, akkor ok. Ha nem, akkor erdemes kicsit kiegyensulyozni, es kb hasonlokat (max par $ kulonbseggel) betelni bloff (felbloff) lappal, es monsterrel is.
    Amikor emel a turnon megvan az oddsod a 6 vagy 8 outra. Ha o itt minraisel, az jelenthet monstert (2p+) vagy airt is. Nem gondolnam, hogy tul sokszor lesz itt nala FD.
    Ennek tudataban a rivert mindenkepp hozza passzolnam. Ha air van nala, akkor had bloffoljon megegy utcat, ha meg set, vagy 2par, azzal betelni fog a riveren. Az erdekes kerdes csak annyi, hogy c/c vagy c/r . Mivel esett a flush, ezert talan kisebb a hajlandosaga, hogy kifizessen, de neki sincs nagyon betfold stackje. Ami a viszont a c/r mellett szol, hogy eleg lathatatlan a lapod, es valoszinuleg eleg jo oddsot fog kapni. Az is lehet, hogy beshippeli a maradekot. A nyitasnak nem latom itt ertelmet, mert minden airt vilagga dob, 2p+ lapjaival hivni fog, 1par tipusu lapokat meg miert raiselne a turnon?

    requiem
    6
    2010-05-07 07:45
    +1
    5
    2010-05-07 05:50
    Fistpump shove.
    4
    2010-05-07 02:08
    Szerintem küldjed neki ez egy bwines hal aqval mindent kifizet.
    3
    2010-05-07 01:53
    outok a turnön: a három király, négy kilences és lehet hogy a három tizes is elég. Azonban ebből a 10-ből 3 tizes erősen csak feltételes, a három királynak meg marha magas a reverse oddsa, ami még rosszabb, hogy a 4 kilencesből eggyel flössöt alakíthat ki az ellenfél (tizesekkel és királyokkal is)

    A tízből átlagosan 5 jó outod lesz szerintem ami nagyjából ad 1:10-es oddsot, erre izmozni szimpla blöff, aminél neked azért jobb lapod van. A megadás teljesen jó.

    A kilences a legjobb lap, ami leeshetett, sajnos a licitekben benne van a flöss, de en nem indokolja a lassítást, hiszen ugyan vesztesz kb 10 féle flöss ellen, de kifizetnek a rosszabb sorok, a szettek, a kétpárok.

    Itt emelni kell tehát, ha ellenfeled csak megad, akkor viszed a kasszát. Ha visszaemelnek rád, akkor úgy saccolom, legalább az esetek felében bukni fogsz ilyen ellenfél ellen, viszont még mindig megérni hívnod. A hívásodnak szerinem 30 és 40 közé kellene esnie, hogy a rosszabb jól kifizessen, de elég sokszor is tegye, ahhoz hogy a visszaemeléssel elbukott kb 25-30 dolcsit (maradék negyvened bukásarányos része) ne kelljen sajnálnod.
    2
    2010-05-07 01:48
    Fold to flop cbet számíthat amiatt h szokott-e floatolni, amúgy nem hiszem h turnön minraiselne egy kialakult kombó drawval amivel floatolta a flopot, talán egyedül 5c6c (8cTc?), de azzal is inkább callozni szoktak a fishek, inkánn 2 pár/set gyanúsabb... Emiatt sztem bőven belefér a minraise call, valószínű él mind a 6 out, riveren nálam bet/call, elvétve lesz csak nála flush.
    upsz most nézem h kb potnyi pénz marad előtted, így inkább shove, 2pár/set adja tutira mert fish, bet/foldnak meg nem sok értelmét látom, nem igazán lehet akkorát hívni amit után még tudsz dobni, CR esetleg felmerülhet mivel az 1 párnál jobb handeket valszeg tovább hívja, de inkább nyitnék.
    1
    2010-05-07 01:35
    Ellenfelem 43/12 Ag% 22, utcánként 20/24/24.
    Flopon gondolom cbet mehet nyugodtan, mert ennél szárazabb ritkán lesz a board.
    Turnon jó-e a b/c miniraise ellen? Hány outal számoljak?
    Riveren hogyan tovább?

    UTG Hero $101
    CO Comander2 $108.25
    BTN werwolf69x $25.75
    SB sheffield7 $100.40
    BB x_sky1 $94.10

    Pre-Flop: ($1.50, 5 players) Hero is UTG
    Hero raises to $4, Comander2 calls $4, 3 folds

    Flop: ($9.50, 2 players)
    Hero bets $6, Comander2 calls $6

    Turn: ($21.50, 2 players)
    Hero bets $12, Comander2 raises to $24, Hero calls $12

    River: ($69.50, 2 players)
    Hero?