NL/PL $200 és magasabb szintű texas holdem leosztások és problémák megbeszélése. Kérjük, hogy a könnyebb kereshetőség kedvéért a topik címében tüntesd fel a leosztással kapcsolatos legfontosabb adatokat. A topik nevét lehetőleg a pontos limittel kezd!
    NL1000 nem sikerült a tervünk turnön, horror river
    15
    2008-04-04 12:39
    Szerintem a river bet/fold teljesen jó, top párból ki kell szedni a valuet. Az emelés mértékén lehet vitatkozni.
    14
    2008-04-04 12:30
    köszi, BR megvan a szinthez, erre ügyelek mindig, de nem első számú limitem, márcsak azért se, mert ipokeren csak 1-2 FR, de inkább 8-max asztal szokott menni. FR-en első sorban NL400-at játszok, SH-t pedig NL200-on kezdem tanulni.
    13
    2008-04-04 12:27
    köszi mindenkinek a véleményeket
    maximálisan egyetértek, hogy a turn check hatalmas hiba részemről. mivel én erős lapot sejtettem nála, ezért mindenkép vártam hogy ő fog nyitni és akkor c/r-elhetek, de már mikor megnyomtam a check gombot, tudtam hogy ez butaság, mert ha top párnál jobb lapja van, akkor úgyis megadná, settel akár emelhetne is.
    azzal is egyetértetk, hogy ezt el kellett volna engedni, blöffnek az esélye minimális, és AK-val se merne így játszani. mint írtam tilten voltam, és még mindig képes vagyok olyankor arra, hogy ha tudom hogy hibázok akkoris megteszem. 22 volt nála egyébként.
    többen írtátok a river check/call-t. igazából potcontroll és esetleges blöffindukálás miatt jó ötlet, viszont a turn check behindja miatt nem zártam ki, hogy több TPGK is benne van a range-ében, és nem akartam value-t veszteni. ezzel kapcsolatban még várok észrevételeket.
    12
    2008-04-04 10:11
    Sztem dobás riveren, népi megfigyelésem szerint neten a mini-raise, vagy picit több, mint miniraise az nagyon erős lap, halak így játsszák meg az erős lapot (call-t gyengének érzik, nagy emelést meg kilökősnek). Turn-ön én vsz elölről overall-int (ami igazából value all-in, mert set-et úgyse dob, főleg fd-s boardon) toltam volna rá, de hát én beteg vagyok, ezt mindenki tudja.

    De hat konkrétan river játék a kérdés, akkor check/call max. harmadpot hívás. Igazából az egyetlen scarecard kombináció (board pározódik) jött le, rá kell menni az olcsó showdownra, ha lehetséges
    11
    2008-04-04 10:02
    Nekem se a szintem, de azert megprobalom.
    A flop miniraise-turn csekk kicsit fura, olyan mintha eros draw-ja lenne vagy combo drawja (konkretan KQh vagy 56h/36h-ra gondolok).
    Az o turn csekkjenek nem sok ertelme van mert ha eros (set, sor) es neked FD-d van (KQ, KJh-val) akkor vagy lejavulod es akkor veszt, vagy nem fizetsz semmit ha nem esik le. Ha pedig te eros vagy (eros A/kisebb set) akkor egy kozepes/nagy emelest lehet megkockaztatna hatha lecsekkraiseled + vedi a lapjat is. Persze az se rossz ha csekkel es var a bloffodre a riveren, ezt nem tudom eldonteni attol fugg mit szokott jatszani, de osszessegeben itt szerintem emelnie kene ha eros.
    A river bet barmit jelenthet, eros kez is gyenge kez is lehet (akar az is lehet hogy 56h-val beesett a harmadik 5-os). Meg 600 pized van a pot pedig 1400, en szerintem megneznem a turn gyenge csekk miatt.
    Varom az eredmenyt, ez valoban elgondolkoztato leosztas!
    10
    2008-04-04 09:24
    elmeletben turn bet pot, river fold

    gyakorlatban tilten megadom es neha nagy bloffot fogok.

    az azert a call mellett szol, hogy indukaltad a bloffot....

    igaz, en mindezt leginkabb nl100-on teszem; nem tudom ebbol a szempontbol mennyire mas a nl1000.

    ----------------------

    gratulalok egyebkent a nl1000-hez; remelem ez jogos is, mert teged nem ugy ismertelek itt meg, aki csak ugy beul felelotlenul vagdalkozni a bankrolljanak nem megfelelo tetre
    9
    2008-04-04 09:09
    Nem az én szintem,de egyet már régen megtanultam: minden lapot védeni kell!
    Ha 22 , 44 vagy A5 volt nála,akkor turn hívást úgyis adja,sőt,ha setje van,reraise-elni fog,mert nincs értelme már a slowplaynek,akár allinig is viheted,szal ott hiányolom a hívást.
    És ha ezek után ver le riveren,az már semmiképp nem a te hibád.
    ----------

    A tudatlanság áldás.

    8
    2008-04-04 04:03
    Ez tipikusan olyan szituáció amikor néha callolok, de általában dobom (ellenfél, image, előzményfüggő), az ellenfél nem tűnik olyan agresszívnakvagy maniacnak,sőt... akiknek ilyesmi a statja azok általában (vagy soha) nem blöffraiseallineznek riveren szerintem (mondjuk alapból nem gyakori a river allin blöff), szóval ez itt inkább fold
    7
    2008-03-30 19:05
    72s vagy 72o.
    Ellenfélfüggő.
    6
    2008-03-30 14:49
    "de végülis magára a gusthothoz is megvolt az odds, még ha egy fillért se szedünk ki belőle"

    ez csak az insidera vonatkozik :) de jó legy 6out. Csak akkor számolhatnál 20-22%-kal ha allin lenne, mert csak akkor látsz 2 kártyát ezért az összegért. Vedd bele azt is hogy rivert extra pénzért fogsz nézni. Szóval ha semleges turnben betelne 300-at akkor a flop és turn árat is összevetve kb 400 - 685 az oddsod
    5
    2008-03-30 14:41
    100-at kellett megadni 385-re. 20%esély kell, annyi meg megvan a gutshot+set=6drawval

    edit: vagyis PT hand replayer szerint még olyan 10$ hiányzik a potba, hogy korrekt legyen a megadás
    4
    2008-03-30 14:25
    milyen oddsod van neked inside-ra ?!! :DDD

    A flopraise majdhogynem minraise ,szóval A5 is maradhat a rangeben.

    turnben betout, river fold
    3
    2008-03-30 05:51
    Dobnám, a 22, 44 megjátszása pont beleillik a képbe.
    2
    2008-03-30 05:46
    Így, hogy van idő átgondolni milye lehet, amiket írtál: 44,22, AK, talán AQ.
    Ami AK ellen szól:
    -preflop megadással megkockáztatná, hogy SB vagy BB is beszálljon? AQ-vel talán, AK-val kevésbé.
    -AK, AQ turnt valszeg nem checkolná ilyen AF-el, miután chekoltál belehívna.
    -River betre kevésbé valószínű, hogy all in tenne AK-val, egy kósza 3-as és 5-ös is veri.
    A 3 AK ellenérv közül szerintem a 3. a legerősebb.
    44,22-re nincs ellenérv, turnon bevárta vele a fullt.
    Halkan jegyzem meg, hogy messze vagyok az NL1000-től, de a turn hívás hiánya tényleg negatívum, AK biztos adta volna.
    Amúgy 15-20 sec alatt -főleg ha egyszerre több asztalon is van hasonlóan gondolkodtató akció-, szinte lehetetlen ezeket mind végiggondolni, úgyhogy lehet kifizettem volna.
    Majd írd be a végét is. Remélem AK volt:)
    1
    2008-03-30 03:40
    ellenfél: 15/9/2.9
    AA-val szinte biztos hogy 3betelt volna

    flop megadást lehet vitatni, de végülis magára a gusthothoz is megvolt az odds, még ha egy fillért se szedünk ki belőle, ha lejön, és valszeg a 3-asok is outok.

    turn: igen, eltúrtam. mivel erőt mutatott flopon mindenképpen second barrelt vártam, hisz azért annyira nem ijesztő ez a lap számára. utólag mindenkép megdonkoltam volna olyan 2/3 pottal, AK-AQ mindenkép adta volna, set még talán rá is emel

    river: természetesen nagyon nem örülünk neki, vaciláltam a check/call és a bet között, de féltem hogy value-t vesztek a checkkel. elvégre sok lap nem ver, AA-t kizártam, 45,25,24 is kizárható, így tulajdonképpen 22 és a 44 ver (55,A5-el flop visszaemelést nem hiszem hogy bevállalna). viszont kérdés hogy egy AK-val mennyire merne ilyet csinálni (river AF 2.14).

    én akkor tilten voltam és megadtam, de utólag sokkal inkább a dobás tűnik helyesnek. vélemények?


    No IQ poker 5.00/10.00, hand converted by the iPoker Converter (http://www.talking-poker.com/hands/converter.aspx) at Talking-Poker (http://www.talking-poker.com)

    Button ($3300.76)
    SB ($1173.00)
    BB ($805.50)
    UTG ($3324.89)
    UTG+1 ($570.00)
    CO-1 ($718.00)
    CO Hero ($1142.00)

    Preflop: Hero is in the CO with 3c 3d
    1 fold, UTG+1 calls 10.00, 1 fold, Hero raises to 50.00, Button calls 50.00, 3 folds.

    Flop (125.00) 2s Ah 4h
    Hero bets 80.00, Button raises to 180.00, Hero calls 100.00.

    Turn (485.00) 5d
    Hero checks, Button checks.

    River (485.00) 5s
    Hero bets 210.00, Button raises to 2470.00, Hero nem akar dobni, pedig nagyon kéne