NL/PL $200 és magasabb szintű texas holdem leosztások és problémák megbeszélése. Kérjük, hogy a könnyebb kereshetőség kedvéért a topik címében tüntesd fel a leosztással kapcsolatos legfontosabb adatokat. A topik nevét lehetőleg a pontos limittel kezd!
    NL1000, preflop erősen játszott JJ, kínos helyzet flopra
    Pár napja töprengek ezen a handen, várom a véleményeket.
    157
    2007-05-05 13:23
    rnd: ez tényleg jopofa :)

    Genya kérdezte tőlem a minap élőben miért lett volna jó játék, ha all in megy az AK preflop a multkori partitokban. Hát a válasz itt van. Mert ebben az esetben preflop JJ fold.
    156
    2007-05-05 04:35
    Ezt csak azért teszem be ide, mert olyan deja vu-m támadt tőle..
    Vicces.

    ***** Hand 607845765 *****
    5.00/10.00 Texas Hold'em (No Limit) - 2007. május 4. 23:52:02
    Turbo TH 122 (Real/Cash Game)
    Seat 1: GODofLUCK (1116.00)
    Seat 2: VAFANTRORU (919.50)
    Seat 3: roshiii1 (1142.00)
    Seat 4: goelze2 (612.75)
    Seat 5: stenstrup (557.75)
    goelze2 post SB 5.00
    stenstrup post BB 10.00
    ** Deal **
    GODofLUCK [Js, Jh]
    VAFANTRORU [N/A, N/A]
    roshiii1 [N/A, N/A]
    goelze2 [N/A, N/A]
    stenstrup [N/A, N/A]
    *** Bet Round 1 ***
    GODofLUCK Raise to 40.00
    VAFANTRORU Call 40.00
    roshiii1 Call 40.00
    goelze2 Call 40.00
    stenstrup Raise to 190.00
    GODofLUCK Raise to 340.00
    VAFANTRORU Fold
    roshiii1 All-in 1142.00
    goelze2 All-in 612.75
    stenstrup All-in 557.75
    GODofLUCK Fold
    *** Flop(Board): *** : [3s, 7d, Kc]
    *** Turn(Board): *** : [3s, 7d, Kc, 5d]
    *** River(Board): *** : [3s, 7d, Kc, 5d, 5h]
    *** Showdown *** : Rake: 3.00 Total Pot: 2160.25
    GODofLUCK Fold Win: 0.00
    VAFANTRORU Fold Win: 0.00
    roshiii1 [Kh, Ac] Two pair kings and fives Win: 2160.25
    goelze2 [8h, 9h] Pair of fives Win: 0.00
    stenstrup [As, Qs] Pair of fives Win: 0.00
    155
    2007-04-30 14:45
    Csak most kerültem fórumközelbe:

    " "Szerintem, itt minden esetet figyelembe véve, a tartás a megfelelő."
    A tartással továbbra is az a bajom, hogy ha csak megadok, tippy gyengeséget érezve betolja, akár AK, akár QQ van nála. Azt viszont megadni már nem tudom. "

    Én preflop gondoltam a tartást abból kiindulva, hogy FR-en NL400-on is nemegyszer láttam olyan CS-t, aki ha pénzt tett a potba, nem volt hajlandó elengedni a lapját, bármi történhetett. Az előzményeket sem ismerem. Pl.: mennyit agrasszívkedtetek előtte közepes lapokkal.

    154
    2007-04-29 19:19
    Végigolvasva a sok sok elemzést, magamnak annyit szűrtem le, hogy mázlid volt.
    Rajtad kívül mindenki nagyon szarul játszott, ezért nyerhettél akkorát. Elvileg mindenkinek dobni kellett volna.

    153
    2007-04-29 18:12
    Ja, még vmi: az se igaz, hogy 20%-od lenne a $3700-os potban, annyi csak a mellékpotban tippy ellen, ha KK/AA van nála. A main potban kb. 15% esélyed lenne, szóval akkor sincs oddsod a callra.
    152
    2007-04-29 18:01
    Jó, én értem, hogy meglepett tippy callja és hogy miként változott a range, amire tetted, de akkor se hiszem, hogy ennyire le tudod szűkíteni. "Nincs AA,KK-ja, mert nem ment all-in preflop, talán AK, de azt remélem eldobja, de legvalószínűbb a QQ, azt meg tuti eldobathatom, szóval all-in!" Szóval ezt így túlzásnak érzem, bár tényleg extrém a szitu.
    Csak érted, az egyik pillanatban még akár KK-t is eldobó, nagyon jó 5K NL játékos a read-ed, a következő pillanatban meg az, hogy vagy QQ-val, vagy AK-val becallozta a stacke nagyrészét. Ez a kettő nekem továbbra se passzol össze, valószínűleg mcmanusnak van igaza, hogy mindig arra lapra tetted, amit megverhetsz.:)

    De én továbbra se értem, hogy mit akart az AK-val, Blondy írta jól: ha nem jön A/K a flopban, akkor eldobja? Nevetséges... Szóval soha nem kerülnék ilyen helyzetbe QQ-val se(csak misclick miatt talán:) ),de abban igazad van, hogy ez esetben valószínűleg eldobnám. Viszont aki olyan hülye, hogy csak megadja AK-val/QQ-val a 4betedet, az nem fogja eldobni egyiket se K high flopnál, ha látja milyen óriási pot bontakozott ki.
    151
    2007-04-29 18:01
    Na, megnéztem. Az alapmegállapítás nem rossz, de van egy pár hiba a cikkben, illetve ennyire picit(2.25-szöröst) soha nem emelnék vissza, ennek nagyon kevés fold equity-je van(csak az adott ellenfél legrosszabb szóbajöhető lapjaival szemben), főleg, hogy a felhozott példában pozícióban van a 3bet-elő. De 2.5-2.8-szeres visszaemelés jó és akkor a cikknél maradva nem kell megadni 65s-sel senki ellen se az all-int(és itt az egyik hiba, mert az aggro TAG és a LAG ellen kevesebb az equity-nk, nem több, ő pedig automatkiusan úgy veszi, hogy ha már a konzervatív TAG ellen megvan az odds, akkor a többiek ellen is), TT-vel gyakorlatilag ugyanaz(az aggro TAG ellen call, a 2.25-szörössel fold, de ezt is elrontotta), a KQo meg ugyanúgy fold minden esetben.
    De a JJ vs. AK handben nagyon más a helyzet a 2 fish callja miatt és mint a példa mutatja, még a potnyi visszaemelésnek se volt vmi nagy FE-je.
    150
    2007-04-29 02:27
    Mindig ezen alaplul a postflop értékelésed, sőt a readjeid 95%-a. :)))

    OFF

    Gyere csevegni! :D
    149
    2007-04-29 02:25
    :) Van egy olyan érzésem, hogy ott a pont. :)
    De tényleg jogos, igazán nem tudtam semmire tenni, ezért a postflop értékelésem azon alapult, amit szerettem volna látni nála.
    148
    2007-04-29 01:58
    Van egy olyan érzésem, hogy q magas flopnál AK-ra tetted volna.;)
    De azzal egyetértek, hogy nem igazán tudta mit csináljon és ebből sült ki a call preflop.
    144
    2007-04-28 23:46
    Ez a topik már kezd hasonlítani az Arany Jánosról - vagy kicsodáról - keringő anekdotára, amikor valaki a versét elemezte éppen, ő a hallgatóság közt volt, és amikor az elemző mondogatta, hogy a költő itt ezt gondolta, ott azt gondolta, megszólalt ő maga, hogy: gondolta ám a fene...

    Magyarul tippyt kéne végre megkérdezni, mit is gondolt, meg a "fisheket"...:-)
    140
    2007-04-28 23:36
    Örülök, hogy így összeszedted a dolgokat, akkor nézzük. :)
    Jó játékosnak tartottam tippyt, 5K-n nem láttam tőle nagy hülyeségeket, épp ezért a preflop 4betnél egyértelműen az volt a várakozásom, hogy ha jobb nálam, betolja, ha nem, eldobja, a call teljesen elképzelhetetlen volt számomra, amíg nem láttam, hogy ezt teszi.
    Itt a topikban az érvelések, leginkább Gerié meggyőztek arról, hogy AA-val jó játék lett volna számára a call, de akkor erre nem gondoltam, úgy véltem, hogy azzal azonnal visszatolná 5K-n is, 1K-n is, ezért nem is tettem AA-ra.
    Mivel a preflop várakozásom az volt, hogy akkor megy all-in, ha jobb nálam, ezért dobásra készültem, ha ez bekövetkezne.
    Az, hogy átgondolom, arra vonatkozott, hogy ha esetleg ő egyből all-in megy és a két fish úgy is becalloz, akkor már megéri betennem még 600-at a 3700es potért, mert van 20%-om a setre, míg úgy, hogy flopot néztünk, már nem tarthattam volna 600-at ugyanezért. Ha tippy all-in megy, a többiek dobják, akkor én is dobom preflop a read alapján. Én úgy gondoltam, AK-ra nem menne all-in, KK-ra is határeset, mert mint írtam, én elhinném a másiknak, hogy tényleg AA van nála, amikor először 4betel, tehát úgy gondoltam, tippy is erre tesz majd engem.

    Postflop:
    Mivel a preflop játékából teljesen kizártam a callt, újra kellett értékelnem, mi az, amivel tarthat?
    Továbbra is úgy éreztem, hogy teljesen értéktelen lap nem lehet nála.
    A callja annyira ledöbbentett, hogy nem nagyon tudtam mire tenni, de úgy véltem, hogy annyira nem laza, hogy bármilyen handdel tartson, tehát AA, KK, QQ, AK volt az, amire esetleg tarthatott a readem szerint. (bár továbbra se értettem, hogy miért tart bármelyikkel is..)
    Ezek közül AA-ra tettem a legkevésbé, mivel úgy véltem, azzal egyből visszatolná.
    KK-t, QQ-t éreztem még esélyesnek, hogy tart vele, olyan alapon, hogy bár "AA-t sejt, de mégse akarja eldobni, hátha mégse AA van nálam".
    Benne volt még az AK is, amit szintén nehezen ereszt el, de nem is akar vele beletolni magas párba.
    Amikor flopban láttam a K-t, a KK esélyei csökkentek, bár benne volt, hogy azzal tartott, de mégis valószínűbbnek látszott a QQ, ahogy Q magas flopon meg a KK lett volna valószínűbb.
    Az AK fold lehetőségre úgy tekintettem, hogy bár párra tesz, de bizonytalan, hogy tényleg AA van-e nálam, vagy esetleg kisebb, ezért ha K magas flopon csak megadom a 30-at, azzal azt jelzem, hogy mégse vagyok olyan erős, így azonnal visszatolja AK-val is, míg ha berakom és folytatom az "AA van nálam" akciót, akkor esetleg eldobja. Tény, hogy K magas flopon sokkal hamarabb dob QQ-t, mint AK-t, de azért számításba vettem, hogy itt még elhiheti, hogy tényleg AA-m van és eldobja az AK-t. Sok esélyt nem adtam neki, inkább QQ-t tekintettem úgy, mint dobathatót, de egy kis százalékot kapott az, hogy AK-t dobna még itt.

    A postflop értékelést nagyon megnehezítette az, hogy alapból nem volt olyan hand, amivel elképzelhetőnek tartottam tőle a callt, ez borított fel mindent.
    A halakkal úgy voltam, hogy a shortstack már preflop betette a pénzét, a 30 dollár nem jelzi se azt, hogy megvert, se azt, hogy nem, csak showdown-nál derül ki, black callja viszont arra utalt, hogy ő nem vert meg, tehát ha tippy eldobja, akkor szép nagy potért nézhetem meg, hogy a shortstack javult-e ellenem vagy sem.
    Egyedül tippy volt az, akit még az érthetetlen callja ellenére is veszélyesnek ítéltem, ez valószínűleg a korábbi readből maradt bennem, ellene a dobatást éreztem egyetlen lehetőségnek.
    Tényleg jobb lett volna a call-fold, de a preflop callja mégis azt sugallta, hogy bár erős, de annyira mégsem. AA-t nem éreztem esélyesnek (bár utólag az érvelések hatására azzal tényleg szép játék lett volna részéről a call), KK-t a flop után nem, maradt a QQ vagy az AK. Biztos voltam benne, hogy bármelyikkel betolná, ha engem kizárhat, ugyanúgy, ahogy black ellen én is betettem volna a maradékot JJ-vel, ő is jól járna azzal, ha én eldobom és a többiekkel pedig showdownt csinál, ezt a lehetőséget nem akartam neki megadni.

    ui: Ha tippynél nem AK, hanem QQ van, szted akkor is megadja? Mert ha AK-val így játszott, QQ-val is tehette volna ugyanezt.

    Összességében a preflop játékot jónak érzem, flop után hibáztam, de ott már magával ragadott a nagy pot, amiből nehéz volt kiszállni. Viszont ha csak megadom a 30-at, ő meg all-in megy, akkor megteszem.

    138
    2007-04-28 22:43
    Elkezdtem, de ez rohadt hosszú:), most nem, de holnap végignézem.