NL/PL $200 és magasabb szintű texas holdem leosztások és problémák megbeszélése. Kérjük, hogy a könnyebb kereshetőség kedvéért a topik címében tüntesd fel a leosztással kapcsolatos legfontosabb adatokat. A topik nevét lehetőleg a pontos limittel kezd!
    NL200 AA fold turn?
    Hand első postban, statok is ott. Köszi mindenkinek a segyítséget!
    41
    2010-02-11 17:37
    Basszus tényleg nem volt PF 3bet.
    Már keverem, mert nézek több helyen, több handet.
    Lényeg,h flop ez nálam 3 bet...
    A linkelt web-en meg sok használható stat van, ami nincs a PT-ben "gyárilag".
    De attól a kutya nincs elásva, mert csak a statra vonatkozott a 3bet, nem pedig a move-ra.
    Írtam,h ez nálam Flop: c/bet/r/3bet...
    40
    2010-02-11 17:12
    Nem. Ez nem volt 3betelt kassza...
    Akkor nyilván teljesen más lenne a helyzet.

    PL:
    Nem lenne olyan gyakran FLOP C/R call, meg turn bet ugyebár 100BB deepen...

    Ez sima emelt parti volt, --> itt van a kutya elásva.
    39
    2010-02-11 16:08
    Értem amit mondasz BMW, de rangekben gondolkodunk, nem konkrét lapokban.

    Pl valaki írta h lehetne nála KK is. 4% 3 bet megközelítőleg JJ+ AK és néha SC-k, amikkel mindenki nyomul néha néha. Statok és image alapján dobtam tulajdonképpen, de határszitu, azért ment fórumba. Végülis a push is jó, de én azt mondom h amit el lehet kerülni azt kerüljük el, és nem az hogy nem játszom agresszívan és kacsán 200-n, hanem egyszerűen próbálok koncentráltan és összeszedetten, ezért született ez a dobás is. Amivel bennvoltam, 18 bb-vel, eltörpül amellett h még 85 bb-t kellett volna rápakolnom itt.
    A másik KQ-ra valóban illik a lejátszás, de flopon az én calling rangem QJ KJ AJ AK TT, JJ 44.
    QQ+-al inkább visszaemelek alapesetben, minden mást meg elszórok 89s és Q9.en kívül, de azt nemis tudnám prezentálni első beszélő emelőként.

    Itt az volt az érdekes h ez a turn Q nem blöfflap, és mégis folytatta. h miért nem blöff lap, amiatt amit leírtam, az én calling rangem miatt, telibe lőtte kb.

    No mind1

    Mindenkinek köszönöm aki hozzászólt. Van még pár érdekes handem, bepostolom majd.
    38
    2010-02-11 15:24
    Itt van egy jó stat ami erre használható.
    (call 3bet PF-Raise cbet FLOP)
    37
    2010-02-11 15:18
    Értem...
    Szvsz JT4 nem dry.
    Sokkal inkább hagynám egy valóban dry (pl.249) flopnál betenni a pénzét.
    QK-nak tökéletes R-cbet szituáció.
    36
    2010-02-11 15:05
    Nem erre a konkrét leosztásra értettem. Te azt mondtad, hogy flopon mindenképpen vissza kell emelni, és emiatt kérdeztem meg, hogy szerinted mi szükség van arra, hogy visszaemeljünk száraz boardokon overpárral?
    ----------

    "In the long run, we are all dead."

    35
    2010-02-11 14:59
    Turnön dobás volt... nem értem melyik handet nézed...
    34
    2010-02-11 14:56
    De mi a baj a flop megadással? Az, hogy utána még egy vagy két utcán is pénzt tesz bele blöffként, vagy mi?
    ----------

    "In the long run, we are all dead."

    33
    2010-02-11 14:44
    Akkor ha jól értem...
    Minden 3betelt handnél, ha c/r-t kapunk, majd turn bet, akkor fold AA...
    Ez nekem nagyon nit.
    Mondjuk nagyon hasonló velem nem fordul elő, mert vagy dobok c/r-re (nem AA-t) vagy visszaemelek. A flop call kizárt.
    32
    2010-02-11 14:42
    El.
    31
    2010-02-11 14:37
    Elképzelhető, hogy egy reg TT-zel csak megadjon preflop pozíción kívűl?
    ----------

    "In the long run, we are all dead."

    30
    2010-02-11 14:28
    Gondolom van neki is HUD. PT vagy HM, gondolom látja hogy postflop mennyire nit a játék. Itt meg szépen elblöfföltünk egy AA-t. És flopon azonnal lefeküdtünk egy c/r-nek.


    29
    2010-02-11 14:11
    Sima emelt potban feszes regular ellen, aki BB-n van szaraz floppon tönkremenni overparral...

    Hozzáteszem semmi esetre sem zárnám ki se a TT-t sem a 44-et ilyen kategorikusan.
    28
    2010-02-11 14:07
    Az ellen részéről tökéléletes volt a flop c/r. Pont azt érte el vele ami a cél. És turnön agresszor lehetett.
    Ráadásul sokkal olcsóbb a c/r, mintha egy 3 betelt handet donkolna, amit vszínűleg te megvédenél, ő pedig erre emelne.
    Nálam tuti 3 bet a flop. Hol akarjuk ezt megnyerni ha nem a flopon?
    27
    2010-02-11 12:32
    na az nem nagyon lehet nála;-)
    26
    2010-02-11 12:05
    ezek már tényleg játékelméleti kérdések, de én meg szeretem pozicióból kontrollálni a dolgokat. És nem attól parázni, hogy vki c/r-t játszott a floppon és utána meg természetesen tovább hívja.
    Ennyi erővel szinte minden nem teljesen száraz boardon lehet indokot találni arra, hogy megszabaduljunk az overpárunktól.
    És itt ha 70-75 visszaemelünk neki, akkor 90% hogy checkolja a turn-t és pl nyertünk 10 eurot és jöhet elég sok olyan kártya ami nekünk segít. Kivéve persze ha teljesen elkönyveltük, hogy drillje vagy sora van, de akkor elég nehéz lesz nekünk stackelni a játékosokat...
    És itt korántsem azért emelnénk a floppon, mert védjük a lapunkat, hanem mert valószínűleg jobbak vagyunk. Ha 4%-os 3betje van ennyi erővel lehet nála kk is...
    25
    2010-02-11 09:43
    Kér rossz elmélet van Szvsz.

    1) "Információért emelünk..."

    2) Emelünk, hogy védjük a lapunkat...

    Egyikkel sem értek egyet...
    24
    2010-02-11 08:40
    Én a gondolatmeneted a következő miatt nem értem:
    Azt mondod, hogy ha 3betelsz floppon, akkor allint kapsz vagy foldot és nem akarsz foldot kapni aa-val. Ezzel szemben callolunk és jön a scary card és dobunk?? Én pont azért emelnék rá floppon, hogy fizesse csak meg szépen azt, hogy jöjjön egy scary card nekem
    ez továbbra is 3bet floppon és az esetek nagy részében valóban dobást kapunk vagy allint, de esküszöm az allint is callolnám, mert ez qk-ra hajaz egyébként
    Én azt gondolom, ha egy stabilan játszó nl200-as playa az ellenfél nem lehet ennyire leszűkíteni a range-t, az meg hogy a 44-et kizárod, mert nincs odds szerintem hiba.
    Nekem ehhez a lejátszáshoz azért nem illik a set, mert nincs kinn flushdraw és felesleges védeni azt a set-et annyira floppon még...
    Sajna nem tudjuk meg mi volt nála, de az álláspontom továbbra is 3bet floppon és én esküszöm floppon még egy allint is calloltam volna. Nálam nagyon sorhúzó szaga van a dolognak.
    23
    2010-02-11 06:55
    1. ahoz,hogy a lehető legtöbbet nyerjek,vagy a lehető legkevesebbet bukjak,nem árt,ha van némi infom az ellenfél kezéről,még akkor is , he ez pénzbe kerül.
    2: a dobás valszeg jó volt.
    ----------

    A tudatlanság áldás.

    22
    2010-02-11 04:00
    Most hogy jobban átgondolom, annyira nem is nézném rosszul.
    Mert ez Raise to Cbet-nek is ok.