NL/PL $200 és magasabb szintű texas holdem leosztások és problémák megbeszélése. Kérjük, hogy a könnyebb kereshetőség kedvéért a topik címében tüntesd fel a leosztással kapcsolatos legfontosabb adatokat. A topik nevét lehetőleg a pontos limittel kezd!
    NL200 egy parti trükkös regular ellen
    16
    2007-11-07 21:15
    "nem tudom mennyire volt ez nalad annyira tudatos a dontes masodperceiben mint, ahogy a 9. postban irtad."

    miért olyan hihetetlen, hogy 15mp alatt rájöttem arra, hogy nincs nála olyan lap ami verhet, a board viszont tökéletes egy blöffhöz?
    15
    2007-11-07 21:10
    szerintem missclick volt pf, aztán le akart játszani. egyébként nem nézem őt ezért hülyének, egyszerűen nem a saját lapját játszotta, nem is kell mindig azt. majdnem bejött neki. két OC-ot dobtam volna, 8nál alacsonyabb pocketot szintén, és bizony ha nem egy callingstation fish lennék, akár az overpairt is, közepes top párt meg simán.
    egyébként ezzel, hogy itt elkaptam, szvsz hosszútávon többet nyertem mint 1beülőt...

    14
    2007-11-07 08:25
    nana, nem kell kilenni :)

    igy utolag wp meg nice read, bar nem tudom mennyire volt ez nalad annyira tudatos a dontes masodperceiben mint, ahogy a 9. postban irtad.

    minket mondjuk jol felrevezettel azzal, hogy az enemy 14.7/9.6/1.7-es :)

    Ez a 14.7 hosszutavon szerintem csak ugy johet ki, hogy dobja pl. cutoffbol a Q10s-t, vagy a utg AJo-t akar, vagy MP KQo-t, stb. ehhez kepest belimpel elolrol 34s-sel ... meg az 1.7 - plane ilyen feszes csako eseten!!! - nevetsegesen alacsony a legnagyobb nitteknek is nagyobb ennel az aggressziójuk.

    ehhez kepest kemenykedik, ugy, hogy te minden licitkorben emeltel, majd callolja az all int, ugy, hogy egyalatalan nincs meg az oddsa, es ha total bloffon lennel (ami amugy szinte kizart), neki akkor is cak 4 higha-a van.

    szoval megegyszer, szep volt a gondolatmeneted igy utolag, de a nice pothoz azert meg nagyobb szukseg volt az enemy hulyesegere. (mint altalaban...)

    szerintem egyebkent:

    -vagy reszeg volt
    -vagy maniaja a 34s es mindig jatszik vele, odds ellenere is
    -mas jatszott az accountjaval
    -meghulyult a PT
    -fegyverrel kenyszeritettek erre a jatekra
    13
    2007-11-06 23:16
    wp :)
    12
    2007-11-06 22:43
    Örültem volna, ha a readem kapcsán jöttek volna vélemények, észrevételek, akár pozitívak, akár negatívak, de ha nem hát nem, mindenesetre itt a vége:

    hero raises all-in $138, MP1 calls.

    River: 10♣ ($329, 1 player + 1 all-in - Main pot: $329)


    Results:
    Final pot: $329
    hero shows 8D 9H
    MP1 shows 3S 4S
    11
    2007-11-06 18:19
    LOL

    természetesen nem úgy értettem, hogy ha jön egy limp akkor arra mindig bármivel emelek, hanem miután ráemeltem nem kellett egyből AA/KK-ra gondolnia :)
    10
    2007-11-06 17:39
    LOL
    A partit meg sem néztem, ahhoz nem szólnák hozzá, de ez tetszett

    "nem volt maniac az asztalnál, akinek az emelésére várhatott volna.......................Én ráemeltem, ő tudhatja hogy hátulról egy limpelőre képes vagyok szinte bármivel ezt megtenni"

    Lehet hogy mégis volt maniac? :)

    9
    2007-11-06 17:30
    Na akkor nézzük mi is történt eddig a pontig a leosztásban:

    preflop: MartianBlood középről limpelt. Meglepő dolog és nem igazán értettem, nincs lap amivel ez jó megoldás lenne, nem volt maniac az asztalnál, akinek az emelésére várhatott volna. Igazából még arra is gondoltam, hogy missclickelt. Én ráemeltem, ő tudhatja hogy hátulról egy limpelőre képes vagyok szinte bármivel ezt megtenni, így adja.

    flop: jött egy látszólag veszélytelen board, a cbetem standard, lehetett volna nagyobb is, de nem igazán akartam dobatni, mert nem nagyon találhatta el őt, és TUDOM hogy szerinte engem se. A calljában biztos voltam hogy float - igen, oop is floatolhat,volt már rá példa tőle

    turn: látszólag ijesztő lap, 3. egyszínű. Az ő szemszögéből ha én nem fd-vel nyitottam flopon, akkor nem segíthetett rajtam, főleg ha két OC-re tesz engem. A nyitásomat veheti second barrelnek, és hát nem tökéletes lap ez egy c/r bluffre?
    Eddig erre ezt lehet mondani, hogy spekulálás, ilyen alapon minden c/r blöff. De nézzük mi ver engem:
    -OP -teljesen kizárt
    -full -max véletlenül, időhiányban limpelhetett pockettel, szinte kizárt ennek a lehetősége is
    -2es drill -na erre látok egy kis sanszot, de nagy wp lenne részéről a 3.egyszínű után committedé tenni magát vele
    -flöss -ez a legreálisabb, de itt is csak vmi 6high-ról lehet szó, de valahogy túlságosan is ezt akarta eljátszani. miért volt benne biztos hogy fogok second barrelezni és alkalmat adok neki a c/r-ra?
    -8as vagy 5ös pár -nagyrészben verem

    végülis abban maradtam hogyha AA-m lenne, akkor se dobnám ELLENE csak azért, mert lejött 3egyszínű, és végülis kis túlzással ugyanaz a két eset. annyira furcsa és logikátlan a pf limpje, hogy ésszerű lapot nem tudok nála elképzelni, azt viszont sokkal inkább, hogy nem is a saját lapját játszotta, hanem engemet.

    rövid gondolkodás után all-in mentem, és szokásomtól eltérően most be fogom tenni a hand végét, és kiderül hogy ipokeresen AA-t wp-zett, fantasztikusan becsapdázott a pókerével, megőrült az A treffjével, vagy pedig 4highal haza akart zavarni :)
    8
    2007-11-06 14:17
    Floatolni pozícióban lehet.

    Igazából tökmindegy mi van nála, nem igazán folytathatjuk ezt a partit. Nem is értem, miért emeltél turnön. Nagyon-nagyon ritkán blöfföl itt, egyszerűen semmi értelme az ő részéről.
    7
    2007-11-06 13:37
    igen vpip/pfr/taf, a taf=postflop taf
    az hogy ilyen feszes, nem azt jelenti, hogy nit, időként egészen meglepő lapokkal képes játszani, és a lényeg: nem csak a saját lapját játsza (pl. engem képes volt riveren herocallolni 33-al Qmagas boardon, és vitte is)
    AA kizárt
    6
    2007-11-06 09:17
    martianbloodról nem hinném hogy egy párt tartalmazó asztalra tolna egy fél blöfföt. szerintem 22 van nála.azzal elképzelhetőnek tartom hogy csak limpelt ,vagy egy blöff ,regularok ellen sokkal nagyobb az esélye hogy blöfföl.
    5
    2007-11-06 08:45
    csao,

    az 1.7 TAF-ban benne van a preflop aggression is??? Ha nem mi a csak post flopaggression factora?
    a masik ketto a vpip/pfraise, gondolom. bocs ezekert a kerdesekert, de vagyok akkora lamer, hogy valamiert poker officet hasznalok es - bar tok elegedett vagyok vele amugy - ilyenkor mindig tudni szeretnem, hogy ugyanarrol beszelunk-e.

    a konkret esetrol beszelve itt csak egy total bloffot versz meg, amely meg nem tul valoszinu szerintem egy ilyen csavotol. 14,7 - ennel nem sok feszesebb playa van... ertem persze a dilemmat, mert pont ezert valoszinutlen nala a 2-es, de valamije akkor is van szerintem. 55-öt sem hiszem, emelt volna, esetleg alacsony floss - azzal meg minek jatszana elolrol limpelve... en -neha- meg szoktam probalni igy megjatszani az AA-t, kello ovatossaggal es csak ritkan -szerintem nem rossz jatek-, az kizart?

    mindenesetre itt a call tuti -EV, de ha mondjuk csak a treff A volt nala es hero callal elvitted vegul a beulojet akkor gratula
    4
    2007-11-06 08:38
    Azt írtad nem callozna 2 magas lappal, és alacsony pockettal...akkor maradnak az SC-k, amivel megjöhetett a flösse, és próbálta úgy eladni, hogy azt hidd blöfföl...
    3
    2007-11-06 08:26
    Mivel azt irtad sokat floatol, lehet hogy most is. Én eldobnam...
    2
    2007-11-06 05:16
    Szerinted blöfföl?
    1
    2007-11-06 03:52
    Az ellenfél MartianBlood, Ongame-sek ismerhetik, trükkös, jó játékos. Jól ismerjük egymást, eleinte sokat csatáztunk, majd egy idő után elkezdtük respektálni a másikat.
    statjai: 14.7/9.6/1.7 -4824hand alapján
    Postflop nem annyira passzív mint a statból adódik, a TAFja gondolom a gyakori floatjai miatt lehet ilyen alacsony. Openlimpelni nagyon ritkán szokott, pockettel, két figurással szinte kizárt hogy limpelt volna.



    Poker Room skin
    No Limit Holdem Ring game
    Blinds: $1/$2
    9 players
    Converter

    Stack sizes:
    UTG: $197.30
    UTG+1: $196.70
    MP1: $333.50
    MP2: $36.00
    MP3: $203.50
    hero: $198.00
    Button: $194.00
    SB: $198.00
    BB: $200.00

    Pre-flop: (9 players) hero is CO with 8♦ 9♥
    2 folds, MP1 calls, 2 folds, hero raises to $10, 3 folds, MP1 calls.

    Flop: 2♣ 2♦ 8♣ ($23, 2 players)
    MP1 checks, hero bets $15, MP1 calls.

    Turn: 5♣ ($53, 2 players)
    MP1 checks, hero bets $35, MP1 raises to $100