NL/PL $200 és magasabb szintű texas holdem leosztások és problémák megbeszélése. Kérjük, hogy a könnyebb kereshetőség kedvéért a topik címében tüntesd fel a leosztással kapcsolatos legfontosabb adatokat. A topik nevét lehetőleg a pontos limittel kezd!
    NL2000 HU szituációban maniac ellenfél ellen
    73
    2007-09-17 06:40
    Meg mielott barki leirna, hogy ez:

    "de te mit csinalnal az o helyeben egy h turnon egy flop call mellett 1/2 psb-vel???? Szerintem meg egy set-et, ket part is lecheck-elnel)"

    hulyeseg volt a szovegkornyezetben - eszrevettem.
    A lenyeg csak annyi akart lenni, hogy egy ilyen lejatszasnal a fent leirt turnre nem bloffolnel az ellenfel helyeben. A jo, de nem eleg jo lapjaiddal pedig free showdownt akarnal.
    72
    2007-09-16 19:09
    Szerintem meg nem. Na de bovebben, pozicioban vagy egy maniac ellen es a turn-nel meg mindig ~1/2PSB hatra van. A flopnal szinte kizart, hogy nagy favoritkent tedd be a maradek penzt. Ha a turn-on nem esik le meg egy ko"r, akkor
    1) ellenfeled all-in megy flush-el, set-tel - kifizeted
    2) allin megy AhX-el, vagy Xh8/T-zel - favoritkent teszed be a penzt
    3) check-el a flushdraw-javal es ha Ahx, Ah+par, Kh+par Xh+8 van nala, akkor valoszinuleg megadja az allinedet, mert a high cardot elo lapnak gondolja.
    Ha a turn-re (h) esik le, akkor a call-od miatt nem hiszem, hogy beled bloffol - ha nem teljesen idiota o is realizalhatja, hogy valamivel azert megadtad a flop emeleset (ertem, hogy a call tunik barmivel a legirracionalisabb jateknak, de te mit csinalnal az o helyeben egy h turnon egy flop call mellett 1/2 psb-vel???? Szerintem meg egy set-et, ket part is lecheck-elnel), azaz kesz vagy teljes stackert jatszani. Ha nincs nala Ah, akkor igen csak meresz dolog lenne tole kialakult boardon bloffolni, vagy a tiednel jobb, de nem flush lapot value betelni... Szerintem meg egy flopon kesz nem nut flusht is lecheck-elne ebben a szituban.

    Persze ez az egesz csak ugy ervenyes, ha nem azert nyitottal 800-at a flopon, hogy utana bedobd a lapod...
    71
    2007-09-14 22:31
    Szerintem a call a legszarabb választás.
    70
    2007-09-14 16:53
    Nem olvastam vegig a hozzaszolasokat, szoval lehet semmi ujat nem fogok mondani.
    Sztem preflop hiba a call (egyaltalan ez 2 vagy 3 handed jatek volt, mert ha 3, akkor hol van hogy mit csinalt mu..., ha 2, akkor meg hogy tudtal 20-at megadni?). Egy maniac ellen raise ejjel-nappal. Flop utan visszacheckelnek, nem erre vartal + nyilt lapokkal jatszol. Ha a turn (h) vagy 8, t, 5, akkor valszeg c/f, ha biztonsagosabbnak tunik, akkor bet. Ha visszaemel szivas, egy maniac ellen ott allin mennek. Ahogy jatszottad sztem a call vagy a fold a helyes (ekkora nyitassal elegge ugy tunik, hogy elkotelezted magad, szoval inkabb a call-ra hajlok) es ha megadtad, openpush minden turn, ami nem heart.
    69
    2007-09-13 11:12
    Akkor aki dobná azért dobná mert egy maniac floppolta a flusht vagy ilyesmi? Volt nála egy magas kör az valószinű, talán párja is volt.
    Eldobsz 2-3 ilyen helyzetet azt veszed észre 300$ al ülsz és tölthetsz ujra.

    Szerintem szemeket becsukni stacket rátolni.
    68
    2007-09-13 03:49
    Abból kiindulva, hogy a hozzászólók száma a fórumon majd' 4500, akkor, ha ebből kivesszük a multisokat, akkor is erős túlzás a 10% NL 1000-es.

    De ez miért is érdekes?
    67
    2007-09-12 23:48
    na jó szerintem itt a 90% NL1000ről is csak álmodozik ..és lehet keveset mondtam:P
    66
    2007-09-12 22:53
    ize, milyen video, azt hol lehet megnezni?
    65
    2007-08-18 05:27
    nézd meg alaposabban a videó végét, CALL-> és 1-2 mp erejéig tisztán látható, elég egyszerű read :)))
    64
    2007-08-18 02:39
    Biztos, hogy valami sanszot azért adott magának, vagy a 2-es, vagy a 3-as h volt.
    63
    2007-08-17 17:39
    Akkor csak annyit írj már le lécci, hogy milyen lapkombinációkat tudsz elképzelni nála!
    62
    2007-08-17 17:30
    Köszönöm Bélabácsi, hogy ilyen terjengős formában válaszoltál, én nem fogok ennyit írni.
    Csak ismétlni tudom magam: preflop a 380-as reraise-t nem tartom kevésnek, kizárt, hogy elcheck-elek ilyen előzmények után egy flopot, a potnál jelentősen kisebb nyitásnak semmi értelme. Ha a három setet hozzáadom a lehetséges kezeihez, akkor is legalább 1,5-2-szer annyi olyan lapkombinációt tudok elképzelni nála, aminél jobb vagyok jelenleg, mint ami már most ver.
    61
    2007-08-17 17:14
    no, ez így már elég kerek:-)
    60
    2007-08-17 16:59
    Bocs, hogy csak most válaszolok.

    Nem értem igazából, hogy mivel érdemeltem ki ezt a hangnemet. Azért annyira nem voltam durva mikor azt írtam, hogy "ne haragudj, de ezt nagyon rosszul játszottad". Talán még egy "szerintem" befért volna a mondatomba, de nem hittem volna, hogy ennyiből sértődés lesz. Arra meg, hogy hülyeségeket beszélek, nem is tudok mit mondani. Rakd be mondjuk ezt a partit a 2+2-ra és ha a nagy többség nem fogja leszólni a játékodat(és nem olyan "udvariasan", mint én), akkor fizetek neked vmit.
    Az egyetlen dolog, amit tényleg benéztem, az annyi, hogy nem 3 handed volt, hanem HU, nem vettem észre egyből, hogy a 3. gyerek sitouton volt. Mondjuk ez teljesen irreveláns a parti szempontjából.
    A limp-reraisenek szerintem ezek miatt lehet értelme: annyira loose az asztal, hogy senki nem dob szinet preflop még nagy emelésekre sem és mondjuk full asztalon 5-8 játékos ellen nem annyira jó az AA sem, viszont valószínű, hogy a limpelőkre vki ráemel és vissza lehet szólni, leszűkíteni a mezőnyt és "törölni" az implied oddsukat. De ezt csak úgy érdemes, ha akkor effective stack marad, amit már mindenképpen be kell tolni. Ha pedig preflop eldobják, az se baj, mert már annyi pénzt pakoltak a potba, hogy azt elvinni is szép nyereség. Persze lehetnek speciális helyzetek, meg elég ha csak egy maniac van és sok callozó mögötte, meg lehet, hogy variálni is kell, hogy a limp-reraise ne jelenthessen automatikusan AA/KK-t, de alapvetően erre lett "kitalálva" a dolog.
    Na most nézzük akkor meg a te partidat: maniac az van, de senki nem tudja rajtad kívül lecallolni, nem kerül rohadt sok pénz a potba már preflop. Implied oddsot szinte mindenre adsz, főleg, hogy elárulod a lapod(arról nem írtál, hogy előtte is limp-reraiseltél volna). Miért nem jobb a sima emelés? Ha akkora maniac, akkor tuti 3betel majdnem az összes lappal, amivel ráemelne a limpedre és akkor még egyet visszaszólhatsz.
    Aztán lejön a flop, aminál nem sok rosszabb van az AA számára(Ah nélkül ugye). Az ellenfélről csak annyit tudunk, hogy "teljesen őrülten játszott, előtte 46-tal leszívatta az AA-mat". Ebből mondjuk az se derült ki, hogy mennyire gondolkodó játékos, mert HU-ban kell egy kis őrültség és az, hogy partiban volt 64-gyel még semmit nem jelent. Na,mind1, gondolom azért nem telejsen hülye ő sem. Viszont valószínűleg nagyon aggro és nem szívesen add fel potot. Akkor mégis mire számítasz, mikor pozícióból nyitsz potnyi emeléssel? Hogy akkor most már tényleg "megijed" és dob? Vagy azt várod, hogy minden egyes esetben, mikor kicsit is eltalálta a flop, visszaemeljen? Mert egyik esetben se értem, hogy akkor minek is raktad be a partit. Ha csak dobatni szeretnél, akkor ahhoz nem kell AA; ha viszont védeni a lapodat és actiont akarsz a rosszabbaktól is(és azt várod, hogy tényleg rossz equity-vel rendelkező lapokkal is visszameeljen és adja az all-int), akkor meg főleg nem értem, mi a kérdés: megkaptad, amit akartál, mehet be az összes pénz.

    "Mi értelme várni a a draw equity csökkenésére flopnál? Hogy talán leessen a negyedik kőr, vagy a nyolcas?Játszottál te már Heads Upot magas téten? "
    Elég vicces, hogy az utsó 2 kérdés pont így egymás után szerepel. Te kérdezed meg tőlem, hogy játszottam-e már magas téten és közben egy olyan koncepciót hozol fel, ami microlimiten az igazán fontos. Nem tudom, miért kell félni attól, ha leesik a 4. kőr egy esetleges check után. Elég könnyen észre lehet azt venni, akár simán el tudod dobni a lapodat, ugyanakkor te vagy pozícióban és ha neki tetszik a 4. szín, akkor könnyen elviheted a potot, de ha még erőt mutat turnnél, akkor se kell feltétlenül feladni. A draw-ok equity-jét meg azért jó csökkenteni, hogy ne egy 50-50-es, vagy 40-60-as szitura tedd be a stacked.
    Amúgy nem azt mondom, hogy minden egyes esetben checkeljünk el egy ilyen flopot ilyen overpárral. De, ha már így alakult a preflop játék, ilyen az ellenfél, akkor ez a legjobb szerintem. De ha meg is hívod, akkor se kell ekkorát és akkor talán még el lehet dobni(vagy csak call a kis raise-re és turnnél all-in).

    "Amikor visszemelt flopnál arra gondoltam, hogy kőr ásza van, vagy overpárja, amiben az egyik lap kőr. Persze elgondolkodhattam volna azon, hogy setje van, de gyorsan elhessegettem a gondolatot, a suited connectorokat is kizártam."
    Ez is vicces azért. Van egy ilyen haverom, aki megkeresi azt a lapot, amit megver és utána megadja, mert "nyilván az van nála". Ha van jó read-ed, akkor oké, zárd ki az SC-okat(bár az ellenfél leírása alapján pont nem lehet), de hogy a setek bennevannak a range-ében, az tuti.

    Grat a pothoz, de ne számíts sok jóra, ha hosszútávon ilyen flopnál másfél beülőket betolsz egy sima overpárral.
    59
    2007-08-15 14:18
    En Belabacsival ertek egyet. Nekem amugy az a tapasztalatom az effele orultek ellen (mondjuk az nl400-on van) h gyakorlatilag akarmi lehet nala. Ket ilyen leosztasra emlexem ahol hasonlo helyzetben visszaemeltem pf, jott egy egyszinu kapcsolodo flop (azok nem voltak deepstack helyzetek), (vissza)emelt en meg ratoltam. Hat es almomban sem gondoltam h ilyen gyenge lapokat latok naluk. Elhataroztam ezek utan h nem fogom hasonlo helyzetekben hasonlo arcok ellen eldobni mert nem tudom eldonteni h mikor kap valami jo flopot az igazi SZEMET lapjara amivel bejon (K-8o meg A3o) es igyis-ugyis nyomni fogja. Nemtom nl2k-n is igy megy-e de lejjebb ezek az arcok nem tudjak mi az az odds es nem is erdekli oket, csak az erdekli h ki a kemenyebb. Es mindig ok lehetnek azok. Nekem eleg a penz is.
    58
    2007-08-13 23:14
    Nekem a legérdekesebb kérdés ebben a partiban az, hogy mi lehet az a flop aminél az AA-t eldobod ellene? Mert ennél nem sok veszélyesebb flop van AA számára. Ha viszont nem dobod el AA-t, akkor tényleg kicsi a preflop reraise, mert megvan az implied odds-a a setre és a connectorokra.
    Szóval ha setre vagy connectorokra játszik akkor hosszútávon ez veszteséges számodra, más kérdés viszont ha fish maniac akkor néha ki fog fizetni top párral, overpárral vagy gyenge draw-al, így ez átbillentheti pozitívba az mérleget.
    Lehetséges hogy ekkora fish ellen ez jó stratégia(?), nehéz ezt megítélni.
    57
    2007-08-13 22:39
    ez a 7k-s pot után tuti tiszta felüdülés lenne:))
    56
    2007-08-13 22:28
    Egyébként érdekes lincshangulat van itt kialakulóban. Kíváncsi vagyok a végkifejletre.
    Talán kihívhatná mindenki a másikat valami 10 dolláros deep stack turbo heads-up sit n go-n.
    55
    2007-08-13 22:18
    ha egyértelmű volt az allin akkor miért tetted be elemezni?

    amúgy grat a pothoz ;)
    54
    2007-08-13 21:37
    Azt hiszem legtöbbünk egy ilyen megnyert potról is csak álmodozik. A többség számára mindörökké álom marad.

    Nem olyan régen volt egy másik topic, amelyben Bélabácsi játszott rosszul (ráadásul elég kényelmetlen helyzetbe került, mert megengedték, hogy visszavegye a lapját -élőben - és ő visszavette és bukott), de a többség nem oktatta ki. Csak elmondta, hogy mit tett volna a helyében.
    Nálam jobban kevesen ismerik el Bélabácsi játékát és hozzáértését. De mindenképpen szerencsésebb lett volna úgy fogalmazni, hogy én a helyedben így meg így játszottam volna meg. Akkor nem kellett volna minősíteni a játékát. Ami egyáltalán nem biztos, hogy rossz volt.

    (Én a helyedben belenéznék egy helyesírás tankönyvbe... ezt a "lektőbűnk"-et mindenképpen érdemes lenne megnézni, mert nagyon nem jött össze:-)