NL/PL $200 és magasabb szintű texas holdem leosztások és problémák megbeszélése. Kérjük, hogy a könnyebb kereshetőség kedvéért a topik címében tüntesd fel a leosztással kapcsolatos legfontosabb adatokat. A topik nevét lehetőleg a pontos limittel kezd!
    NL200.Aljabbar érdekes move-ja
    Kiváncsi vagyok mások véleményére is,hogy hogyan lett volna helyes ezt a lapot megjátszanom. Adott esetben ezzel a lappal ,hogyan kellett volna indulnom flop elott és,hogyan kellett volna megjátszanom a flopnál.
    Ja és ne kiméljetek, szeretném hallani a hibáimat is, ha szemet szúr valami :)
    65
    2008-05-17 01:09
    A szavaidbol nem tudom kivenni tisztán, hogy csask felnéztél 200ra, vagy olyan keveset játszottál ott, mert rögtön ugrottál tovább...


    Amugy teremfüggö a játék, de összességében szvsz nem igaz, hogy minél magasabb tét, annál jobb játékosok.
    Saját tapasztalatom az, hogy sokkal erősebb NL25-50-100on a játék, mint 200-400on. 600tol van az, hogy legalább annyi játékos ért valamicskét a pókerhez, mint amennyi nem ért hozzá.
    Ennek oka pedig az, hogy aki szorakozik leginkább a 100-400as kategoriában teszi meg, igy ott több a hal, illetve a kisebb tétkülönbségek miatt sokan nema tudásuknak megfelelő téten játszanak már ezekena szinteken.

    NL50 alatt azért játszik vki, hogy növelje a pókertőkéjét, és sokaknak be is jön.


    Tehát, hogyha azt javasolod, hogy én ne általánositsak, akkor te se tedd meg, mert az, hogy az NL200at, már komoly tétnek nevezed, ahol a játékosok biztos sokat értenek hozzá, az azért elég érdekes:)
    64
    2008-05-17 00:44
    - A magas limitet úgy értettem, hogy 200-on (igaz csak párezer handet játszottam ott eddig, de úgy tűnt, hogy) már azért nagyjából tudják az emberek, hogy mire lehet számítani és nem csak mondogatják magukban az ábc-t, hanem vannak összetettebb stratégiai lépések is. Tudom, hogy a high stakes egészen más, de egyrészt itt a fórumon az nem trendi és nem a tét internetes mércével mért komolyságára utaltam a magas limittel, hanem az elvárható játéktudásra.

    - Nem mondtam, hogy feltétele a jó játéknak a PT, de semmiképpen sem gátol a fejlődésben, ha az érdekesebb handeket később vissza tudod nézni, megnézheted milyen játékhelyzeteken kell változtatnod a sikeresebb BB/100-ért és nem utolsósorban, ha rossz a névmemóriád, akkor az ellenfelekről is segít felidézni néhány dolgot a notes-nál kicsit pontosabban, nem szubjektív, hanem objektív adatokkal szembesítve. Ezért olyan hasznos szerintem.

    - 10 hand alapján megitélni valakit sokszor elég téves képet adhat szerintem, de valóban az is lehet némi támpont, nem mondtam, hogy nem. Nem kell atomfeszesnek lenni, csak mondjuk előfordulhat pár postflop szituáció, amit egészen máshogy kell játszani bizonyos ellenfelek ellen, nehéz ismeretlenül belőni, főleg ha a 10 hand alatt mondjuk 2-szer nézett flopot.

    - Ez az az általánosítás, amit helyes pt-használattal ki lehet küszöbölni és nyerő játékosból nagyobb nyerővé lehet válni. A PT sem csodaszer, tudni kell alkalmazni, nem a játékot javítja, csak korlátozza a lehetséges helyzetek számát, ezáltal nagyobb százalékban tudunk helyes döntést hozni a meglévő tudásunkat felhasználva.

    "1set, 1BY+ :) Ez általánosan igy elfogadott nem?:) "

    Nem. :P
    63
    2008-05-16 20:03
    Jogos a pókerstratégiai része túlzás.

    1set, 1BY+ :) Ez általánosan igy elfogadott nem?:)

    "ilyen magas limiten" --> ez small-medium limit. A magas limit nyilván te is tudod, hogy NL1000+tol kezdődik.

    Nem kell foglalkozni PTvel sztem. Élőben gondolom elég nehéz lenne használni pl:)
    Aztán vannak elég sokan a nyerő játékosok közül, akik jo sokáig, vagy még msot sem használnak PTt. LEhet, hogy segit sok dologban, de nem kell, hogy feltétele legyena jo játéknak.
    Szvsz emg kell tudni ítélni egy játékost 10hand után. Ez főleg élő pókerre vonatkozik. Az emberek nagy része azért pókerezik, hogy szórakozzon, és emelett pénzt keressen lehetőleg.
    Aztán ugye sok termet nem is támogat PT.

    Szóval, hogyha valaki laza agressziv játékot játszik, akkor egy teljesen ismeretlen társaságban hogyan fog játszani? Atomfeszes lesz, csakhogy kivárja azt a 300handet, amit 14 óra alatt lejátszanak, hogy legyen egy kis mintája??? Ezt igencsak kétlem:)


    Tehát összességében nem irtam korrekt dolgokat, mert az én véleményemet irtam legfőképpen a saját tapasztalataim alapján. Mivel összességében elég sok ideje játszok, és nem használtam PT-t sosem, illetve sok teremben játszottam amit nem támogat/támogatott, ezért nem kellett, hogy nyerjek.
    Azért elemzem így a partyt-partykat, mert abbol indulok ki, hogy amit én csinálok az esetek nagyobb részében helyes, jó döntést hozok általában a pókerasztal mellett - általános kivétel, amikor a kisfiam a kezemben van, és sír, és ugy játszok, mert az eltereli a figyelmemet- és azok alapján én ugy tenném.

    Tehát vannak partyk, amiket ugy kell lejátszanunk, hogy semmit nem tudunk az ellenfélről. Ekkor vagy abbol a pár partybol kell konzekvenciát levonnunk, amit játszottunk vele, vagy általánositanunk kell.


    Sorry, az esetleges nyers hangnemért...
    62
    2008-05-16 15:38
    erről van szó:)
    61
    2008-05-16 15:37

    A lejátszás maga rosz.(persze,hogy calloltam)
    Azért nem akartam sok pénzt ölni 99be,mert ha beleütközöm egy jobb lapba és vissza emel preflop akkor az még több pénzbe kerül a flopnézés szempontjából.(persze azt sem tudhattam,hogy pont AA van nála az adott körben,szóval rossz volt a sima callom.)
    Ezt a lapot 1 versenyen 100%,hogy másképpen játszom meg. Valahogy úgy,mint páran mondták,sokkal bátrabban.(Ennyi pénzel nem szivesen keveredek ilyen limiten all inbe,és potyára sem akarok 40$os floptot nézni, persze akkor be is dobnám pf.)
    De pont arra számítottam amire flop-checknél gondoltam.Megtudtam az emeléséből,hogy húzója van overpairrel,de ez leginkább az all innél vált 99% osra,mivel akkorát hívott,hogy mindkettőnket kitudjon zárni egy esetleges javuló lappal ami veri az övét.. a másikkal nem igazán tudtam mit kezdeni valószínűleg neki is volt egy alacsonyabb húzója vagy egy hasonló párja volt,mint nekem.(végülis bármije lehetett)
    a check tényleg nem jó ennél a flopnál de nem voltam elég bátor betelni egy nagyot a sok pikk miatt,azt viszont gondolhattam volna,hogy senkinek nincs flopon egyből színe, csak húzója ,és a passzommal csak esélyt adok javulni pl. Governek,vagy Aljabbarnak .

    60
    2008-05-16 15:14
    Bocs a rövid válaszért.

    Szóval:

    - Aljabbar a leírás alapján egy idegen játékos, meg Gergő nem úgy tűnik, hogy használ PT-t meg HUDot, az hogy a legrégebb óta vannak egy asztalnál kb azt jelentheti, hogy látta játszani max 2-300 hand-je, ami nem minta, ez alatt bármilyen lehet a lapömlése, vagy épp a sivatagban csatangolt az egykori kosárlabdajátékos.

    - Aljabbarról sem tudom, hogy használ-e PT-t, de ez off topik, nem tűnik egy nagy gondolkodónak a leírás alapján ő sem. *Ezt csak azért írom, mert Gergő pfr-e egy 99 openlimpből következtetve kb 3-4% lehet, amit tényleg nem 3-betelnek minden szarral, de ezt Alj. nagy eséllyel nem tudja, neki is ismeretlen az ellenfél ha nem használ vmi összetett dataminingot 24/7 - 94 asztalon.

    - Én úgy vettem észre, hogy a pp általános megjátszásáról írtál, nem konkrétan Aljabbar ellen, teszem azt Gergő emel 8-ig, erre mondjuk a vakról visszamel valaki 25-ig, róluk semmi infónk, tényleg bármi lehet róla.

    - Mi garantálja, hogy Aljabbar emelő range-e TT+ és mind 3.5BB + limpelők? Az, hogy vele van az asztalon a legrégebb óta? Ez semmit sem garantál, föntebb említett lapjárás kérdése, nekem is volt tegnap 200 handes session alatt 30%-os pfr és ugyanabban az időben szintén 200 hand alatt 10 körüli is. (PT session)

    - De akkor ha esetleg mégis úgy értetted, hogy "ha AL-J emel vissza xy-ig, akkor..." akkor meg szerintem teljesen hülyeség lenne tartani 10%-ig, mert ez csak akkor érné meg mindenféle backdoor sor- és flush-esélyen kívül, ha minden flopon, ahol setesedsz meg tudnád nyerni a full beülőt nettó profitban. Erre egy - leírás alapján - "olyan gazdaságos forma" (ez mit jelent egyáltalán?) ellen nincs túl nagy esély, meg az nem is hinném, hogy pl ezen a flopon ennyire keménykedne mondjuk a TT+ range-ének az aljával, gazdaságos forma... De ez csak egy flop, van száz másik, amin még ennyire sem. Plusz még pozíción kívül is vagyunk, olyan nagy emelés tartása talán csak akkor lehetne profitábilis, ha valamelyik vakról is érkezik megadás. De akkor meg easy call pre-.
    Egyébként az sem biztos, hogy minden floppolt settel nyerünk, pl ebben az esetben is elég jó eséllyel veszthettünk is volna, szerencsére fullosodtunk.

    - A set megjátszásának ez a matematikai megközelítése szerintem egyáltalán nem jó ebben a formában, van ugye az az 5-10-es szabály (nem tudom mi a neve), effektív stack 5%-a alatt easy call, 10% fölött easy fold, 5-10 között szubjektív, de 10 az már nagyon határeset szerintük is, nem tudom ki találta ezt ki, de nem lehetett egy hülyegyerek szerintem. (Bocs, ha ismerted, hátha valaki nem). Egyébként pl nálam olyan 8%-ig megy ez ki callra, de az is ilyen 4-5 AF-ű emberek ellen csak, egyébként nem látom sok értelmét izmozni setért, ha mondjuk valami post-passzív ember emel :(

    - Ja és a "hülyeség" szó konkrétan arra vonatkozott, hogy nem hinném, hogy egy ismeretlen játékosra meg lehet tippelni, hogy pozícióban 95%-ban a {QQ+, AK} a 4-bet range-e, főleg ilyen magas limiten. Igaz, azt sem tudjuk biztosra, hogy nem az, de szerintem felelőtlenség ilyet kijelenteni. Valami ilyesmi rémlik valami helyi írótól, hogy olyan 5-5.5 között van a 4bet% egy jó játékosnál - még ha Aljabbar nem is az, ez vmi támpontot adhat. {QQ+, AK} az kb 2% lehet.

    Remélem így már érhetőbb voltam... Mondjuk lehet rosszul látom.

    ui.: Mondjuk a mínuszokból úgy látom lehet mégsem akkora hülyeség... :D

    "Vagy fejtsd ki a véleményed egy dologrol, vagy ne illes negativ jelzőkkel egy - összességében matematikailag, és pókerstratégialilag alátámasztott, és működő -véleményt"

    a.) Bocs mégegyszer.
    b.) Ki támasztotta alá pókerstratégialag? Én még nem hallottam ilyenről, hogy bizonyítottan teljes beülőt nyer a floppolt set HU-potban any villain ellen :( Linkeled a cikket? :D - bocs.

    "Nem ugy van, hogyha 33 akkor fold, 32nél meg call. 270$ a stackjük, 10% az esély a floppolt setre, ergo 27$ig megéri megadni, hogy matematikailag jo legyen vagy nem???
    60ra pl megérné szted megadni?"

    Azért ez a bekezdés már túlzás kategória.
    59
    2008-05-16 14:51
    oké, azonkivül, hogy hülyeség kifejtenéd?

    A preflop 4 bet egy olyan játékostol, aki preflop 4bbt emel 1010+ra, annál szted mi lehet???

    Nem ugy van, hogyha 33 akkor fold, 32nél meg call. 270$ a stackjük, 10% az esély a floppolt setre, ergo 27$ig megéri megadni, hogy matematikailag jo legyen vagy nem???
    60ra pl megérné szted megadni?

    Vagy fejtsd ki a véleményed egy dologrol, vagy ne illes negativ jelzőkkel egy - összességében matematikailag, és pókerstratégialilag alátámasztott, és működő -véleményt
    58
    2008-05-16 14:30
    "Preflop 8ig hivsz, arra hogyha 32 feletti visszahivás van el lehet dobni preflop, hha alatta van akkor call. Ez azt jelenti, hogy 5%ban resteal, 95%ban angoyn jo lap, QQ+"

    Ez is legalább akkora hülyeség :(
    57
    2008-05-16 13:57
    Nagyon rossz az egész lejátszás úgy, ahogy van.

    Az elemzésed, meg ritka furcsa, "egy preflop minimumbetelős JÓ!!! játékos", na ien nem létezik.
    Lehet ettől még nyerő, de összességében jó, nem valószínű.

    Először is ez easy call, az ellennél 90%, hogy overpair van olyan szinnel, tehát jelen helyzetben agyonverted.


    De a partyt igy kellett volna játszani:

    Preflop 8ig hivsz, ha csak callok vannka floppon tovább emelsz 20ig kb, hogyha ott van emgadás, és visszaemelés, akkor már godnolkozhatsz a dobáson, hiszen esélyes, hogy vki védeni akarja a kis flössét, természetesen csak akkor, hogyha az a bigstack. Mivel turnön ugyis dobnád, visoznt az is esélyes, hogyha turnön lapdupla van, akkor is emgadja a te allinedet. Tehát flop call, turn fold/push allin, attol függ, hogy mi jön.


    Preflop 8ig hivsz, arra hogyha 32 feletti visszahivás van el lehet dobni preflop, hha alatta van akkor call. Ez azt jelenti, hogy 5%ban resteal, 95%ban angoyn jo lap, QQ+, ami azt jelenti, hogy ebben az esetben, hogyha floppon hiv 40at, akkor te vissza 120ig, ő ollé, te call. A lényeg, hogy 80% hogy már floppon allin keveredtek, de nála csak az AsKs lehet, ami téged ver, amugy te vered őt.


    Remélem érthető volt, nem akartam angoyn elemezgetni, csak ugy kbre összefoglalni...
    56
    2008-05-16 13:42
    Nincs ezzel semmi probléma. Ha holnaputántól nem pokerből kíván megélni, mindenki olyan limiten játszik, amilyenen csak óhajt (illetve aminek a beülőjét nem sajnálja elveszíteni). Sőt, mivel internetes pokerforumot olvas, illetve veszi a fáradságot nyitni egy saját topicot, nyilván tanulni is akar. Valószínűleg tanult is, még a cinkelősebb hozzászólások is értékes információkat tartalmaznak, ha van Gergoben elég alázat, hogy végigolvassa őket.

    U.i.: azt azért MINDENKÉPPEN javaslom, hogy vezess naplót az eredményeidről!!!! Ha csak freerollokból nyert pénzzel játszol, akkor nyilván egyértelmű: minden egyes dollár, amit leveszel, az tiszta haszon. Ha viszont már utaltál pénzt termekbe, mindig jegyezd fel magadnak, hogy tisztán láss! GL!
    ----------

     

    55
    2008-05-16 00:14
    Nem értem miért bántjátok gergőt ő csak azt mondta, hogy szeret pókerezni, ráadásul nem a kajapénzét kockáztatja ezzel.

    Ráadásul nyer is (nice pot!), úgyhogy remélhetőleg legközelebb nl400-as partyt látunk tőle!
    54
    2008-05-16 00:07
    Sztem a 2 db 0-t hagyagol a 2-es utan es jol megtalaltad a limitet. Most oszinten ez-mi-volt?

    PF alapréjz flop utan sem erdemes slowplayelni ilyen boardon utana meg ennel izibb call nincs a foldnek kereken. na jo m1, ki vagyok en hogy ilyesmibe beleszolok, ra is ulok a tenyeremre legkozelebb.

    Ui: sry a hangnem miatt elore is nem annyira nagy offense, de ez NL200on tobb mint meglepo.
    53
    2008-05-16 00:02
    pont ugyanezt éreztem:)
    52
    2008-05-15 22:00
    Okés, sok szerencsét! De vigyázz, mert NL200-on már van jópár pár user, aki keményen kihasznál minden hibádat. GL!
    51
    2008-05-15 21:57
    egyenlőre nyereségesen játszom( szerintem).Lehet,hogy tényleg hamar próbáltam ki ezt a limitet,de eddig ez is bejött.Sikerűlt annyit összekaparnom freekből és micro cg-ből,hogy néha leűljek ide is játszani.
    Mindenesetre szeretek pókerezni, és ebben nem nagyon gátol meg semmi anyagi veszteség sem amit a pókertől szenvednék el,szóval vagy mindig kiba szerencsés vagyok vagy csak tudok annyira játszani,hogy megérje ilyen limiten is néha.
    MOndjuk nem örülök annak,hogy egy csütörtök esti céltábla lettem akibe jó poén belekötni azért mert van mit lenézni a hibáin. De ha ez van akkor ezt dobta a gép, nemtudom sajnos vissza csinálni.
    Annak örülök,hogy volt egy két hozzászólás amiből tudok építkezni:) és ami miatt még volt valami értelme nekem ez a topik.

    (tudom,hogy nem oltasz le BarbusBarbus,csak erre ezt tudtam írni)
    50
    2008-05-15 21:42
    Sztem irany a nl400! :D
    49
    2008-05-15 21:24
    én is nl 200-on kezdtem:))) (néha ma is eszembe jut, mennyire szerethettek játszani velem) sokba került, de legalább megspóroltam a szintlépésekből adódó lelki problémákat...:)
    48
    2008-05-15 20:32
    Nem akarlak én is leoltani, de lépj vissza pár limitet, ha tényleg komolyan gondoltad azokat, amiket írtál.
    47
    2008-05-15 20:21
    Gondolom mindenki vágta,hogy AA volt nála amiből az egyik pikk volt.


    *** Turn *** : [ 9p 5p 3p ] 3t
    *** River *** : [ 9p 5p 3p 3t ] 8ká
    Pot: $576,40 | Szolgáltatási díj: $3

    Board: [ 9p 5p 3p 3t 8ká ]
    boompe67 veszített $1
    GEOVER x veszített $39
    gergo045 megtett $267,60, megnyert $572,20, nettó $304,60 Mutat [ 9t 9ká ] (egy Full House, kilences és hármas)

    ennyi volt.
    Gondoltam,hogy lesznek majd olyan hozzászólások amik nem igazán építő jellegűek számomra,de nagyon köszönöm azoktól akik értelemes és hasznos információkat adtak és segítettek,és nem nézték le próbálkozásomat ezzel a kis topikkal:)

    46
    2008-05-15 19:03
    nem gyenge ez a topic..