NL/PL $200 és magasabb szintű texas holdem leosztások és problémák megbeszélése. Kérjük, hogy a könnyebb kereshetőség kedvéért a topik címében tüntesd fel a leosztással kapcsolatos legfontosabb adatokat. A topik nevét lehetőleg a pontos limittel kezd!
    NL400: 2pár omg flopon, wtf move ellen :)
    7
    2008-04-07 21:44
    Ilyen horror flopon siman dobnam, ha meg nem lett neki flushe vagy sora akkor is millio drawja lehet amit behuzhat, igy neked fullosodnod kene amire eleg keves az out foleg ha o is fogja valamelyik outodat. Nalam tuti fold, ilyen kockazatos floppon nem tennem fel a stackem, majd egy kovetkezo partyban.
    6
    2008-04-07 21:35
    "Ja, és 8 handed sux."

    Miért? Épp akartam kérdezni valamelyik nap, hogy érdemes-e, vagy marhaság.
    5
    2008-04-07 20:39
    Legjobb esetben is flippelünk (amikor nem, akkor meg kb dead vagyunk), a kis raise-zel tudomásunkra hozta, hogy szereti a lapját. Ilyen ellenfél ellen bedobnám, esetleg egy flop callt megér, ha pl. komoly lapértékelési gondjai vannak, és sima KQ-val vagy AQ-val visszemelne itt (általában nem szoktak).

    Ja, és 8 handed sux.
    4
    2008-04-07 20:33
    az említett statok mellett én itt elsősorban a fold to steal, meg a raise cbet statra koncentrálnék döntés előtt, mivel nefelejtsük el, cutoff emelt, vak védekezett

    emiatt szerintem a range-e sem annyira feszes, hogy TT vagy AQ legyen az alja - itt lenne érdekes a védekezés stat, mert pont a TT+ AQ+ valszeg már preflop visszaemelt volna -

    van viszont millió két broadway lapja, amikkel vakról inkább csak callal szokták kezdeni a védekezést, és ezt a range-t telibe **-a (találja) ez a flop.

    szerintem itt a J9 aljától kezdve a KQ-kig az összes másodvonalas broadway elképzelhető, amiből mindből vagy kétpár, vagy brutálkombó lett megspékelve a 9c és Kc kezébe pottyanásának nagy esélyével, amik str8flush húzók lettek, de hozzá venném még az AT AJ-ket is pláne Ac-vel

    ugyanakkor tisztán draw - pl csak Ac vagy Kc - valszeg nem csak két és félszereset emel vissza - bár jó lenne tudni, egyébként, ha visszaemel standard 3x-at szokott szokott-e többet/kevesebbet, mikor? -

    sztem a két és félszeres flopreraise az vagy brutál lap - egy KQ vagy egy pár + Ac/Kc - vagy gyenge lappal olcsón megpróbálni dobatni a lopkodó arbitert

    bár millió draw meg egypár + draw lehet a rnage-ében, a tiszta flöshúzókat, sorhúzókat emiatt kizárnám

    ha pedig kizárjuk, az azokkal együtt óriás variancia, kb 40-50% equity átmegy óriás variancia max 25 talántalán 35% equitybe

    nagy hátrány, hogy az alsó kétpár van nálunk, tehát ebben a formában csak olyan lapot verünk biztosan ami szimpla pár minden más nélkül

    ha mellé vennénk még a csekély de valós esélyét annak, hogy a TT+ AQ+ range-ből coldcallolt valamit a meglepetés kedvéért, akkor ezek ellen meg annyira halottak vagyunk mint egy kő - de ez csak pici súllyal húzza lejjebb az esélyünk

    szóval az a nagy baj, hogy az igen gyengécske lapunkkal az ellenrange-ből pont azok a lapok esélytelenebbek, amik úgy higítanának, hogy az equitynk 50% felé közelíthessen

    a best case része a range-ének meg olyan vékony, hogy szinte nem létezik, ezen a flopon 88 alatt semmilyen pár semmi nem merne, más lapot meg mivel feszes az ürge el se tudunk képzelni, aminek örülhetnénk - talán az A kicsik, de ott is, ha A c már önmagában végünk, és minimális, hogy ilyennel védekezzen.

    egyébként nálam a közepe, a legesélyesebb egy KQ vagy AJ Ac vel

    egy szál 9 c ellen is végünk, mit akarunk a handben?

    emiatt ez nálam tuti fold

    mellesleg én ha kiizzadva feltételezhetek egy 45-55% körüli equity-t akkor se biztos, hogy erőltetni akarnám a megavarianciát, el lehet nyerni mindenkinek a pénzét gamblerkedés nélkül is, ráadásul, ha alsó kétpárral allinezünk nagy varianciáért az az image-ünket sem lazítja úgy, mint mondjuk egy combó-val allinezni, mert a kétpár első ránézésre stabil lapos allin

    szal szerintem nincs haszna az ilyen handekben erőlködni, pont nem itt fogjuk megkeresni a pénzünket
    3
    2008-04-07 19:28
    vpip alapjan tuti nincs nala QJ/QT/JT ugyebar.
    AK-val, JJ-AA-val visszaemelne

    TT-re eleg kicsi a lehetoseg,szal en itt egyedul AQ-ra gondolok, ami eselyes (meg ugyebar drawok)

    get it in

    2
    2008-04-07 19:25
    Én el tudnám engedni!
    1
    2008-04-07 19:17
    ellenfél 13.7/8.7/2, majdnem 9ezer hand alapján
    tudja rólam hogy bármivel cbetelek, és képes vagyok blöffölni bármikor bármennyiért, ezért mintha nem igazán respektálná általában a betjeimet
    FOLD TO CBET: 56 =nem dob minden cbetre, floatol néha
    pf 3bet: 3 (ezt csak azért, hogy lássuk hogy nagy lappal nem coldcallozik általában)

    Expekt 2.00/4.00, hand converted by the iPoker Converter (http://www.talking-poker.com/hands/converter.aspx) at Talking-Poker (http://www.talking-poker.com)

    Button ($217.20)
    SB ($544.40)
    BB ($456.90)
    UTG ($452.70)
    UTG+1 ($491.50)
    MP ($372.00)
    CO-1 ($149.01)
    CO Hero ($396.00)

    Preflop: Hero is in the CO with Js Ts
    3 folds, CO-1 calls 4.00, Hero raises to 20.00, 1 fold, SB calls 18.00, 2 folds.

    Flop (48.00) Tc Jc Qc
    SB checks, Hero bets 40.00, SB raises to 100.00