NL/PL $200 és magasabb szintű texas holdem leosztások és problémák megbeszélése. Kérjük, hogy a könnyebb kereshetőség kedvéért a topik címében tüntesd fel a leosztással kapcsolatos legfontosabb adatokat. A topik nevét lehetőleg a pontos limittel kezd!
    NL400, JJ vs 2345 board
    check, kisebb bet, check-fold vagy mi a szösz ?
    14
    2007-11-04 20:28
    egyetértünk.
    13
    2007-11-04 20:16
    Hm... ez most ironia, vagy egyetertunk??? :)

    Amugy en is ugy ertem, h ezt nem barki ellen, es nem minden hasonlo esetben kell/szabad elsutni.
    12
    2007-11-04 20:10
    jaja nincs olyan playa(normálisabb) aki fizetne egy turn cr-t op-val 6783-en
    11
    2007-11-04 20:04
    Ok, teljesen igaz, ezt elneztem.
    De mondjuk hasonlo flopnal, tehat egymashoz kozeli lapok, esetleg ket szin.. tehat itt a 234 helyett 567 jon. Na ugy igazam lenne? :)
    10
    2007-11-04 19:58
    milyen turn a veszélyes amivel blöffölni lehet?
    turn A , 5 - veszélyes de nem blöff
    turn : 6,4 - szerintem ezek az egyedüliek amik veszélyesek blöff szempontjábol
    9
    2007-11-04 19:55
    Jaja! Az elkepzeles nem lenne rossz, h azrt hivsz turnon, h utana olcson meguszd a mutatast. De Zolih-nak igaza van, legalabbis en is igy gondolom :) Vagy ha kevesebbet hivsz, az ugy szimpatikusabb.

    Viszont az ellenfel oldalarol a flop chek-call szvsz nem hiba. Ha megnezzuk a board-ot, szinte barmilyen turn jon, az a pre emelonek rossz, tehat jo esellyel ki tudjuk bloffolni. Tehat o nem azt varta, h bejojjon a lyuksora, hanem hogy vezselyes lap jojjon. Ezzel nem vedeni akarom, mert tenyleg katasztrofalis a jateka, dehat ra kell keresni :)
    8
    2007-11-04 19:44
    Én turnt azért csekkolnám mert a turn beted kb akkora mint amennyit riverben kéne adnod ha lecsekkolod, viszont a turn beted kizárja hogy blöfföljenek ellened. Ráadásul emeltél preflop ami sok esetben Ax, tehát még úgyse fizetnek ki(pl 88, float).

    egyébként az ellenfeled nagyon idiótán játszotta meg. Nem reraiselt preflop, flopban meg checkcall egy olyan insidera ami ha lejön nem fizeti ki senki , ráadásul nagy esély van a splitre vagy arra hogy verik. Riverben meg checkkol- minek ? arra vár hogy egy TT betelni fog? . Számára a river ideális egy blockingbetnek, pl 50-60. , op fizeti(ami ellen egy checkkel value-t veszitene), A csak adja, és elkerülheti hogy egy 6x allinjét megadja.
    7
    2007-11-04 19:09
    vazze csak én vok ilyen paranoiás h feladtam volna?:D
    szerintem ha semmiképp nem akartad dobni akkor jól játszottad meg..
    6
    2007-11-04 18:29
    De éppen ezaz, ha checkelem a turn-t, riveren potot hív és ugyebár meg kell adnom, mert bátorítottam a blöffjét... Ha bedodom, akkor is rosszul járok, mert lehet hogy kiblöffölt, ha megadom akkor is...
    De úgy gondolom hogy így viszont egy kisebb összeggel megúsztam. Amolyan pozíciós blocking betnek szántam ezt. De hogyan lehet _még olcsóbban_ megúszni az ilyen helyzeteket miközben nem adod fel a lapod ? Azon kívül hogy 10-20$-al kevesebbet hívok turnön :)
    A turn utáni check/fold mennyire lehet jó megoldás ?
    5
    2007-11-04 14:52
    Turnön kisebbet nyitottam volna, a kb. 100$os potra 70es bet az inkább vbet szagú. Vagy pedig check turn/call river. Utóbbinak előnye ugye, hogy blöfföt indikálhatsz vele riveren.
    4
    2007-11-04 10:16
    Azért gondolom a srác verte az asztalt, amikor látta, hogy te is checkeled a rivert :-)
    3
    2007-11-04 09:47
    Szerintem turn check, river call. Itt annak kell lennie már a célodnak hogy olcsón megnézd a showdownt. Ha jó eséllyel blöfföl riveren akkor meglesz az odds-od a tartásra, hacsak nem overbetel, de az túl kockázatos neki is sor nélkül.
    2
    2007-11-04 08:11
    Ebben nincs semmi hiba részedről, bár a csávó benn hagyott vagy 60-70$ value-t rivernél, köszönjük meg neki!
    1
    2007-11-04 07:35
    Nem túl bonyolult szituáció, de annál általánosabb. Szerintetek mi a _legjobb_ megoldás? Ha elcheckelem a turnt, esetleg nyit egy nagyot rivernél és be kell dobnom (ez a játékos különösen hajlamos korai pozícióból nagy blöffökre).
    Azért hívtam bele, mert egyrészt A-t reprezentálhatok, és ha esetleg nála valami két pár vagy valami beakadt, eldobhatja ha nincs sora. Másrészt megtudom hogy pontosan hogyan állok a partiban és nyugodt szívvel check/fold-olhatom a rivert.
    Szóval jobb-e már turnön check/fold módba állni és ezzel egy betet megspórolni egy olyan játékos ellen aki valószínűleg megpróbál kiblöffölni riveren ha gyengeséget mutatok ?
    A srác egyébként szerintem tökéletesen játszotta a lapját, nem is lehetett volna jobban.

    $400 NL Texas Hold'em - Sunday, November 4, 03:34:19 ET 2007
    Table Table TH 517 (Real Money)
    Seat 3 is the button
    Total number of players : 5
    Seat 1: A_Mili ( $400 )
    Seat 2: mircosamp ( $325.39 )
    Seat 3: WalkmanM ( $598.9 )
    Seat 4: XXBonzaiXX ( $396.6 )
    Seat 5: vichy ( $394 )
    XXBonzaiXX posts small blind [$2].
    vichy posts big blind [$4].
    ** Dealing down cards **
    Dealt to WalkmanM [♠J♥J]
    A_Mili folds.
    mircosamp calls [$4].
    WalkmanM raises [$20].
    XXBonzaiXX calls [$18].
    vichy folds.
    mircosamp folds.
    ** Dealing Flop ** [♥4♣2♦3]
    XXBonzaiXX checks.
    WalkmanM bets [$32].
    XXBonzaiXX calls [$32].
    ** Dealing Turn ** ♥5
    XXBonzaiXX checks.
    WalkmanM bets [$85].
    XXBonzaiXX calls [$85].
    ** Dealing River ** ♦9
    XXBonzaiXX checks.
    WalkmanM checks.
    XXBonzaiXX shows [ Qc, Ac ] a straight, ace to five.
    XXBonzaiXX wins $279 from the main pot with a straight, ace to five.