NL/PL $200 és magasabb szintű texas holdem leosztások és problémák megbeszélése. Kérjük, hogy a könnyebb kereshetőség kedvéért a topik címében tüntesd fel a leosztással kapcsolatos legfontosabb adatokat. A topik nevét lehetőleg a pontos limittel kezd!
    NL400 KK semideep, látszólag blank river, de allint kapunk
    http://weaktight.com/150169

    Ellenfél 36/26/2, river AF 2.7 400 hand alapján. Nem szeret dobni preflop, és bármilyen idiótaságra képes mind pre, mind postflop.
    65
    2008-04-07 20:57
    Azaz nem követted el ugyanazt a hibát, mint én. Nice. :)
    64
    2008-04-05 04:15
    Sawa! Ezt a partyt, Neked ajánlom Mester!:)

    NL300GBP HU a Bosson

    Végig arra a lapra tettem amilye volt, a river pushnál rögtön a te partyd ugrott be és nem sokáig haboztam a call gomb megnyomásával:)
    63
    2008-04-04 16:06
    Basszus!Nem hiszed el,de ez lett volna a következő tippem! :D
    62
    2008-04-04 13:52
    irgumburgum
    61
    2008-04-04 13:45
    Köszönöm a tippeket. Zotyónak jár 1 mínuszpont, mert szótárat használt.

    Amúgy amire gondoltam, az a "pelikánmanőver" volt.
    60
    2008-04-04 13:44
    SzarbusSzarbus? :D
    59
    2008-04-04 13:13
    Szawa
    Szotyó

    ;-)
    58
    2008-04-04 13:10
    Szánkó?
    Santana?
    Szándék?
    Szánhúzó?
    Szántóvető?

    Nem jó tippek?! :DD
    57
    2008-04-04 13:07
    oké, nem kell szimpatizálni vele, ha nem bírod a stílusát, de miért pont neked kell igazságot tenned, ráadásul úgy ahogy. vannak moderátorok, akiket ezért "tartanak".
    szerintem nyugodtan írd le a véleményedet bármelyik leosztáshoz, de ne direkt személynek célozd, hanem próbálj objektív maradni. ha pókerban az asztalnál is fel tudod húzni magadat másokon, és elkezdesz utazni rájuk, annak az eredménye csak egy hatalmas spew-özön lesz. szerintem nem éri meg.
    joggal kérdezheted, hogy minek szólok bele. tényleg közöm nincs hozzám, és nem is érdekel, hogy ti mennyire vagytok vagy lesztek pajtik, de hosszú hónapok után sawa handjei azok, amiken legalább elgondolkoztam.
    követni fogom a példáját, és én is indítok egy sorozatot. most kezdtem a SH-et, és még egy csomó olyan gyakori helyzetbe csöppenek bele, ami egy gyakorlottabb játékosnak valszeg teljesen triviális, de számomra még nem egyértelmű a döntés.
    ja igen, és természtesen köszönet alonsónak is, mert végül is ő kezdte meg a sort, de ha még páran követnék, akkor lehet elindulna az oldal nagyon jó irányba. márha nem mindenhol csak a személyeskedés fog folyni, hanem valóban szakmai eszmecsere. bízom benne.
    56
    2008-04-04 10:31
    De en legalabb nem minden nap, csak 4 evben egyszer :)
    55
    2008-04-04 10:28
    De én legalább csak pár szót írok be olyankor, nem oldalakat. :)
    54
    2008-04-04 10:19
    Ugye hogy milyen faraszto nyafogast meg lehuzast olvasni tartalom helyett?
    Nekem is pont ez a velemenyem. En se szemetelek ossze tobb topicot, te se tedd kerlek.
    53
    2008-04-04 10:06
    Komolyan fárasztó már ez a nyafogás, de bent hagyom, mert már nagyjából a végére értünk a handnek.

    "Azert nem, mert tudom hogy szar vagyok ahhoz hogy masok partijait, cikkjeit eveken keresztul lehuzzam"

    Na, ebben lehet valami, lehet, hogy most se kellett volna. De azért tehetsz még egy próbát a cikkeimnél is, ha megtalálod őket.

    "Ez a folyamatos lehuzas, szanalmasozas jelenseg viszont kifejezetten idegesit "

    Egyáltalán nem folyamatos, idén eddig kb 2-3 embernek szóltam be, nem rossz arány az szerintem. :)

    Pedig ha elnézem, milyen a színvonal mostanában az ophun, akár egész nap is csinálhatnám ezt...Lehet, hogy neked megfelel a mostani állapot, de én visszasírom a régi időket, amikor még szép számmal jártak ide normális játékosok. Meg akkor még nem mentek át a szűrőn olyan cikkek, mint most...De ebbe ne menjünk bele itt.

    "hogy neki naponta 10 nehezebb dontest kell meghoznia"

    Egészen pontosan azt írtam, hogy napi 10 kurva nehéz döntést kell meghoznom. Nehezebb döntést jóval többet. :D

    "sawa egy maganlevellel is megtehetne"

    Várjunk csak, ezt te nem tehetnéd meg? Vagy te jöhetsz ide osztani, meg beszólni, de én nem? Legalább nem hoznád magad kellemetlen helyzetekbe akkor olyanokkal, hogy pl. top pár top kickerrel check/foldolni kéne a turnt, speciel ez volt a kedvencem.

    "Ezek valoban nehez kerdesek, de azert mert el van rontva a lejatszas."

    Az egyik partiban szerintem totálisan standard volt a lejátszás (JJ), a másik kettőben trükköztem, azaz a magasabb várható érték reményében olyan line-t választottam, ami nehezebb helyzetekkel, és akár nagyobb szórással jár. Emiatt alakultak ki az érdekes szituk. Konkrétan senki más nem mondta rajtad kívül, hogy a kritikus döntésig egyértelműen szarul játszottam volna le valamelyiket, szal egyedül vagy a véleményeddel.

    Amúgy meg azt sem szégyelleném, ha elrontok egy partit, és emiatt kerülök nehéz, de _érdekes_ helyzetbe: A tökéletesen, terv szerint lezajlott leosztásokat minek tegyem be egy elemzős topicba, neked bizonyítsak, vagy mi?

    Ki tudja, most melyik szóra gondolok? :D
    52
    2008-04-04 09:32
    Ebben igazad van, de olvasd el az előző hozzászólásomat. Ott csesztem el, hogy turnön még hülyének néztem, de riveren meggondoltam magam, és olyan riszpektet adtam meg neki, amit nem kellett volna.
    51
    2008-04-04 09:30
    "Ezért én arra gondolnék ekkor még hogy terítésre utazik kisebb esélyel húzon van. Innentől kezdve a river emelése nem lehet egy pár"

    Én is így gondoltam. Miután lecsekkolta a turnt, valószínűnek tűnt, hogy van showdown értéke a lapjának, de monster nincs nála, így fura volt a river emelése, logikátlan volt, de ezúttal elhittem, hogy a logikátlan játék lapot takar. Szóval nem a megfelelő szintre helyeztem a gondolkozását.
    50
    2008-04-04 08:51
    Na figyelj, megegyszer legutoljara.

    Nezd vissza a hozzaszolasaimat ha akarod, szerintem egyetlen fikazo hozzaszolast nem tettem hozza az egesz ophuhoz evek ota. Azert nem, mert tudom hogy szar vagyok ahhoz hogy masok partijait, cikkjeit eveken keresztul lehuzzam, leszanalmasozzam, amit masok evek ota tesznek. De meg ha jo lennek akkor se tennem meg mert nem talalok benne elvezetet.

    Ez a folyamatos lehuzas, szanalmasozas jelenseg viszont kifejezetten idegesit es ha figyeltel volna ennek a partinak a berakasa abbol szuletett hogy a fent nevezett topicgazda megint emelte mas - altalam kedvelt - topicok fenyet szinvonalas es stilusos beirasaival. Konkretan azt fejtette ki hogy neki naponta 10 nehezebb dontest kell meghoznia mint amit a fent nevezett topicban boncolgattak.

    Elolvastam ezt a nagykepu hozzaszolast es egybol az agyamba szokott a ver, mert mas munkajat fikazni nem szep dolog, foleg ugy hogyha VALOBAN az oldal jobba tetele lenne a cel ezt sawa egy maganlevellel is megtehetne amiben kifejti a szerkeszto fele a velemenyet. De itt a cel az oncelu fikazas, szanalmasozas meg nem tudom mi es hanynom kell mar az ophutol hogy kinyitom es allandoan tele van "szanalmas", "0 pont", "ulj le egyes" cimu egysoros hozaszolasokkal.

    Ezutan nemi varakozassal telitve vartam a mester a partijait, remeltem hogy a lekezelo "isten vagyok" stilusa ellenere tenyleg jo partikat tesz majd be, mert NL400-as partikbol - pont ezekben vagyok erdekelt en is - valoban hiany van.
    Erre jon a "hogy kavard bele magad AK-val egy partiba es vesszel 300 dollart 14 helyett egy fish ellen", illetve egy "passzivan megjatsszott KK utan radhuzzak a stacket mit tegyel". Ezek valoban nehez kerdesek, de azert mert el van rontva a lejatszas. De majd en is teszek be partit elemzesre ahol limp csekk callt jatszok vegig aszparral es a vegen betoljak a stacket ellenem mikor lejott mar a sor meg a flush is, mit tegyek. Az telleg jo nehez lenne.

    A lenyeg a lenyeg, azert mertem megengedni magamnak a hangnemet mr perfekt ellen, mert az altala mellekelt partik nem bizonyitjak mitol olyan jo o es mitol engedheti meg maganak hogy evek ota az o "szanalmas" beirasai vegyek el a kedvem az ophu olvasasatol.

    Elnezest ha pont ezzel a harom ideges hangvetelu posttal rontottam le az ophu szinvonalat, de tovabb mar nem birom elviselni ezeket a nagykepu beszolasait.

    Remelem ertheto es vilagos voltam.
    49
    2008-04-04 00:43
    erre most leginkább én írnám azt a szót, amit a topicgazda szeret használni (hozzáteszem általába nem megalapozatlanul)

    edit: és ezzel nem őt akarom védeni, hanem egyszerűen tényleg ez a jelző illik arra, hogy most csakazéris hozzáállással (stílusról meg nem is beszélve) meg akarod mutatni egy elvileg szakmai topicban hogy te jobban játszol nála.
    48
    2008-04-04 00:33
    fuh, azér annyira nem blank az a river, JQ simán lehet nála, ilyeneknél még akár 67 is, meg természetesen slowplayelt set, két pár, de ugyanazt tudom mondani mint az előző handednél, hogy túl nagy ilyeneknél a blöff esélye, ill. pl. JJ túlértékelése, ezér sose tudnám dobni.
    47
    2008-04-03 23:42
    Na most várjunk, valahol azt írod, hogy azért csekkelsz törnön, mert azt reméled, hogy jól rádtolja majd a semmivel, merthogy ez szokása, és annak te majd akkor örülsz. Erre nem tolja rád, jön a river, amitől azért még nem kell összefosnod magad. Na erre rádtolja, te meg eldobod.
    Akkor ezt most miért?
    Ha stackért akarsz játszani KK-al, és nem potkontroll miatt csekkelsz törnön, akkor miért nem adod meg vigyorogva a river allinjét?
    46
    2008-04-03 22:29
    Sajnos már csak ugy tudok okoskodni hogy láttam a végét.

    A turn check raise szerintem a legjobb lehetőség arra egy ilyen playa ellen hogy mindenetek bekerüljön egy blank turn után ha van legalább egy párja.Ha csak flotolt akkor talán még kitud szállni az allined után.Ez szerintem ilyen aggresszív playa ellen jó játék volt.Ami nem illik a képbe az hogy ha flotolni akart akkor miért nem emelt turnön.Ezért én arra gondolnék ekkor még hogy terítésre utazik kisebb esélyel húzon van. Innentől kezdve a river emelése nem lehet egy pár.A megadáshoz ha jól saccolom 40% os potoddsod volt.Ez nem túl jó.Ha figyelembe vesszük az előzményeket akkor a blöffje már értelmetlen.Hiába a magas river AF.

    Nálam fold.

    Ez kimonodottan rossz blöf volt szerintem ezért etted meg.Vagy túlértékelte a top párját?:)