NL/PL $200 és magasabb szintű texas holdem leosztások és problémák megbeszélése. Kérjük, hogy a könnyebb kereshetőség kedvéért a topik címében tüntesd fel a leosztással kapcsolatos legfontosabb adatokat. A topik nevét lehetőleg a pontos limittel kezd!
    NL400 op - ellenféltől nem várt line
    18
    2008-03-07 20:05
    köszönöm a véleményeket, dobni én sem akartam, de valamiért a call jobb megoldásnak tűnt a fentmaradó lehetőségek közül, és még most se igazán vagyok meggyőzve arról, hogy jobb az allin.
    természetesen turn-re azt terveztem, hogy hacsak nem nagyon csúnya lap jön, akkor megadjuk a shove-t.

    Hero calls 68.00.

    Turn (254.00) Q
    UTG+1 moves all-in for 276.00, Hero moves all-in for 276.00.

    River (806.00) 8

    UTG+1 shows K A
    Hero shows T T

    Hero wins 806.00 with One pair, Ten
    17
    2008-03-07 02:27
    hogy túl gyorsan cselekedett, mintha már flop előtt eldöntötte volna, hogy ezt fogja tenni. általában nem túl megbízhatók ezek a timing tells-ek, de mégse akarom neki elhinni a set-et. combo draw esetleg?
    --------------------------------------

    Ha belement és gyorsan cselekedett , akkor tényleg lehet benne valami. Még több asztalos játék esetén is ad némi infot, egy ilyen lépés.

    set/ pocket
    esetleg Draw.
    call: két tizes még bent lehet , ha alacsony párja van akkor vered.

    a turn szerintem megér 104 dollárt

    A 3-6 -ot és az A3-s (o-t tuti)t azért kizárnám.
    csak nem ....
    16
    2008-03-07 02:04
    Ne játssz itt! Mindenki atomfeszes, kurva sok a regular, még több a shortstack, elmult 4-5 napban itt toltam, sikerult is felidegesiteni magam...
    15
    2008-03-07 01:54
    az allin itt bőven value
    14
    2008-03-06 18:01
    Ha allin mész, milyen lapot próbálsz reprezentálni? Tipikusan az a helyzet, amikor az esetleges gyengébb lapot dobatod, az erősebb meg tartani fog.
    13
    2008-03-06 18:01
    mennyi volt az ő call preflop raise statja? szerintem ha ilyen feszes akkor ki lehet zárni a suited connectorokat, pláne ha preflop nit ahogy mondod, pozíción kívül nem adná meg az emelést csak párral. de ha emelést csak mondjuk 4-5%-ban ad meg, akkor JJ+ és fold. :)
    az egyetlen ami "jó" neked callra és turn pushra, az AK(s) de azért az sem annyira, pláne ha színben van neki.
    esetleg trükközött a limpeléssel (AA) mert aggresszív az asztal... (tud ilyet?)

    12
    2008-03-06 16:54
    szerintem itt is jó a call, az allinre minden gyengébbet dobna, kb maradna ellened az AA-JJ, setek meg az 50-50 körüli húzók. ennél még a fold is jobb.
    én inkább a következő lapnál döntenék, attól függően, hogy jön-e A, 3, vagy szín.
    11
    2008-03-06 16:08
    A preflop AF miatt nem zárnám ki az AK,AQ-t, de én feszes-agresszív asztalon 10-ből 1* az AA-t is így játszanám. Jó lenne tudni a te statjaidat is az asztalnál, hogy pontosabb range-et lehessen mondani.
    Pl. mennyi volt a cbeted?
    10
    2008-03-06 15:57
    nem azért írtam mert panaszkodnál , hanem mert ha leverik ilyen esetben settel , akár többször is akkor kezdi megkérdőjelezni a játékát annak ellenére hogy helyes volt.
    9
    2008-03-06 15:29
    AA-val én is callolnék, de TT-vel nem igazán, mert nem tudod hova tenni ha feljön egy overcard.
    Tehát SC-t mindenképpen kizárnád? Nekem furcsa az AK/AQ limp call játék. Sokszor tapasztaltad nála?
    8
    2008-03-06 15:27
    shove ldo
    7
    2008-03-06 15:25
    Ha úgy gondolod,h {33;66-99}, {A-j-A-K treff} lapokkal is ugyanígy játszana,akkor raise,ellenkező esetben fold...sztem
    6
    2008-03-06 15:22
    de gondolom azért raktad be mert 55 volt nála

    ha panaszkodásból tennék be handeket, akkor napi 6ot postolnék... tényleg érdekel, hogy mennyire kell megijdeni egy ilyen line-tól, ha nit-től látjuk. illetve hogy ha folytatni akarjuk a handet, a call-e jobb vagy a reraise (allin)

    ipoker:
    október óta játszom itt, egy egyhónapos primás kitérőt leszámítva. nekem fekszik a mezőny, és bár akadnak regular-ok szép számban, a nagy részük kezelhető, kevés aki igazán jól játszik. a vadállatökörbarom-fishek már nincsenek annyian, mint régebben, de még mindig több van, mint máshol, ráadásul az utóbbi napokban szinte az összes asztalon találni 50+ vpip-es callany fisht, szóval lehet megint elszaporodnak :)
    5
    2008-03-06 15:14
    alacsony-közepes sc-al nem hiszem hogy játszana EP-ből. a következőket tudom elképzelni:
    -set: nagyon illene a line, talán túlságosan is
    -AcKc, AcQc stb... -ezzel is helyes játék lehet a check/raise, már most előnyben van, viszont megvan az oddsom a tartáshoz. AK-val egyébként tőle kitelik pf a limpcall.
    -66-99 -ahogy írtad engem tehet két magas lapra, és nem akart donkbetelni. 66-al ráadásul gutshotja is van. 33-al is játszhat így egyébként.

    abban nem igazán értek hogy csak a fold vagy a reraise a jó, pl. AA-val leginkább a calloznám. mondjuk az erősen drawos board a reraise mellett szól, viszont emberünk range erősen szűkíthető, , és kevés erős draw marad bent.
    4
    2008-03-06 15:05
    off: ipokeren mióta játszol? lehet kipróbálom. Sok regular van?
    3
    2008-03-06 15:02
    ez allin. blöff, draw, 66-99 sokmindent versz

    de gondolom azért raktad be mert 55 volt nála


    "ha AA-nk lenne nem szabadna dobnunk. TT-vel vajon igen, miközbe a nagyobb OP esélyét kizárjuk? "
    az idézeted és maga a lejáccás alapján itt AA = TT (talán annyiban előnyösebb az AA hogy ha setje van akkor inside redrawd is van)
    2
    2008-03-06 14:55
    SC-re gondoltál? Én valami drawra tenném mindenképpen, de settet akar elhitetni.
    Sztem még elképzelhető egy ♣Q ♣J is. Azt írtad, hogy nem akart hinni neked így vszínű, hogy AK-AQ-ra tesz téged és az is lehet, hogy bepróbálkozott egy 99-77-tel. Klasszikus reraise or fold szitu sztem. Én dobnám.

    1
    2008-03-06 14:36
    ellenfél: 13/5.5/3.7, az agression frequency-je 44-48 között van valahol
    preflop nit, alacsony-közepes pocketekkel limp-callozgat, viszont JJ+-al biztos nem játszana így
    postflop nem tartom jó játékosnak, ráadásul ezen a napon nagyon nem respektált engem. új nicken játszom a hálózatban, ő ekkor látott engem először, és nem igazán akarta elhinni a lapjaimat (ami persze nekem csak jó volt)
    esetek nagy részében úgy gondolnám, hogy set-et talált, és képes lennék dobni, ami miatt viszont erősen elgondolkodtam az, az, hogy túl gyorsan cselekedett, mintha már flop előtt eldöntötte volna, hogy ezt fogja tenni. általában nem túl megbízhatók ezek a timing tells-ek, de mégse akarom neki elhinni a set-et. combo draw esetleg?
    ha AA-nk lenne nem szabadna dobnunk. TT-vel vajon igen, miközbe a nagyobb OP esélyét kizárjuk?

    No IQ poker 2.00/4.00, hand converted by the iPoker Converter at Talking-Poker

    saw flop | saw showdown

    Button ($745.50)
    SB ($375.10)
    BB ($420.10)
    UTG ($899.50)
    UTG+1 UTG+1 ($400.00)
    MP ($452.50)
    MP ($74.00)
    MP Hero ($400.00)
    CO-1 ($492.10)
    CO ($484.70)

    Preflop: Hero is in MP with T T
    1 fold, UTG+1 calls 4.00, 2 folds, Hero raises to 20.00, 5 folds, UTG+1 calls 16.00.

    Flop (46.00) 2 4 5
    UTG+1 checks, Hero bets 36.00, UTG+1 raises to 104.00, Hero ???