NL/PL $50 - $100 szintű texas holdem leosztások és problémák megbeszélése. Kérjük, hogy a könnyebb kereshetőség kedvéért a topik címében tüntesd fel a leosztással kapcsolatos legfontosabb adatokat. A topik nevét lehetőleg a pontos limittel kezd!
    NL50 SH JJ 300bb deepen
    all in/fold?
    31
    2010-07-19 17:05
    +1

    Akkora -EV mint a ház. Az, hogy most sikeresen bluffcatcheltél egyet 300bb deepen az nem jelenti, hogy jó is volt (btw ezért nem szeretem ha berakják a végét, mert kb nem számít semmit)

    Amúgy 300bb deepen sokkal polarizáltabb a 4bet range, mert sokan AK-val sem 4betelnek már, csak trash és QQ+

    "szinte semmi elözmény nem volt"
    Ezt írtad az első hozzászólásban, tehát akkor nem a metagame miatt calloltad le.
    30
    2010-07-19 16:32
    1. nem fog elégszer blöffölni 2. egy ilyen nit ha 200bb-t betol riveren az nem blöff ( pici overbet is volt ha jól számoltam ) 3. ha ráállsz arra, hogy nit-eket bluff catchelgetsz 4-betelt potokban, meg fogsz lepődni


    Aki ilyen statokkal játszik az vagy: 1, rengeteg asztalon játszik autopilot módban és lapját játsza 2, kezdő, bizonytalan játékos, aki a lapját játsza


    Turn check simán lehet pot kontrol/indukálás QQ+-al is, gyengébb lap nem valószínű, hogy fizet neki 3 utcán át.
    29
    2010-07-19 16:29
    Ha a metagame miatt játszottad máshogy a partit, amiről az itteni játékosok nem tudhatnak, akkor kár betenni a handet elemzésre :).
    ----------

    Mi az, hogy káttű?

    28
    2010-07-19 16:02
    de ha blöfföl el kell kapni nem?blöffölt mégpedig a leirt elözmények miatt!
    27
    2010-07-19 15:57
    Azt írta, hogy metagame alapján azt gondolta, hogy blöffölni fogja a rivert az ellen, ha mögécsekkol turnon.
    ----------

    Mi az, hogy káttű?

    26
    2010-07-19 15:55
    Preflop call, nem 3betelnék egy ilyen ellen-t JJ-vel deep-en ( IP 100 bb-vel sem). 4-bet-re fold. ( nyilván magas a 4bet %-a, mert egy rohadt nagy nit az ellenfél )

    Flop call, river fold. Egy ilyen sose fog bluffölni.
    25
    2010-07-19 15:29
    Nem,értem ,most röcsöge nem blöffölt,hanem herocallolt.16/13 playárnál 1.9-es AF-el mikor vagy te teljesen biztos abban hogy minden riveren nyit?
    24
    2010-07-19 15:03
    Miért, te hogyan szoktál blöfföltetni? Elényitsz potnyit?
    Ha teljesen biztos benne, hogy az ellenfele bármilyen rivert meghív, akkor miért kéne elrontani a játékát egy emeléssel?
    ----------

    Mi az, hogy káttű?

    23
    2010-07-19 13:56
    Szerintem , hogyha blöffre tetted akkor nagyon rossz a turn check,amugy ez érdekes,hogy azt mondod azt gondoltad FD-ra tesz téged,namost talán annyi esze van az ellenfélnek hogy potközeli nyitást nem tartasz fd vel,max rátolod.FD+ pár preflop 4bet call után ezen a flopon ügye elég crazy lenne.Ezen az elven akkor is beteszed a pénzt riveren hogyha river K.

    Érdekesnek tartom hogy egy blöff elkapása nálad a totális passzivitásban jelentkezik.
    22
    2010-07-19 12:49
    a bet size ebben a partiban eltért az eddigiektöl az ellen részéröl!közvetlen ez elötti körben ugyan ezt játszottuk el én poziciobol 3beteltem rá akkor eldobta!minden egyes partiban figyelt az idejére kb a fele idö elteltével cselekedett!ebben a partiban a mint emlitettem eltért a bet size az eddigiektöl plusz a 4betje gondolkodás nélkül jött!az elképzelésem:ugy gondoltam megunta h folyamatosan poziciobol 3betelek rá megprobálkozik egy 4bettel.flopon ha nem két kör jön csak hasonlo szivárvány flop a cbetre visszahivok.mivel ez jött fel és elég nagyot cbetelt egy ovatosn megjátsztt flush drawt akartam elöadni igy ezt majd megprobálja kiblöffölni a gyenge lappal ami a kezébe van(feltéve ha a read-em helyes miszerint csak megunta a 3betemimet).turn 10 es csekkel ekkor ugy véltem valoban nem lesz erös lapja vis it még semmilye nincs én is csekeltem mert ugye nem szin egészült ki ezzel a lappal!river Qd ha eddigi gondolat menetem helyes akkor maximum egy AQ ver!neki rolam ebben a partiban az jhetett le h gyenge vok mert nem vok a rangemet szerintem flush drawra és talán egy 99re tette.aztán jött a pot hivás!a parti alatt egyszer sem mutattam eröt valoszinü ugy gondolta nincs nálam semmi max egy besült flushdraw vagy gyenge pá amit eldobok a Q miatt!ha nem potot hiv akkor elhiszem neki h fizettetni akar de ez nem igy volt!minek hiv potot ha tudja ugy is bedobom a gyenge lapot?azért mert kicsit felhuzta magát és ezért csinálta ezt a move-ot.én pedig nem mentem volna ebbe bele ha nem tilt blöffre teszem preflop.

    hero raises [$100.50 USD]
    Lord_of_Bluf calls [$2.25 USD]
    Lord_of_Bluf shows [♦K♦8]
    hero shows [♥J♠J]
    hero wins $296.25 USD from main pot
    21
    2010-07-19 08:01
    Lenne egy kérdésem. A 4bet statot ugyanúgy a preflop emelőrangehez viszonyítja a hm/pt, mint a 3bet statot, vagy azt már a teljes rangehez képest nézi?
    Csak mert ha utóbbi, akkor TT+ AQo+ a 4bet range, míg ha előbbi akkor valóban TT+ AKs+. Persze ez még nyilván módosulhat, mert nem állt még be a 4bet stat teljesen, de jó lenne tudni.
    ----------

    Mi az, hogy káttű?

    20
    2010-07-19 06:52
    szerintem TT+ és AKs ami a 4bet range!
    Amit te itt versz az csak az AK!
    Valószínűleg én már turnön dobtam volna ha hív, de így viszont jött 1 ingyen lap ami ráadásul rajtad nem segített!
    nálam river fold!
    19
    2010-07-19 01:33
    Sziasztok!

    Ma ilyen írogatós kedvemben vagyok, úgyh, ha nem bánjátok kommentálnám ezt a handet is.
    Véleményem, h egyátalán nem hiba ezt a 4betet callolni deep stack játékban, de mindenképp kész tervednek kell lennie flop után. Floppon callolgatni, főként egy ILYEN floppon teljesen téves elképzelés. Először is azt kell átgondolni, h ellenfeled mivel folytathatja ezen a floppon(erősen DHB). Statjai alapján igencsak feszesnek tűnik(580 hand több, mint elég ahhoz, hogy ezt a következtetést levonjuk). 4bet range(habár azt nem tudjuk, h pozíció szerint mennyit változik az átlag 4bethez képest), nagyjából a lapjai 3, legfeljebb 4%-ával tehiti ezt meg, de ha ennél picivel lazább range-t feltételezünk CO pozíciója miatt, akkor sem lesz az soha rosszabb, mint 99+, AQo+,AQs+, de ez már sztm túl laza range egy 16/13-nak, én inkább adnék a kezébe TT+, AQo,AQs+-t.
    Szóval a fentieket figyelembe véve ezen a veszélyes floppon, amivel folytathatja a pre agressziót az a fent említett rangeből az összes PP és az OC-ok FD-val fűszerezve, így én azt mondom floppon két választásod marad: rátolod, vagy bedobod a picsába. Ha a trn-t is figyelembe vesszük, akkor azt mondanám nincs JJ+ nála(hiszen nem kockáztatná ilyen boardon, h lejavuld), viszont TT-el, OC+FD-val ch/r allinra készülhet, avagy 99-el, FD nélküli OC-okkal pedig dobásra. Ha betelsz trn-ön, viszont tényleg commited leszel ch/r allin esetén és kénytelen leszel megadni, így a potkontroll jó lehet, viszont rivernél dobó sztm. Nos ennyi. Egyébként flop AhQh, AhKh esetén ráadásul max coinflippet játszol és még nem említettük az OP-okat a range-ében, ami tovább rontja az equitydet, így a dobás a leghelyesebb, főleg, h tudjuk, h(bár nem tudom te h vagy vele) ilyen floppon te is csak a fent említett rangel contbetelnél tovább, hiszen ez a flop tökéletesen alkalmatlan cbetre és azt valószínüleg ő is tudja, h nálad min. egy PP-nak kell lennie a 4bet callod miatt.

    Hájmáj
    18
    2010-07-17 21:23
    Már megint ez a nézzük meg mi van nála meg hol állunk a partiban téma.
    Kb. minden handelemzésben beírja valaki hogy ezt nem ártana már elfelejteni.
    Egyáltalán nem érdekel milye van ha ezt 100bb-be kerül kideríteni (ráadásul 100%-osan soha nem fogod tudni).

    "JJ-val T magas turnön paszra pasz???"

    Nem tudom mennyire nevetségesebb mint JJ-val T magas turnön egy 500bb-s potba nem betolni a maradék 100 bb-nket hanem dobni
    17
    2010-07-17 21:02
    akkor mit teszel riveren? call vagy fold? fogalmad sincs így,hogy milye lehet!
    JJ-val T magas turnön paszra pasz???akkor már preflop fold...
    ----------

    A tudatlanság áldás.

    16
    2010-07-17 18:37
    Ha csak fél potot hívsz is, akkor is kb. 50$ marad előtted.
    Ha rádtolja akkor egy 250$-os potért kellene ezt betenned. Te itt dobsz egy OP-t?
    Éppen ezért nincs semmi értelme hívni,csak saját magadat hozod kellemetlen helyzetbe.
    Milyen rosszabb lappal adja meg a hívásod? Milyen jobb lapot dob el a hívásodra?
    Ha úgy gondolod hogy csak nálad jobb lappal c-r-el akkor teljesen felesleges égetni a pénzt.
    15
    2010-07-17 16:33
    fold
    ----------

    A tudatlanság áldás.

    14
    2010-07-17 14:06
    és egy c/r-re mi a terv?
    13
    2010-07-17 13:22
    turnön mindenképpen emelés a chack miatt, mert így még mindig nem tudod,hol állsz.
    ez lehet 99-től fölfelé akármi,még blöff is.
    ----------

    A tudatlanság áldás.

    12
    2010-07-17 09:42
    Szerintem ha már megadtad preflop a pozíció miatt akkor flop vagy turn push.Amúgy ez a tulzottan agressziv játék az ő részéről még flopon is AK,AQ-t jelent,hacsak nem képes QQ-val 4 betelni,ez viszont attól is függ hogy a te stílusod milyen volt az asztalnál.