NL/PL $200 és magasabb szintű texas holdem leosztások és problémák megbeszélése. Kérjük, hogy a könnyebb kereshetőség kedvéért a topik címében tüntesd fel a leosztással kapcsolatos legfontosabb adatokat. A topik nevét lehetőleg a pontos limittel kezd!
    NL500 TPTK maniac ellen egyszínű flopon
    prima
    18
    2008-02-12 09:24
    lehet hogy flösse van, amúgy nem emelne
    17
    2008-02-11 08:06
    miért érzem azt, hogy QQ van nála?
    igaz én nem tudok pókerezni:)

    peace
    16
    2008-02-11 07:37
    Call,és ha turnon nem jön treff,akkor ott push!
    Miért érzem azt,hogy ásszal várja???
    15
    2007-12-26 20:38
    "Mivel ennyire agro a srác, valószínű lesz még jobb lehetőség, hogy elkaphasd, nem muszáj "kinek nagyobb a f***át" játszani."

    Ezzel teljesen egyetértek, az ilyen maniac hobbijátékosokat felesleges megpróbálni kiblöffölni, illetve herocallozni ellenük, várni kell egy jobb lapot és azt valuebetelni illetve becsapdázi a gyereket. Persze idegesítő ha más stackeli, de majd jön másik:)
    14
    2007-12-26 20:23
    Simán checkolhat, maniac a gyerek az tény, de a 6.6os AF, annyira azért nem vészesen nagy (nekem is 4 fölött van, mondjuk SH), láttam én már 26os AFet is 1k hand fölötti minta alapján, és nem is volt egy olyan rossz játékos az illető:) Ha checkol a negyedik treffre turnben és te rátolod, akkor egy hero callt lehet megpróbál bemutatni egy kisebb flushel vagy 2 párral, settel, bízva abban, hogy elég, vagy bízva a riverben, hogy fullosodik, jobb lapot nem dobja el elégszer szerintem, hogy megérje rátolni. Viszont ha gyengeséget mutatsz, akkor a riveren rádtolhatja bármivel, de belegondolva, úgy, hogy 4 szín lenn van és a gyerek már a flopon 3 betelt, a totál blöffön (esetleg gyengébb királyon, de többnyire nem az lesz nála) kívül úgyse versz semmit. Ha rivert is elcsekkolja, én inkább bíznék abban, hogy blöffölt és elvinni ezt a potot, meg lehet próbálni ott kiblöffölni a 2 párját, setjét kis flössét, de még a végén egy herocallt elerszt, nem ér annyit...
    13
    2007-12-26 20:07
    "Ha treff jön és checkol akkor check és bízz benne, hogy a riveren is checkol"

    Sztem az majdnem lehetetlen, ha télleg maniac :)

    Első gondolatom a dobás volt különben, de nem egyszerű. Az ilyen 3. emelésekkel, ami ráadásul nem is ijesztő méretű, általában akkor találkoztam, amikor vmi monster hand volt az ellennél. Mivel ennyire agro a srác, valószínű lesz még jobb lehetőség, hogy elkaphasd, nem muszáj "kinek nagyobb a f***át" játszani.

    Második gondolat, hogy call és ha nem jön semmi csúnya, akkor turnon lehet izmozni. De valószínűbbnek tartom, hogy flopon verve vagy, uh fold.

    Származhat olyan előnyöd is a dobásból, hogy azt hiheti, mindig kiblöffölhet és esetleg rádemel, amikor valami egyértelműbb lapod van.
    ----------

     

    12
    2007-12-26 20:06
    Fel lehet így is fogni, hogy kap egy szabadlapot, de itt nálam a gyengébb lapokból való több value kihúzása kap nagyobb prioritást. Ok, mégha flushdrawon is van, ennyire fosni kell attól a 18%-tól? Persze jobb az allin abban az esetben, ha a megadás miatt turnon kapitulál, de a stat alapján én nem ezt várnám tőle. A flop allinnel jönnek az olyan lapok ahol nagy hátrányban vagyunk, jön a flushdraw ahol közepesen nagy favoritok vagyunk, a többit meg dobják... _Ellene_ én már akkor inkább eldobnám minthogy allin menjek flopon.
    11
    2007-12-26 19:47
    Call. Elég nagy erőt mutatott idáig a gyerek, hiába maniac, néha neki is lehet jó lapja. Ha erős flushdrawja lett volna, akkor flopon nem minireraisel hanem beveri az allint. Ez a miniraise vagy valami monster (set, flush esetleg 2 pár), vagy egy gyengébb király és bepróbálja, hátha te csak blöffölsz, esetleg totál blöff. Turnben, ha treff jön, ha nem és rádtolja, szerintem dobható, persze néha kiblöfföl, de hát csak a CSeket nem blöffölik ki soha, szerintem nem ez az ideális szituáció egy hero callra. Ha checkol és nem treff jön, akkor allin, mert szinte kizárt, hogy TPTKnál jobb lappal checkolna ilyen csúnya boardon, kivéve ha erős flushe van és check raisere készül, de hát nem kell mindig a legrosszabbra gondolni. Ha treff jön és checkol akkor check és bízz benne, hogy a riveren is checkol
    10
    2007-12-26 18:31
    a probléma az h bármire teszem hátrányban vagyunk kivéve ha blöff
    9
    2007-12-26 18:25
    ez hülyeség, turnnel mindenképpen ad neki egy szabadlapot, egy treffre rátolni viszont teljesen értelmetlen. A treff ásszal már most is megadja.
    ha viszont most betolja az is megeshet hogy az aktuális potot megnyeri mindenféle harc nélkül.
    a probléma az hogy abszolút nem lehet mire tenni...
    8
    2007-12-26 18:20
    szerintem - a konkret eset vegkifejletetol fuggetlenul - legjobb jatek a fold, de ha nem, akkor treff nelkul push
    7
    2007-12-26 13:39
    push es nyerd meg a flipet plz
    6
    2007-12-26 11:49
    Bár nem vagyok FR-es de 48vpip mellé 6.6 iszonyú sok, én ezt biztos hogy nem dobnám el. Azonban itt csak callollnám, majd turnon minden új infotól függetlenül pusholnék. Szerintem azok a lapok ellen amiket versz több valuet lehet kihúzni így, mintha már most flopon betolnád.
    5
    2007-12-26 04:08
    jó amiket írsz.
    valóban nem teljesen hülye, de képes totál air-el 3 barrellezni. nagyjából el tudom képzelni, hogy gondolkodik, és szinte biztos vagyok benne, hogy ezzen a boardon ugyanígy játszana meg flushhúzót, két párt, kész flösst, de a teljes blöfföt is.
    számára mesés ez a board, a visszaemelésemmel meg kb. kiírom a homlokomra a lapomat. számára csak az a kérdés, hogy van-e még drawom is. valszeg tudja hogy TPTK+nutFD, esetleg seten kívül bármit el tud dobatni egy standard játékossal.
    pontos százalékokat nehéz becsülni, leginkább talán a két pártól tartottam (azok nagyon jöttek neki), de valószínűbbnek gondoltam, hogy jobb vagyok és vagy drawja van vagy semmije.
    az a baj az egóm nem enged dobni egy ilyen enemy ellen :) pedig egy nit ellen képes lennék elengedni.

    szal amire várom a szavazatokat:
    1. eddig jó amit csináltam, most push
    2. eddig jó, call (és committedek leszünk)
    3. eddig jó, fold
    4. a donkbetjét csak callolni kellett volna, majd potcontrol - 4. egyforma színre dobni
    4
    2007-12-26 03:38
    viszont eszembe jutott még1 hogy vajon több value lehet-e a pushban, mert arra viszont azért valószínű eldobná a -t és az ellen nem kéne coinflipezned. szóval a pushnál meg azt kell figyelembe venni hogy mennyi lapot dobna el azok közül amivel 3-betelt, ha elég sokat (LOL, milyen pontos vagyok) akkor job lehet az, de szerintem egy maniac ha már ilyen mélyre ásta magát a partiban nem szeret dobni, főleg ha herocaller típus :)
    szóval _én_ itt személy szerint check-callolnék és talán eldobnám egy river treffre ha sikerült olyan alacsonyan tartani a potot hogy még csomó pénzem maradt :)

    A kezdők egyébként ilyenkor esnek baszott nagy hibába, mégpedig a következőképpen: azt gondolják hogy "nahát ez a hülye mindig mindennel emel, top pár top kickerem van, ezt ugyan el nem dobatja velem" és aztán átkozzák a szerencséjüket hogy a mákos halnak éppen most volt nut flösse... Láttam már olyan megoldást is, ugyanez volt a szitu csak ott hero OOP volt AK-val ugyanilyen boardon, nem volt nála nutflösshúzó és check-raise allinelt a maniac hívására flopon, mintegy 4x-esen túlhívva a potot !!! (mondván hogy így nem lesz pot-oddsa megadni egy színnel) Szerintem ez az egyik legnagyobb hiba amit egy ilyen szituban el lehet követni !
    Fel kell ismerni hogy az ellenfél NEM HÜLYE, CSAK nagyon sok lappal és agresszíven játszik.
    Itt mondjuk nem tudom mi a helyzet, ~50% VPIP azért már tényleg elég sok :)

    (egyébként én személy szerint azt utálom legjobban mikor egy ellenfelem tényleg teljesen idiótának néz, én erre felmérgelem magam hogy hogy gondolja ezt, és terítésnél kiderül hogy tényleg az vagyok LOL)
    3
    2007-12-26 03:27
    a pontos matematikai számításokról meg részletekről meg kérdezd mooriczka-t :)
    2
    2007-12-26 03:25
    éppen én is egy ehhez a szituációhoz hasonló handet akarok betenni elemzésre mostanság.
    a következőt figyeltem meg: egy maniac (sőt nemcsak a maniac, bárki) _bármivel_ donkbetelehet, reraiselhet, és ez még logikus is. De amikor már 3-betre kerül a sor, akkor majdnem biztos hogy jóval erősebb mint egy pár ! Ha teljesen idióta is az ellenfél, a 3-bet már általában jobb lapot takar mint egy pár. És ha ennyire maniacről van szó, attól lehet hogy mondjuk van nála, de az az igazság hogy már az is jobb mint a te lapod... Szóval itt már csak egy blöfföt versz.
    A kérdés tehát az hogy szerinted milyen arányban 3-bet blöfföl, és ha ezt elég nagynak találod, akkor én a helyedben végig check-callolnék, esetleg egy river treffre és qrvanagy betre eldobnám, addig meg hadd blöfföljön, ha már eldöntötted hogy végigmész egy maniac ellen a setet úgyis kifizeted allinig, de ha turnön nagy erőt mutatsz, a blöffjével lehet ogy felhagy.
    És hogy jobban belelássunk egy loose-agressive moron maniac fejébe, elmondom hogy én hogyan szoktam gondolkodni ilyen esetekben agresszorként :)
    egyszínű flopokon pl. azt vallom hogy jó, ez a flop ijesztő számoma, de az ellenfelem számára még ijesztőbb ugyebár :) ha nincs nála a treff ász vagy nincs top párja, sokkal nagyobb arányban bedobhatja a lapját, ezért támadok.amennyiben flopon mondjuk a 3-bet blöffömet megadta, akkor azért már minimum egy nélkül nem folytatom a turnön, mert nem szeretek drawing dead lenni :) (megesik, de nem szeretem LOL)
    viszont ha passzivitást tanúsít, hajlandó vagyok betenni a stackem csak hogy dobja már el a szarját :) és figyelmes ellenfelek ellen ilyenkor szoktam tönkremenni egy 3 magas flösshúzóval a slowplayelt nuts ellen :)

    remélem benne volt a válasz a hozzászólásomban :)
    1
    2007-12-26 02:32
    BB hihetetlen maniac: 48/26/6.6 és ami nagyon fontos: a "bet flop"ja 71!!
    donkbetelt már ellenem két párral, top pár sz@r kickerrel, de totál airrel is

    Prima Poker skin
    No Limit Holdem Ring game
    Blinds: $2.50/$5
    10 players
    Converter

    Stack sizes:
    UTG: $663.50
    UTG+1: $677.11
    UTG+2: $466.14
    MP1: $503.88
    MP2: $487.50
    hero: $1213.52
    CO: $754.44
    Button: $1157.51
    SB: $447.50
    BB: $598.50

    Pre-flop: (10 players) hero is MP3 with A♥ K♠
    5 folds, hero raises to $20, 3 folds, BB calls.

    Flop: 2♣ K♣ 5♣ ($42.5, 2 players)
    BB bets $23.5, hero raises to $94, BB raises to $164.5

    hero???