NL/PL $200 és magasabb szintű texas holdem leosztások és problémák megbeszélése. Kérjük, hogy a könnyebb kereshetőség kedvéért a topik címében tüntesd fel a leosztással kapcsolatos legfontosabb adatokat. A topik nevét lehetőleg a pontos limittel kezd!
    NL600 3bet pf, ellenfél miniraise -mit jelent?
    8
    2008-03-30 18:47
    Bajt,a tiédnél jobb kapot jelent.
    7
    2008-03-30 18:40
    AK, KA vagy valami más van nála.
    33%, hogy az első.

    6
    2008-03-30 12:08
    Jo lenne tudni, hogyan szedte ossze a 2.2K zsetont. Flopon a check-minraise rengetegszer jelent huzolapot, plane laza ellenfelekkel szemben. Sokszor jelenthet setet is, en mindenkepp az alapjan dontenek, hogyan hasznalja a nagy stackjet. A callal az a baj hogy sok lap johet turnon ami talalgatasra kenyszerit ha ismet hiv, ha visszaemelsz valamennyit akkor az a baj h mar mindenkepp comitted leszel, ha meg ratolod akkor az a baj hogy csak akkor tartja ha megvert, es akar 2 overcard + flosshuzo ellen is eleg rosszul allsz, meg en eleg kellemetlenul szoktam erezni magam amikor egy ilyen lappal dagasztom a potot flopon. Eleg necces helyzet az biztos. Az ellenfel image-e fuggvenyeben akar el is lehetne dobni, mondjuk nekem ez a megoldas itt nem nagyon tetszik. Azt hiszem callolnam, es a turn kartya fuggvenyeben tolnam ra v dobnam el, igazabol egy szin, egy A v egy K az ami aggasztana, ez igy mondjuk 30%, tobbi esetben committ. Meg utoljara megjegyzem h ez olyan leosztas ahol mindent az ellenfelrol kialakult read-em alapjan csinalnek. Ja meg meg annyit h JJ mekkora undorito lap maaaar! En ilyen stackek mellett valoszinuleg tovabb emeltem volna PF, mondjuk 72ig, es akkor mar alapbol committ minden ilyen flopon.
    5
    2008-03-30 11:21
    Szerintem PP-je van, amit nem talált el a flop, csekkelt, mert halványan remélte, hogy Ax-el nem c-betelsz, mivel mégis, rádemelt, hogy kiderítse mid van. Ha Ax-ed akkor most jó eséllyel, olcsón megszabadulhatsz a lapodtól, ha magasabb PP-d, vagy netán seted, akkor visszaemelsz, és akkor olcsón megúszta. Ha megadod, és nem jön magas lap, allin megy, ha jön, esetleg olcsón nézhet rivert, vagy olcsón dobhat, ha folytatod a támadást.
    4
    2008-03-30 09:46
    Tetszik a kérdés :)

    Én a következőt gondolnám végig. Az ellenfél pre nem emelt vissza, és most c/r-t csinált, de miniraise-zel. Ha megadom, akkor az én kasszám közel egyharmada lesz bent tőlem, míg tőle egy tized, (200-200 egység) tehát erősen kötődni fogok ahhoz, hogy bármit kifizessek. Ez alapján máris látható, olyan opció, hogy call, nincs a számomra :)

    Azt kell tehát eldöntenem, raise vagy fold, méghozzá reraise allin, vagy fold. Láthatóan nehéz helyzetbe lettem hozva, pedig a pozicióm jó, vagyis a c/r elérte a célját - de mi is lehetett ez a cél és miért érte el? Azért érte el, mert (hozzá és a pothoz viszonyítva) kevés a zsetonom. Emiatt túlgondolkodom a partit, és úgy döntök, a célja egyértelmüen a dobatás, hiszen ez a látszólag veszélytelen flop azért nem is annyira veszélytelen, éppúgy lehetne nálunk TT mint AKd, AQd, vagy akár AA is, és éppugy nincs teljes biztonságban ő se, akármelyik is lenne nála a fentiek közül. (emiatt nem is minraise-elnék egyikkel se a helyében) Szerintem nekünk itt a határozott push a helyes lépés, adjuk vissza a labdát, gondolkozzon ő azon, van-e nálunk ennyire erős lap, és el tudja-e engedni a sajátját.

    Tehát szerintem egyáltalán nem azért emelt ilyen kicsit vissza, hogy becsaljon, hanem azért, hogy elriasszon vagy ha mégsem dobunk, akkor push-ra olcson dobhasson, vagy esetleges megadásra bármilyen turn esetén folytathassa a (számomra eléggé blöff szagú) agresszióját, hiszen nekünk gyakorlatilag egyetlen out-unk maradt megadás esetén, a treff J, minden más turn-re a call után a turnben érkező allint dobnunk kéne...
    ----------

     "50%-om van ellened" - jah, igen. Vagy lemákolsz, vagy nem...

    3
    2008-03-30 09:10
    ellenélfüggő, vagy simán két overcardja van, vagy sztm KK! Én dobnám, gondolom te nem, mert nem tudnánk meg a végét:)
    2
    2008-03-30 05:39
    Én elengedném a JJ-t settől tartva. Drawja valószínűleg nincs, arra nagyobbat emelne. Sejtheti, hogy pp-d van a preflop emelésből, ezért egy minraisel megpróbál becsalni a potba.
    1
    2008-03-30 04:22
    ellenfél 33/14/1.8 875 hand alapján. flop AF: 1.57

    raise vs call vs fold????
    ha call, akkor terv turn-re?



    No IQ poker 3.00/6.00 (ipoker)

    Button ($600.00)
    SB ($594.00)
    BB ($1263.00)
    UTG ($1005.05)
    UTG+1 ($2242.97)
    MP ($381.00)
    CO-1 Hero ($683.10)
    CO ($905.65)

    Preflop: Hero is in the CO-1 with Js Jh
    1 fold, UTG+1 raises to 18.00, 1 fold, Hero raises to 60.00, 4 folds, UTG+1 calls 42.00.

    Flop (129.00) 4c 8d Td
    UTG+1 checks, Hero bets 78.00, UTG+1 raises to 160.00