NL/PL $200 és magasabb szintű texas holdem leosztások és problémák megbeszélése. Kérjük, hogy a könnyebb kereshetőség kedvéért a topik címében tüntesd fel a leosztással kapcsolatos legfontosabb adatokat. A topik nevét lehetőleg a pontos limittel kezd!
    NL600 JJ vs shortstack
    29
    2007-09-19 16:42

    Sziasztok!

    Én NL 50-en és NL100-on játszon, de ez még oda is elég gyengusz.

    Én arra gondolok, hogy az embert játszotta meg egyértelműen és nem a lapjait.
    Jó is lett volna a mutatvány, ha a turn-ön nem a második ász érkezik.
    ezzel eléggé hitetlen lett az hogy A van nála.
    Viszont ha a flop után erőt mutat, re-raise?! és egy érdektelen lap jön le a turn-re és ismét erőt mutat szerintem elérte volna a célját és te eldobod a pp-det.

    Na ezen a szinten állok most, van hová fejlődni :))
    28
    2007-09-15 22:52
    Egyetértek, ez gyenge játék. Persze egy leosztásból semmit nem mondanék, de tényleg NL50-100-on látni leginkább ilyet.
    27
    2007-09-15 20:38
    Ez tetszik. :)
    26
    2007-09-15 20:35
    Most nézem, hogy valamiért az járt az eszemben, hogy NL25-ön folyt a játék. Ott ezt gondolta volna az ellenfél. Tudom, mert volt már hogy én voltam ez a bizonyos ellenfél. :)
    Bár gondolom, ez mindenkivel megesik(megesett).
    Ezen a limiten azért ez "meglehetöösen", vagy inkább szokatlanul gyenge játék. Nyugtass meg, kérlek!
    25
    2007-09-15 20:29
    :)

    Egész jót szórakoztam ezen.. :))


    Ezek a call/call/call minták magasabb limiten azt akarják neked mondani, hogy úgy olvasnak téged, mint egy magazint. De hogy ismeretlen playa ellen ezt egyből megjátsza még káró nélkül is.. Amúgy is nagyon sok pénz elmegy ezzel az "engem nem licitál ki" játékkal, ami szerintem alacsony limitre jellemzőbb.

    Furcsa, hogy a KQ-n kívül (ami nem káró), semmilyen értelmes lapot nem vert. De még az értelmetlenek közül is csak keveset.
    24
    2007-09-15 19:54
    De hogyan gondolkodhatott?
    Limpelek 67 offsuittal!!!, mert hátha. Hátulról emelés, szívom a fogam, de eddig ezt a fickót tight-nak ismertem, ha bejön, akkor lefosztom, ezért tartok. Flop A75. Na itt el kell egy kicsit gondolkodni, emeljek most, mutatva, hogy A-om van? Nem inkább csak csekk, aztén meglátjuk mit lép. Emelt 48$-t. A fenébe, ez komolyan gondolja. Vagy csak blöfföl, és nincs A nála. Szerintem nincs A-a, de el kéne azért vele dobatni, nem olyan erős ez a 7-es pár. Emeljek vissza most? Nem csak tartom, és majd törnön emelek, jelezve, hogy drillem van. Törn A. Ez jó lap, tutira nincs nála a másik két A közül az egyik. Emelek 36$-t, ez elég kicsi ahhoz, hogy csalogató betnek érezze, és elég jól játszik ahhoz, hogy eldobja. Afene rámtolta az allint. Ez jó, ha A-a lenne akkor nem így próbálna belőlem több pénzt kiszedni, tehát KQ-val emelt, ezt meg kell adni.
    Afene, JJ-ja van, erre nem is gondoltam. De hogy a francba maradhatott bent mikor ott a flopon az A, nála meg nincs ott. Áhhhhh. Ezek az idióta játékosok folyton lemákolnak, pedig tudtam, hogy nincs nála A, tudtam....
    Legközelebb flopon visszatolom rá az allint.
    23
    2007-09-15 19:36
    Berakom a végét is. Úgy döntöttem rátolom, csak az Ax-től tartottam, de úgy éreztem, all-in ment volna vele a turnön.

    Mindenesetre erre nem számítottam..

    Full Tilt Poker Game #3569190324: Table Pomerado (6 max) - $3/$6 - No Limit Hold'em - 9:32:23 ET - 2007/09/15
    Seat 1: windwater ($495)
    Seat 2: 93TilInfinity ($600)
    Seat 3: Jarle Aasen ($941.50)
    Seat 4: ryan9tn ($178.80)
    Seat 5: acsdani ($277.65)
    Seat 6: XXX_In2Win_XXX ($1,228.55)
    XXX_In2Win_XXX posts the small blind of $3
    windwater has 5 seconds left to act
    windwater is sitting out
    windwater has timed out
    93TilInfinity posts the big blind of $6
    The button is in seat #5
    *** HOLE CARDS ***
    Dealt to acsdani [♠J♥J]
    Jarle Aasen folds
    ryan9tn calls $6
    acsdani raises to $24
    XXX_In2Win_XXX folds
    93TilInfinity folds
    93TilInfinity adds $6
    ryan9tn calls $18
    *** FLOP *** [♣A♦7♦5]
    ryan9tn has 15 seconds left to act
    ryan9tn checks
    acsdani bets $48
    ryan9tn calls $48
    *** TURN *** [♣A♦7♦5] ♦A
    ryan9tn bets $36
    acsdani raises to $205.65, and is all in
    ryan9tn calls $70.80, and is all in
    acsdani shows [♠J♥J]
    ryan9tn shows [♣7♠6]
    Uncalled bet of $98.85 returned to acsdani
    *** RIVER *** [♣A♦7♦5♦A] ♥3
    acsdani shows two pair, Aces and Jacks
    ryan9tn shows two pair, Aces and Sevens
    acsdani wins the pot ($363.60) with two pair, Aces and Jacks
    ryan9tn is sitting out
    *** SUMMARY ***
    Total pot $366.60 | Rake $3
    Board: [Ac 7d 5d Ad 3h]
    Seat 1: windwater is sitting out
    Seat 2: 93TilInfinity (big blind) folded before the Flop
    Seat 3: Jarle Aasen didn't bet (folded)
    Seat 4: ryan9tn showed [♣7♠6] and lost with two pair, Aces and Sevens
    Seat 5: acsdani (button) showed [♠J♥J] and won ($363.60) with two pair, Aces and Jacks
    Seat 6: XXX_In2Win_XXX (small blind) folded before the Flop


    Miután annyit emelt, hogy dobhatta volna, ha all-in megyek, mégis megadta. Sajnos nem reloadolt később.
    22
    2007-09-15 18:52
    A call-t már korábban kizártam.
    A flop cont. bet sokmindere jó, bár az a tény, hogy lecallolta, eléggé megzavart, mivel majdnem potot hívtam. Így utólag persze könnyebb, de akkor úgy gondoltam, nagyobb százalékban fog dobni, mint megadni, vagy emelni. Ha emel, akkor tudok dobni, legalábbis lesz infóm. Ezt semmiképp nem csinálnám máshogy később sem.

    Valóban, nem sokszor játszom NL600-on, de ha összejön néhány jó parti NL200-on, akkor hajlamos vagyok felnézni, mert sokkal jobban tudok koncentrálni ss játékra 600-on. De ezek csak random esetek (3 naponta 1 óra), Omaha PL100 az állandó játékom, Hold'em ezen a szinten eléggé eseménytelen, monoton lenne Omaha után.
    21
    2007-09-15 18:37
    Esetleg még a folytatólagos nyitást mellőzhetted volna flopnál..
    20
    2007-09-15 18:28
    Ezt el lehet engedni sztem. Ha nagyon fasz, még az is lehet, h megjött a flösse. De ha megadod, és nézed a rivert, mondjuk lejön egy K vagy Q, akkor mit csinálsz? Szóval esetleg mehetnél allin még, de semmiképpen nem call, legalábbis nálam. Mondjuk ilyen limiten még nem játszottam.. Amúgy nem is tudtam, h ekkora téten tolod. :)
    19
    2007-09-15 18:20
    Volt olyan vélemény, hogy full stackkel call: ezzel nem értek feltétlenül egyet, szerintem inkább fold.

    Call szerintem nem jó, bármilyen stackkel is ülök bent. Ha all-in teszem, és adja, akkor buktam. Kiemelni innen kérdéses, szerintem ezzel nem igazán lehet számolni.

    Tehát push és reméljek egy kisebb párt, vagy hátha mégis eldob valami szemetet?
    Vagy inkább egyszerűen engedjem el, és majd néhány perc múlva úgyis kifizet valamivel - ahogyan a HH-kban láthattuk?

    Nemsokára beteszem a végeredményt, hogyan döntöttem, de előbb tegyétek valamire a játéka alapján, és arra is kíváncsi lennék, vajon dobhat-e ő itt kisebb-nagyobb pp-ket, ha be kellene most tennie az összes pénzét!
    18
    2007-09-15 17:18
    Ha call, akkor milyen lapra nem dobom el a riveren az all-int? Még a J is csak sokadik nut lenne. Érdekelne, full stackkel miért nem inkább all-in, vagy fold?
    17
    2007-09-15 17:17
    Szvsz a lehető legjobb lap jöt turnre. A még midnig ott lehet nála, és ez a nagyon kicsi bet is sokmindent jelenthet. Lehet egy sima blocking bet is, de value bet is, és nem akar dobatni.
    Ha full stackek lennétek a call mellett döntenék pot control miatt, ill. hogy blöffölhessen riveren.

    Mire ezt leírtam sztornó...Közben észrevettem, hogy lejött a 3.egyszínű...Hoppá.


    Folyt: esetünkben nyilván pot controlról már nem érdemes beszélni, így a call nem túl jó ötlet, riveren nem bízhatsz abban, hogy elcsekkeli. All-in, ha nem hisszük el sem az A-t, sem a flusht, sem a fullt :)
    Dobni meg úgy hogy 36$t kell megadni egy kb. 200$os potra?
    16
    2007-09-15 17:14
    Ezután a gyenge és látszólag értelmetlen nyitása után $70-ja marad kb. Ha színre várt, talán érthető a bet. Ax-szel ilyet nem lehet hívni, legalábbis nem shortstackel. KK, QQ ismét értelmetlennek tűnik, sőt, ha maniac, akkor rámtolta volna már régen ezekre. Full-nál én a helyében passzoltam volna.

    De akkor mi marad? A szín elég egyértelműek tűnik.. de mennyire? Megadni ezt itt nem a legjobb játék volna tőlem, főleg káró nélkül. A pot egész szép, ahoz képest, hogy shortok vagyunk. Elengedni inkább lehetett volna a flop utáni raise-re, ha lett volna, így azonban átértékelődött a helyzet.

    Nagyon furcsa ez a weak bet a turnön, mintha meglenne a szín, vagy mintha csak kiutat hagyna magának, ha mégis van nálam egy A, és emelek.

    Nagyon érdekelne, mit gondoltok, és mire teszitek őt.
    15
    2007-09-15 17:08
    ez fullstackkel call, sskent fold

    _szerintem_
    14
    2007-09-15 16:57
    Nos, természetesen ez más megvilágításba helyezi a dolgokat, de ugye abból indultunk ki, hogy nem tudtuk, hogy az ellenfélnek lapértékelési gondjai vannak :)
    Az látszik, hogy bármivel bemegy emelt flopba, viszont ebben a két leosztásban floptól agresszívan játszik, ellened mégis checkelt. Elvileg szóval nincs semmije, de ezek a wp-gyerekek slowplayezik simán az A párt is. Én látatlanban azt mondom, hogy Ax-el nem limpelt, 7es 5ös párral meg talán nyitott volna.
    Mégis check hogy hagy blöfföljön turnön? De akkor meg ingyen lapot adunk 68 és társainak (ja meg 2 egyszínű is van flopban, neki meg valszeg fd-neverfold)...
    Maradnék a cbetnél...
    13
    2007-09-15 16:45
    Egyetértek nagyjából. Én szeretek trükkös, vagy őrült ss playak ellen játszani, sokat lehet tanulni az ellenük folytatott játékból. Nomeg olykor szívni is. A bet mellett döntöttem, amúgy kár, hogy nem előbb kerestem rá az enemyre.


    Full Tilt Poker Game #3569190324: Table Pomerado (6 max) - $3/$6 - No Limit Hold'em - 9:32:23 ET - 2007/09/15
    Seat 1: windwater ($495)
    Seat 2: 93TilInfinity ($600)
    Seat 3: Jarle Aasen ($941.50)
    Seat 4: ryan9tn ($178.80)
    Seat 5: acsdani ($277.65)
    Seat 6: XXX_In2Win_XXX ($1,228.55)
    XXX_In2Win_XXX posts the small blind of $3
    windwater has 5 seconds left to act
    windwater is sitting out
    windwater has timed out
    93TilInfinity posts the big blind of $6
    The button is in seat #5
    *** HOLE CARDS ***
    Dealt to acsdani [♠J♥J]
    Jarle Aasen folds
    ryan9tn calls $6
    acsdani raises to $24
    XXX_In2Win_XXX folds
    93TilInfinity folds
    93TilInfinity adds $6
    ryan9tn calls $18
    *** FLOP *** [♣A♦7♦5]
    ryan9tn has 15 seconds left to act
    ryan9tn checks
    acsdani bets $48
    ryan9tn calls $48
    *** TURN *** [♣A♦7♦5] ♦A
    ryan9tn bets $36
    acsdani ???

    Az egyik legérdekesebb kártya jött fel. Mit gondoltok a call-járól, majd erről a betről???
    12
    2007-09-15 16:38
    Nehéz ügy. A két handből ítélve csak az abszolút semmit dobná el, ezért csekk lenne a logikus, viszont a bubin és a kettesen kívül szinte mindentől félhetsz.
    11
    2007-09-15 16:35
    akkor bocs :D
    10
    2007-09-15 16:34
    Ezeket nem ellenem játszotta, nehogy félreértsétek, csak google!