NL/PL $50 - $100 szintű texas holdem leosztások és problémák megbeszélése. Kérjük, hogy a könnyebb kereshetőség kedvéért a topik címében tüntesd fel a leosztással kapcsolatos legfontosabb adatokat. A topik nevét lehetőleg a pontos limittel kezd!
    Nl 100 5max Handelemző Topic(Yooio)
    Elindítok egy ilyet, mert kíváncsi vagyok, hogy ti mit csinálnátok különböző helyzetekben, ahogy lesz időm és alakulnak érdekesebb leosztások, úgy fogom postolni ide be a handeket... Kezdjük is.
    14
    2009-11-23 21:18
    Második hand:

    ***** Hand History for Game 59224335214 ***** (On Game)
    $100.00 USD NL Texas Hold'em - Tuesday, November 17, 04:11:56 ET 2009
    Table Neuss (Real Money)
    Seat 9 is the button
    Seat 10: Artikulativ ( $142.10 USD )
    Seat 3: frusvane1 ( $232.25 USD )
    Seat 6: AmigoGoesPro ( $100.40 USD )
    Seat 8: Katzorka ( $141.85 USD )
    Artikulativ posts small blind [$0.50 USD].
    frusvane1 posts big blind [$1.00 USD].
    ** Dealing down cards **
    Dealt to Katzorka [♦9♦J]
    AmigoGoesPro raises [$3.50 USD]
    Katzorka calls [$3.50 USD]
    Artikulativ folds
    frusvane1 calls [$2.50 USD]
    ** Dealing Flop ** [♣T♦7♣Q]
    frusvane1 checks
    AmigoGoesPro checks
    Katzorka bets [$8.00 USD]
    frusvane1 calls [$8.00 USD]
    AmigoGoesPro folds
    ** Dealing Turn ** ♥K
    frusvane1 checks
    Katzorka bets [$20.00 USD]
    frusvane1 calls [$20.00 USD]
    ** Dealing River ** ♣4
    frusvane1 checks
    Katzorka bets [$50.00 USD]
    frusvane1 calls [$50.00 USD]
    frusvane1 wins $165.00 USD from main pot
    frusvane1 shows [♣K♣9]
    Katzorka shows [♦9♦J]


    Ezt még annyira se értettem mint az előzőt, második nut-ja van a barátunknak, és check/callolja.

    Nézzük a gondolatmenetet. Spekulatív lappal pozicióból játszom, remélve hogy a hal is betéved a partiba, és egész jót floppoliunk. Miután elchekkelték evidens hogy belenyitok, ez eddig standard lejátszás. Turnon kiesik amire vártunk. Én annak a híve vagyok hogy tolni kell a halak arcába, annál kevésbé akarja eldobni az esetleges Q-t, K-t, minél erősebben jelzed neki h (dobd be hal!) tehát nyitom 3/4 potnál nagyobb összeggel. A river játék szerintem nem kérdéses. Aludtam rá eleget, ez a hand egy hete történt, és most is nyitnék. Egyszerűen annyi value marad a 2 párokban, hogy nem éri meg check behind-olni. Továbbá szintén azt tudom mondani, ha kijön a flush, miért csekkolná el? Nem akar belőle value-t szerezni. A méretezés kérdéses, és mostmár énis inkább azon a véleményen vagyok hogy kicsivel félpot felett nyissunk, all in-ra meg dobjunk. De szerintem ezt nem lehet check behindolni. Mivel fél potra minden 2 párral callol, de még talán szipmla K-val is. Egyébként az Ongame-n olyan elképesztő mutatások és emberek vannak, hogy nem engedhető meg az a luxus, hogy ilyen handeket ne vbeteljünk.

    A harmadik handről a gondolatmenetem holnap írom meg.

    Kérem ha valaki úgy gondfolja, hogy ezekben a megállapításaimban hiba van, ossza meg velem. Azért is indítottam a topicot hogy tanuljak, tanuljunk belőle. Köszönöm!

    Holnap új handeket is bepostolok, talán valamiféle HH megjelenítő segítségével.


    Mindenkinek szép estét!
    13
    2009-11-23 21:11
    ***** Hand History for Game 5922945865 ***** (On Game)
    $100.00 USD NL Texas Hold'em - Tuesday, November 17, 04:12:56 ET 2009
    Table Tampa (Real Money)
    Seat 8 is the button
    Seat 9: KimboSlicee ( $119.75 USD )
    Seat 2: engrasao ( $43.90 USD )
    Seat 3: LovelUP ( $96.50 USD )
    Seat 6: Katzorka ( $145.55 USD )
    Seat 8: XCrazyPandaX ( $189.35 USD )
    KimboSlicee posts small blind [$0.50 USD].
    engrasao posts big blind [$1.00 USD].
    ** Dealing down cards **
    Dealt to Katzorka [♦T♦J]
    LovelUP folds
    Katzorka raises [$4.00 USD]
    XCrazyPandaX folds
    KimboSlicee calls [$3.50 USD]
    engrasao folds
    ** Dealing Flop ** [♣6♥6♣7]
    KimboSlicee checks
    Katzorka bets [$6.00 USD]
    KimboSlicee calls [$6.00 USD]
    ** Dealing Turn ** ♥A
    KimboSlicee checks
    Katzorka bets [$14.00 USD]
    KimboSlicee calls [$14.00 USD]
    ** Dealing River ** ♦8
    KimboSlicee checks
    Katzorka bets [$35.00 USD]
    KimboSlicee raises [$95.75 USD]
    Katzorka folds
    KimboSlicee wins $116.00 USD from main pot
    KimboSlicee wins $60.75 USD



    El nem tudom képzelni mivel lehetett itt all in menne, csak a full maradt mint alternativa, esetleg erős 6x, két dolgot nem értek a handdel kapcsolatban. Honnan gondolta hogy belenyitok riveren, a 3nd barrell-t nagyon ritkán sütöm el, másrészt ha ilyen erős lapja van nem akar belőle value-t???

    Második pozicióból emelek, tehát még hitelesen tudok előadni egy nagyon erős lapot. Kapunk egy FD-s duplázodótt board-ot, ahol semmiféle pocket pair-t nem fog bedobni. A turncard hihetetlen jó lap SB-re, amit megis lépek, mostmár 2 FD van lenn a boardon, ellenfél változatlan check/call-on van. De mivel választhatja ezt a move-t? 6-ost értelemszerűen nem teszek a kezébe, mert azzal legkésőbb turnon, de ha más nem a river leesésekor emelni kell, value-t kell belőle nyerni, ezenkívül védenie kell a hatosát a leeső FD-k ellen. Igen, és ha elsütöm az SB-t, nagy valószinűséggel A-t tesz a kezembe, adhatja kissebb kickerű ásszal, a 2 FD-vel, illetve olyan pocket párokkal, amit még nem akar eldöbni ezen a boardon, idetartozik a (77,88,99) , esetleg a 44. A river card egy 8-as, viszont a flush nincs kinn, és ellenfelünk bepasszol. Na itt végleg kiveszem a kezéből a 6-ost, és ami marad, kiskickerű A, 88.99,77, illetve mindenféle busted draw. Ezért emeltem bele a 3nd barrell-t, mivel szerintem ezen a boardon esetleg egy ax-et, de leginkább FD-t tudok dobatni, továbbá nincs SD képes lapom, így pl egy K magas flushdraw is agyonver. Nincs esélyem a pot megszerzésére, emelni kell. Én speciel nem hittem el hogy 3 utcát lehet check/callolni valami szutyokkal. Mindenestre, az hogy visszatolta az all in nagyban polarizálja a rangét, a parti lefolyása miatt az As flushdrawt kivenném a kezéből, marad tehát a 88, egy iszonyat slowplayelt 55, illetve 6x ami fullosodott. Legvalószínűbbnek a 88-at mondanám. Ráillik a játékára, mivel ellenfelünk nem aggro, és turnon még bízik abban hogy SB-t tolom csak el ijesztő lapra, riveren kiegészül, és reménykedik hogy belenyitok.... No mind1, mi a vélemény a gondolatmenetről?
    Nem értettem egyáltalán a dolgot, de nem akartam beáldozni 55 dollárt hogy kiderítsem.

    12
    2009-11-18 22:05
    Köszönöm az elemzéseket, fogok még betenni handeket, de a megoldásaimat csak vasárnap fogom tudni bemutatni, mert azok a szegedi gépemen vannak, és jelenleg otthon tartózkodom.

    Holnap újabb handekkel jövök... :)
    11
    2009-11-18 15:56
    1. tolnam a harmadik toltetet is! Itt mar nem sok mindennel tud megadni. Ha megis, akkor megy a jegyzet, ami sok penzt er majd a kialakult image-rol nem is beszelve. Csak utana okosan kell azt alkalmazni!
    2. bet/fold. Csak jobb lappal emel vissza, de sok kezbol nyerhetsz meg value-t.
    3. fold flop. Semmit nem tudunk, h mi lehet nala, lehet, h outunk sincs...
    10
    2009-11-18 15:27
    Hali!

    Elso hand:
    En az ilyen helyzeteket vegig tolom 100%-ban. Az ellenfel range tele van pocket parokkal. Az ilyen boardokat addig hivom, amig ellenallast nem kapok. Mivel az ellenfel check-callra van berendezkedve, nem valoszinu, hogy monster van nala, inkabb sd-be igyekszik. Turnon, es riveren is mehet a potbet. Rengetegszer kapunk dobast a riveren. Sok DC videoban mondjak erre a helyzetre: "Bet the turn, with the attention of betting the river". Ha meg valahol visszaemel, vagy nyit, akkor van lapja, es lehet dobni.

    requiem
    9
    2009-11-17 23:37
    flop 3bet, tele vagy backdoor csodákkal ;)
    amúgy rivert nem csekkelném, hanem bet/fold. bár lehet jobbnak tűnik a csek/fold.
    így meg fold, még blöffkeccsernek sem jó a TPTK-d.
    8
    2009-11-17 23:31
    nem olvastam el az előttem szólókat, szóval bocs,ha már írták. nem szeretem ezekt a HH-kat, ide nem lehet vmi jobb formátumba betenne?

    első hand:
    nem hiszem h lenne értelme 3rd barrellnek, a turn neked jó barrelkártya. a 8-as meg semmin nem változtat, amivel turn-ön adta, itt is fogja. nem ismered eléggé az elent. szóval csekbihájnd, és note.

    második hand: kár h nem látszik mennyi a pot, de kb mindig bet/fold-ot játszanék. oddstól függetlenül lehet dobni ha visszaemel.
    7
    2009-11-17 22:37
    Lehet, hogy valamilyen Ax + FD volt nála, a turn segített neki, de nálad bármi lehet, akár 6-os is. Ezért és mert egyébként is várható, hogy újra támadsz, check-callra játszik.
    3rd barrelt én nagyon-nagyon ritkán alkalmazok, szinte soha, emiatt is írom ezt. (Persze sokat kell még fejlődnöm, a piros vonalam egyfolytában lefele halad. Ami persze nem feltétlenül rossz. NL100-on még sok a hal.)

    Egyébként hrvthblnt vagyok.
    6
    2009-11-17 22:18
    egyébként az első esetben.

    Én úgy gondolkoztam, hogy 665 board van, az A teljesen ijesztő a turnon, és folytatom vele a betet, viszont 88-99 környékén még callolhat egy utcát, illetve dupla FD-s a board, a river egy 8-as, ami ugye a 88-at eltalálhatta, viszont azt value-ért játszaná, ehelyett ismét check. Ebben a helyzetben nem arról van szó h nem tántorította el a hívástól, hanem a megadástól. De itt már minden épkézláb lappal nyitnia kellett volna, mégsem tette meg, tehát nem lehet túlságosan erős... Ez az én gondolatmenetem. Van benne hiba? vagy ez nem helytálló?
    5
    2009-11-17 22:15
    És benned kit tisztelhetek az Ongame-ről? A handek megoldását bepostolom, nyilván rossz megoldásokat választottam, emiatt várnám , h mások hogy látják a dolgokat.

    Köszönöm a reagálást, magunk közt szólva jól megfontoltak az állításaid, de a játék hevében több hibás döntésem is van!
    4
    2009-11-17 20:42
    1. Ha az A sem tántorította el a hívástól, szerintem a 8-as sem fogja. Check.
    2. Fish+FD tipikus esete, és sajnos képesek lehetnek check-raise-re. Viszont ha nincs náluk a szín, a rivertől megijednek és általában dobnak a bet-re. Check. Megnézed a lapját, és felírod a jegyzetbe.
    3
    2009-11-17 20:29
    Szóval te vagy Katzorka, végre megtudtam, melyik nick fed téged. :)
    Kb. 1000 leosztást játszottunk együtt nl30-nl50-nl100-on.

    Bwin-es tapasztalataim alapján 9-es van nála. :)

    Szerintem turn-ön elbizonytalanodott a megadásod után. Gondolhatja, hogy nála a rosszabb kicker, vagy nálad esetleg már sor, 2 pár van.
    A river-re szerintem megérkezett a sora, de rengeteg más lap is jobb nálad.
    A bet mérete szerintem értéket takar, nem valószínű, hogy ebben a helyzetben 3-ból egyszer jobb vagy.
    Szerintem fold.
    2
    2009-11-17 19:25
    Látom nem nagyon indsult be a dolog, azért bepostolok még egy handet. Különbözik a másik kettőtől, hiszen itt OOP játszunk.

    Ellenfél: BB pozban, és ez csak 4 max hand.

    stat:21/16 586 hand 2-es AF

    Fold to Cb:38%
    Raise to CB:13% Mindkét adat 18 esetre vonatkozik.

    ***** Hand History for Game 5922942075 ***** (On Game)
    $100.00 USD NL Texas Hold'em - Tuesday, November 17, 04:14:09 ET 2009
    Table Whittier (Real Money)
    Seat 8 is the button
    Seat 9: Katzorka ( $122.25 USD )
    Seat 10: Simsu85 ( $108.00 USD )
    Seat 1: PawaGas ( $106.95 USD )
    Seat 8: happy_finish ( $104.00 USD )
    Katzorka posts small blind [$0.50 USD].
    Simsu85 posts big blind [$1.00 USD].
    ** Dealing down cards **
    Dealt to Katzorka [♥J♥A]
    PawaGas folds
    happy_finish folds
    Katzorka raises [$3.50 USD]
    Simsu85 calls [$3.00 USD]
    ** Dealing Flop ** [♥8♠T♣3]
    Katzorka bets [$6.00 USD]
    Simsu85 raises [$18.00 USD]
    Katzorka calls [$12.00 USD]
    ** Dealing Turn ** ♦7
    Katzorka checks
    Simsu85 checks
    ** Dealing River ** ♦J
    Katzorka checks
    Simsu85 bets [$25.00 USD]
    Katzorka ??????


    Igazság szerint elbaltázott hand, de láttam hogy szinte képtelen dobni, szinte a többi esetben meg Raiseli a Cbetet. Tehát a kérdés adott. nyilván azért nem emeltem riverben, mert SD-be akartam tolni a lapom. De mivel játszhatja ezt a move-t? Belenyit riveren gyengébbel? Fold/Call. Egyébként hand közben turnon checkraiselni akartam, hiszen azt sima T-vel nem tartaná all in esetében, tehát mi a helyzet itt? Elég határeset szituáció, ahogy a többi is, szerintem.
    1
    2009-11-17 18:06
    Na, vágjunk is bele, első alkalommal 2 handet postolnék be nektek.

    Első hand:

    Ellenfelek statjai.Előljáróban annyit hogy VPIP/PFR/Hand lesz az alap stat, és amit az adott handhez fontosnak tartok, azt hozzáteszem.

    Az adott ellenfélről annyit tudok elmondani, hogy ahogy láttam cbetre nem dob, viszont kevés a handem róla, probálgattam a határokat.


    SB(Kimboslicee) statja:23/19/96

    AF3, ezen kívül is bontva, Flop:3.0, Turn:3,0, River:3,3

    Fold to cbet:0% (4-ből semmi)
    Fold to turn CB: 0%

    Went to SD:33%
    Won at SD: 57%


    ***** Hand History for Game 5922945865 ***** (On Game)
    $100.00 USD NL Texas Hold'em - Tuesday, November 17, 04:12:56 ET 2009
    Table Tampa (Real Money)
    Seat 8 is the button
    Seat 9: KimboSlicee ( $119.75 USD )
    Seat 2: engrasao ( $43.90 USD )
    Seat 3: LovelUP ( $96.50 USD )
    Seat 6: Katzorka ( $145.55 USD )
    Seat 8: XCrazyPandaX ( $189.35 USD )
    KimboSlicee posts small blind [$0.50 USD].
    engrasao posts big blind [$1.00 USD].
    ** Dealing down cards **
    Dealt to Katzorka [♦T♦J]
    LovelUP folds
    Katzorka raises [$4.00 USD]
    XCrazyPandaX folds
    KimboSlicee calls [$3.50 USD]
    engrasao folds
    ** Dealing Flop ** [♣6♥6♣7]
    KimboSlicee checks
    Katzorka bets [$6.00 USD]
    KimboSlicee calls [$6.00 USD]
    ** Dealing Turn ** ♥A
    KimboSlicee checks
    Katzorka bets [$14.00 USD]
    KimboSlicee calls [$14.00 USD]
    ** Dealing River ** ♦8
    KimboSlicee checks
    Katzorka ??????

    Kérdés: Van-e létjogosultsága a 3nd barrell-nek? Ha van mennyit nyissunk?



    Második hand.

    Ellenfelünk egy igazi hal 51/14 38 hand 1-es AF.

    Többi statot nem tartom lényegesnek, mivel nagyon kevés a hand.


    Pre játékról annyit tudok mondani h UTG emelést J9s-el calloltam, hiszen kitűnő elfogólap, és ha jön a hal is, akkor megfelelő a helyzet hogy nagy potot nyerjünk egy spekulatív lappal.


    ***** Hand History for Game 59224335214 ***** (On Game)
    $100.00 USD NL Texas Hold'em - Tuesday, November 17, 04:11:56 ET 2009
    Table Neuss (Real Money)
    Seat 9 is the button
    Seat 10: Artikulativ ( $142.10 USD )
    Seat 3: frusvane1 ( $232.25 USD )
    Seat 6: AmigoGoesPro ( $100.40 USD )
    Seat 8: Katzorka ( $141.85 USD )
    Artikulativ posts small blind [$0.50 USD].
    frusvane1 posts big blind [$1.00 USD].
    ** Dealing down cards **
    Dealt to Katzorka [♦9♦J]
    AmigoGoesPro raises [$3.50 USD]
    Katzorka calls [$3.50 USD]
    Artikulativ folds
    frusvane1 calls [$2.50 USD]
    ** Dealing Flop ** [♣T♦7♣Q]
    frusvane1 checks
    AmigoGoesPro checks
    Katzorka bets [$8.00 USD]
    frusvane1 calls [$8.00 USD]
    AmigoGoesPro folds
    ** Dealing Turn ** ♥K
    frusvane1 checks
    Katzorka bets [$20.00 USD]
    frusvane1 calls [$20.00 USD]
    ** Dealing River ** ♣4
    frusvane1 checks
    Katzorka ?????

    Kérdés: vbet, vagy check behind. Ha vbet milyen méretezés? Ha nem miért nem?