NL/PL $200 és magasabb szintű texas holdem leosztások és problémák megbeszélése. Kérjük, hogy a könnyebb kereshetőség kedvéért a topik címében tüntesd fel a leosztással kapcsolatos legfontosabb adatokat. A topik nevét lehetőleg a pontos limittel kezd!
    Nl1000 HU deep
    30
    2011-08-06 07:11
    "Ellenfél preflop elég agresszív, 55%ban emel SBből"
    :D:D:D:D zseniális
    ----------

    Mi az, hogy káttű?

    29
    2008-03-20 11:53
    Hát igen, a riveren ez egy 6handed játékban sima dobás, de HUban azért más a lapok relatív értéke, főleg egy agro ellenfél ellen, van olyan gyerek, aki ellen gondolkodás nélkül dobom ezt itt
    28
    2008-03-20 08:03
    pontosan, gyakorlatilag minden ver itt mar sajnos...

    mindegy, annyi azert vigasztaljon, hogy nem egy szaros kis fullt fizettel ki...

    meg az is, hogy ha a flopon all in mentel volna - amit az adott helyzetben en csinaltam volna - akkor is lestackeles lett volna a vege (hacsak az rng akkor maskent nem gondolja, mindenesetre nem volt FE-d es eselyed is joval kevesebb)

    varjuk ide hasonlo modon azt a HH-t is, amelyikben visszajon majd az itt elparolgott zse!!!

    (HU-ban ilyen deepen semmi gaz nincs a preflop callban szerintem)

    27
    2008-03-20 06:58
    A river-call megkérdőjelezhető. A lejátszásod alapján lehetett gyanítani, hogy az esetleges flushre vársz, de legalábbis van valamid. Elég valószínűtlen, hogy ő allin-blöffölt volna anélkül, hogy legalább az ászt ne szorongassa a kézben. Ez esetben ő itt már legalább AK-t vagy AA-t tart. Allin ment volna? Szerintem crying-call és imádkozik. Ő is legalább tartott annyira a deeptől, mint te és annyira sok lap megver, hogy itt már dobni kellett volna.
    26
    2008-03-20 04:07
    Most nézem, hogy csak akkor került pénz a potba amikor esélytelenebb vagy dead voltam:)

    Preflop: call szerintem OK (igaz OOP vagyok, de deepek vagyunk), néha 3btelek deepen hasonló lapokkal, főleg ha jobban connected is (76s stb)

    Flop: itt tolnom kellett volna egy 4betet és ha allinezik akkor már call
    Callal kb annyi dőlt el a hand alapján:
    1. Elég valószínűtlen, hogy stackelem a gyereket
    2. Ha turnben nem javulok, ő se fog engem valószínűleg

    Turn: idáig mindenki betre szavazott, szerintem check mellet is lehet érvelni
    Persze sérülékeny a lapom, de szerintem nem az az elsődleges cél, hogy védjem, hanem az, hogy maximalizáljam az EVmet, ilyen szempontból nem látom a bet miért jobb

    River: Mivel úgy döntöttem, hogy showdownig viszem a handet (ez eléggé ellenfélfüggő, de ellene ezt láttam jónak) az 500as bet nekem tetszik, mert crying callolhat 1 csomó lappal vagy donkbetnek nézheti és rámtolhatja valami fossal, ha meg verve vagyok, tök mind1 mennyit hívok, így is úgy is allin lesz
    Ha nagyobbat hívok és arra tolja rá, akkor jóval valószínűbb, hogy bukó, de akkor meg már nehéz eldobi, mivel 1k körül kell betennem a bent lévő kb 3kra

    25
    2008-03-20 04:03
    Hogy lenne már fold preflop, emelni kell vele cutoff, dealer. Utg el lehet dobni.
    24
    2008-03-20 02:24
    aludni kéne köcc :D
    23
    2008-03-20 02:11
    itt épp HU-ról beszélünk, és elég deepek ;)
    22
    2008-03-20 01:57
    74s ?

    preflop
    BB check
    és
    utg1 -tól egészen SB -ig fold
    21
    2008-03-20 00:42
    POKERSTARS GAME #15979473823: HOLD'EM NO LIMIT ($5/$10) - 2008/03/14 - 18:50:48 (ET)
    Table 'Puck II' 2-max Seat #1 is the button
    Seat 1: hafizzle ($3961.50 in chips)
    Seat 2: samodai ($2271 in chips)
    hafizzle: posts small blind $5
    samodai: posts big blind $10
    *** HOLE CARDS ***
    Dealt to samodai [♠7♠4]
    hafizzle: raises $20 to $30
    samodai: calls $20
    *** FLOP *** [♠K♠6♣7]
    samodai: checks
    hafizzle: bets $40
    samodai: raises $80 to $120
    hafizzle: raises $240 to $360
    samodai: calls $240
    *** TURN *** [♠K♠6♣7] ♠3
    samodai: checks
    hafizzle: checks
    *** RIVER *** [♠K♠6♣7♠3] ♣6
    samodai: bets $500
    hafizzle: raises $3071.50 to $3571.50 and is all-in
    samodai: calls $1381 and is all-in
    *** SHOW DOWN ***
    hafizzle: shows [♥6♦6] (four of a kind, Sixes)
    samodai: mucks hand
    hafizzle collected $4541.50 from pot
    *** SUMMARY ***
    Total pot $4542 | Rake $0.50
    Board [Ks 6s 7c 3s 6c]
    Seat 1: hafizzle (button) (small blind) showed [♥6♦6] and won ($4541.50) with four of a kind, Sixes
    Seat 2: samodai (big blind) mucked [♠7♠4]
    20
    2008-03-18 17:33
    Turn mindenképpen bet,ha ordít rólunk a flush,akkor is,nincs verhetetlen lapunk,védeni kell,legfeljebb itt vége a partinak. És innen már jobban is kötődünk a pothoz.
    River bet kicsit lehetne nagyobb is, így magas labda a blöfnek,TPTK-nek.
    Bár ha ezt akartad elérni,akkor OK a dolog,ha jó a readed.
    Asszem,hogy megadtad...remélem,meg is nyerted :)
    ----------

    A tudatlanság áldás.

    19
    2008-03-18 10:33
    Preflop: fold
    Flop: raise
    Turn: bet
    River: read alapján.

    Sztem.
    18
    2008-03-18 09:09
    borzaszto... szegeny!

    mit versz? a bloffon kivul itt mar semmit. nem jatszottam meg ilyen teten, de ennek ellenere biztos vagyok benne, hogy azt az allint csak teljesen showdown value nelkuli lappal vagy pont ellenkezoleg fullal vagy netan flush-sel - ami szinten ver - csinalhatta.

    ha peldalul csak lenne egyszeruen egy 6-osa, akkor azzal oriasi hulyeseg lett volna reszerol nem csak megadni az 500-at, kisebb teten mondjuk sok ilyen hulye van, de azok csak nem jutnak el nl1000-re.

    a dontes szerintem tehat abban all, hogy monstere van, vagy total bloffon van? okoskodhatnek, tudnek ervelni mindketto mellett, de igazabol fingom sincs, az adott helyzetben az erzeseimre hagyatkoznek. a flop-turn jateka es az a teny mondjuk, hogy az allin egy nagy overbet talan inkabb a dobas mellett szol. de persze lehet az is, hogy a te flop jatekod alapjan lereadelte, hogy flushod van es kinezi beloled, hogy el birod engedni.

    flopon kellett volna all in menni... - persze kibickent, plane utolag konnyu, tudom
    17
    2008-03-18 02:45
    Én is erősen gondolkoztam, hogy mi lenne itt a helyes játék. Számomra nem teljesen egyértelmű, hogy betelni kell ebben a szituációban.

    Összeszedtem kb a lehetőségeket a csekk mellett.
    1. Ha setje van, akkor megadja a hívásomat és, ha nem pározódik a board, akkor a river allinemre valószínűleg dobja, mert baromira egyértelmű, hogy flushöm van, ha rátolom.
    Ha itt csekkolok és setje van és esetleg belehív (attól félve, hogy riverre lejön a 4ik szín és leég a setje), akkor rá tudom tolni az allint.
    Ha csekkol a setével és nem pározódik a board akkor riveren meg valószínűleg egy crying callt elereszt az ugyanakkora hívásomra, amit turnben nyernék tőle, ha most hívok, tehát ugyanott vagyok.
    Ha csekkol és pározódik a board riveren és a hívásomra allinezik, akkor esetleg el tudom engedni a kis flushöm.

    2. Ha 2 párja van esetleg egy AK AA jellegű lapja itt ha hívok valószínűleg eldobja(tudva, hogy drága lenne a showdownig eljutni) míg a riveren crying callolhat.

    3. Mi van akkor, ha az AK vagy AAjából az A pikk?
    Akkor jó eséllyel adná itt a betem, és ha nem javul, akkor az allinemre dobja riveren.
    Ha elcsekkolom itt, akkor könnyen lehet, hogy semiblöfföl itt egyet és rá tudom tolni az allint.
    Ha csekkolok és ő is csekkol, a riveren még mindig nyomhat 1 crying callt

    4. Ha nagyobb flushe van akkor, ha hívok, akkor allint kapok és megadom
    Ha csekkolok és hív, akkor allinezek, tehát ugyanott vagyunk
    Ha csekkolok esetleg elcsekkolja a nagy flushét ( ez az eset azért nem túl valószínű), hogy riveren én nyomjak egy crying callt, vagy felbátorodjak a 2 párral, settel és rám tolhassa, ha belehívok.
    Nos ha elcsekkolja a nagyobb flushét és pározódik a board a riveren, esetleg olcsóbban megúszhatom (mondjuk belehívok és csak megadja, félve, hogy fullosodtam). Esetleg lejön még1 pikk és baromi olcsón megúszom az egészet (persze anyáznék, hogy miért nem hívtam turnben, de nem tudnám, hogy mekkora mákom volt:))

    5. Lehet hogy, csak blöffölt flopon és arra számít, hogy ha leesik a flushöm úgyis belehívok, így miután csekkolok megpróbálhat kiblöffölni

    Ha lejön a 4. pikk a riveren akkor vagy Aval lesz egylapos flushe, vagy nem lesz, nem tudok elképzelni olyan lapot, ami a flop akciója után pikket tartalmazna az An kívül. (Kivéve, ha valami tök random lappal blöffölt)
    Persze, ha leesik a 4. pikk (ami 8 lap, tehát annyira azért nem sok) és nem beteltem turnben és setje van, akkor buktam 1 betet, de szerintem ezt kompenzálja ezt az, hogy, ha nem jön pikk néha crying callol a riveren top párral vagy 2 párral, amiket turnben dobna.

    Persze ezt a sok hülyeséget a party közben nem gondolhattam végig, így utólag próbálok valami értelmeset kitalálni a döntésem mellett:)
    Szóval nem vagyok benne biztos, hogy jó játék, de csekkoltam, amire ő is csekkolt

    POKERSTARS GAME #15979473823: HOLD'EM NO LIMIT ($5/$10) - 2008/03/14 - 18:50:48 (ET)
    Table 'Puck II' 2-max Seat #1 is the button
    Seat 1: hafizzle ($3961.50 in chips)
    Seat 2: samodai ($2271 in chips)
    hafizzle: posts small blind $5
    samodai: posts big blind $10
    *** HOLE CARDS ***
    Dealt to samodai [♠7♠4]
    hafizzle: raises $20 to $30
    samodai: calls $20
    *** FLOP *** [♠K♠6♣7]
    samodai: checks
    hafizzle: bets $40
    samodai: raises $80 to $120
    hafizzle: raises $240 to $360
    samodai: calls $240
    *** TURN *** [♠K♠6♣7] ♠3
    samodai: checks
    hafizzle: checks
    *** RIVER *** [♠K♠6♣7♠3] ♣6

    Hát nem a legjobb river, de úgy gondoltam, hogy itt már mindenképpen bele kell hívnom. Nem akartam túl nagyot hívni hanem csak 1 kisebb valuebetet.

    POKERSTARS GAME #15979473823: HOLD'EM NO LIMIT ($5/$10) - 2008/03/14 - 18:50:48 (ET)
    Table 'Puck II' 2-max Seat #1 is the button
    Seat 1: hafizzle ($3961.50 in chips)
    Seat 2: samodai ($2271 in chips)
    hafizzle: posts small blind $5
    samodai: posts big blind $10
    *** HOLE CARDS ***
    Dealt to samodai [♠7♠4]
    hafizzle: raises $20 to $30
    samodai: calls $20
    *** FLOP *** [♠K♠6♣7]
    samodai: checks
    hafizzle: bets $40
    samodai: raises $80 to $120
    hafizzle: raises $240 to $360
    samodai: calls $240
    *** TURN *** [♠K♠6♣7] ♠3
    samodai: checks
    hafizzle: checks
    *** RIVER *** [♠K♠6♣7♠3] ♣6
    samodai: bets $500
    hafizzle: raises $3071.50 to $3571.50 and is all-in
    samodai:

    Na most mi legyen, dobjam el? HUban flusht egyáltalán el lehet dobni? Vagy egyértelmű, hogy fullosodott, esetleg a river 500as betemet túl félénknek találta és megpróbálja kiblöffölni a flössömet?
    16
    2008-03-17 08:05
    na pont ezert volt rossz a call, igy mar nem fog rendesen kifizetni.

    itt en betelnek kb 2/3 potot vagy egy picit kevesebbet, egyreszt mert felnek a 4. spades-tol, masreszt pedig, hogy ha megadja, akkor a riveren tudjak value betelni egy egesz normalisat
    15
    2008-03-17 01:09
    egyértelmű betelned kell, annak ellenére hogy azt reprezentálod amid valójában van. Ha draw-ja lett vagy 2pár or better van nála akkor nyilván védeni kell apotot és ezekt nem is fogja eldobni. Ha tp-je van draw nélkül akkor az meg úgyis elcsekkeli mögötted ha nem nyitsz.
    14
    2008-03-17 00:55
    Köszi a kommenteket.
    Elég agresszívak voltunk mind2en, pillanatok alatt benn voltunk 6 beülővel (mondjuk abból 4et én tettem be), de általában jó lapokat is mutattunk, szóval nem csak preflop allineztünk, meg blöfföltünk össze-vissza.
    Ebben a szituációban a dobást kizártam, callon vagy raisen gondolkoztam csak. Ha raiselek mondjuk 1000 környékére, azzal teljesen committedé válok és ezt ő is látja, seten, 2 páron illetve valami erős drawn kívül esélyes, hogy dobja.
    A reraisemnek olyan szempontból van értelme, hogy AKt AAt nagyobb flössdrawt esetleg eldobhatja, amikkel kb coinflip a szituáció, így itt megnyerem további erőlködés nélkül. Kérdés, hogy top párral ennyire keménykedne-e? Sokszor láttam olyat, hogy ilyen esetben potcontrol miatt TPTKval vagy overpairrel nem 3betel a flopon a gyerek pozícióban, hanem a turnben kezd keménykedni, ha semleges lap jön.
    Viszont ha raiselek és ő folytatni akarja, akkor nem valószínű, hogy csak callol, hanem rátolja a reraisemre az allint és kénytelen leszek megadni, mondjuk akkor is van 30% esélyem ha setje van. (OOP néha elsütik itt a callt monjuk a vissza 1000igemre és a turn blankra instant allineznek és hülye szituációba kerülök, de itt én voltam elöl szóval ilyen veszély nem állt fenn)
    Utólag egyébként egyre inkább az allin felé hajlok. Na mindenestre kicsit gyenge játék, de csak megadtam. A callal az volt a legnagyobb baj, hogy kb kiírtam a homlokomra, hogy flushdrawm van, de nincs kedvem vele 220BB deepen gamblerkedni a flopon
    POKERSTARS GAME #15979473823: HOLD'EM NO LIMIT ($5/$10) - 2008/03/14 - 18:50:48 (ET)
    Table 'Puck II' 2-max Seat #1 is the button
    Seat 1: hafizzle ($3961.50 in chips)
    Seat 2: samodai ($2271 in chips)
    hafizzle: posts small blind $5
    samodai: posts big blind $10
    *** HOLE CARDS ***
    Dealt to samodai [♠7♠4]
    hafizzle: raises $20 to $30
    samodai: calls $20
    *** FLOP *** [♠K♠6♣7]
    samodai: checks
    hafizzle: bets $40
    samodai: raises $80 to $120
    hafizzle: raises $240 to $360
    samodai: calls $240
    *** TURN *** [♠K♠6♣7] ♠3
    samodai:

    Leesett a flush, kérdés, hogy, hogy lehet belőle kíhúzni a legtöbbet. Hívjak bele, vagy az túl egyértelmű, hogy flushöm van (vagy eddig is tudta már, hogy arra vártam?), esetleg próbáljak csekkrézelni, de ha nincs színe könnyen lehet, hogy elcsekkolja, ha meg a 3. szín ellenére is hív, lehet nagyobb flösse van (mondjuk, akkor így jártam, itt ez dobhatatlan HUban szerintem) Valami ötlet?
    13
    2008-03-16 18:23
    hm. bonyolult helyzet. normál stackel szerintem is easy allin, így viszont... de ne felejstük el azt se, hogy a deepstack csak nem számunkra veszélyes, hanem ellenfél számára is. nem hiszem hogy hogy seten vagy szintén combo drawon kívül bármivel is megadhatja a pusht, és ezekre annyira minimális az esély, hogy szerintem be kell vállalni. illetve ha a fent említett lapokon kívül adja meg, az csak neked jó.
    esetleg még azon lehet vitázni, hogy csak committed-é tegyük-e magunkat, és emelünk 1400-ig a pszichológiai hatásért, vagy egyből push, de szerintem felesleges túlbonyolítani.
    12
    2008-03-16 17:55
    Nalam ez reraise 3-4x, hadd gondolkodjon picit, ijen drawokat nagyon extrem helyzetekben tudok elereszteni, megha 2-3 beulo is van nalam, raadasul egy ijen emelgetos maniac ellen aki kepes 99 el visszatancolni...
    11
    2008-03-16 17:47
    Mondjuk ez igaz. Mármint, hogy azért ő mégiscsak összeszedte valahogy azt a 3x buyint. Ettől viszont szerintem függetleníteni kell a mostani döntést.