Omaha, Stud, Razz és egyéb, Texas Holdemtől különböző játékok leosztásainak és problémáinak megbeszélése. Minden leosztáshoz külön topik nyitható.
    PL Omaha HILO 200: weaktight fold a riveren?
    13
    2007-07-06 16:18
    Aki keveset Omahazik az nehezen hiszi el, hogy sokszor tenyleg ott a nut, az esetleg mellekes lapokbol. Tegnapi partim: 268x nagy vakrol mehet. Flop 345, mini hivas, turn x, tobb hivas, de karcsu - es meg 2-6 sorom is volt, river 7, en bet pot. Nem tudta elengedni a 67xx lapjat. Megvolt neki flopra, keveset emelt, lemakoltam. Flopnal 1$ -t mulasztott el, ezzel egyutt turnnel 7$ -t, es igy nekem ajandekozott meg 26$ -t, a poton kivul. Abba kell belegondolni, mivel adhatott meg valaki egy emelest? Na most azert rolam nem epp fish jelzok lehettek a notesben, ezert szinte elkepzelhetetlen volt, hogy 68 -al tartom. 678 -al mar reg visszaemeltem volna. Flush esely is volt lent floptol, arra gondolt, es hogy mellekese volt 63(45) is. En is lecalloltam volna a helyeben, ha eljutunk riverig.
    12
    2007-07-05 18:08
    Ok, de ez hilo :)

    Jó, hogy a nyolcas nem túl fényes, de akkor is, egy emergency low az is, meg persze ott van a hármasod is. Preflop is kisebb a valószínűsége az A2-nek. Pozícióban vagy. Az egyedüli rossz flop a high only A nélkül, meg a high A nélkül. Az összes többi flopnál legalább az egyik irányba jó leszel. Pozíció + sok jó flop = potépítés. Ok, hogy rakeback, de itt a raise EV-je lényegesen nagyobb, mint a call-é, és szvsz. túl sokat adsz fel.
    11
    2007-07-05 11:29
    Az a "gond", hogy én bónusz és rb centrikusan játszom az Omahát, igyekszem kerülni a nagy ingadozásokat... ha reraise-elek, és lesz valami csúnya flop, amire nyit egy betpotot, akkor anyázva el kell dobnom, mert annyit már nem érne meg...

    Ott látom inkább a hibát, hogy flopnál kellett volna visszapotolni, maximum eldobja, és egy 85 vagy 55 ellen is van egy rakás outom, nem beszélve a low-ról (mivel két ász nálam van, kisebb az esélye az A2-nek nála)...

    Szóval preflop hasonlóan nyomnám most is, flopnál bet/raise pot, hogy lehetőleg már ott legyen bent minden pénz, vagy szálljon ki a partiból...
    10
    2007-07-05 11:19
    "gyenge ászpárod van, halvány low-eséllyel, a flush-ön kívül gyakorlatilag semmi másodlagos eséllyel... ez nálam nem reraise... "

    szerintem ezzel a low- és flush-eséllyel simán meglehet, bár a counterfeit ellen tényleg nincs esélyed; viszont ha lejön az ász, jó eséllyel tied a hi rész (főleg ha a cold emelés az ellenfélnél A2-t jelent alacsony kísérővel, esetleg egy wrap low-t), bár omahából inkább FL-t játszom, ott ez gondolkodás nélkül 3bet. Flopnál pedig azért mennék minél keményebben, mert ha A25x-jellegű lap van nála, egy nagy reraise-re jó eséllyel el fogja dobni, ami nekünk jó.
    9
    2007-07-05 08:47
    Hú de régi a thread, de átnézem újra...

    reraise preflop? Szerintem kizárt: gyenge ászpárod van, halvány low-eséllyel, a flush-ön kívül gyakorlatilag semmi másodlagos eséllyel... ez nálam nem reraise...

    Flopon? Megkaptam a monster flopot, egyszerűen nem akartam dobatni... megadtam neki a lehetőséget a visszaemelésre, nem tette meg... vagy semmije nem volt, vagy az 5-ös párját slowplayezte...
    8
    2007-07-05 01:08
    Szvsz jó dobás, viszont preflop ill flopon mindenképpen erősebben játszanám az ilyeneket (prelfop reraise ellen mi szólt?)
    7
    2007-05-12 11:43
    az zavart meg h rivert írtál, de akkor nyílván busteddraw blöffre gondolsz, így ok
    6
    2007-05-12 07:27
    low draw-t írtam, nyilván enemynél (missed)
    5
    2007-05-11 23:38
    ja, flop turn nagy reraise kell. viszont low nincs
    4
    2007-04-25 15:11
    Minraise????

    Óriási bűn, pláne omahában. Én már preflop potot emeltem volna, meg flopnál is. Turnre allin kell vinni a dolgot, ha lehet. Bár H/L-hez nem értek abszolút, de úgy gondolom a low draw miatt (is) adni kell a rivert, 33%-ban jó vagy simán, ha KK-ja van, örüljön.
    3
    2007-04-25 09:14
    Az lenne még fontos, hogy milyen százalékban emel, és hogy mennyire érti a hilo-t. Ha 56%-ban indul, akkor valószínű, hogy nem nagyon. Ha el tudod képzelni róla, hogy high only hand-del emelt és tartott a turnnél 75-öt (amiben KK-nak kell lennie), akkor jó a fold. De ha 56%-ban indul, akkor egy A255 jellegű lappal nemigen emel preflop, mert nem tudja, hogy az egy jobb indulólap. De hogy valaki mondjuk KK23-al emeljen, ami talán indokolja a turn 75 tartást, az nekem kicsit távolinak tűnik. 289-es potra kell megadnod 67-et. Egy kicsit is értelmes játékos ellen ezt simán megadom. De valószínű, ez ellen is tartottam volna, a lejátszása annyira sántít, hacsak nem láttam volna tőle korábban totális hülyeségeket, ez monster potodds. Viszont ha hold'em jellegű omaha hilo játékos, akkor jó lehet a fold.

    Én is azt mondom, hogy itt nyomulnod kell a flopnál. Egy multiway potban jó lenne a pull, de heads-up itt emelni kell, amit lehet. A flopnál ilyen erős, sokszorosan biztosított lappal, ami még a turnnél is az marad, hilo-ban arra kell menni, hogy a turnnél lehetőleg már bent legyen a stack-ed, és akkor nincs ez a river kérdés.
    2
    2007-04-24 21:17
    Nem gondolnám, hogy full nélkül tolt allint!
    Emelt preflop, ászok nálad, KKxx simán elképzelhető, flush draw-al persze.
    Jobb lett volna, ha flopnál nem 30-30$ kerül a potba, itt szinte biztos jobb voltál. Turnnél többet tudtál volna emelni.
    Jobb napjaimban eldobom, rosszabakon megadom és bukok. Sztem jó dobás!
    1
    2007-04-24 21:02
    Minden kommentár nélkül: meg kellett volna adni a riveren?
    Ellenfelünk (probably1) 56%-os VP$IP-jű, nem túl aggresszív.

    Weaktight fold? Vagy bölcs dobás? :-)

    Kiváncsian várom a véleményeket...

    Game #4489082764: Omaha H/L PL ($1/$2) - 2007/04/22 - 23:32:24 (CET)
    Table "Amesjones" Seat 10 is the button.
    Seat 1: _lookout_ ($198 in chips)
    Seat 2: arthurito ($40 in chips)
    Seat 3: Zalon ($105.06 in chips)
    Seat 4: glamroxx ($87.48 in chips)
    Seat 5: probably1 ($234.26 in chips)
    Seat 6: igiveup1 ($35.50 in chips)
    Seat 7: BenNao ($163.43 in chips)
    Seat 8: Brandal ($47.92 in chips)
    Seat 9: LuckyApe ($230.93 in chips)
    Seat 10: ÉN ($178 in chips)
    _lookout_: posts small blind $1
    arthurito: posts big blind $2
    ----- HOLE CARDS -----
    dealt to ÉN [♥8♣A♦A♦3]
    Zalon: folds
    glamroxx: folds
    probably1: raises to $6
    igiveup1: folds
    BenNao: folds
    Brandal: folds
    LuckyApe: folds
    ÉN: calls $6
    _lookout_: folds
    arthurito: folds
    ----- FLOP ----- [♦8♦5♠8]
    probably1: bets $15
    ÉN: raises to $30
    probably1: calls $15

    ----- TURN ----- [♦8♦5♠8]♣T
    probably1: checks
    ÉN: bets $75
    probably1: calls $75

    ----- RIVER ----- [♦8♦5♠8♣T]♠K
    probably1: bets $123.26 and is all-in
    ÉN: folds

    Returned uncalled bets $123.26 to probably1
    probably1: doesn't show hand
    probably1 collected $222 from Main pot
    ----- SUMMARY -----
    Total pot $225 Main pot $222 Rake $3
    Board [8d 5d 8s Tc Ks]
    Seat 1: _lookout_ (small blind) folded before Flop (didn't bet)
    Seat 2: arthurito (big blind) folded before Flop (didn't bet)
    Seat 3: Zalon folded before Flop (didn't bet)
    Seat 4: glamroxx folded before Flop (didn't bet)
    Seat 5: probably1 collected $222
    Seat 6: igiveup1 folded before Flop (didn't bet)
    Seat 7: BenNao folded before Flop (didn't bet)
    Seat 8: Brandal folded before Flop (didn't bet)
    Seat 9: LuckyApe folded before Flop (didn't bet)
    Seat 10: ÉN (button) folded on the River
    ****HAND ENDS****