Omaha, Stud, Razz és egyéb, Texas Holdemtől különböző játékok leosztásainak és problémáinak megbeszélése. Minden leosztáshoz külön topik nyitható.
    PL Omaha100: higgyük el a nut-ot a maniacnak?
    20
    2007-09-04 12:11
    Igen, auto dobás. Ha volna a sorod mellé egy AA, amiből kőr az egyik (ahogy a sorhoz lévő két lapod közül is egy), akkor meglenne az odds a turnnél a callhoz (is).
    19
    2007-09-04 11:59
    "Omaha Hi-ban a Kc 2h 5h 7h kifejezetten rossz indulólap. Szerintem csak vakokból érdemes vele elmenni, "
    Andras111 eppen BB volt. :)

    En ezt siman dobom a kis vakon.
    18
    2007-09-04 11:55
    Vacak pozicio. Javulasra keptelen lap. Mely stackek a pothoz viszonyitva. Nincs lendulete a szituacionak.
    A legjobb ami tortenhet az egy flop allin atlagosan 60:40 favoritkent, amihez a maniac meg partner is akart lenni. :)

    Az esetek tobb mint feleben turnre nem nalad lesz a nut. Erre koraibol 1:6 oddsot adsz a tobbieknek ugy hogy egy csomo zsetonod marad meg. Egy K9tQ lapnak meglesz a pot odssa, nem is beszelve az implied oddsrol.
    En 3-4 bb-t hivnek, igyekezve kicsinek tartani a potot, de nem adni (szinte) ingyen lapot.

    Ketten bedobjak majd egy maniac rademelt, HU vagytok es te csak megadod.
    Ha arra gondoltal hogy lehet hogy bloffol mert gyengeseget erzett az 1bb hivas miatt es gondolta a SB nem ok nelkul csekkelt, akkor egyetertek, engedd nyomulni. Turnon meg egy pot bet kihuzhato lehet belole mielott gyanut fogna vagy C/R-elhetsz egy AKxx lapot. Erre te turnon, amikor mar nincs nalad a nut, te kezdesz egy pot bettel. Nem engeded hogy tovabb bloffoljon es azt sem hogy AKxx lappal lovon erezze magat. Ezzel meg egyet tudnek erteni ha nem maniac lenne az ellenfel es ha az lenne a terved hogy bedobod az emelesre.
    A felenk flopjatekod utan vilagga kiabalod hogy neked tetszett az a 8-as turnre, majd kapsz egy potnyi allin emelest. ALARM! Meg ha maniac is az illeto.

    "hiba? bármennyire is loose az asztal, nem akartam betpottal itt lezárni "
    Igen, szerintem hiba.
    Annak fenyeben hogy mekkora implied oddsot adtal az ellenfelnek pedig nagy hiba.


    "Azt kizártnak tartom, hogy bármilyen királyos lapot eldobjon, szóval nem sok értelme lett volna szerintem flopnál betenni a pénzt..."
    Turnon pedig figyelembe veve a pot-stack aranyokat es hogy mar nincs nut lapod meg kevesebb ertelme volt szerintem.

    Az a turn pot bet szamomra nagyon furcsa a flopjatekod utan. C/R vagy C/call szerintem sokkal jobb lett volna. Habar en maniac ellen mar a floppon nyomultam volna padlogazzal az emelese utan.
    17
    2007-08-23 22:10
    Nem hiszem, hogy elolvasod, kicsit sokat csúsztam, bő 4 hónapot. De szerintem a parti kulcsa az, hogy Omaha Hi-ban a Kc 2h 5h 7h kifejezetten rossz indulólap. Szerintem csak vakokból érdemes vele elmenni, de ott is roppant veszélyes, mert a parti folyamán nem nagyon tudhatod, hogy hogy állsz, illetve nagyon kevés board megnyugtató. Ehhez a papírhoz a tényleg jó asztal úgy, hogy 4-5-en is partiban vagytok a straight flush, a poker, illetve a szivárványszínű nut sor 6-4-3-10-A, stb. Minden más esetben egyszerűen nem elég erős a lapod. Hiába van színed, kicsi, hiába van fullod, ha a 7-es nem a top lap a király után, nem tudhatsz semmit arról, hogy hol tartasz, mit ahogy történt is. Szóval sztem legközelebb dobd el az ilyen lapokat.
    16
    2007-08-23 22:03
    Szerintem kötelező. Én elég sokat omaházom, és azt hiszem már eleinte is bennem volt, de most már végképp, hogy minimum nutközeli lapra teszek csak fel mindent, vagy nagyon komoly nut húzóra. Elég jó lapod volt turnon, de nagyon szép volt a dobás, mert kinn volt a sansz egy pókerre, 4 féle fullra, ráadásul riverre beeshetett a szín is, te pedig elérted a lapodból kihozható maximumot, ami már turn-ön se volt nut, és semmi esélyed nem volt javulásra. Omahaban pedig, a játék jellege miatt nem lehet kizárni semmilyen indulólapot az ellenfélnél, hiszen osztott párokkal majdnem biztosan mennek, a 6-8, v akár 7-2 lapok pedig szintén kinn lehetnek, még preflop emeléseknél is, ha például A7sA2s, K6sK8s kombóban vannak meg. Illetve ezer egyéb esetben is. Szóval szép dobás.
    15
    2007-08-23 21:44
    Bocsi, hogy ide rakom be.
    Ilyen helyzetbe szinte kötelező elengedni a lapot?
    Holdemhez vagyok szokva aztán nagyon nehezen, de eleresztettem.

    PokerStars Game #11649965521: Omaha Pot Limit ($0.10/$0.25) - 2007/08/23 - 15:38:43 (ET)
    Table 'Yazhi' 9-max Seat #1 is the button
    Seat 1: c_king_12 ($19.80 in chips)
    Seat 2: MrsStery ($39.15 in chips)
    Seat 3: zoltanh85 ($13.75 in chips)
    Seat 4: bb88 ($30.20 in chips)
    Seat 5: amsmls169 ($42.25 in chips)
    Seat 6: fdxmike ($37.75 in chips)
    Seat 7: Sabre66 ($21.50 in chips)
    Seat 8: richard-shu ($38.45 in chips)
    Seat 9: Jock White ($1.90 in chips)
    MrsStery: posts small blind $0.10
    zoltanh85: posts big blind $0.25
    *** HOLE CARDS ***
    Dealt to zoltanh85 [♣7♥J♣T♠9]
    bb88: folds
    amsmls169: calls $0.25
    fdxmike: folds
    Sabre66: folds
    richard-shu: folds
    Jock White: calls $0.25
    c_king_12: calls $0.25
    MrsStery: calls $0.15
    zoltanh85: checks
    *** FLOP *** [♦6♠6♥7]
    MrsStery: checks
    zoltanh85: checks
    amsmls169: checks
    fdxmike said, "+--=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- "
    Jock White: checks
    c_king_12: checks
    *** TURN *** [♦6♠6♥7] ♥8
    MrsStery: bets $0.75
    zoltanh85: raises $1.50 to $2.25
    amsmls169: folds
    Jock White: calls $1.65 and is all-in
    c_king_12: folds
    MrsStery: raises $7.35 to $9.60
    zoltanh85: folds
    *** RIVER *** [♦6♠6♥7♥8] ♦3
    *** SHOW DOWN ***
    MrsStery: shows [♦7♦5♣8♠8] (a full house, Eights full of Sixes)
    MrsStery collected $1.15 from side pot
    Jock White: mucks hand
    MrsStery collected $5.90 from main pot
    zoltanh85 said, "nh"
    *** SUMMARY ***
    Total pot $7.40 Main pot $5.90. Side pot $1.15. | Rake $0.35
    Board [6d 6s 7h 8h 3d]
    Seat 1: c_king_12 (button) folded on the Turn
    Seat 2: MrsStery (small blind) showed [♦7♦5♣8♠8] and won ($7.05) with a full house, Eights full of Sixes
    Seat 3: zoltanh85 (big blind) folded on the Turn
    Seat 4: bb88 folded before Flop (didn't bet)
    Seat 5: amsmls169 folded on the Turn
    Seat 6: fdxmike folded before Flop (didn't bet)
    Seat 7: Sabre66 folded before Flop (didn't bet)
    Seat 8: richard-shu folded before Flop (didn't bet)
    Seat 9: Jock White mucked [♣9♥5♦T♣A]
    14
    2007-04-09 22:56
    Ember! Azt hittem valami dilemmát vázolsz fel, ez insta allin! :)
    13
    2007-04-08 17:14
    Igen, ez alapvetően jövedelmező taktika lehet, de azért ez a turn 8-as annyira nem volt egyértelmű... ha ász, dáma, bubi jön le, akkor gondolkodás nélkül dobom, itt bár szólt a belső vészharang, nem dobhattam el...:-)
    12
    2007-04-08 16:52
    Nehéz a kérdés, magam is rengeteget szembesülök ezzel a problémával. Az i-poker hálózatban (betfred) omaházok, ált. 0,5/1, illetve 1/2 dolláros téten, átlagosan napi 200 partit esténként, max. 6 fős asztalokon. nekem már többször volt rossz tapasztalatom hasonló helyzetekkel, ezért (bár most kiadom a titkomat) az esetek 90%-ban eldobom az agresszív visszaemelés esetén a lapomat, ha létezhet az enyémnél jobb lapkombináció. Néhány esetben (ez a 10%) megérzés alapján adom, ez általában bejön nekem.
    Mivel itt akár 200-300 dolláros potokról is lehet szó, én a rendkívül óvatos játékot javaslom, várni-várni-várni kell, és a nut lapnál pedig megpróbálni a lehető legtöbbet szakítani. Mivel az, hogy enyém a nut lap, általában csak a rivert követően derül ki, például szinte sosem emelek vissza egy bármilyen emelést, csupán megadom. Rivert követően viszont keményen hívok, amit sokszor meg is adnak...

    Én a fenti taktikával ma már eredményesen játszom az omaha cash game-t, jelentős nyereménnyel, jóval biztosabban, mint a texast...
    11
    2007-04-08 11:54
    Én inkább azt mondom, h csak 77-je volt vagy AKja esetleg... nem kell mindig a legrosszabbra gondolni még omahában sem, pláne egy maniac ellen....
    10
    2007-04-08 11:37
    Kezdek megnyugodni, mert én is úgy éreztem, hogy nem játszottam rosszul ezt a leosztást...:-)

    Szóval turnnél (ugyan egy pillanatra megremegett a kezem) vissza allin, ő persze adja, és virítja a K8xx-ét... én pedig elmormoltam pár átkot a Crypto RNG-je felé...

    Ő megköszönte a pénzt, kiült, és hazament... remélem látom még...:-))


    Tanulság: néha a maniacnak is van lapja, de ez nem volt eldobható sajna, that's poker baby...:-))
    9
    2007-04-08 11:12
    Én teljesen ugyanezt a leosztást lejátszottam élőben, egy agreszív laza játékos ellen, ráadásul én chek/raise-t játszottam flopon, természetesen nem dobta el, turn 8-as, és persze k8 volt nála, szóval sztem nem hibáztál flopon sem, ha k van nála úgysem dobja el egy maniac. De sztem neked sem szabad eldobni egy laza játékos ellen, feszes ellen easy fold.
    8
    2007-04-07 22:12
    én nem vagyok vmi nagy omahás.. csak egyszerűen:


    miért lett volna pont K8 neki? mert attól félsz leginkább? persze.. K8cal is visszaemelhtett flop után, de melyik a valószínűbb? a K7, 77(!) vagy K8?

    mármint a flop utáni események ismeretében..

    (a többi lehetőségen pedig kár gondolkodni, mert bőven favorit vagy, én simán visszaemeltem volna turn után..)

    7
    2007-04-07 21:40
    Sikerült kiszámolnom: 1,8% hogy K8xx -es lap van nála. A további információk alapján persze ez sokkal valószínűbb. Kérdés az hány % valószínűségnél éri meg megadni a pot odds alapján? Nehéz kérdés mert lehet a K-a mellett 2 magas lap is amivel túlhúzhat riverre.
    Ezekre is kellene EV-t számolni és összesíteni :).

    De így saccra szerintem jó az Allin.
    6
    2007-04-07 20:05
    Ha csak tisztán matematikailag nézzük, egyéb információk nélkül, mennyi lehet az esélye hogy K8-van nála?
    5
    2007-04-07 19:41
    Mindenesetre kösz a szurkolást...:-))
    4
    2007-04-07 19:37
    Nem az én válaszomat várod, mivel eddig kb 300 omaha handet jáccottam le, de már rég írtam a fórumra, úgyhogy allin! Én szurkolok neked! ;)) Még K sincs nála, AAxx hidd el nekem!
    3
    2007-04-07 19:35
    Igen, azt hiszem tényleg ez a legnagyobb csapda ebben a leosztásban, hogy esélytelen vagyok a javulásra...

    Flop vissza raisepot? Mit dobna el erre? 77-et talán, de azt egyébként is verem. AA-t? Azt is jó eséllyel, de az ellen is favorit vagyok. Azt kizártnak tartom, hogy bármilyen királyos lapot eldobjon, szóval nem sok értelme lett volna szerintem flopnál betenni a pénzt...
    2
    2007-04-07 19:19
    Ezek baromi nehéz dolgok omahában.

    Flop. Nekem a call nem tetszik annyira, jön egy 7-esnél magasabb kártya, az kénylemetlenné teszi a további játékot. Az a baj, hogy nem igazán javulhatsz. Én raise potot nyomnék ilyenkor, az egy kicsit letisztázza az ellenfél lehetséges lapjait. Kicsit. Ugyanis nincs olyan lapja, főleg egy ilyen típusú ellenfélnek, amit eldobna. Ha 77 van nála, azonnal allin is mehet. Ha K7 van nála, akkor hamar eldől a parti, allin megy, és szerencés! esetben feleztek. Ugye te nem javulhatsz! Ha K drill van még csak nála, a legtöbbször meg akarja nézni turnt, főleg ha van a 7esnél magasabb lapja.

    Turn. Tényleg nehéz ez. Lehet nála K8 nyugodtan. De ezzel a "múlttal" akár 77 is. De a legvalószínűbb szerintem a K7, akkor viszont elég sokat kockáztatsz az esetleges splitpotért. Mivel maniac az ember, ezért megadnám! Ha behúzta a 8ast, kap egy nh-t, fél órán belül visszatolja a pénzt :)
    1
    2007-04-07 18:37
    Tegnap történt az alábbi leosztás, kiváncsi vagyok, ki mit csinált volna a turn-ön. Eléggé loose az asztal, Adam19125 barátunk kissé maniac, 70% körüli VP$IP-vel, 7-es total aggression factorral, bár nincs túl nagy minta róla, kb. 50 leosztás alapján vannak ezek az értékek.

    A játszma:

    Game #3734971973: Omaha PL ($0.50/$1) - 2007/04/07 - 00:33:05 (GMT)
    Table "Maplewood" Seat 5 is the button.
    Seat 1: c0mic ($30.82 in chips)
    Seat 2: Johtaja ($100 in chips)
    Seat 3: MYTH ($44.75 in chips)
    Seat 4: kenvil ($149.97 in chips)
    Seat 5: Adam19125 ($96.93 in chips)
    Seat 6: And020963 ($12.50 in chips)
    Seat 7: ÉN ($141.50 in chips)
    Seat 8: gasometer ($67.29 in chips)
    Seat 9: pokerbot ($99 in chips)
    Seat 10: love2lick ($130.67 in chips)
    And020963: posts small blind $0.50
    ÉN: posts big blind $1
    ----- HOLE CARDS -----
    dealt to ÉN [♣K♥2♥5♥7]
    gasometer: folds
    pokerbot: calls $1
    love2lick: folds
    c0mic: folds
    MYTH: folds
    kenvil: calls $1
    Adam19125: calls $1
    And020963: calls $0.50
    ÉN: checks
    ----- FLOP ----- [♦K♦7♠K]
    And020963: checks
    ÉN: bets $1
    hiba? bármennyire is loose az asztal, nem akartam betpottal itt lezárni
    pokerbot: folds
    kenvil: folds
    Adam19125: raises to $8
    And020963: folds
    ÉN: calls $7
    ----- TURN ----- [♦K♦7♠K]♠8
    ÉN: bets $21
    Ez a 8-as nem tűnt túl veszélyesnek...
    Adam19125: raises to $84
    ÉN: na és itt mi van? Elhinnétek a K8-at nála? Hogyan tovább?


    Na erről lenne szó, lehet megköpködni, illetve várom az építő észrevételeket, kritikákat....