Omaha, Stud, Razz és egyéb, Texas Holdemtől különböző játékok leosztásainak és problémáinak megbeszélése. Minden leosztáshoz külön topik nyitható.
    PLO élő cg 500--500
    20
    2008-04-11 00:26
    pont ma szívattam meg egy elárúlt AA-t ami kiderűlt AAKK volt ,lejött az asztalra a két párom ,simán adtam az allinjét. szerencsére nem is javúlt.
    19
    2008-04-11 00:09
    Tipikus omahás indítás...:-)

    Én a másikat játszottam el, amikor anno a szingli áaszomhoz megjözz a 4 sztín a boardon, és vigyorogva tettem fel rá mindenemet, majd néztem bután...:-)
    18
    2008-04-10 20:57
    miért szeretik az AAKK-t ?

    jónak néz ki :D

    emlékszem arra, amikor először játszottam Omahát és fogalmam sem volt róla :

    valami ilyen lapot kaphatam: 10101010 és pokolian örültem : D :D PÓKEREM van :D

    utána néztem egy pokoli nagyot :D bmg csak két lapot használhatok fel :D
    17
    2008-04-10 19:50
    lehet hogy jobb lett volna csak megadni ,aztán megnézni mit reagál a turnön. bár sztem ott is bekerűlt volna minden pénz.
    16
    2008-04-10 14:44
    biztos jó ötlet emelni flopban?
    az egy dolog hogy nagy esélyünk van nyerni a potot : set +redraw ha 77 v kk-ja van. Viszont egy emelés esetén nem sok minden adja meg. Ráadásul az olcsó turn nekünk nem árt. Szerintem elég deep ahhoz a helyzet hogy nem tudunk bestackkelni egy gyengébb handet mert dobja. kivéve persze ha extrém fish.

    jelen esetben az allint adnám.
    15
    2008-04-10 14:38
    szerintem is meg kelett adni, KK ellen 35%ban nyersz, 77 ellen 43%ban.
    az osszes tobbi lap ellen ha van nala oesd 68%ban, ha nincs 82%ban te vagy a favorit,
    viszont a flopon en csak megadtam volna emeles helyett. a potraisel pont azokat a lapokat
    tudod csak eldobatni amik ellen jatszani szeretnel (2 par+oesd+fd), amik viszont megvernek
    azoknak tul sokat fizetsz turnert. igaz kepzetlen jatekosok ellen barmi jon turnre,
    gondolom nem engedted volna el a lapot,(kiveve talan ha behuzza az oesdet de erre kicsi
    az esely).
    14
    2008-04-10 14:03
    ez élő cg.itt nem sok mindenkit érdekelt hogy 360 bb vagy 100. élőben teljesen máshogy kell játszani.van hogy a 200-500 átalakúl a stackek miatt ,meg néhány ember preflop emelései miatt 500-1000-re. simán váltanak zsetont 200-500on 100k-ért és senki egy szót se szól.
    13
    2008-04-10 13:50
    Hatos parral sohasem lesz top seted mint nut. AdKd lapok gyengeseget mar taglaltam. A ket resz nem mukodik egyutt. Ritkan sikerul ugy elkapni a floppot hogy mindket kombinacio hasznalva legyen. Most sikerult. Megsem volt favorit.
    Ez a kezdolap nem 700+ bb-os potra valo.

    100 bb stackeknel semmi kifogasom ellene.
    Melyebben inkabb reraise mint call, de csak HU, ami itt ugye nem opcio.

    Ha mar hatos par, akkor:
    4466, 6677, stb.
    6678s, 6689s, 4566s
    66AKds

    AAKKds? Ketszer kaptam eddig. Egyszer egy beulo banta, masodszor csak a preflop emelesembe kerult. Nem is ertem miert vannak ugy oda erte az emberek... ;)
    12
    2008-04-10 10:20
    Át tudom érezni a helyzeted, akkor és ott sajna dobhatatlan volt... mindenesetre én nagyon csúnyákat gondolnék, amikor látom a 180k-mat útban az ellen felé...

    11
    2008-04-10 10:18
    Ez a fold preflop 3BB-ért ugye nem komoly? :-) Jó esetben 20 leosztás/órával mehet egy élő Omaha CG, mivel mennél preflop, ha nem ezzel?

    Persze, lehet AAKKds-re, vagy valami még ennél is multiway-ebb preflop lapra várni, csak kérdés, mennyi ráció van benne...
    10
    2008-04-10 07:51
    fold preflop.

    360bb-s stackeknel ez nem jo lap.
    Nalad van az Ad es a Kd is. Azaz senkinek sem lesz masodik legjobb szine hogy kifizethessen vagy hogy huzzon erte.
    66 - alacsony setre jo csak es nincs is kapcsolatban a ket masik lapoddal.

    Hamar eljutottal a floppig...
    Miert nem hasznalod a poziciod?

    Ha csak megadod lehet hogy a vak is jon tovabb es jobb lesz a pot oddsod. Valamint a tobb jatekossal nagyobb a valoszinusege hogy valakinek alacsony szine lesz (ez utobbi extrem hulye ellenfeleket feltetelez).

    Avval hogy emelsz nagyon polarizalod az ellenfelek lehetseges lapjait.
    Mi adja meg az emelesed (ami ugye pot commitedde tesz mindannyiatokat)?
    Szinhuzolap nem lehet eleg eros wrap nelkul pl. 7d 8x 9d Tx. Vajon emelne-e evvel preflop UTG? Es a floppon ugy hogy mogotte van meg 2 jatekos? Ilyen melyen.

    Persze ha olyan az UTG hogy 2 parral allin megy es egyertelmu volt a readed hogy a vak dobja akkor tokeletes volt a lejatszas.


    Az allin call mar magatol ertetodo. Nincs olyan lap ami ellen kevesebb mint 29% eselyed lenne (ennyire van szukseged a pot odds szerint), igy bedobni hiba lenne.
    9
    2008-04-09 23:55
    végülis igazából sztem minden lelett írva ,mert nekem is teljesen egyértelműnek tűnt a helyzet ,és calloltam. csak én nem játszok olyan gyakran omahát és bizonytalan voltam benne hogy tényleg jó volt-e a call.mutatás KKQx ,turn hogy izgalamasabb legyen A. persze a river nem segített ,talán tizes lett.
    8
    2008-04-09 23:51
    köszi szépen... most megyek aludni, reggel megnézem, mivé lett a parti... akármi lett a vége, ezt itt ki kell fizetni... hogy a fene enné meg...:-)
    7
    2008-04-09 23:49
    arénában volt ,és az egyik játékos akart nagyon omaházni ,felvetettük mi lenne ha így játszanánk a 2 játékot keverve.
    6
    2008-04-09 23:45
    igen ketten maradtunk.
    "Nalad 6os szet + nut FD + egy K blocker a K szet ellen...
    En ezt tuti nem dobom el..." én is így gondoltam teljesen ,de persze azért raktam fel mert...
    5
    2008-04-09 23:39
    hol van egyébként ilyen omaha cashgame? maszek játék volt, vagy valamelyik nyilvános helyen?
    4
    2008-04-09 23:34
    ez az emeljünk egymásra potot esete ,ami jó , mert viszonylag hamar lezajlik :)) és all in

    szerintem call , persze innen a fotel kényelméből

    mi verhet (egyenlőre) ? ellennél 7 7 vagy K K (erre kicsi az esély a nálad lévő miatt , de attól még esélyes ) , viszont nálad a nut flushhúzó és egy 6-os set kizárva egy királyt is egyben.

    Ha a két körére megy ennyire akkor a legjobb , máris megvan.

    Tippem , megadtad és turn K lett , mellyel egy K 7-es fullja lett a te K 6-osod ellen :)




    3
    2008-04-09 23:23
    Mire mennél, ha nem erre? Gyenge játékos ellen bottomset és nfd... igen, lehet nála 77, KK, de akkor is még nem kevés outod van...
    Na meg gyenge omaha játékosok hajlamosak a flopolt kétpárokkal összeházasodni...:-)

    Szóval nagy levegő, szembecsuk, röpke fohász, call...:-)


    Gondolom kivételesen volt lapja, és kitartott, azért került ide a parti... de ne legyen igazam...:-)
    2
    2008-04-09 23:20
    Hello!
    Egy kicsit zavarosan irtad le, de ha jol ertem egyedul maradtal az allin levo UTG vel.
    Ha UTGnek van valami fogalma a jatekrol akkor 7es szett vagy meg inkabb 2 par + sorhuzo (6789 esetleg 789T) van nala esetleg valami kisebb flush huzoval. Ha fogalmatlan akkor barmi... :) Nalad 6os szet + nut FD + egy K blocker a K szet ellen...
    En ezt tuti nem dobom el...
    1
    2008-04-09 22:26
    tegnap élő cg. dealer choice's 500-1000 holdemet ,meg 500-500 omahát játszottunk.
    a stackek az omahához elég deepek ,mert mindenki előtt minimum 100k volt. ekkor már csak heten ültünk az asztalnál. omahát ritkábban játszok ,de ahogy néhány játékostárs játszotta az omahát úgy gondoltam ,ha rámér a dealer jobb ha ezt választom.
    UTG(200k+) emel 1500ig ,egy ember megad ,én is megad nagyvak is megad.
    én Ad Kd 66al adtam meg. flop 6d 7d Kh. a vak bet 6k UTG reraise pot dobás. most jövök én kb 180k van előttem. itt biztos voltam benne ,hogy a vak dob és reraise pot 73ig ,dobás ,UTG allin. az ellenfelemet gyenge omaha játékosnak éreztem(bár én se vagyok jó) volt sok gyenge mutatása.

    most mit tegyek??!!