$10 és alacsonyabb nevezési díjú versenyek leosztásainak és problémáinak megbeszélése.
    Minden handnek külön topikot lehet nyitni, a feltett handeket Santos elemzi 1-2 napon belül. Kérjük, hogy a könnyebb kereshetőség kedvéért a topik címében tüntesd fel a leosztással kapcsolatos legfontosabb adatokat. A topik nevét lehetőleg a pontos limittel kezd!
    PS 1$ 5000GTD QJ helytelen megjátszása?
    15
    2010-03-31 22:12
    Siman megcsinalja jj+nelkul is hidd el...
    14
    2010-03-31 14:12
    Ezen a téten erre nagyon egyszerű a válasz!A QJ-val a verseny ezen szakaszában jó a raise középső pozicióból!Volt egy call,és egy reraise!Nagyon fontos ebben a szituációban,hogy mit tudunk a nagyvakról!?Ezen a szinten kb 2 kategóriába sorolhatjuk!Trükkös,értelmesebb játékos(ami elég ritka)-vagy egyszerű,kiismerhető gyenge játékot játsza! Ha az első akkor jó lehet a call,azonban ha a 2. (ami gyakrabban fordul elő) akkor fold.A 2. kategória nem képes rá hogy visszaemeljen,3 beteljen (JJ+,AKs,AKo,AQs) lapok nélkül!Ráadásul van még mögöttünk egy aktív emberke!
    13
    2010-03-31 00:30
    Sztem rendben van a preflop hivas, a visszahivast meg mar adnam amiatt, mert keveset emelt vissza naon.
    Persze ezt megteheti AA KK QQ JJ tt-vel is, de miert ne tenne meg 88cal, 77tel, 66tal?
    1dolcsis tourrol van szo, nem kell mindenhol AAt latni.
    En viszont flopon vagy checkeltem vna, vagy all in megyek.
    Ha elcheckolod es hivnak egy nagyot, akkor meg siman dobhatsz, ha ugy gondolod overpairja van, ha nem, akkor meg vissza is tolhatod neki.
    De szvsz sokkal jobb lett vna, ha all in mesz, annal legalabbis mindenkepp jobb, mint h 10k-t emeltel.
    Ahogy mar masok is elmondtak committed lettel.
    Barmi jon turnon a penzed mindenkepp bekerul.
    12
    2010-03-30 15:36
    Ja bocsi, aszittem, hogy te nyitottad ezt a topikot
    11
    2010-03-30 07:53
    kösz a hozzászólásokat.Az ellent annyira nem figyeltem meg viszont az biztos volt hogy gyakran emelt és próbált lopni lapokat nem mutatott.Az asztal elég feszes volt ezért is próbáltam lopni minden pozícióból (mert gyakran dobtak végig).
    10
    2010-03-30 00:52
    "Inkább azok játszanak feszesen akik itt preflop dobtak volna.
    AZ viszont lehet, hogy túl sokat nézel ki az ellenfelekből, példa erre ez az AQ-s playa, ennél fosabb játékot nem nagyon láttam még életemben... "

    Ez igaz az odds-a megvolt hozzá és ne az enemy AQ játékát beszéljük most meg,nem mondtam,hogy az tökéletes volt:)

    "Hát settel még talán, de egy overpárt tuti meghívna, azért 3way potban, drawy boardon nem a legjobb döntés C/R-re játszani overpárral."

    Nálam a rr range-be beletartozik a TT,JJ,amiért tartanék a flop c/r-től,és ugyebár van mögöttünk még egy playa.

    "Ha eleve overpárra tetted az enemyt akkor fölösleges volt meghívnod a flopon."

    Én írtam is,hogy nálam check és a turn-től függ a további játék.

    De mint mondtam én hobbyjátékos vagyok,tanulni/fejlődni járok ide:)
    9
    2010-03-30 00:28
    "Lehet én játszom túl feszesen,vagy túl sokat nézek ki az ellenfelekből? "

    Ezt miért kérdezed? Inkább azok játszanak feszesen akik itt preflop dobtak volna.
    AZ viszont lehet, hogy túl sokat nézel ki az ellenfelekből, példa erre ez az AQ-s playa, ennél fosabb játékot nem nagyon láttam még életemben...

    "Flopon az ellen játszhat c/r-re is overpair-ral vagy set-el"

    Hát settel még talán, de egy overpárt tuti meghívna, azért 3way potban, drawy boardon nem a legjobb döntés C/R-re játszani overpárral.

    "A 2/3-ad potos nyitás szerintem sok."

    Ha eleve overpárra tetted az enemyt akkor fölösleges volt meghívnod a flopon. Viszont ha már hívtál, akkor ez egy korrekt hívás volt és ezzel kommitáltad is magad.
    8
    2010-03-30 00:16
    Lehet én játszom túl feszesen,vagy túl sokat nézek ki az ellenfelekből?
    Flopon az ellen játszhat c/r-re is overpair-ral vagy set-el,a min.raisre visszagondolva,én pont ezért checkeltem volna el.
    A 2/3-ad potos nyitás szerintem sok.A preflop rr miatt top párral még fogalmam sincs,hol is állok a partiban.Ez persze csak az én gondolkozásom és nem biztos,hogy ez a helyes.
    7
    2010-03-29 23:55
    Hello!

    Szvsz jól játszottad, nem tudom, hogy aki azt mondja, hogy ez preflop fold, az mégis milyen lappal akar játszani egy touron. Preflop emelés teljesen korrekt, utána a megadás is elfogadható szerintem, flop hívás rendben, turnön már kénytelen voltál betolni, persze már sanszod nem volt ugye. Én inkább az ellenfél játékát tartom totálisan rossznak!

    Először is mi ez a preflop 3bet? AQo-ra emeljen egy normálisat, mondjuk úgy 7-8K-t. Másodszor, flopon mégis mire adja meg a 2/3 pot körüli hívást egy koszos lyuksorhúzóval meg két overrel? Na mindegy, pokerstars az ilyen playákat segíti, mint tudjuk...

    Legközelebb behúzod nyugi. GL
    6
    2010-03-29 23:21
    Bár én csak hobbijátékos vagyok,de nálam ez preflop fold.Nem is emeltem volna max. limpelek,emelésre megadok vagy dobok.Ha meg emelek is,a nagyvak emelését komolyan veszem ,mert nem hiszem,hogy oop bármivel visszaemel.AJs,AQ,AK,TT+ nagyjából,de ezt előttem is írták már.Nekem min. flop 2pár,vagy TPTK kellene a c.bethez is.Flop check,ha már kaptunk egy ingyen lapot és csak J vagy blank turn-ön hívtam volna,bár call-nál még ott se nagyon tudtam volna,hol is állok a partiban.


    update:sztem 10k még nehezen,de játszható stack 400/800-as vaknál


    csabcy:MP volt,nem első poz.,bár rr mindenképp fold....
    5
    2010-03-29 23:18
    A preflop nyitáson lehet vitatkozni, a visszaemelésre viszont már igen meredek a call. Ellenben ha már megadtad akkor a flopon rá kellett volna tolni szerintem (hiszen pont ebben a flopban reménykedhettél amikor megadtad). A 10Ks nyitásoddal így már pot committeddé tetted magad úgy, hogy még két ellenfeled volt...
    4
    2010-03-29 23:02
    Hát szerintem 9 fős asztalnál első poziból emelni és még az rr-is megadni JQs-sel, szerintem kicsit meredek.
    Szerintem vagy dobás, vagy limp és reménykedni, hogy ólcsón megnézhetem a floppot.
    De a kérdésedre válaszolva, ha már emeléssel indultál, és rád emelt, akkor nyugodtan all-in teheted, ha van egy csepp esze, akkor lehet eldobja az AQ-t, bár szerintem 1$-os versenyen senki nem fogja eldobni.
    üdv:

    Cs
    3
    2010-03-29 22:35
    Én abból a pozícióból ilyen stacknél nem emelek be QJvel. Ha mégis bekeveredek, fogalmam sincs (pálne rr-es partiban!) hogy elég vagyok-e flopon, olyan reversed implied oddsa van, hogy csak úgy zörög, csak jobb lap fog (normális esetben) lecallolni ezen a flopon. Szóval szvsz dobó, legkésőbb reraise-re. De ez én vagyok, ha már bekóvályogtunk, én én nem támadnám be a boardot, de ha már megtettük, eldobnám az AQ-t:). Turn-ön én is beraknám, és reménykednék, hogy esik a sorom:).
    ----------

    "Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik."

    2
    2010-03-29 22:35
    Hi!

    Nem adtál semmilyen adatot az ellenfélről, ezért feltételezzük, hogy átlagos játékosról van szó.
    Szerintem lehet nála AA-TT ig pár és AK, AQ, AJ, KQ, KJ, KT, QJ, QT bár a 3 utolsó határeset. Ha így nézed az ellenfeledet már preflop verve voltál. Talán el kellett volna dobnod flop előtt 3betre az itt már igencsak gyengének kinéző QJ-at. De ha már megadod a visszaemelést akkor számítanod kell arra, hogy ez a flop nagyon sok kéznek ad sorlehetőséget, magasabb kísérőt, setet vagy fölépárt.

    Ha én ezzel megadok minimum 2 párt vagy színt remélek, egyébként kuka.
    1
    2010-03-29 21:07
    Szerintetek hibás játék volt az alábbi QJ val?Flopon egyből allint kellet volna mondani?Ugy gondoltam hogy még adok neki egy szabad lapot mert ha egyből allin megyek akkor valszeg nem adja meg.Gondoltam h prémiumlapja van de turnon csak a K és A okozhatott volna nekem problémát meg persze a pikk (de nem sok esélye volt h lejöjön turnre). Persze lejött a sora.Utánna már gondoltma hogy baj van de muszály volt allin mennem mert nemsokmindent tudtam volna csinálni a maradék 10000 zsetonnal.A leosztás előtt még kb 800 an voltak játékban és én a 190 edik voltam kb. Az átlag olyan 30000 körül volt.



    PokerStars Leosztás #41890129391: Verseny #304010341, $1.00+$0.10 USD Hold'em No Limit - Szint XI (400/800) - 2010/03/29 20:05:36 CET [2010/03/29 14:05:36 ET]
    Asztal '304010341 63' 9-max #7 szék a button
    1 szék: Bastiano0089 (48472 zseton)
    2 szék: vata84 (46615 zseton)
    3 szék: magicsmaniac (20191 zseton)
    4 szék: szipuszozi (25554 zseton)
    5 szék: LEPILANTELO (32035 zseton)
    6 szék: kosty zvo (36582 zseton)
    7 szék: fakir21 (29305 zseton)
    8 szék: parzy74 (13470 zseton)
    9 szék: LadyLuck0101 (47416 zseton)
    Bastiano0089: berakja az antét 75
    vata84: berakja az antét 75
    magicsmaniac: berakja az antét 75
    szipuszozi: berakja az antét 75
    LEPILANTELO: berakja az antét 75
    kosty zvo: berakja az antét 75
    fakir21: berakja az antét 75
    parzy74: berakja az antét 75
    LadyLuck0101: berakja az antét 75
    parzy74: berakja a kisvakot 400
    LadyLuck0101: berakja a nagyvakot 800
    *** ZÁRT KÁRTYÁK ***
    Kapott szipuszozi [♦Q♦J]
    Bastiano0089: dob
    vata84: dob
    magicsmaniac: dob
    szipuszozi: emel 1400 eddig 2200
    LEPILANTELO: megad 2200
    kosty zvo: dob
    fakir21: dob
    parzy74: dob
    LadyLuck0101: emel 2600 eddig 4800
    szipuszozi: megad 2600
    LEPILANTELO: megad 2600
    *** FLOP *** [♠J♠T♥2]
    LadyLuck0101: passzol
    szipuszozi: nyit 10000
    LEPILANTELO: dob
    LadyLuck0101: megad 10000
    *** TURN *** [♠J♠T♥2] ♦K
    LadyLuck0101: passzol
    szipuszozi: nyit 10679 és all-in ment
    LadyLuck0101: megad 10679
    *** RIVER *** [♠J♠T♥2♦K] ♥7
    *** MUTATÁS ***
    LadyLuck0101: mutat [♠Q♦A] (sor, ettől: Tízes eddig: Ász)
    szipuszozi: mutat [♦Q♦J] (Bubi pár)
    LadyLuck0101 begyűjtött 56833 ebből: pot
    *** ÖSSZEGZÉS ***
    Teljes pot 56833 | jutalék 0
    Asztal [Js Ts 2h Kd 7h]
    1 szék: Bastiano0089 dobta előtt Flop (nem rakott be tétet)
    2 szék: vata84 dobta előtt Flop (nem rakott be tétet)
    3 szék: magicsmaniac dobta előtt Flop (nem rakott be tétet)
    4 szék: szipuszozi mutatott [♦Q♦J] és veszített ezzel: Bubi pár
    5 szék: LEPILANTELO dobta ezen: Flop
    6 szék: kosty zvo dobta előtt Flop (nem rakott be tétet)
    7 szék: fakir21 (button) dobta előtt Flop (nem rakott be tétet)
    8 szék: parzy74 (kisvak) dobta előtt Flop
    9 szék: LadyLuck0101 (nagyvak) mutatott [♠Q♦A] és nyert (56833) ezzel: sor, ettől: Tízes eddig: Ász