$10 és alacsonyabb nevezési díjú versenyek leosztásainak és problémáinak megbeszélése.
    Minden handnek külön topikot lehet nyitni, a feltett handeket Santos elemzi 1-2 napon belül. Kérjük, hogy a könnyebb kereshetőség kedvéért a topik címében tüntesd fel a leosztással kapcsolatos legfontosabb adatokat. A topik nevét lehetőleg a pontos limittel kezd!
    PS 1,10 freezout 5. szint KK reraise allint kap
    partymano kérdése
    29
    2008-08-25 11:56
    Ja lehet h egy kicsit túlbonyolítottam a dolgot és a legtöbb esetben biztos én leszek a jobb...
    28
    2008-08-25 11:38
    2 dolgon kell elgondolkozni:
    1. Minden 24. KK-d fog találkozni 1 AA-val 10 fős asztalon. Ez 9es, szal itt még ritkább.
    2. 1 dolláros PS game. Nemrég ültem vissza Ps-en bohóckodni 1 dollárra. Konklúzió. Minden lap, amiben 2 figura van, náluk allin lap. Láttam olyat is, aki első handjét első poziból betolta allinre, volt egy AK-m lehívtam, AA volt nála.
    Ami itt valószínű, vagy egy Ax vagy két figurás lap néz veled szembe. Jók az esélyeid mindkettő ellet. Pocketpárból csak AA a szar, azt meg ki kell fizetni. Többi ellen 80%.
    Nincs kérdés. Call!!!!!!
    Még egy alap szabály. Ilyen kis téten AA,KK,AKs allin call lap. Minden esetben. Olyan szar lapokkal allinelnek, hogy bőven +os hosszú távon.
    PS-en 5 dollár körül kezd elregularosodni a mezőny, ott már gondolkozni kell, mivel hívod le.
    Én már buktam el nem egy versenyt KK-val végén, mert a tüttő 77et nem bírt dobni, és leesett neki, vagy az A5-hez leesett az A, de sztem még így is bőven plusszos.
    27
    2008-08-25 11:03
    Én speciel All - int mennék.
    Két ok miatt is.

    Egyrészt jelenleg csak egy jobb kombináció van nálam kézben. Amit úgyis leverek riverre..:))))
    Másrést meg egyszer egyszer kell menni egy versenyen, hogy tudj nyerni.

    mindent betolni és izgulni.
    26
    2008-08-25 10:40
    Harrington is vmi ilyesmiről ír a könyvében,h nem szabad az ellenfelet egy konkrét lapra tenni,teljesen igazad van,csak utólag mégis rossz érzés volt h nem tudtam a megérzésemre hallgatni,és megadtam.Mindegy legközelebb majd két dáma lesz nála,és úgy mákol le:)Köszönöm a hozzászólásokat.
    25
    2008-08-24 21:22
    Soha nem konkrét lapban kell gondolkodni, hanem range-ben. Olyan nincs hogy tuti AA van nála.
    24
    2008-08-24 21:12
    "Egy kör óta vagyok az asztalnál,ellen eddig feszes játékot mutatott" - nem rosszból, de 1 kör alatt hogy állapítottad meg ezt?

    egyébként meg ez easy call, nincs miről beszélni. Mindig mindenki jön a mi van ha AA van nála dumával. Néha tényleg van, oké, de legtöbbször nem lesz. Továbbá nem hiszem hogy az 1 kör alatt szuperbiztos readed lenne arról hogy most ez a helyzet van.

    Másik dolog, hogy azért a buyin is sugallhat valamit a shove range tágasságáról...

    ha meg kiesel, akkor így jártál, indulsz a következőn, ilyen versenyek pár percenként indulnak PSen.
    23
    2008-08-24 20:44
    "én vagyok túlzottan paranoiás"

    ja
    22
    2008-08-24 19:47
    lehet, hogy csak én vagyok túlzottan paranoiás, vagy mindenki elsiklik UTG felett?
    Nem csak az UTG+1 miniraise majd a továbbemelésre allin szól a dobás mellett, ott van még az UTG is, aki limpelt, majd a mi ráemelésünket is megadta, és utánunk még ő is következik... Szerintem ha el tudunk vonatkoztatni a téttől, akkor ilyen helyzetben eléggé jogos a feltevés: ha betoljuk, igen nagy eséllyel kiesünk. (vagy legalábbis reménytelen helyzetbe kerülünk)
    Tény, hogy ugyanakkor megvan az esély a duplázásra, esetleg a triplázásra is, de az én mentalitásom azt mondja, bőségesen van elég zsetonom arra, hogy ennél sokkal kedvezőbb helyzetre várjak. Egy tornát az ötödik vakszinten nem lehet megnyerni, csak elveszíteni...
    ----------

     "50%-om van ellened" - jah, igen. Vagy lemákolsz, vagy nem...

    21
    2008-08-24 17:30
    És ebből te 90% -t feltételezel? Úgy szeretem mikor egyetlen eseményből valaki kijelent valamit. 40%. És akkor még jóindulatú voltam. Ugyanezt játszanám QQ, JJ -vel, de én feszesen játszom. De gondolom te nem is választ vártál, hanem hogy igazoljuk a - szerinted - rossz döntésed. Vagyis a jó feltételezésed.
    20
    2008-08-24 17:11
    a limp-reollé meglehetősen sűrűn AA. ha az ember értelmesek közt játszik. egy 1es versenyen ilyesmit viszont nem nagyon feltételezünk, mert ott a range, ha nem ismerjük az ellent 22+ és Ax, ahol x lehet 2 is...továbbá kq, kj és qj
    19
    2008-08-24 16:55
    Korábban leírtam már h a licitmenetből következtettem AAra,és ez végül be is igazolódott,de persze én se tudtam elengedni a két királyt.
    18
    2008-08-24 15:43
    És abból amit írtál még a 40% is sok. Egyébként nem egy helyen játszunk, valamint nem egy dühöngőt olvasunk :-). Ahogy itt is elhangzott KK -t nem dobunk el, maximum 1-2 speciális esetben (satellit buborék pl.).
    17
    2008-08-24 15:37
    freezouton ritkán pusholnak air-el.
    pocket (valszeg 99+, de inkább JJ-AA )vagy AX ahol az x=10+

    call és bizni kell :D:D


    16
    2008-08-24 15:29
    Ezt a 90% -t le tudnád vezetni valahogy? Ennél nagyobb buyinű tornán is allin QQ, JJ, kevésbé feszestől AK-AJ, maniactol bármi. Ha azt írod 40% AA még esetleg, de még az is sok. Legvalószínűbb valamilyen pár, és abból is inkább magasabb.
    15
    2008-08-24 15:28
    ez autoallin akármilyen fees versenyen, ha itt AAn kezded el törni a buksid nem vagy versenyplayer :)
    14
    2008-08-24 14:36
    Ez KK pf fold vita már sokszor előjött ezen a fórumon. KK-t pf eldobni csak rendkívül speciális esetben lehet, ez nem az.
    13
    2008-08-24 14:32
    Viszont az M számom még 20 fölött,az ITM még messze...
    12
    2008-08-24 14:31
    laza ollé
    11
    2008-08-24 14:28
    hát van 20%od hogy lejavulod:)
    ----------

    Mi az, hogy káttű?

    10
    2008-08-24 14:19
    én paranoiás vagyok, ebben a szendvicsben eldobnám :)
    ----------

     "50%-om van ellened" - jah, igen. Vagy lemákolsz, vagy nem...