$50-nél magasabb nevezési díjú versenyek leosztásainak és problémáinak megbeszélése.
    SCOOP Main Event - L (109$) - Mit gondolhat az ellenfél?
    Sziasztok! Ez a leosztás, a mostani SCOOP-on esett meg. Az ellenfelem elég kényelmes zsetonmennyiséggel várhatta a történéseket, nekem olyan átlag körül mozoghatott a zsetonmennyiségem. (de bevallom nem emlékszem pontosan)
    A tour 4 óra 20 perce ment, a buborék 3/4 óra múlva pukkadt ki, szóval még kb 4000-en lehettünk, a 3150 fizető helyre.
    A saját lapjaim nem is fontosak, ezért nem is adom meg őket. Az érdekelne h az ellenfelem mit gondolhatott a leosztás alakulásából.
    28
    2009-04-16 10:01
    A 26 órából azért le kell venni 12 órát, mert a 44-ik szint után szünet volt, és másnap este folytatták még kb 2 órát. Szóval 14 órás volt kb. De így is elég hosszú, az biztos. Nekem 6 óra 20 perc volt. De örültem volna azért többnek is. :-)
    27
    2009-04-15 23:53
    Mondjuk az is a szerencséd lehetett, hogy ő meg semmit nem talált :)

    Egyébként ezeket a több utcás blöfföket simán be kell vállalni egy versenyen, bár nagyon meg kell válogatni, mert ellenfélfüggő a dolog.

    Látom 26 órás (gondolom 2 napos) volt a verseny, bár te előbb kiestél. Azért ez elég maratoni. Akkor már inkább egy SM :) Kevesebb idő FT-n meg kb ugyanannyi a pénz.
    26
    2009-04-15 22:58
    káró J, treff K-m volt. Flop előtt eleresztettem egy raise-t, h meglássuk mi sül ki belőle.

    Szerencse vagy nem szerencse, volt egy megadóm. A flop játéka viszont bátorrá tett. Mondom, a nyitása egyértelműen egy nem kész hand-et takart, így arra gondoltam meg tudom nyerni később ezt a pot-ot. A turn csak akkor segíthetett rajta, ha valami Q-s lappal jött be, de erre kevés esélyt láttam, így támadtam tovább. A river nyitása után pedig még jobb esélyt adtam rá, h a turn visszaemelésem után nem tarthat egy újabb reraise-t, mert már egyértelműen erőt "sugárzok", az ő nem túl erős lapjával szemben.
    Ezt akkor te is így láttad, ezért is működhetett jól a dolog...
    25
    2009-04-15 21:43
    A fishek sokszor checkelik el a turnt nuttal, mert megijednek, hogy az ellenfelet kiűzik a potból, majd riveren tolnak egy hatalmas overbetet. A fisheknél ez szinte mindig nut (vagy közeli), míg a jó játékosoknál pont ez a value a riveren, ami rengetegszer erős kezet takar. SZVSZ nut közeli lapot van, pár pározódott a board, így a sokr már nem nut, de riverig az volt, így arra teszlek.

    Bár az FD miatt azt is védeni kellett volna. Lehet, hogy sima AQ-d van :)
    24
    2009-04-15 20:51
    Igazad van, a set-et biztos jobban védtem volna flop-on, szóval nem az volt nálam...

    Az ő lapját illetően könnyen igazad lehet, ráillik az AsTs, AsJs.
    23
    2009-04-15 19:55
    Persze hülyeség lenne csak egyszerűen konkrét lapra tenni, de én mégis megteszem. Véleményem szerint Ax lappal adta meg preflop az emelésedet. Nálad lehetett közepes pp-től felfelé T9+ SC-k, AQ, AK.

    Véleményem szerint AT esetleg AJ volt nála. Két overcardja és str8 drawja lett flopon, ezért elkísért. A riveren egyértelműen donkbetet hívott, mert ez nem value, ez még gyenge valuenak is gyenge. Te visszamelésed és lejátszásod viszont érdekes. Az ijesztő flopon a "nagykönyvek" szerint ha szettesedtél, akkor jobban kellene védened én mégis fullra teszlek. (77,88,99). Esetleg JTs.
    22
    2009-04-15 19:44
    nálad open ended str8 flush draw 10s7s, nála meg A9:)
    ----------

    Mi az, hogy káttű?

    21
    2009-04-15 17:51
    Van még egy hand amit megosztanék veletek. Talán ez is érdekes lehet.

    Ez kicsit korábban történt, nem szorít a bubble, az ellenfelet nem sokkal korábban ültették át, szóval nem sokat tudunk róla. Az eredményei alapján nem nagy játékos, de nem is igazi fish.

    Itt is inkább az érdekelne, h mit gondolhat a leosztásról, mi lehet nálam, és h mi lehetett nála.

    PokerStars Game #27025416696: Tournament #200904221, $100+$9 Hold'em No Limit - Level XIV (400/800) - 2009/04/12 20:15:31 ET
    Table '200904221 226' 9-max Seat #1 is the button
    Seat 1: pjotrr (88775 in chips)
    Seat 2: luckx4 (29195 in chips)
    Seat 3: JB_MS100 (48627 in chips)
    Seat 4: slm022 (79050 in chips)
    Seat 5: aZn_SharK105 (52950 in chips)
    Seat 6: The Rabbi75 (10127 in chips)
    Seat 7: vetturino (54444 in chips)
    Seat 8: betmann (31218 in chips)
    Seat 9: e1mdopp (65399 in chips)
    pjotrr: posts the ante 100
    luckx4: posts the ante 100
    JB_MS100: posts the ante 100
    slm022: posts the ante 100
    aZn_SharK105: posts the ante 100
    The Rabbi75: posts the ante 100
    vetturino: posts the ante 100
    betmann: posts the ante 100
    e1mdopp: posts the ante 100
    luckx4: posts small blind 400
    JB_MS100: posts big blind 800
    *** HOLE CARDS ***
    Dealt to vetturino [X, X]
    pjotrr said, "tack kompis"
    slm022 is connected
    slm022: folds
    aZn_SharK105: folds
    The Rabbi75: folds
    vetturino: raises 1400 to 2200
    betmann: folds
    e1mdopp: folds
    pjotrr: folds
    luckx4: calls 1800
    JB_MS100: folds
    *** FLOP *** [♠8♠9♥7] - Pot: 6100
    luckx4: bets 2400
    vetturino: calls 2400
    *** TURN *** [♠8♠9♥7] ♣Q - Pot: 10.900
    luckx4: bets 2400
    vetturino: raises 4800 to 7200
    luckx4: calls 4800
    *** RIVER *** [♠8♠9♥7♣Q] ♥Q - Pot: 25.300
    luckx4: bets 2400
    vetturino: raises 9600 to 12000
    luckx4: folds
    Uncalled bet (9600) returned to vetturino
    vetturino collected 30100 from pot
    vetturino: doesn't show hand
    *** SUMMARY ***
    Total pot 30100 | Rake 0
    Board [8s 9s 7h Qc Qh]
    Seat 1: pjotrr (button) folded before Flop (didn't bet)
    Seat 2: luckx4 (small blind) folded on the River
    Seat 3: JB_MS100 (big blind) folded before Flop
    Seat 4: slm022 folded before Flop (didn't bet)
    Seat 5: aZn_SharK105 folded before Flop (didn't bet)
    Seat 6: The Rabbi75 folded before Flop (didn't bet)
    Seat 7: vetturino collected (30100)
    Seat 8: betmann folded before Flop (didn't bet)
    Seat 9: e1mdopp folded before Flop (didn't bet)


    Az én elképzelésem: preflop nagyon sok mindennel tarthatott, van 14 M-je, annyira nincs kétségbeesett helyzetben.

    Flop után, belenyitott a 6100-as kasszába 2400-at, ami nekem egyértelműen a gyengeség jelének tűnt, de a legvalószínűbb egy draw. Bármi értéknél, várta volna h tovább nyissak, de ha már egyszer belenyitott, akkor nagyobbat (2/3 pot) kellett volna ha van nála valami, de mondom, inkább c/r. Ha itt emelek, lehet h elhisz egy nagy párt, de várta volna a húzólapját, szóval nem lehetett volna dobatni.

    Turn-re nem jött be a szín, se a sorhúzó, továbbnyitott, de megint csak fékezni akarta az akciót. Itt már lépnem kellett. Bejöhetett nekem egy Q, korábban lassíthattam magas párral, illetve megalapozhatok egy blöff-öt. 3bet-nél tudtam volna h van nála valami jó lap, de ez nem történt meg.

    River szintén nem pikk és nem egészülhetett ki sor, ráadásul még egy Q. Bepróbálkozik, bár nem tudom mire, itt megfordult a fejemben h nem flössre várt, hiszen akkor minek nyit bele?? Ezt nem nagyon értettem, lehet h a turn visszaemelésemet blöffnek vélte, de akkor sem értem miért gondolta h eldobom miután ekkora kasszát építettem. Value bet-nek sovány. Showdown-t akart és nem akart érte sokat fizetni? Már berakta a zsetonjai felét. El tudom tőle szedni a zsetonjait egy jó lappal? El tudok vele dobatni egy gyengébb párt? A turn visszaemelésemmel meg tudtam alapozni az erőt, ha visszaemelek és bukok még mindig nem vagyok teljesen rossz helyzetben.

    Mit gondoltok erről?
    20
    2009-04-15 12:54
    A turnön, ha hívsz úgy sem hisz el neked a flösst, a river meg már csak ronthatott volna a helyzeteden, így szvsz is fel kellett volna adnod. Lényegében preflop jól játszottad meg a kezedet és a cbet is teljesen értelemszerű, sajnos ilyenkor az embert - alacsony flopnál - legtöbbször AJ+-ra teszik és a legtöbb játékos még egy mezei párral is elkísér.

    Egyedül a river után az emelésért volt kár...

    Egyébként a feladás rövidtávon is meghozhatja az eredményét, mivel sb gyengeséget érzett nálad, így pár partival később (vakjait támadhatod rendesen) egy hasonló line-nal simán behúzhatod a teljes stackjét - persze ha eltalált a flop - mert egy besült draw-val simán rádtolhatja riveren - reménykedve az előzmények alapján a dobásodban.
    19
    2009-04-15 12:36
    Így van, riveren már kár volt betolni ennyi zsetont, de ezt a leosztást akkor sem tudtam volna nyerni, ha turn-ön nyitok és hitelesen játszom el a magas párt. Nyitok, arra majdnem biztos h visszaemel, és marad a push vagy fold. Ha nyitok, simán kitolhat a board veszélyessége miatt, ha all-in, akkor lecall-ol.

    Tehát vagy kis veszteséggel megúszom egy turn bet/fold-al, vagy feladom az egészet.

    Sajnos elragadott a hév, és nem igazán mértem fel jól a lehetőségeket... Dehát végülis ezért raktam be ezt a hand-et! :-)

    Majd legközelebb... Kössz mindenkinek aki hozzászólt!
    18
    2009-04-15 11:53
    Ilyen boardon, ilyen elozmenyek utan magas PP-vel valszeg olcso Sd-re hajtana, hiszen nagyon veszelyes a board, de van Sd erteke.
    Amugy settel, meg monjduk AA-val nyilvan vedeni kene a lapjat, ezert nem chekolhatna turnon.


    Vetturino:
    A tanulsag szerintem nem az, amit Te levonsz, hanem, hogy ha hiteltelenul(elrontva) jatszod a party-t (hiszen itt turnon gyakorlatilag feladtad), akkor valoban fel kell adni, es meguszni minel kisebb veszteseggel.
    17
    2009-04-15 11:23
    Na valami ilyesmi elemzésre gondoltam! :-)
    Bár néhány dologgal nem igazán értek egyet.

    Preflop emelés teljesen standard, ráadásul UTG+1-ből tettem, szóval nem lehet egyből ráhúzni a vaklopást. Középről vagy hátulról már inkább, de ez korai volt. Valószínűleg magas párral is ezt tettem volna, nem szeretek csalogatni AA-val...
    Bármivel call-olhatott az igaz. Hozzátartozik a dologhoz, h feszes image-em volt, szóval nem lopkodtam szorgosan a vakokat előlről sem (tudom eddig ezt nem mondtam).

    Flop nyitás contbet, nem jelenthet semmit, továbbhívhatom a magas páromat, de akár mellé is lőhetett a flop.

    Turn check. Gondoltam rá utólag én is, h ha nyitok, és visszemel, akkor látni lehet h megvan e a flöss, vagy nincs, DE! Ha nyitok, akkor a legvalószínűbb h magas párom van, JJ+ esetleg kevésbé valószínű egy AQ+. Közepes párral, esetleg set-tel is folytathattam volna a támadást, de megijjeszthetett a turn.
    A board veszélyessége miatt azonban könnyen megpróbálhatott volna eldobatni velem egy magas párt, szóval ha belenyitok és visszaemel, jelenthet flösst is, de jelenthetett volna egy ilyenfajta blöff-öt is. Hangsúlyozom, jó játékos, sok zsetonnal.

    A river játék erősen kérdéses. Max egy AJ, AQ, AK flössel lassíthattam turn-ön, közepes suited lapokra nem illik a preflop emelés, flop contbet, turn check. Ez azért elég kevés, nehéz elhinni. A push-t viszont nem mondanám biztosra. Azzal egyértelműen call vagy fold szituba hoznám, és csak erős lappal tudná megadni, szóval még inkább egy kis zsetont is ki akarhatnék húzni belőle. De arra h nálam flöss van, valóban elég kevés esély van, valami más értékkel meg inkább call-oltam volna csak, és valószínűleg muck-oltam volna a mutatásnál.

    Még mindig azt mondom h turn-ön fel kellett volna adnom a blöff-öt, nem igazán találok olyan megoldást ahol el tudtam volna vele dobatni bármit, főleg nem egy flösst.

    Króm bácsi, nem volt közepes flössöm, sőt, semmilyen sem volt. J magassal vitézkedtem...
    16
    2009-04-15 01:52
    én azt még mindig nem fogom fel, h leesik a közepes flösöd, erre elcsekkeled... ezmiez? :)
    15
    2009-04-15 01:41
    vetturino: raises 1900 to 3100 (cc 2,5 BB)

    "miniraise
    számára leginkább vaklopásnak tűnik, airt vagy alacsony pocketet(22-99) esetleg Ax /Kx o/s feltételez. Szerinte: 1010/JJ /A10 és ettől feljebb biztos nagyobb emelés.
    A chippmennyiség alapján bármivel védheti a kisvakját akár suiteddel is
    pot : 7450 chips "

    áááááááááááá

    2.5 BB teljesen standard emelés, ha ebből bármilyen következtetést levonsz, akkor az még nagyon sokba fog neked kerülni. (Ha az emberek úgy játszanának, hogy erős lappal nagyobbat emelnek és gyengébbel kisebbet, de jó is lenne!!)
    14
    2009-04-15 01:35
    Bubble előtt vissza push ?
    a board alapján tuti flush.

    Nálad?
    Level XVI (600/1200) posts the ante 150

    Seat 4: slm022 (137.077 in chips)
    Seat 7: vetturino (64.594 in chips)


    vetturino: raises 1900 to 3100 (cc 2,5 BB)

    miniraise
    számára leginkább vaklopásnak tűnik, airt vagy alacsony pocketet(22-99) esetleg Ax /Kx o/s feltételez. Szerinte: 1010/JJ /A10 és ettől feljebb biztos nagyobb emelés.
    A chippmennyiség alapján bármivel védheti a kisvakját akár suiteddel is
    pot : 7450 chips

    vetturino: bets 4800
    slm022: calls 4800

    4*1200-t hívtál . Az AA /KK QQ/JJ-t nálad már kizárta. Alacsony pár/set / air.
    Mindenesetre adható , maradt még 120k chips.-> mivel adja? flöshúzólap /air és a flushre játszik

    *** TURN *** [♠8♥4♠3] ♠6
    slm022: checks
    vetturino: checks
    -
    itt hívni kellet volna .ha hívsz olcsobban kijösz - ha nut flush van nála akkor gyorsan kiderült volna .
    *** RIVER *** [♠8♥4♠3♠6] ♦Q
    slm022: bets 10000
    vetturino: raises 18800 to 28800
    slm022: raises 21600 to 50400
    vetturino: folds
    Uncalled bet (21600) returned to slm022
    slm022 collected 75800 from pot
    *** SUMMARY ***

    -
    mit gondol?
    benyomok 10k-t ami nem túl sok, de lehet hogy visszaemelsz. Emelésed után flush kizárva, azzal pusholnál nálad air vagy kis set esetleg pár.
    nála?
    akár 5% air vagy 5% QQQ. 90% flush
    13
    2009-04-15 00:59
    Én meglepődtem volna a river visszaemelésedre. Egy párnál jobbra nem tennélek. Max egy Q setre. Az ellnfélnél a river donkbetből ítélve ott egy 5-ös vagy egy flöss így boldogan emelt vissza. De az se kizárt, hogy blöfföl mert nem tűntél túl erősnek. Flössöd sorod tuti nincs így valószínű dobod egy river allinre.

    Én ilyen helyzetben csak akkor emlnék vissza a riverbetre ha utána meg is adom az allint.

    Ja közben látom, hogy már megvan a megoldás. Szerintem ott halt meg az egész, hogy elcsekkelted a turn-t. Most nem akarok nagyon okoskodni mert nem cvagyok egy blöffmágus de nem hiszem, hogy az ellnfél flop félblöffre és turnre lejött húzóra tenne. Sokkal inkább egy egy párra aminek jött egy rossz turn. Szóval arra akarok kijukadni, hogy a turn check után nagyon lecsökken egy későbbi blöff hatékonysága így kb el is lehet feljeteni mint esetleges river opciót. De mondom nem értek hozzá de nekem ez jutott eszembe. :)
    12
    2009-04-15 00:06
    mondjuk ha turnt elcheckolod akkor riveren nem emelsz vissza ezekkel
    ----------

    Mi az, hogy káttű?

    11
    2009-04-14 23:51
    omleny nyert, egyszínű JT-em (treff) volt.

    Az nem lehetett kérdéses h dobom, ezért nem is ezt kérdeztem. Arra voltam kíváncsi, h szarul játszottam-e el a nuts-ot, vagy el lehetett e nekem hinni valami erős lapot. A 3bet-je elég gyors volt, szóval nem hiszem h végiggondolta h blöffölök, és valószínűleg tényleg megvolt a flösse.
    Ettől csak a turn check-em tántorít el, hiszen bármim van, ott hívnom kellett volna, a river visszaemelés pedig elég átlátszó, ugyanúgy ahogy a te példádban. És mivel sok zsetonja van, ezért bepróbálkozhatott egy 3 bettel.

    A tanulság h nem kell nekiesnem a chipleadernek és a contbet call után fel kellett volna adnom a potot...
    10
    2009-04-14 22:48
    Sztem egyértelmű, hogy actionjack nem olyan erős. Ha turnbe el is checkelte OOP riverbe már nyitnia kellett volna. Ezért ha nagyon jó játékosok vannak egymás között, akkor simán elképzelhető, hogy Mehermani blöffölt, mert turnbe C/R-re készülhetett. De ez más szituáció.
    9
    2009-04-14 22:40
    Miért fordítaná blöffbe a kezét?
    Ha ellenfelünk gyenge, akkor még van value az emelésben. Mondjuk egy csomó ellen turn check, river raise után megadják 88 szerű lappal. Itt nem fogják soha flushnél gyengébb lappal ránktolni. Rengeteg valuet lehet bennehagyni az ilyen handekbe, ha csak megadogatjuk.