NL/PL $50 - $100 szintű texas holdem leosztások és problémák megbeszélése. Kérjük, hogy a könnyebb kereshetőség kedvéért a topik címében tüntesd fel a leosztással kapcsolatos legfontosabb adatokat. A topik nevét lehetőleg a pontos limittel kezd!
    Super Turbo SNG 15-30/300 Stratégia a Fulltilten
    Super Turbo stratégia kialakításához várok ötleteket, észrevételeket
    85
    2011-06-01 07:32
    +1

    2$-on konkrétan diákmunkánál jobb órabért lehet kigrindolni. Aztán lehet följebb is menni.
    84
    2011-06-01 00:54
    igen, ha 12 asztalozni tervez valaki 300 bi alatt bele se kezdjen
    szerintem mondjuk nagyon monoton ez a játékforma és bele lehet fásulni, régen én ugyan csak turboztam pár ezer darabot, de rájöttem h. órabérben nem akkora buli, a szórás meg a plafont csapdossa, 200 buy-ines swingek pláne 9maxon nagyon simán benne vannak, de szerintem nagyobbak is
    ----------

    Mi az, hogy káttű?

    83
    2011-06-01 00:41
    Én is a 9 fős mellett tenném le a voksomat, célszerűbbnek tartom őket multi tablere super turbón. Egyébként jó ez a játékforma, élvezetes, addiktív, és nagyon sokan nincsenek tisztában a push range-dzsel, tehát plusszos is hosszú távon. Annak idején, ha jól emlékszem, ennek a topiknak a hatására vetettem bele magam egy időre, az elején hasznos tanácsok vannak.

    BR: szerintem 100bb alatt/körül butaság elkezdeni annak, aki nem csak alkalmanként szeretne játszani. Itt még jobban érvényesül a minél több, annál jobb elv.
    82
    2011-06-01 00:38
    és több asztalon lehet játszani
    ----------

    Mi az, hogy káttű?

    81
    2011-06-01 00:13
    Akkor maradok SH játékos. Fish regular power!!
    80
    2011-05-31 19:41
    9maxban több az edge mint sh-n lásd a magas tétes(normál vagy turbó) sngket. Sokkal kevesebb a tudáskülönbség a jó és a rossz regek; regek és fishek között sh-n.
    79
    2011-05-31 19:36
    Érdekes amúgy, hogy arányaiban ennyivel több 9 fős SnGzőt látok, pedig papíron a 6max felé tolódnak/tak a tendenciák mostanában. Én nem nagyon szeretem a ráülős full ring játékot, bár egyértelműen könnyebb multi tableözni, talán még ITM-be érni is. Meg ugye 6max esetén a profitod tényleg csak azon múlik, hogy tudod hozni a HU-kat a végén.
    A szórást felfelé jól bírom, a lefele ág elviselésén még dolgozom.
    78
    2011-05-31 19:31
    Hát átolvastam a topikot mivel engem is érdekel valamilyen szinten a stsng.A stratégia nagyon általános,hosszútávon saját magadnak kell fejlesztened a játékodat az addigi tapasztalatok alapján.Amiről viszont nem volt szó az a variancia.300 játék kb. olyan ebben a műfajban mint ha lejátszanál 500 handet cash gamben,bármi megtörténhet.Akik kicsit is értenek ehhez azok 200-250 bi javasolnak.
    77
    2011-05-31 19:29
    A variancia miatt itt szerintem elég lényeges a BRM, úgy gondolom 100-150 bi muszájos, ha nem akarsz tönkremenni. Még az én napi 50-60 játékos sessionjeimben is simán benne van 10-20bi ingadozás. Mivel csak most kezdtem és kis minta alapján EV felett futok (HEM szerinti EV ROIm 4%), ezért nem vagyok 100%-ig biztos a dolgomban és hogy nyerő a játékom. A limitemen rengeteg a helytelen all-in call és hibás push, ezért valószínűleg verem a mezőnyt, ICMről legalább a felük nem hallott.
    Lélektani bankroll határpontjaim úgy érzem vannak, ezeket nem feszegetem, viszont egy szintlépés beleférne már. Ha ott is legalább picivel 0 feletti a játékom, akkor már a jobb rakeback megadhatja az első lökést, fejlődni is akarok, gondolkozom a coaching lehetőségén is. Van itt olyan kompetens játékos, aki mid stakes-en ezeket eredményesen játsza esetleg?
    Most néztem, a HU-kat csak 50% körül nyertem, oda kell figyeljek rá, valószínűleg ellazáztam az utóbbi napokban. Inkább az aggaszt, hogy a 4. helyes kieséseim aránya ugyanannyi, mint a 3. helyes. Perpill így néz ki a 6 hely eloszlása (1től 6ig): 21%, 21%, 20%, 20%, 11%, 7%
    6-9 asztalon játszok egyébként, mostanában inkább 9, mert nem érzem azt, hogy rosszabb lenne a játékom a +3 asztal miatt, úgyis flipekre és 70-30okra megy a játék legtöbbször. Amíg viszont nem verem szénné a mezőnyt, addig feljebb se viszem ezt a számot (meg amíg még 17" monitoron tolom és nem fér egymás mellé több)
    76
    2011-05-31 19:28
    Szerintem a 9fősöknél sokat lehet hozni egy jó stratégiával, csak bírni kell a szórást.
    75
    2011-05-31 19:09
    Lehet számmisztikázni, hogy 50-100-200 bi stb.
    Szerintem sokkal fontosabb, hogy mikor érzed magad biztonságban a szinten.
    A fontos az, hogy sávokat jelölj ki, ahol fel-le váltasz. Ez bármennyi lehet.
    6 maxon szerintem arra kell figyelni, hogy HU részt nagy arányban hozzad, ennek érdekében érdemes csökkenteni az asztalszámot, hiszen a 2. hely nagyon rontja a roi-t.
    74
    2011-05-31 18:51
    Játszottál azóta ST SnG-ket? Valaki?
    Én 6max-okat tolok most low stakes-en. 460 ment le eddig, EV ROIm 4% perpill. A napi 50-60 SnG alatt is nagyok az ingadozások, kíváncsi lennék az érintettek véleményére, hogy hány beülővel lenne biztonságos feljebb lépni?
    73
    2010-10-12 11:01
    Előkapartam a statjaimat, 2 éve volt egy upswing, aztán egy felezés, és akkor - utólag azt gondolom már hogy indokolatlanul - abbahagytam a dolgot.
    Bár ha jól emlékszem, a szokásos dolog kapott el, tétváltásnál futottam a bukóba és ez elvette a kedvem, továbbá ott volt egy 1000$-os lélektani határ átlépésének kísérlete, amely nem sikerült. Megpróbálom megint.


    72
    2010-10-12 08:27
    Legutóbbi beírásomban profitról számoltam be itt, aztán leálltam ezzel a játékkal és megállt a topik is. Ez a játék azóta is megy az FTP-n. Senki nem játsza? Esetleg van valakinek újabb stratégiája?

    Gondoltam felélesztem a topikot a sthusng farvizén, hiszen viccesen könnyen lehet itt is hu-ba kerülni, ott meg nagy a fogalmatlanság.

    Aki esetleg nem ismeri: 2600 zseton oszlik meg a heads-up részen, a vak pedig 50/100 környékén van addigra, attól függően, hogy mennyire volt dinamikus az asztal.
    71
    2008-10-03 13:37
    Ja és ez így persze Average ROI, ami simán lehet pluszos mínuszos profittal.
    70
    2008-10-03 13:23
    Ha pluszos ROI-t akrsz látni mínuszos profittal, akkor nézz körül az SC-n :)

    Nem keveset fogsz találni. A számításoknál figyelmen kívül hagyod azt is, hogy általában változó téteken játszik az ember. Ez legtöbbször 2-3, de akár ennél többet is jelenthet.
    69
    2008-10-03 10:33
    utsó mondathoz:
    limpelőknél alacsony pocket 22/33/44/55 esetleg 66.
    szerintem egy A7 s esetleg o hosszú távon esélyesebb az alacsony pocketteknél ezért ha limpelnek egy páran 8-9 főnél hátulról easy push Ax s
    68
    2008-10-03 10:20
    igazad van, az elején feszesen kell játszani. Sőt mitöbb !!!!!!!!!!! Nem egyszer előfordul, hogy az első leosztásnál 2-4 ember megy all inre, mert kézbe pocket vagy Ax s esetleg/ Kxs !!

    tehát UTG 1-2 esetén leginkább AA/KK esetleg QQ all in .
    JJ-10-10 érdekes
    99-22-ről érdemes elmélkedni , hogy menjünk vagy ne menjünk UTG 1-2

    szintén érdekes
    az AK/AQ/AJ/A10 s/o és az ennél alacsonyabb kisérők sorsa utg1-2 bő l


    KQ/KJ/K10/ JQ s/o?

    ---------
    a pozició felettébb érdekes és fontos , Hátsó pozicióból könnyebb megitélni a helyzetet.
    Ha többen all int mondanak akkor , tuti fold egy pár lap
    ha körfold és egy kettő limp akkor pocket és A magas/alacsony kisérővel KQ/KJ/QJ s egyértelmű push -
    valszeg dobni fogják nagyon valószinű, hogy a limpelőknék nincs vagy esetleg alacsony pocket és Ax /Kx o/s alacsony kisérővel (x kisebb mint 9 )
    67
    2008-10-03 09:55
    Lehet, hogy én vagyok gyenge matematikából, de pluszos ROI hogy lehetne minuszos profittal? Eleve a feet is beleszámolom a játékba, tehát én nem 10$ -osokon indulok, hanem 11$ -osokon. Ha átlagban 12.1$ a nyereményem. akkor az 10% ROI. Na ezek után hogy lesz ez minuszos játék? Lehet számokkal jobban érthető lesz:
    11$ x 3 játék/óra x 4 asztal 10% ROI -val: 13.2$ nyereség
    11$ x 1 játék/óra x 4 asztal 25% ROI -val: 11$ nyereség
    A termnek nyílván az első verzió a jobb, mert 12$ -t fizettem a 4$ helyett, de nekem is jobb mert 2.2$ -al többet nyertem. Mint írtam a ROI különbség a döntő. Ha a ROI -t leveszim 9% -ra már azonos a nyeremény, ezalatt meg kevesebbet nyerek mint normál versenyen. Nekem 25% körüli a ROI -m. Van amikor 20%, van amikor 32% (ez volt a2 szélső érték az utóbbi hónapokban). Ez legyen 25%, de én kételkedem, hogy 10% -t el tudnék e érni? Lehet igen, ki kellene próbálni, főleg úgy hogy a megszokott 4 asztal helyett 8 -al is bevállalnám ezt a fajta játékot. Egyébként olyan olcsók lettek a monitorok, hogy Karácsony előtt tervezem a 17" -os TFT -m lecserélni egy minimum 21" -osra, akkor visszatérek az asztalszám emelésre.
    66
    2008-10-03 06:54
    A fee egy órás versenyen is ugyanannyi, mint a 20 percesen ebben igazad van.
    Viszont..

    Mint írtuk, (vagy az én játékmintám alapján) ha van pl egy órád játékra akkor ez alatt lejátszhatsz pl 1 sng-t, 2 turbot, vagy 3 superturbot, azaz értelemszerűen 1 óra alatt sokkal több fee-t fogsz befizetni és mondjuk párezer parti után simán elképzelhető, hogy a profitod közel áll a teremnek befizetett fee értékéhez (a nagy mennyiség miatt), ezért nagyon nem mindegy ennél a játéknál, hogy az adott teremnek van-e rakebackje, mint ahogy Naropa is említette, mert annak segítségével és jó játékkal valóban lehet tartósan jó profitot termelni. Rakeback nélkül viszont lehet profitot termelni, de igazán a terem fog jól járni.

    A ROI-val meg az a baj, hogy simán lehetsz pluszos ROI-s mínuszos profittal.